Announcement

Collapse
No announcement yet.

Επειδή το γέλιο κάνει καλό...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Δεξί και αριστερό εγκεφαλικό ημισφαίριο.

    Όπως κάθεστε στο γραφείο, σηκώστε το δεξί σας πόδι από το δάπεδο και κάντε κύκλους κατά τη φορά των δεικτών του ρολογιού.

    Ενώ το κάνετε, σηκώστε το δεξί σας χέρι και σχηματίστε στον αέρα το νούμερο 6 (εξι).

    Το πόδι σας θα αλλάξει διεύθυνση κίνησης και...... δεν μπορείτε να κάνετε απολύτως τίποτα για να το εμποδίσετε!!

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Άμα δείτε τις παρακάτω εικόνες από τη θέση του υπολογιστή σας, ο κ.Θυμωμένος είναι στα αριστερά και η κ.Ήρεμη στα δεξιά.

    Σηκωθείτε από τη θέση σας και κάντε πίσω γύρω στα 5 βήματα (σχετικά μεγάλα) και δείτε!! Αλλάζουν μεριές!!

    Νομίζω αυτή η παραίσθηση δημιουργήθηκε απ'τον Phillippe G.Schyns και Aude Oliva του πανεπιστημίου της Γλασκόβης.

    Αυτό αποδεικνύει ότι ίσως να μη βλέπουμε πραγματικά αυτό που υπάρχει, πάντα!



    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • LOL καλο αυτο με το ποδι...
      Do a barrel roll!

      Comment


      • LOL καλο αυτο με το ποδι...
        [/b]
        Yπάρχει και παρόμοιο.Προσπάθησε να γράψεις με το αριστερό σου χέρι στο χαρτί ένα κύκλο και με το δεξί ένα τρίγωνο.
        Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment


        • Yπάρχει και παρόμοιο.Προσπάθησε να γράψεις με το αριστερό σου χέρι στο χαρτί ένα κύκλο και με το δεξί ένα τρίγωνο.
          [/b]

          Eγώ που τα καταφέρνω έχω πρόβλημα; .

          Δεν ήξερα αν αυτό το βίντεο ταιριάζει περισσότερο στο topic με τη μουσική ή εδώ αλλά τελικά μετά από βαθιά περισυλλογή (κορώνα - γράμματα) αποφάσισα να το βάλω εδώ:

          Κρητικό Rap

          Yo!
          "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

          Comment


          • Do a barrel roll!

            Comment


            • LOL αυτο με το ποδι ειναι θεικο.

              Η φαση ειναι οτι λεω,αποκλειεται,οσα τετοια με εχουν βαλει να κανω,με λιγη προσπαθεια τα καταφερνω,αλλα αυτο με το ποδι ειναι απλα αδυνατο

              Bασικα,εξαρταται και με τον τροπο με τον οποιο γραφεις το 6.Αν ξεκινας οπως οι περισσοτεροι απο πανω,δε γινεται.Αν ξεκινας με το κυκλακι,γινεται.

              Comment


              • Όσοι ακούνε Fight Club το γνωρίζουν, όσοι όχι, πρόκειται για απέραντη δόση cultιλας. Ο στίχος, ο τύπος, το super αμάξι Yaguar, η cult version της καγκουριάς.


                I’ve never been clever
                Because needed never!
                There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                Comment


                • Όσοι ακούνε Fight Club το γνωρίζουν, όσοι όχι, πρόκειται για απέραντη δόση cultιλας. Ο στίχος, ο τύπος, το super αμάξι Yaguar, η cult version της καγκουριάς.


                  I?ve never been clever
                  Because needed never!
                  [/b]
                  Εμένα γιατρέ μου άρεσε... Είμαι άρρωστος;

                  EDIT:
                  http://minimata.50webs.com/page/merm.html
                  http://minimata.50webs.com/page/cola4.html


                  Για πολλά γέλια...
                  "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                  Comment




                  • :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

                    Comment


                    • Σώπα ρε...εμφανίστηκε πάλι...

                      ΛΟΛ γαμάτο το βίντεο, ο τύπος είναι επικός απλά

                      Fight Club απλά.....ramaya!!!!!! αχά...ναι έτσι...αχα....έτσι έτσι....
                      "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                      Comment


                      • Πως ξέρεις ότι είσαι Έλληνας

                        Λες καλημέρα στις 3 το μεσημέρι και καλησπέρα στη 1 τη νύχτα.

