Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχολιασμός επικαιρότητας-ανταλλαγή απόψεων

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Somari pou pisteveis?I mallon pou sou ma8an na pisteveis.
    Nintendo I.D.: paixtis
    3ds friend code: 2664-2347-7128

    Comment


    • Eλπίζω να μην έκανες χαζομάρες

      [/b]
      Διαβασα για το Σατανισμο οπως αυτος προσεγγιστηκε απο τη θεολογια-επιστημη αλλα και την εικονα που διαμορφωναν καποιες μεταλ μπαντες οπως επισης και το πως προσεγγιστηκε και απο αλλες θρησκειες οπως βεδισμος.

      Περα απο καποιους εφιαλτες και τριξιματα σε τοιχους μετα τις 12 ολα κυλησαν ομαλα, ενοειτε οτι οταν εκοψα την ενασχοληση μου με αυτα τελιωσαν και τα παρατραγουδα, αλλα ειχα καταληξει σε ενα συμπερασμα και αυτο ηταν το σημαντικο.

      Comment


      • νομιζω πως ο καθενας αντιλαμβανεται διαφορετικα το τι ειναι Θεος, οπως και το που πιστευει ειναι κατι τελειως προσωπικο, σα να λεμε με ποιον τροπο τρως ή κανεις ερωτα κλπ. με αυτο το σκεπτικο εαν ο ΦΥΓΕ 114 ειχε εφιαλτες με την ενασχοληση του με τον Σατανισμο, καποιος αλλος μπορει και να νομιζει πως λυτρωθηκε και ειδε το φως το αληθινο, ακριβως οπως πιστευει κι ο φιλος που λεγε στις πιο πισω σελιδες οτι ο Χριστιανισμος ειναι η μονη αληθινη θρησκεια. πιστευω οτι ολα ειναι στο μυαλο μας...

        Comment


        • Όσον αφορά τη θρησκεία, άσχετα εάν δεν υπάρχει θεός, εγώ δε καταδικάζω τις αξίες του Χριστιανισμού, εγώ καταδικάζω, αφενός, το πώς οι θρησκείες χρησιμοποιούνται από το status quo, αφετέρου, τους ίδιους τους εκπρόσωπους της, εν προκειμένω τους, για τη διαφθορά και το ψέμα το οποίο πουλάνε με στόχο το δικό τους συμφέρων.

          Το παραμύθι της θρησκείας πάλιωσε, ξεπεράστηκε, ήταν η φυσική απόρροια χιλιάδες χρόνια πριν, για την εξήγηση συγκεκριμένων γεγονότων και κυρίως φυσικών φαινομένων, μιας και ακόμα η άγνοια θέριζε τον άνθρωπο, εξελίχθηκε σε μια προσπάθεια αργότερα, που πήγαζε από τις ανάγκες της τότε διεφθαρμένης πραγματικότητας, για τη δημιουργία μιας καινούργιας ηθικής, μιας ηθικής που θα οδηγήσει σε μια πιο ανθρώπινη κοινωνία.

          Όπως και κάθε θρησκεία, περισσότερο κακό παρά καλό κάνει σήμερα, ακριβώς επειδή χρησιμοποιείται όπως χρησιμοποιείται από συγκεκριμένα πρόσωπα. Ο άνθρωπος δεν έχει ανάγκη να πιστέψει σε κανέναν ψεύτικο θεό για να βρει αξίες και ηθική.
          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

          Comment


          • ΒΒ άλλες εποχές τότε.με τα σημερινά δεοδμένα και την καθιστική ζωή που κάνουμε όχι δε θα μπορούσαμε.τότε όμως τα πράγματα ήταν αλλιώς.οι άνθρωποι δεν καθο΄ντουσαν μπροστά από μια κονσόλα όλη μέρα.κάνανε χειρονακτικές εργασίες καλύτερη διατροφή κτλ.οπότε ναι θα μπορούσε να τον σηκώσει.αλλά και να μην μπορούσε που ξέρουμε πόσο ζύγιζε ο σταυρός αν πραγματικά αυτός υπήρξε;πω πω πολύ ξεφύγαμε.

            για να μπούμε στο τόπικ πάλι.αύριο η Κ@υλομοίρα δίνει τη "Μεγάλη Μάχη" για τα προκριματικά.
            Carpe diem

            Comment


            • Αυτά είναι, στο επίκεντρο της επικαιρότητας. Προτιμώ να ψηφίσω Κόμμα Ελλήνων Κυνηγών, παρά να το δω αυτό.
              My Blog: FoM's Between a Rock and a Hard Place
              Follow me on http://www.twitter.com/FoM_PV


              Comment


              • Ego 8a to dw sigoura!
                Nintendo I.D.: paixtis
                3ds friend code: 2664-2347-7128

                Comment


                • Re BigBoss εγώ δεν πιστεύω ότι έγιναν ΚΑΝ αυτα τα γεγονότα που περιγράφεις,αυτό σου λέω τόση ώρα.

