Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αθλητισμός!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Για τον Γερμανο με το Η12 της βερνιλακ μαλλι, ΝΟ COMMENT
    [/b]
    .

    Δεν εχω να προσθεσω πολλα, καλυτερα να μας αφησει αυτη η ομαδα απο νωρις να ησυχασουμε. Μια ζωη αχωντευτοι ηταν για μενα οποτε δε θα με χαλασει καθολου αν μεινουν απ εξω - απεναντιας θα δω περισσοτερο ποδοσφαιρο.

    Comment


    • Aπό την άλλη οι Γερμανοί σχολιαστές - δημοσιογράφοι ειρωνεύονταν την δική μας εθνική (δηλαδή στα παπάρια μας τι λένε) αλλά σήμερα το βουλώσαν, με την "φοβερή" εμφάνιση της δήθεν φαβορί ομάδας τους. Οι Κροάτες τους τάπωσαν για τα καλά. Άσε που δεν τους πάω γενικά τους Γερμανούς ως λαό.
      Star Citizen videos Star Citizen gallery

      Comment


      • Και που χασανε δεν τρεχει τιποτα, λογικα θα περασουν.
        Do a barrel roll!

        Comment


        • Βασικά τους χάλασε το σκορ, απέναντι σ' αυτό το τσίρκο αμπαλοσύνης που λέγεται Γερμανία (και είναι και φαβορί, LOL) το 2 - 1 (κι όχι 2 - 0 όπως είπες) είναι κακό σκορ, ρίχτε κανά 5- 0 να το ευχαριστηθούμε!

          Εν τω μεταξύ, απορώ πότε επιτέλους ο κόσμος θα καταλάβει ότι οι Γερμανοί απλούστατο δεν το κατέχουν το άθλημα [...] Στη θέση τους θα παραιτούμουν πλέον απ' τα προκριματικά διοργανώσεων όπως Euro και World Cup (για να μη μας λέει Γαλλάκια ο _Lloyd, αν και Mundial προτιμώ να το λέω ), θα έπαιζα κανένα φιλικό που και που, έτσι, για να λέω ότι έχω εθνική ομάδα και θα αφοσιωνόμουν στην οικονομία, πριν με περάσει όλος ο τρίτος κόσμος σε ακαθάριστο εγχώριο προϊόν.
          [/b]
          Λίγα λόγια για τη Γερμανία. Δεν έχουν περάσει παρά μόνο 6η χρόνια από το 2002 - 2η θέση στο World Cup.
          Στενοχωρήθηκα πάντως. Η Γερμανία είναι η αγαπημένη μου εθνική ομάδα από το 1998, επειδή ήταν η μόνη ομάδα με την οποία είχα να καταφέρει να πάρω ισοπαλία στο τότε FIFA, και μάλιστα στο 5Χ5 (ή 4Χ4 ήταν;) mode. Χρυσές εποχές.

          όπως και κανένα άθλημα γενικότερα
          [/b]
          Dirk Nowitzki? NBA player? Rings a bell?
          "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

          Comment


          • Dirk Nowitzki? NBA player? Rings a bell?
            [/b]
            Nowitzki... Χμ, ωραίος Γερμανός. Άσε που είναι μόλις ένας παίκτης, ενώ ακόμα και πολύ μικρότερες χώρες έχουν βγάλει δεκάδες παγκοσμίου κλάσης αστέρες.

            Μη μου λέτε εμένα για την Γερμανία, εγώ την λατρεύω σαν χώρα, αλλά στον αθλητισμό δεν...
            "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

            Comment


            • Εντάξει παίδες μη τα ισοπεδώνουμε όλα, τους Γερμανούς ούτε εγώ τους πάω ιδιαίτερα, ειδικά την Γερμανική σχολή του σήμερα, αλλά μιλάμε για την Γερμανία των τριών παγκοσμίων κυπέλλων, και των πολλών εξαιρετικών ποδοσφαιριστών κυρίως τα παλιότερα χρόνια που καλώς ή κακώς άφησαν εποχή. Τι να λέμε τώρα από Μπεκενμπάουερ, Ρουμενίγκε και Γκερτ Μίλερ μέχρι Ματέους και Μπίρχοφ.

              Τέλος πάντων, όπως είπα και πριν, ούτε εγώ τους γουστάρω ιδιαίτερα, αλλά μη τα ισοπεδώνουμε όλα.
              There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

              Comment


              • H Μικρη Ολλανδεζα θα τους παρει και τα σωβρακα! Αν δε τσακωθουν μεταξυ τους παλι... Ολλανδια ftw
                https://en.wikipedia.org/wiki/Outcast_(game)

                H μονη αποδειξη οτι το Βελγιο υπαρχει...

                Comment


                • Τέλος πάντων, όπως είπα και πριν, ούτε εγώ τους γουστάρω ιδιαίτερα, αλλά μη τα ισοπεδώνουμε όλα.
                  [/b]
                  Πλάκα έκανα και νομίζω πως φαίνεται.
                  "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                  Comment


                  • Δε το κατάλαβα.
                    Γενικά είναι πολύ συχνό το φαινόμενο να λένε άμπαλους τους Γερμανούς (που είναι πλέον), αλλά οι περισσότεροι τα ισοπεδώνουν όλα, το τι έχω ακούσει στα ραδιόφωνα τις τελευταίες μέρες δεν υπάρχει απλά.
                    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                    Comment


                    • Τι να λέμε τώρα από Μπεκενμπάουερ, Ρουμενίγκε και Γκερτ Μίλερ μέχρι Ματέους και Μπίρχοφ.
                      [/b]
                      Ρε loggo καλα το πηγαινες,το Μπιρχοφ ΤΙ ΤΟΝ ΗΘΕΛΕΣ? Για τις δυο κεφαλιες που εκανε το 96 κι εξαφανιστηκε(σαν αλλαγη)?
                      Αστειος παικτης που ηταν πολυ καλος μονο στο Pro Evolution που εφτιαχναν οι Ιαπωνεζοι.
                      " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                      Authenticity sir, authenticity. "

                      Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                      Comment


                      • Λιγα τα λογια σου για εναν hoff.