                        Δεν τρως ποτέ βραδινό πριν τις 10μμ.

                        Τρως πρωινό πριν πας για ύπνο.

                        Το πρώτο σου hangover ήταν γύρω στα 5 σου, όταν ο μπαμπάς/ θείος/ παππούς σου έδωσε να δοκιμάσεις ουίσκι, γιατί το ζήταγες.

                        Πρέπει τουλάχιστον πέντε φορές το χρόνο να τραβηχτείς στον σταθμό των ΚΤΕΛ για να παραλάβεις έναν τενεκέ λάδι, έναν τενεκέ μέλι, έναν τενεκέ φέτα, ρίγανη, τσάι βουνού, ελιές και λεμόνια.

                        Σημαιοστολίζεσαι να πας για καφέ, αλλά τσαμπουκαλεύεσαι στον πορτιέρη του κλαμπ που δεν σε βάζει μέσα γιατί φοράς σαγιονάρες.

                        Στη γειτονιά σου υπάρχει τουλάχιστον μια οδός που λέγεται ΕλευθερίουΒενιζέλου.

                        Έχεις τουλάχιστον έναν συγγενή σου που άγγιξε τα 100 χρόνια ζωής.
                        Και περίπου 10 συγγενείς που έχουν πεθάνει από καρκίνο.
                        Αλλά καπνίζεις 2 πακέτα την ημέρα.

                        Παραπονιέσαι ότι κάνει κρύο όταν έχει 27 βαθμούς.

                        Όποτε ταξιδεύεις στο εξωτερικό απορείς πως ο κόσμος ζει χωρίς περίπτερα.

                        Βρίσκεις τους τουρίστες αστείους.

                        Έχεις δέκα χρόνια να μπεις σε λεωφορείο.

                        Περιγράφεις το κτίριο της Interamerican στην Κηφισίας ως ?ουρανοξύστη?.

                        Ξέρεις τα πάντα για την ανακύκλωση, αλλά δεν έχεις δει ποτέ από κοντά κάδο ανακύκλωσης.

                        Παραγγείλεις ταυτόχρονα σουβλάκια κι ένα ασθενοφόρο και το ασθενοφόρο έρχεται όταν χωνεύεις τα σουβλάκια.

                        Σε όποιο τραπέζι κι αν καθίσεις υπάρχει ένα πακέτο Marlboro Lights.

                        Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να πέσεις σε μποτιλιάρισμα στις 6πμ της Κυριακής.

                        Σε τσατίζει το ότι για να πας να ψωνίσεις το Σάββατο πρέπει να ξυπνήσεις νωρίς, επειδή τα μαγαζιά κλείνουν στις 3.

                        Χειροκροτείς τον πιλότο όταν προσγειωθείς.

                        Έχεις αυτοκίνητο που κοστίζει πάνω από 60,000 ευρώ και αρνείσαι να το δώσεις στον παρκαδόρο γιατί θεωρείς κλοπή τα 8 ευρώ που σου ζητάει.


                        οι 13 πιο ΗΛΙΘΙΕΣ ερωτήσεις ! ! !

                        01. Γυρίζεις σπίτι κατάκοπος και σου λένε: - Ήρθες;
                        (Όχι έρχομαι σε 10 λεπτά!)

                        02. Σε παίρνουν τηλέφωνο στο σταθερό: - Έλα ρε σπίτι είσαι;
                        ( Όχι, είμαι στο χωράφι κι έχω κάνει εκτροπή!)

                        03. Σε καφετέρια: - Ένα frappe γλυκό, χωρίς.
                        - Χωρίς γάλα;
                        (Όχι, χωρίς καλαμάκι!)

                        04. Συναντιέσαι με ένα φίλο: - Έλα ρε που είσαι;
                        (Στην απέναντι γωνία!)

                        05. Ανάβεις στο θερμοσίφωνο: - Θα κάνεις μπάνιο;
                        (Όχι το άναψα για να καίει ρεύμα!)

                        06. Ντύνεσαι και ετοιμάζεσαι να φύγεις, οπότε ακούς: - θα βγεις;
                        ( Όχι, προβάρω ρούχα!)

