Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αθλητισμός!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Παναθα μου τρελένομαι!!!!

    5ο Ευρωπαικό και δεν είμαι καλά!!!!!!

    Πάντα τέτοια ρε ομαδάρα

    Μακάρι να έχουμε πάντα τέτοια στον ελληνικό αθλητισμό,από όλες τις ομάδες


    Comment


    • Εγώ πάλι θα ήθελα να εκδηλώσω την ανυσηχία μου για την αριστερή πλευρά του Γαύρου μετά την αποχώρηση του Τζόρτζεβιτς. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ μετά από σειρά καραφλών παιχτών στα πλάγια της ομάδας (Γιαννακόπουλος, Γεωργάτος, Τζόρτζεβιτς) να εμπιστεύεσαι τη βασική θέση του χαφ δίπλα στη γραμμή σε τύπο με μακριά μαλλιά που αποδεδειγμένα

      1) Το μόνο που κάνει καλά είναι να τα ανεμίζει
      2) Είναι ειδικός στο να παίρνει τη μπάλα, να κάνει 10 μέτρα και να τη χάνει (με ή χωρίς τρίπλα το αποτέλεσμα είναι το ίδιο)
      3) Είναι απείθαρχος, ασταθής, κακομαθημένος και κλασσικός λατινοαμερικάνος παίχτης που θέλει μια μπάλα μόνος του.

      Κοντολογίς, στείλτε τον πίσω εκεί που τον πήραμε. Αναφωνώ επίσης "διώξε πια το μακρυμάλλη για χατήρι καραφλού" και ελπίζω να γίνει μεταγραφή ακόμα και του Ζουγανέλη - ιστορικά η αριστερή πλευρά του Ολυμπιακού έχει έλειμμα τρίχας. Δυστυχώς δε βλέπω το Σωκράτη να βάζει μυαλό, και προβλέπω μεγάλες περιπέτειες για την επόμενη χρονιά.

      Για το θέμα του Βαλβέρδε, θα ήθελα να τον δω να μένει όχι επειδή είχε καμιά ιδιαίτερα επιτυχημένη χρονιά στον Ολυμπιακό (η περσινή ήταν πολύ καλύτερη) αλλά επειδή, σύμφωνα με τους παίχτες, είναι καλός προπονητής, έχει δείξει καλά δείγματα και θα ήθελα να δω τι παραπάνω μπορεί να κάνει. Εκτός των άλλων, οι όποιες εναλλακτικές έχω ακούσει τύπο Κετσπάγια μου φαίνονται επιπέδου Κόλλια και Μαντζουράκη.

      Για να πούμε και την αλήθεα βέβαια, η ευρωπαϊκή πορεία του Γαύρου φέτος θα δικαιολογούσε την αποπομπή όχι του Βαλβέρδε, του Φέργκιουσον και όλου του επιτελείου του...
      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

      Comment


      • Originally posted by Titus View Post
        Δυστυχώς δε βλέπω το Σωκράτη να βάζει μυαλό, και προβλέπω μεγάλες περιπέτειες για την επόμενη χρονιά.
        Μια γενική παρατήρηση εδώ... Κάθε χρόνο όλο και κάποιος προβλέπει περιπέτειες για τον επόμενο και κάθε χρόνο πρωταθλητές είστε... Σαν τον Παναθηναϊκό ένα πράγμα, που κάθε χρόνο παίρνει τον Saviola...:p
        "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

        Comment


        • Originally posted by TheCursed View Post
          Μια γενική παρατήρηση εδώ... Κάθε χρόνο όλο και κάποιος προβλέπει περιπέτειες για τον επόμενο και κάθε χρόνο πρωταθλητές είστε... Σαν τον Παναθηναϊκό ένα πράγμα, που κάθε χρόνο παίρνει τον Saviola...:p
          Λίγα τα λόγια για Saviola,φέτος είναι η χρονιά του:xp::xp::xp::p

          Εγώ πάντως πιστεύω ότι ο Βαλδέρδες δεν είναι η προπονητάρα που πρέπει να μείνει 100% στον Ολυμπιακό.Σιγά δηλαδή...Εδώ και τον γιό του Γιαννακόπουλου να πάρετε για προπονητή πάλι το παίρνετε το πρωτάθλημα.

          Το καλύτερο φετινό του Παναθηναικού...Από τον Pizarro καταλήξαμε να βλέπουμε την λύση του Φιλομένο

          Αυτή η ομάδα είτε με πολυμετοχικότητα είτε με Βαρδινογιάννη τσιγκούνα παραμένει γαμώτο:p.