                        Comment


                        • Λιγα τα λογια σου για εναν hoff.
                          [/b]
                          ^^^^^
                          Υπερβολές, ακόμα κι όταν δε σκόραρε ο hoff, έκανε δουλειά μέσα στο γήπεδο.
                          Καλός παίχτης κι σίγουρα από τους καλύτερους Γερμανούς στα 90’s
                          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                          Comment


                          • Οι άμπαλοι με 3 πρώτες θέσεις, 4 δεύτερες, 3 τρίτες στο Παγκόσμιο και 3 πρώτες, 2 δεύτερες στο Ευρωπαϊκό.


                            Comment


                            • Αν και καθυστερημένα,δεν ξέρω αν το προσέξατε,αλλά την Τρίτη ταυτόχρονα με τον αγώνα της Εθνικής έπαιζε στο ΣΚΑΙ συνέντευξη του Μητσοτάκη με τον Παπαχελά... ΕΤΣΙ ΕΞΗΓΟΥΝΤΑΙ ΟΛΑ. Κατά τ'άλλα ελπίζω να παίξουμε καλύτερη μπαλίτσα το Σάββατο κι ας χάσουμε.Όχι,άλλο κατενάτσιο βρε παιδιά,μπουχτίσαμε μας μάθανε και οι άλλοι κάι δεν έχει πλέον και κανένα θετικό αποτέλεσμα...kkthnxbb.

                              Από τις υπάρχουσες ομάδες,και αφού λείπει η Αγγλία,θέλω να το πάρει ή η Ολλανδιά ή η Ιταλία (τονίζω το θέλω που διαφέρει πολύ από το πιστεύω).Επίσης θεωρώ αρκετά αδικημένη(με βάση τις 2 εμφανίσεις της) την Ελβετία η οποία το προσπάθησε και άξιζε κάτι καλύτερο,όχι απαραίτητα την πρόκριση.Ίσως με την αδιάφορη Πορτογαλία να το πάρει.Κατά τ'άλλα καλό το φετινό Euro,αλλά έχω δει και καλύτερη μπάλα.Ελπίζω τις επόμενες μέρες,και στις επόμενες φάσεις,να δούμε ακόμα πιο καλή μπαλίτσα γιατί στον βωμό της τακτικής την έχουν θυσιάσει λιγάκι...

                              P.S.

                              Έλα μωρή Βαζελάρα πάμε λέει για Σαβιόλα πάλι φέτος... Καλά δεν έχουν βαρεθεί να το γράφουν αυτό το όνομα? Όλο για Σαβιόλα ακούω και όλο χυλόπιτες τρώμε. Στην τελική και στην Μπαρτσελόνα και στη Ρεάλ τον σκούπισε καλά καλά τον πάγκο,δεν έμεινε άλλη σκόνη και τον διώξανε.
                              Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

                              Comment


                              • Οι άμπαλοι με 3 πρώτες θέσεις, 4 δεύτερες, 3 τρίτες στο Παγκόσμιο και 3 πρώτες, 2 δεύτερες στο Ευρωπαϊκό.
                                [/b]
                                Βασικά για να μιλήσουμε και λίγο σοβαρά για τους φίλτατους Γερμανούς, παλαιότερα είχαν πολύ καλές ομάδες, αν και ποτέ δεν ήταν οι καλύτεροι του κόσμου, το πάλευαν ως την τελευταία στιγμή και μαγκιά τους που κατάφερναν και σήκωναν τίτλους και κέρδιζαν αντιπάλους, από λίγο, έως κι ενίοτε πολύ, καλύτερούς τους. Απλώς την τελευταία δεκαετία, πιστεύω πως έχουν πέσει πάρα πολύ και αυτό δεν ισχύει μόνο για την εθνική τους, αλλά και για τους ομίλους τους. Η εθνική τους πήρε νίκες που δεν άξιζε από καμία άποψη, απλώς γιατί έτσι έκατσε, ενώ και οι παίκτες τους είναι φοβερά υπερτιμημένοι (Ballack βασικός στην Chelsea; WTF).

                                Αυτό που με ενοχλεί μπορώ να πω, είναι το κόλλημα του τύπου που την παρουσιάζει συνεχώς και σε κάθε διοργάνωση σαν το απόλυτο φαβορί για τον τίτλο.

                                Εννοείται, πάντως, πως εξακολουθεί να είναι μια καλή ομάδα και πως δεν εννοούσα τα όσα έγραψα πριν (χαλάλι αφού εκνεύρισα τον _Lloyd ), απλώς πρέπει σιγά - σιγά να συνειδητοποιήσουμε πως έχει πάψει να αποτελεί ποδοσφαιρική υπερδύναμη εδώ και πάρα πολλά χρόνια.

                                Α... Και χάρηκα για την κόκκινη στον Schweinsteiger, τέτοιες ενέργειες πρέπει να τιμωρούνται και τον συγκεκριμένο ποτέ δε τον συμπάθησα.

                                Σήμερα έχει matchάρες... B)
                                "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                                Comment

                                Working...
                                X