                        07. Τρως το φαΐ, ζητάς δεύτερο πιάτο και σου λένε: - Σ' άρεσε;
                        (Όχι, αλλά μη σε προσβάλω!)

                        08. Λες στον άλλο ότι βρήκες κοπέλα και σου λέει: - Καλή είναι;
                        (Όχι αλλά μια ψυχή που είναι να βγει...)

                        09. Έρχεται ο υδραυλικός σπίτι και ο ιδιοκτήτης τον ρωτάει: - Ήρθατε για τη
                        βρύση;
                        (Όχι! Ν' αλλάξω μια λάμπα & να κρεμάσω και τις κουρτίνες!)

                        10. Δώδεκα τη νύχτα, βάζεις πιτζάμες, λες καληνύχτα και πας στο δωμάτιό σου
                        οπότε σε ρωτάνε:
                        - Πας για ύπνο;
                        (Όχι πάω να ρίξω μπετά σε μια οικοδομή!)

                        11. Κάθεσαι σε καφετέρια και περνάει γνωστός: - Α, εδώ κάτσατε;
                        ( Όχι, ολογράμματα είμαστε)

                        12. Πας στο βενζινάδικο, κατεβαίνεις από το αμάξι και ανοίγεις το πορτάκι
                        της βενζίνης:
                        - Βενζίνη θέλεις;
                        (Όχι, να του βάλω πορτοκαλάδα).

                        13. Καλείς κλειδαρά, έρχεται μετά από 40 λεπτά και σε βρίσκει από έξω: -
                        Κλειδώθηκες από έξω;
                        ( Όχι, απλά βρίσκω εναλλακτικούς τρόπους να ανοίγω πόρτες).[/b]






                        "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                        Comment


                        • Απιστευτο post

                          And so true
                          My blog:Doppel's Den

                          Comment


                          • Το λογκ που ακολουθεί μπορεί να προσβάλλει τους χρήστες ναρκωτικών ουσιών.


                            Αυτό είναι σπόιλερ.

                            Και αυτό είναι λογκ.

                            Κύπρια απόφοιτη λογοθεραπείας στο #patra με νιώθει και με βοηθάει στην προσπάθειά μου ν' απεξαρτηθώ. Ακολουθούν αποσπάσματα:

                            <BabyBitch> ok
                            <BabyBitch> pisteue pws mono esy ksereis k pws mono esy poneses sti zwh su
                            <BabyBitch> dikaiwma su einai
                            <_UnHoLy^MaRtYr_> απο ενα σημειο και μετα, δεν υπαρχει επιστροφη αννουλα μου...
                            <BabyBitch> auto to lene oi deiloi.......
                            <_UnHoLy^MaRtYr_> δεν εχεις το δικαιωμα να με αποκαλεις δειλο
                            <_UnHoLy^MaRtYr_> εχω δωσει παμπολλες μαχες , και τις εχω χασει
                            <_UnHoLy^MaRtYr_> αλλα εχω πολεμησει οσο δεν παει
                            <BabyBitch> dwse alli mia
                            <BabyBitch> alla parto apofasi
                            <BabyBitch> thelise to
                            <BabyBitch> eimai sigurh oti mboreis
                            <_UnHoLy^MaRtYr_> δε μπορω πια
                            <_UnHoLy^MaRtYr_> ειμαι μονος



                            <BabyBitch> an to theleis mboreis na to kaneis....
                            <BabyBitch> apo sena eksartatai mono
                            <BabyBitch> fyge makria tous
                            <BabyBitch> den tous thes gia filous
                            <BabyBitch> oute kan gia gnwstous
                            <BabyBitch> su poulane to thanato
                            <BabyBitch> allakse poli
                            <BabyBitch> xwra
                            <BabyBitch> kane kati
                            <BabyBitch> pantou exei xwro an den thes na kleisteis sta teixh su
                            <BabyBitch> exw doulepsei me paidia san k sena
                            <BabyBitch> euaisthita
                            <BabyBitch> tryfera
                            <BabyBitch> pligwmena
                            <_UnHoLy^MaRtYr_> ναι αλλα το εχω αναγκη
                            <BabyBitch> pou ta ekmetalleutikan k ta parasyran k tous etaksan kosmous magikous k paramythenious
                            <BabyBitch> to kserw
                            <BabyBitch> k ponas
                            <_UnHoLy^MaRtYr_> δεν ειναι ο παραμυθενιος κοσμος πιο γλυκος απο την πραγματικοτητα ομως...? θελω να ξεφυγω απο τον πονο
                            <BabyBitch> k trellainesai
                            <BabyBitch> ta kserw ola auta psyxoula mu
                            <BabyBitch> ta exw zisei
                            <BabyBitch> kserw oti ponas
                            <_UnHoLy^MaRtYr_> ω θε μου δωσε μου δυναμη σε παρακαλω



