Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχολιασμός επικαιρότητας-ανταλλαγή απόψεων

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ναι, ακουσα του πηραν ολα τα μεταλλια και το πηρε πολυ βαρια τελικα.
    Do a barrel roll!

    Comment


    • Originally posted by Somari View Post
      Πέθανε ο Νήλ Άρμστρονγκ
      RIP

      άνθρωπος που ήταν θρύλος εν ζωή και φυσικά παραμένει.
      Star Citizen videos Star Citizen gallery

      Comment


      • Εάν η γέννηση του Χριστού συνέβαινε στην Ελλάδα, στις μέρες μας, οι χρυσαυγίτες θα μαχαίρωναν τον Ιωσήφ και θα πέταγαν την Παναγία και τον Χριστό έξω από το μαιευτήριο γιατί είναι Παλαιστίνιοι, μελαμψοί και φτωχικά ντυμένοι. Εάν η Ρωξάνη, η σύζυγος του Μεγάλου Αλεξάνδρου, έπινε τον καφέ της στον Άγιο Παντελεήμονα, θα την προπηλάκιζαν και θα την έδιωχναν κακήν κακώς επειδή είναι Περσίδα, μελαχροινή και ντυμένη ανατολίτικα. Εάν ο ηλιοκαμένος Διογένης περνούσε με το φανάρι του από την πλατεία Αττικής θα λιντσαριζόταν σε κάποιο στενοσόκακο γιατί είναι σκούρος, ξυπόλυτος και ισχνός. Εάν ο Γεώργιος Καραϊσκάκης ξεμοναχιαζόταν στην Ομόνοια θα λιντσαριζόταν επειδή έχει τσιγγάνικη κοψιά και ο Οδυσσέας Ανδρούτσος επειδή μιλάει αρβανίτικα. Εάν ο Χατζιδάκις έβγαινε βόλτα στη Ρωμαϊκή Αγορά θα δεχόταν ύβρεις και επίθεση με σιδερογροθιές επειδή είναι ομοφυλόφιλος. Εάν, όμως, οι χρυσαυγίτες συναντούσαν τον Χίτλερ που ρήμαξε την Ελλάδα, τον Γλίξκμπουργκ που διόρισαν «Βασιλέα της Ελλάδος» οι Ευρωπαίοι ιμπεριαλιστές ή τον συνταγματάρχη Ιωαννίδη που έδωσε τη μισή Κύπρο στους Τούρκους, θα σέρνονταν στο χώμα για να του γλείψουν τα πατούμενα!
        Στέλιος Ελληνιάδης
        Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment


        • Originally posted by Ramparter View Post
          Ναι, ακουσα του πηραν ολα τα μεταλλια και το πηρε πολυ βαρια τελικα.

          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • Μην ξεχνάμε κι αυτόν:
            Originally posted by Squall Leonhart
            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
            Originally posted by 丹野
            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
            Originally posted by Ryu_gr
            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

            Comment


            • Originally posted by Somari View Post
              Τίποτα δεν αφήνει να πέσει κάτω πια το ίντερνετ, τα ρεζιλεύουνε όλα..

              Comment


              • Δε το καναν για να τον ρεζιλέψουν, απλά αν κάνεις μια βόλτα σε 9gag, fb fail klp υπάρχουν πολλά status γκάουων που τους μπερδεύουν
                Originally posted by Raf
                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                Comment


                • Στο 10% η προθεση ψηφου ΧΑ.
                  Originally posted by Raf
                  Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                  Comment


                  • Προφανώς αναφέρεσαι σ' αυτήν τη δημοσκόπηση:



                    Πράγματι, είναι ενδιαφέρον φαινόμενο, τολμώ ήδη να πω πως το υποτίμησα. Αυτό που δεν έχω διαβάσει πουθενά είναι ποιων κομμάτων ψηφοφόροι ήταν στο παρελθόν όλοι αυτοί που σήμερα ψηφίζουν Χρυσή Αυγή, γιατί μου δίνεται η εντύπωση πως έχει πάρει ψηφοφόρους μέχρι και από το ΠΑΣΟΚ, ίσως και από τη ΔΗΜΑΡ και τα αριστερά κόμματα.
                    "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                    Comment


                    • γιατί μου δίνεται η εντύπωση πως έχει πάρει ψηφοφόρους μέχρι και από το ΠΑΣΟΚ, ίσως και από τη ΔΗΜΑΡ και τα αριστερά κόμματα.
                      Γιατί σου φαίνεται περίεργο να έχει πάρει ψηφοφόρους του ΠΑΣΟΚ ; Νομίζεις ότι η πλειοψηφία των παλιών ψηφοφόρων του ΠΑΣΟΚ ψήφιζαν με ιδεολογικό προσανατολισμό ;

