Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχολιασμός επικαιρότητας-ανταλλαγή απόψεων

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Εμείς, όμως, θα πάμε! Δεν μας φοβίζουν κάτι τέτοια. Άμα τους αρέσει να προστατεύονται πίσω από γυάλες, εμείς θα τους μαγειρέψουμε καλά με τα μολότωφ. Για να γίνει η παρέλαση, πρέπει να ΜΗΝ έρθουν αυτοί!
    sigpic

    Comment


    • Ήτανε δύο αναρχικοί.

      -Ρε, να φτιάξουμε καμιά μολότοφ να ρίξουμε;
      -Αμέ, ψήνομαι.
      -Πού όμως να τη ρίξουμε;
      -Έλα μωρέ, εσύ και οι ιδεολογίες σου..

      Comment


      • Originally posted by Raf View Post
        Ήτανε δύο αναρχικοί.

        -Ρε, να φτιάξουμε καμιά μολότοφ να ρίξουμε;
        -Αμέ, ψήνομαι.
        -Πού όμως να τη ρίξουμε;
        -Έλα μωρέ, εσύ και οι ιδεολογίες σου..
        Μπορεί να ερμηνευτεί με πολλούς τρόπους (ήδη έχω σκεφτεί τρεις - τέσσερις), οπότε θα ήθελες να μας εξηγήσεις ποια ερμηνεία καλύπτει εσένα;
        "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

        Comment


        • Ότι τα μπάχαλα δεν έχουν ιδεολογία... τι άλλο μπορεί να βγει;
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • Ναι, νομίζω πως είναι φανερό το νόημα του ανεκδότου!

            Comment


            • Παρόλα αυτά άλλο αναρχικοί, άλλο μπάχαλοι, άλλο αναρχικοί που κάνουν μπάχαλα.
              "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

              Comment


              • Ναι αλλά τώρα πια όταν μιλάμε για αναρχικούς, το μυαλό πάει περισσότερο σε κουκούλα, μολότοφ και χουλιγκανισμό για το ξεκαβλωμα παρά σε σκεπτόμενους αναρχικούς με συγκεκριμένη ιδεολογία/φιλοσοφία .

                Comment


                • Όταν η οποιαδήποτε αναφορά των Μ.Μ.Ε στην έννοια "αναρχία" συνοδεύεται από εικόνες και πλάνα καταστροφής, είναι αναπόφευκτη αυτή η σύνδεση. Εγώ ακόμα παιδεύομαι να απομακρύνω την εικόνα του χάους από τη λέξη αναρχία.

                  Comment


                  • Ε, αυτός που απολαμβάνει τη προβολή της τηλεόρασης, είναι πάντα πιο διάσημος από εκείνον για τον οποίο δεν ενδιαφέρονται οι κάμερες.
                    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                    Comment


                    • Συνελήφθη ο ένοπλος που άνοιξε πυρ στην εφορία
                      Ένοπλος εισέβαλε λίγο μετά τις 11 το πρωί στην ΔΟΥ Αγίας Παρασκευής και πυροβόλησε δύο φορές στον αέρα για εκφοβισμό.

                      Από τα πυρά δεν σημειώθηκαν τραυματισμοί και ο δράστης, ένας 70χρονος άνδρας, συνελήφθη από την αστυνομία.
                      "Κρυφτήκαμε στην ταράτσα, πυροβολούσε συνέχεια. Είχαμε επικοινωνία με την αστυνομία", ανέφερε υπάλληλος της εφορίας στην Αγία Παρασκευή.
                      Στη ΔΟΥ της Αγίας Παρασκευής επικράτησε πανικός σε πολίτες και εργαζομένους. Να σημειωθεί πως κατά τη διάρκεια παραμονής του στο εσωτερικό της υπηρεσίας ο ένοπλος δεν απείλησε κάποιον από τους παρευρισκόμενους
                      Οι αστυνομικοί που έσπευσαν στη ΔΟΥ κατάφεραν να τον ηρεμήσουν και να παραδώσει το όπλο. Αυτή την ώρα έχει μεταφερθεί στο αστυνομικό τμήμα της περιοχής, όπου διενεργείται προανάκριση.
                      Προς το παρόν τα κίνητρα του δράστη είναι άγνωστα.
                      το υπογραμμισμένο, τρολλάρουν;;:troll:

