Announcement

Collapse
No announcement yet.

Επειδή το γέλιο κάνει καλό...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Και straier, οι Φινλανδοί μιλάνε πολύ μόνο αφού τα πιούν. Πίστεψέ με, στους περισσότερους, δε τους βγάζεις λέξη χωρίς κανα 12-pack.
    Νόμιζα ότι ήταν προφανές ότι ήταν ειρωνικό αυτό που είπα. Με εξαίρεση έναν Φινλανδό που δε φοβόταν να μιλήσει όλοι οι υπόλοιποι που ξέρω πατάν το διακόπτη μόνο μετά από αλκοόλ όπως είπες.
    Χαρακτηριστικό συμβάν που μου έλεγε ο καθηγητής μου για ένα άτομο με το οποίο ήταν στον ίδιο όροφο για 3-4 χρόνια και δεν είχαν ανταλλάξει ούτε καλημέρα (είχαν όμως μιλήσει με email). Εγώ του είχα μιλήσει μια φορά αλλά δε μπορούσε να κάνει αλλιώς.
    Originally posted by Squall Leonhart
    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
    Originally posted by 丹野
    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
    Originally posted by Ryu_gr
    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

    Comment


    • Haha. Νόμιζα οτι είχες παρεξηγήσει τη φλυαρία ως χαρακτηριστικό γενικό. Γιατί την έχουνε.
      Απλά μόνο όταν είναι τύφλα. Τόσο, που μέχρι και εγώ ενοχλούμαι που δε βάζω γλώσσα μέσα.

      Εγώ είχα πάει για επίσκεψη σε μια σχολή. Μπαίνω στη τάξη. Λέει ο καθηγητής στους μαθητές (17χρονα και έτσι), απο εδώ η Βάσια, ήρθε απο σχολή φινλανδικών.
      Σηκώνομαι εγώ και καλημερίζω στα Φινλανδικά με χαμόγελο και με waving του χεριού κιόλας. Σιγήηηηη... Ακόμα και στα νεκροταφεία, έχει τζιτζίκια. Εκεί, τίποτα.

      Και τότε το θεϊκό. Ακούω τον καθηγητή να λέει "Πείτε καλημέρα στη Βάσια, παιδιά". Ούτε νηπειαγωγίο να ήταν! Έλεος δηλαδή! Κρατήθηκα να μη βάλω τα γέλια.

      Κοίτα, μιλάνε οι Φινλανδοί, αλλά ανοίγονται μετά απο κάποιο καιρό. Ειδικά με ξένους, ντρέπονται και φοβούνται. Ειδικά οι νέοι που δεν είναι ταξιδεμένοι κιόλας.
      Αμα σε γνωρίσουνε και συνηθήσουνε και δεν είναι ΕΝΤΕΛΩΣ μαμούχαλοι (που πολλοί είναι), τότε μιλάνε πιο πολύ. Η αλήθεια είναι όμως, πως αυτό είναι σπάνιο.
      Τα περισσότερα άτομα που είναι φιλικά και μιλάνε, έχουνε ζήσει στο εξωτερικό ή ταξιδέψει πολύ. Ειδικά απο άντρες, οι μόνοι που δεν είναι βόδια, είναι οι ταξιδεμένοι.

      Μιλάμε για ηλικίες 15-30 περίπου. Να το θέσω έτσι, άντρα παραδοσιακό φινλανδό, δε θέλω με τίποτα. Μαμούχαλοι, πίνουν, κότες, φλώροι και λέξη με το τσιγγέλι. :bleh:
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment


        • Καλό!
          sigpic

          Comment


          • Eliwsa! lol
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • xaxaxaxaxaaxaxaxxaaxaxaxaxaxaxaxax
              Ground_Zero:

              Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

              Comment


              • Originally posted by Raf
                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                Comment


                • Hey, buddy? Don't think we're gonna make this one...
                  sigpic

                  Comment


                  • 10 Console Pick-up Lines



                    by Andrew Bridgman / October 29, 2010


















                    Originally posted by Raf
                    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                    Comment




                    • Do a barrel roll!

                      Comment


                      • old but gold

                        Comment


                        • Ξεράθηκα στο γέλιο.

                          Comment




                          • AMELADIO fans ενωθείτε
                            " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                            Authenticity sir, authenticity. "

                            Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                            Comment


                            • WIN

                              Comment


                              • I loled hard:

                                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                                Kindred, this blade and I.
                                "

                                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                                Greek Gaming Videos
                                Greek Final Fantasy Forum

                                Comment

                                Working...
                                X