                            <BabyBitch> pws se lene?
                            <_UnHoLy^MaRtYr_> αντωνιο
                            <BabyBitch> antwnh mu....
                            <BabyBitch> einai ena kentro ston peiraia pou kanoun viologikh apeksartish
                            <_UnHoLy^MaRtYr_> δεν εχω λεφτα καρδουλα μου... αν ειχα εστω ενα σεντ θα ημουν εκει
                            <BabyBitch> k pws vriskeis na pareis ti dosh su?
                            <_UnHoLy^MaRtYr_> υποθετω πως για απεξαρτηση χρειαζεσαι πολλα παραπανω
                            <_UnHoLy^MaRtYr_> παμπολλα παραπανω
                            <_UnHoLy^MaRtYr_> ποιος θα φροντισει γι αυτο? η μητερα μου δε θελει να με ξερει



                            <_UnHoLy^MaRtYr_> ιοασθφησδιφαφγ αφσ
                            <_UnHoLy^MaRtYr_> ασδφεςι;φπξ σδ
                            <_UnHoLy^MaRtYr_> φ σα
                            <_UnHoLy^MaRtYr_> συγγνωμη γι αυτο ετριψα λιγο το προσωπο μου στο πληκτρολογιο
                            <BabyBitch> ok



                            <BabyBitch> onomazetai merimna zwhs kata tis eksartishs
                            <BabyBitch> einai praksitelous 183,pasalimani
                            <_UnHoLy^MaRtYr_> μισο λεπτακι καρδια μου να βρω να το σημειωσω καπου
                            <BabyBitch> til 210-4297222 k 210-4297922
                            <_UnHoLy^MaRtYr_> δε θελω να μπλεξω με αστυνομια κ τετοια ομως εκει
                            <BabyBitch> k main merimnaz@otenet.gr



                            <BabyBitch> apo sena tha eksartithei antwnh mu.....kanenas den mborei na se voithisei an den thes esy o idios na swtheis
                            <BabyBitch> tha me euxaristisei oso tpt allo an to epairnes apofasi k efeuges apo auti tin arrwstia


                            <BabyBitch> so...egw prepei na fygw
                            <BabyBitch> exw mia douleia na paw
                            <_UnHoLy^MaRtYr_> σαγαπω
                            <BabyBitch> na prosexeis
                            <_UnHoLy^MaRtYr_> μπηκε μια μπλε πεστροφα στο αυτι μου μολις

                            gently hold our heads,
                            gently hold our heads on high

                            Comment


                            • <_UnHoLy^MaRtYr_> μπηκε μια μπλε πεστροφα στο αυτι μου μολις
                              [/b]
                              Έπος&#33;&#33;

                              Τρισμέγιστο όλο το log βασικά.
                              "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                              Comment


                              • Έπος&#33;&#33;

                                Τρισμέγιστο όλο το log βασικά.
                                [/b]

                                εγώ κυλιόμουνα στο πάτωμα με αυτό:
                                |<_UnHoLy^MaRtYr_> ιοασθφησδιφαφγ αφσ
                                <_UnHoLy^MaRtYr_> ασδφεςι;φπξ σδ
                                <_UnHoLy^MaRtYr_> φ σα
                                <_UnHoLy^MaRtYr_> συγγνωμη γι αυτο ετριψα λιγο το προσωπο μου στο πληκτρολογιο
                                <BabyBitch> ok



                                αα, διευκρίνηση, το log δεν είναι δικό μου, έπρεπε να το βάλω σε QUOTE.
                                gently hold our heads,
                                gently hold our heads on high

                                Comment

                                Working...
                                X