Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχολιασμός επικαιρότητας-ανταλλαγή απόψεων

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kati pou den to eipame stis prohgoumenes syzhthseis mas kai exei kai sxesh ligo poio prin me thn istoria pou legame.

    Kai kala egw pou katagomai apo to Voreino Pellas kai genithika sthn Veroia na niwthw perhfanos gia ton Mega Alexandro pou htan vasilias mas kai tous katakthse olous.
    Kapoios pou katagetai apo Athina gia poio logo na niwthei perhfanos gia ta epitevgmata tou katakthth tou?
    Einai dhladh ok na mpainoun sthn polh mas (Kratos tote) kai na mas sfazoun oi "dikoi mas" enw einai kako na mpainoun kai na mas sfazoun oi ksenoi?

    Akomh mia apodeiksh tou ti synideish tha eixe o kosmos ean emene poly kairo katw apo mia katakthsh.
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • Με βάση τα παραπάνω αναμένεται να γίνει εξέγερση... Και τα πρώτα θύματα θα είναι οι χουντικοί, και ιδιαίτερα οι ξένοι που μας τα έπρηξαν.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by Tanno View Post
        Με βάση τα παραπάνω αναμένεται να γίνει εξέγερση... Και τα πρώτα θύματα θα είναι οι χουντικοί, και ιδιαίτερα οι ξένοι που μας τα έπρηξαν.
        nothing is true, everything is permitted
        Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment


        • Originally posted by Somari View Post
          nothing is true, everything is permitted
          :resp:
          Carpe diem

          Comment


          • Με γεια το κουρεμα...
            Do a barrel roll!

            Comment


            • Somari, όλα τα λεφτά το avatar ρε! :resp:

              Mpatsumaki Senpuu Kyaku. :xp:
              sigpic

              Comment


              • Με ποιο δικαίωμα διαμεσολαβούν ώστε να μειωθεί το χρέος ΜΟΥ οι Γερμαναράδες; Οι παππούδες και οι πατεράδες μας πολέμησαν ώστε αυτή η χώρα να φεσώνει ελεύθερα τα ασφαλιστικά της ταμεία. Με ποιο δικαίωμα επεμβαίνουν αυτοί στα εσωτερικά μας;

                Originally posted by Vaynard View Post
                δεν θελω να γραψω τιποτα αν και κανετε ενδιαφερον κουβεντα, γιατι βαριεμαι θανασιμα τα σεντονια σε συζητησεις τετοιας εκτασης αλλα σε γενικες γραμμες συμφωνω με αυτα που εχει γραψει ο somari ο raphael και και με το επικο post του imrahil , για τους γερμανους εχει δικαιο ο cursed , απο random προσωπικη εμπειρια (take it or not) επειδη τυγχανει να εχω βρεθει σε ενα festival μουσικης στο leipzig συγκεκριμενα, η εντυπωση που αποκομισα ειναι οι γερμανοι στην χειροτερη ειναι αδιαφοροι για τους ελληνες

                imrahil πες και αλλα γι αυτο το μαθημα...
                Θα σ'άρεσε το ότι κάθε βδομάδα το practical assignment περιλάμβανε να διαλέγουμε ένα άτομο κάπου στην καθημερινότητά μας, να ξεκινάμε ένα random argument μαζί του για το οτιδήποτε, δεν είχε σημασία τι, αν κατείχαμε το αντικείμενο γύρω από το οποίο περιστρεφόταν η συζήτηση ή αν πράγματι είμασταν θιασώτες της άποψης που υποστηρίζαμε, να χρησιμοποιούμε ό,τι είχαμε μάθει και να δηλώνουμε αποτέλεσμα/πρόοδο στο επόμενο σεμινάριο. Ήταν σαν Fight Club για τύπους με χαμηλό threshold of pain

                Comment


                • Εγώ ήδη έχω αρχίσει να σκέφτομαι σοβαρά τη πιθανότητα να υπερασπιστώ τη θεωρία της "επίπεδης γης" σε γνωστούς και φίλους για να δω πόσο μπορώ να αντέξω στην επιχειρηματολογία.

                  Comment


                  • Originally posted by Raphael View Post
                    Εγώ ήδη έχω αρχίσει να σκέφτομαι σοβαρά τη πιθανότητα να υπερασπιστώ τη θεωρία της "επίπεδης γης" σε γνωστούς και φίλους για να δω πόσο μπορώ να αντέξω στην επιχειρηματολογία.
                    Δεν είναι δικό σου θέμα, είναι δικό τους θέμα. Αν χρησιμοποιήσουν τα δυο - τρία κομβικά επιχειρήματα, πούλο, αν όχι η συζήτηση μπορεί να τραβήξει.

                    Imrahil, με ψήνει η πρότασή σου, πότε αρχίζουμε;
                    "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                    Comment


                    • Δεν είναι δικό σου θέμα, είναι δικό τους θέμα. Αν χρησιμοποιήσουν τα δυο - τρία κομβικά επιχειρήματα, πούλο, αν όχι η συζήτηση μπορεί να τραβήξει.


                      Το βλέπω περισσότερο σαν θέμα σοφισμού και ρητορικής. Φυσικά και δε μπορείς να υπερασπιστείς τη θεωρία της επίπεδης γης υπό λογικούς όρους..

                      Comment


                      • Originally posted by Raphael
                        Το βλέπω περισσότερο σαν θέμα σοφισμού και ρητορικής. Φυσικά και δε μπορείς να υπερασπιστείς τη θεωρία της επίπεδης γης υπό λογικούς όρους..
                        [/SIZE]
                        Βρες να υπερασπιστείς κάτι άλλο που δεν σε βρίσκει σύμφωνο αλλά είναι... υπερασπίσιμο. Το σύνηθες είναι μια πολιτική θεωρία αντίθετη από την δικιά σου.
                        "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                        Comment


                        • Όλα είναι υπερασπίσιμα, επειδή η ανθρώπινη ηλιθιότητα είναι ανίκητη.
                          Εχω υπερασπιστεί την κατα γράμμα ερμηνεία της Βίβλου σε παιχνίδι παρόμοιας φύσης.

                          Comment


                          • Originally posted by Raphael View Post
                            Όλα είναι υπερασπίσιμα, επειδή η ανθρώπινη ηλιθιότητα είναι ανίκητη.
                            Όχι οικουμενική όμως. Γι' αυτό εξαρτάται που θα πέσεις.
                            "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                            Comment


                            • Για την ηλιθιότητα που θα προσποιηθώ μιλάω. Η ηλιθιότητα, η άγνοια, η ημιμάθεια παίζουν σε άλλο επίπεδο μπάλα. Η λογική προσπαθεί να τις φτάσει κάπως, κινδυνεύοντας να πέσει στο επίπεδό τους (όπως λέει και το γνωστό ρητό).

                              Comment


                              • Originally posted by Raphael View Post
                                Εγώ ήδη έχω αρχίσει να σκέφτομαι σοβαρά τη πιθανότητα να υπερασπιστώ τη θεωρία της "επίπεδης γης" σε γνωστούς και φίλους για να δω πόσο μπορώ να αντέξω στην επιχειρηματολογία.
                                Πρόσεχε τι εύχεσαι

                                Welcome to The Flat Earth Society, home of the flat earth forums and the largest library of Flat Earth Society journals, newsletters, interviews, and books.


                                PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                                Comment

                                Working...
                                X