                  Παίχτη μου μάθαν να πιστεύω στον Χριστιανισμό,εγώ όμως είμαι αγνωστικιστής.Δλδ δεν πιστεύω σε τίποτα,ούτε καν στον αθεισμό μέχρι να πεθάνω.
                  Originally posted by Raf
                  Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                  Comment


                  • Ελειπα ολη μερα και απ οτι ειδα απ το πρωι ως το βραδυ το θεμα προχωρησε πολυ, μαζι με καποιες σημαντικες "παραφωνιες".
                    Σε κατι τετοιες στιγμες imo το warn θα ηταν απολυτα λογικο και δικαιο για την καταστολη των προβληματων αλλα δεν προχωρησαμε σε αυτο το θεμα, οταν προ καιρου συζητουσαμε αν θα εφαρμοστει ή οχι.

                    Δεν εχω κατι να σχολιασω για το ολο θεμα μιας και εχω μαθει πως σε πολιτικη και θρησκεια ολοι εχουν μια αποψη και αποκλειεται να αλλαξουν γνωμη.. Οσο συζητανε απλα εντεινεται η "αντιπαραθεση" και ολα αυτα μεχρι να φτασουν στα ακρα - πραγμα που θα συνεβαινε αναποφευκτα και εδω.

                    Αφηνω στην ακρη αυτα και τουλαχιστον να σχολιασω το πλεον ακυρο θεμα που εθιξε καποιος (somari; ).
                    "Βill Gates.. το παιδι του λαου" .. ειπε ειρωνικα και σχολιασαν ειρωνικα οι αλλοι (δεν το λεω για κακο).

                    Imo μια χαρα παιδι του λαου ειναι, δε βρηκε καμια ετοιμη αυτοκρατορια, αλλα ισα ισα δημιουργησε τη μεγαλυτερη αυτοκρατορια μονος του και σε νεοτατη ηλικια, οποτε infinite respect from me και να πω πως λιγο πολυ αποτελει και προτυπο για εμενα.
                    Δε με νοιαζει αν επιβαλλει τα windows φασιστικα, ουτε αν καποιοι τα κραζουν επειδη βγαζουν μπλε οθονες κτλ( κανεις δεν κοιταει την αλλη οψη του νομισματος; - Long live misery). It's all about enterpreneurship στην τελικη .. και αλλα πολλα φυσικα .

                    Comment


                    • Έχεις διαβάσει και τα λες όλα αυτά;;;Πες,έχεις διαβάσει;;;;


                      Εγώ πάντως ξέρω πως δεν είναι τόσο αθώα τα πράματα με τον Πύλες.Έχω ακούσει για ποδοπάτημα πτωμάτων μέσα στην ίδια την ΜΣ από όταν ήταν γκαραζοεταιρία ακόμα.
                      Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment


                      • Το εχω ακουσει δε μετραει.. Μονος σου το ειπες οτι πρεπει να εχεις διαβασει, τι θες τωρα κι εσυ .

                        Comment


                        • Το είχα διαβάσει δεν το είχα ακούσει,σορρυ.

                          Αλλά πραγματικά πιστεύεις ότι έφτασε εκεί τόσο αθώα;;;
                          Originally posted by Raf
                          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                          Comment


                          • Φυσικα και οχι, η επιτυχια δεν ευνοει τους (τοσο) αθωους, αλλα αυτο δεν αναιρει το οτι εχει καταφερει πολλα και οτι ειναι αυτοδημιουργητος... οπως και να χει δε βλεπω κατι αρνητικο στο ολο θεμα, κανενας επιχειρηματιας δεν ειναι απολυτα "ηθικος" και imo δε θα πρεπε κιολας (μην το πατε στο αλλο ακρο plz ).

                            Comment


                            • ΒΒ άλλες εποχές τότε.με τα σημερινά δεοδμένα και την καθιστική ζωή που κάνουμε όχι δε θα μπορούσαμε.τότε όμως τα πράγματα ήταν αλλιώς.οι άνθρωποι δεν καθο΄ντουσαν μπροστά από μια κονσόλα όλη μέρα.κάνανε χειρονακτικές εργασίες καλύτερη διατροφή κτλ.[/b]
                              Μα Altair οι επιστήμονες λένε πως όσο γυμνασμένος και να ήσουν δεν θα άντεχες τέτοιο πράμα.
                              Star Citizen videos Star Citizen gallery

                              Comment


                              • Και εγώ πιστεύω πως δεν έγινε ποτέ τέτοιο πράγμα,είτε μπορεί να γίνει είτε όχι.Δικαίωμά μου,αναυθαίρετο.
                                Originally posted by Raf
                                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                                Comment

                                Working...
                                X