                      Comment


                      • Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
                        Γιατί σου φαίνεται περίεργο να έχει πάρει ψηφοφόρους του ΠΑΣΟΚ ; Νομίζεις ότι η πλειοψηφία των παλιών ψηφοφόρων του ΠΑΣΟΚ ψήφιζαν με ιδεολογικό προσανατολισμό ;
                        Κοίτα να δεις, ο μέσος ψηφοφόρος στην Ελλάδα μπορεί να μην έχει καν ιδεολογία (πράγμα το οποίο βέβαια δεν είναι απαραίτητα κακό, αλλά τέλος πάντων), μπορεί να μην ψηφίζει προγράμματα ή προτάσεις αλλά ονόματα, μπορεί να μην έχει πολιτικές γνώσεις, ωστόσο μια στοιχειώδη συνείδηση την έχει.

                        Ο διαχωρισμός των ψηφοφόρων σε αυτούς του ΠΑΣΟΚ και της Νέας Δημοκρατίας γινόταν σε μεγάλο βαθμό με βάση αυτήν τη συνείδηση: Άτομα τα οποία μπορεί να μην είχαν καμία διαφορά στο τι θέλουν από την κυβέρνηση τους σήμερα, είχαν διαφορές στο ποιο ιδεολογικό background τους είναι συμπαθέστερο / πιο οικείο και με βάση αυτό μπορεί να επέλεγαν να ψηφίσουν το ΠΑΣΟΚ αντί της Νέας Δημοκρατίας ή το αντίστροφο. Με άλλα λόγια, μπορεί για παράδειγμα το ΠΑΣΟΚ να μην είναι αριστερό κόμμα, αλλά πολλοί δημοκράτες το ψηφίζουν επειδή έχει ένα (σαφώς πλασματικό, αλλά και σαφώς υπαρκτό κατά τα άλλα) "αριστερίζον" προφίλ (σε αντιπαράθεση με το "συντηρητικό" της Νέας Δημοκρατίας) το οποίο τους είναι συμπαθές.

                        Το λοιπόν, άνθρωποι οι οποίο ψήφιζαν το ΠΑΣΟΚ με τέτοιες αντιλήψεις στο πίσω μέρος του κεφαλιού τους μου φαίνεται αδιανόητο να στραφούν στη Χρυσή Αυγή.
                        "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                        Comment


                        • Εχω την τύχη () να συναναστρέφομαι με αρκετούς παλιούς ΠΑΣΟΚατζηδες, κάποιοι από αυτούς ορκιζόντουσαν στο όνομα του ΠΑΣΟΚ, όταν συζητούσες όμως μαζί τους έβλεπες ότι είχαν τέρμα δεξιές απόψεις. Κάποιοι άλλοι έλεγαν "εμένα μου έδωσε ψωμί το ΠΑΣΟΚ για αυτό μέχρι να πεθάνω θα ψηφίζω ΠΑΣΟΚ" . Ε λοιπόν στς πρόσφατες εκλογές ψήφισαν Σύριζα, Κουβέλη και ΧΑ.

                          Comment


                          • Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
                            Εχω την τύχη () να συναναστρέφομαι με αρκετούς παλιούς ΠΑΣΟΚατζηδες [...] στς πρόσφατες εκλογές ψήφισαν Σύριζα, Κουβέλη και ΧΑ.
                            Τα δυο πρώτα είναι φυσικά αποτελέσματα αυτού που περιέγραψα. Δεν ισχυρίστηκα πως δεν υπάρχει κανείς ο οποίος από το ΠΑΣΟΚ στράφηκε στη Χρυσή Αυγή, αλλά πως δεν πιστεύω πως πρόκειται για σοβαρό ποσοστό.
                            "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                            Comment


                            • Ναι οκ, απλά εδώ που φτάσαμε δεν μου κάνει τίποτα εντύπωση όσον αφορά την ψήφο

                              Comment


                              • Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
                                Ναι οκ, απλά εδώ που φτάσαμε δεν μου κάνει τίποτα εντύπωση όσον αφορά την ψήφο
                                Να σου πω την αλήθεια, δεν έχεις κι άδικο. Μέχρι κι εγώ έχω φτάσει στο σημείο να λέω πως το πάω γι' αποχή, φαντάσου...
                                "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                                Comment

                                Working...
                                X