                      άκου εκεί άγνωστα, σε πληστηριασμό θα έβγαλαν το σπίτι του

                      Star Citizen videos Star Citizen gallery

                      Comment


                      • Survivor,ΕΙΔΗΣΕΙΣ,SURVIVOR 2024,MEDIA, TV, Αστυνομικά, ΥΓΕΙΑ, ΖΩΔΙΑ, ΕΛΛΑΔΑ, ΚΟΙΝΩΝΙΑ


                        Αμα βγαλουν πανω απο 25% στις εκλογες θα παρω αναβολη απτην ζωη.

                        Comment


                        • Originally posted by crpl_shepherd View Post
                          http://www.gkourou.com/2012/03/blog-post_5527.html

                          Αμα βγαλουν πανω απο 25% στις εκλογες θα παρω αναβολη απτην ζωη.
                          Άμα γίνει κάτι τέτοιο και μπροστά μου, θα φροντίσω να φάει καταγγελία και ο προιστάμενος τους.
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by BigBOSS View Post
                            Aπό Ρόδο σήμερα

                            *ουτσα, ξύλο και καράτε

                            [YOUTUBEHD]-Ilw3D-zYfE[/YOUTUBEHD]

                            στην Αθήνα θα γίνει της Κορέας 25η του Μάρτη:troll:

                            Ποίας Κορέας και ποίο Σουδάν,πόλεμος θα γίνει.Εκτός και αν τα σκυλιά είναι τόσο διεστραμμένα και αρχίσουν στα χημικά και τα παιδιά(Όχι ότι δεν τους έχω ικανούς).Πραγματικά απορώ πως περνάνε αυτά τα ψυχολογικά τεστ οι ελέφαντες,που για 700ευρώ(Τον Ιούνιο θα παίρνουν ακόμα λιγότερα) γυρίζουν την πλάτη στον λαό,και τον μάχονται λες και είναι εχθρός.

                            Originally posted by 丹野 View Post
                            Μετά την κοτσάνα που είπε το ΚΚΕ για το Κίνημα της πατάτας, το ξανασκέφτηκε ο κόσμος να μην τους ψηφίσει αυτούς. Πάμε παρακάτω να δούμε ποίο κόμμα να ψηφίσουμε για να ξεφορτωθούμε αυτά τα αποβράσματα. Από μένα ΠΑ.ΣΟ.Κ., Ν.Δ., ΛΑΟΣ και ΚΚΕ αποκλείονται της ψήφου μου.

                            Το σίγουρο είναι ότι μετά τις εκλογές και αφού έχουμε ξεφορτωθεί αυτά τα τριτοκοσμικά αποβράσματα, έχουμε πολλή δουλειά για να επαναφέρουμε την Ελλάδα εκεί που ήταν ΠΡΙΝ το Μνημόνιο.
                            Το σίγουρο είναι ότι δεν θα βγει το ΠΑΣΟΚ.Τα κακά νέα είναι ότι ηλίθιος κόσμος είτε θα βγάλει την Ν.Δ είτε θα πάει να κάνει αποχή(Άλλη εξυπνάδα κι αυτή).Άλλο που δεν θέλουν δηλαδή οι από πάνω,θα πάνε τα δικά τους τα παιδιά να τους ψηφίσουν κι όλα καλά :whip:

                            Όσο αφορά το ΚΚΕ,κατά την γνώμη μου δεν διαφωνώ με όσα λέει(Εκτός εξαιρέσεων,βλέπε θέμα μεταναστών) ΑΛΛΑ, έχει μουχλιάσει πλέον.Σε κάθε ανακοίνωση ακούς τα ίδια και τα ίδια,λες και παίζει κασέτα. Από την άλλη ο Τσίπρας είναι ο μοναδικός που λέει τα σύκα σύκα και στην σκάφη σκάση. Ίσως ο μοναδικός που εκφράζει τον αγανακτισμένο Έλληνα του 2012.Για Καρατζαφέρη,Κουβέλη κι τους άλλους κωλοτούμπες δεν λέω τίποτα(Χάσιμο χρόνου).

                            Το μόνο σίγουρο είναι ότι πρέπει να πάει ο λαός να ψηφίσει!Αποχή,άκυρο,λευκό,μνημονιακά κόμματα(Ν.Δ-ΠΑΣΟΚ-ΛΑΟΣ)=καταστροφή=:kill:

                            Comment


                            • Μην έχεις ελπίδες ότι και τα παιδιά τους θα πάνε να ψηφίσουν τα ίδια κόμματα. Όλοι μάθαμε το λάθος μας και δεν πρόκειται να τους ξαναψηφίσουμε. Αυτοί που ψηφίζουν τα ίδια κόμματα είναι οι τριτοκοσμικοί, οι οποίοι και νόμιμα ΔΕΝ έχουν το δικαίωμα ψήφου σε ξένη χώρα!

                              Κανένας ξένος δεν έχει δικαίωμα ψήφου σε ξένη χώρα, όπου διαμένει. Αυτό είναι ξεκάθαρο.

                              Και αυτοί οι άνθρωποι στο Κίνημα της Πατάτας δεν ήταν τριτοκοσμικοί, αλλά δικοί μας! Έλληνες αγρότες που σιχάθηκαν μαζί μας τους μεσάζοντες. Το κάνανε για να μην πληρώνει ο κόσμος €1/1kg στα σούπερ μάρκετ. Γι' αυτό έλεγα ότι και το ΚΚΕ είπε την κοτσάνα του.

                              Κάθε παραμικρή κοτσάνα που έχει να πει κάποιο κόμμα είναι κρίσιμο όχι μόνο για τον ίδιο ψηφόφορο, αλλά και για όλο το κόμμα. Οπότε προσέχουμε τι λέμε.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by 丹野 View Post
                                Μην έχεις ελπίδες ότι και τα παιδιά τους θα πάνε να ψηφίσουν τα ίδια κόμματα. Όλοι μάθαμε το λάθος μας και δεν πρόκειται να τους ξαναψηφίσουμε. Αυτοί που ψηφίζουν τα ίδια κόμματα είναι οι τριτοκοσμικοί, οι οποίοι και νόμιμα ΔΕΝ έχουν το δικαίωμα ψήφου σε ξένη χώρα!

                                Με το <<τα δικά τους τα παιδιά>> εννοούσα τα κομματόσκυλα και όχι τους μετανάστες ;) Όσο για αυτό δεν ξέρω και δεν είμαι αισιόδοξος,γιατί όπως είπα ο κόσμος είναι αφελής και ανόητος(37Χρόνια Δημοκρατίας μπλε-πράσινο,πράσινο-μπλε και μυαλό δεν έβαλε). Αυτό που με τρελαίνει είναι ότι όσοι θα τους ψηφίσουν,τον Ιούνιο θα βγουν να τους κράξουν και θα κλαψουρίζουν για τα νέα μέτρα.Ε όχι γ**ώ τον Δία και τους ψήφισες και θα βγεις κι από πάνω?Ευχαριστώ θα λες και καλές περιστροφές στον άξονα Ζ.(Το κακό είναι ότι την πληρώνουν και άνθρωποι που δεν φταίνε)


                                Εγώ έχω την συνειδησή μου καθαρή καθώς ποτέ δεν τους ψήφισα,δεν θα τους ψηφίσω τον Μάιο και ούτε πρόκειται να τους ψηφίσω όσο θα ζω :phil:

                                Comment

                                Working...
                                X