          Comment


          • Τι να κάνουμε βρε Τίτε, δανεικά είναι αυτά. Δεν μπορείς να είσαι πρωταθλητής κάθε χρόνο...
            Insert Coin

            Comment


            • ο καλύτερο φετινό του Παναθηναικού...Από τον Pizarro καταλήξαμε να βλέπουμε την λύση του Φιλομένο
              Ξερεις Laharl ειναι και το αλλο ομως... απτον ΦΙλομενο ξερεις τι να περιμενεις, τα εχουμε δει αυτα που μπορει να προσφερει. Αντιθετα, ο Πιζαρο υπαρχει πιθανοτητα να βγει και..σαπακι! Οσο καλος κι αν ειναι ενας παικτης δε ξερεις τι μπορει να γινει με την πρπσαρμογη του στην Ελληνικη πραγματικοτητα... ασε δε που εμπλεκεται και με ιστοριες με στημενους αγωνες...

              Περα απο αυτα, θα ηθελα να πω οτι στεναχωριεμαι πολυ για την καταντια και στον ΑΡΗ. Συμβαινουν πολλα παραλογα παλι στο συλλογο της Σαλονικας. Btw μου ειναι εξαιρετικα συμπαθης san ομαδα. (τη θεωρω μακραν την πιο μπαλαδωρικη στην Ελλαδα που ομως της λειπει η προσωπικοτητα για το κατι παραπανω).

              Ακουγεται οτι ο Νετο καθως κι ο Κοκε θα φυγουν.
              Κι ερωτω. Για ΟΝΟΜΑ του ΘΕΟΥ. Σε ποιον απτους μεγαλους δεν κανουν αυτοι οι 2 παικτες? Γιατι προτειμουν τις λυσεις-ρισκου πχ της Αργεντινης. Ο Κοκε, οκ ,ειναι βαρυ σεντερ φορ που ομως ξερει την μπαλιτσα του, ειναι εγωιστης μια χαρα και βαζει κανα γκολακι. Ο Νετο παλι ειναι ΜΑΚΡΑΝ το καλυτερο δεξι μπακ στο Ελληνικο πρωταθλημα ~αν και αμυντικα δεν ειναι το ιδιο καλος οσο επιθετικα~. Φαινεται μαλλον πως ΚΑΠΟΙΟΙ θεωρουν τους Γεωργεα, Νιλσον και Παντο καλυτερους. Φανταστικο σκαουτινγκ...
              Τι περιμενει δλδ κανεις με Μαρκο, Νηνιαδη κι Αντωνιου....

              Ακομη κι ο Αουρελιο που εδιωξε (δανεικος στον Θρασυβουλο) ηταν εαν απιστευτο αριστερο μπακ για τα Ελληνικα δεδομενα.

              Τι να πει κανεις...

              ΥΣ - Ο τιτους με καλυψε περι Λετο. Απορω ΓΙΑΤΙ τοση ανοχη με αυτον τον παικτη , την ιδια στιγμη που για πιο ασημαντους λογους διωξαν κακην καως τον Λουα-Λουα
              " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

              Authenticity sir, authenticity. "

              Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



              Comment


              • Μα ποσο χαλια ηταν η χθεσινη διαιτησια
                πραγματικα απορω με το τι εβλεπε ο διαιτητης

                εδω οι φασεις που διαμαρτυρεται η Chelsea



                Την αποβολη του Abidal δεν την βρηκα αλλα ηταν 100% αδικη

                Υ.Γ. Παντως ο τελικος θα ειναι ολα τα λεφτα

                Comment


                • Εντάξει ότι και να πούμε για την χθεσινή διατησία είναι λίγο...

                  3 από τα πέντε κατ'εμέ είναι πέναλτυ,για να μην πω 4:p

                  Και η αποβολή άδικη αλλά αν έδινε αυτά τα δυο του Ντρογμπά έπρεπε να δώσει και 2 κόκκινες αφού ήταν τελευταίοι παίχτες...

                  Τέσπα,βλακεία της Chelsea που δεν έβαλε άλλο ένα γκολ να καθαρίσει το ματς,με τόσες ευκαιρίες που έκανε.Πάντως αν μία ομάδα άξιζε την πρόκριση αυτή ήταν η Chelsea.

                  Ας ελπίσουμε να δούμε τελικάρα,και να νικήσει η Μπάρτσα 4-1:p


                  Comment


                  • Καλά, τα χτεσινά πραγματικά δεν υπάρχουν. Απ' τη μια χάρηκα που πέρασε η Barca, αλλά απ' την άλλη... Ας το σηκώσει τουλάχιστον, γιατί με τίποτα δε θέλω να ξαναδώ τους Μπέμπηδες πρωταθλητές Ευρώπης. :p
                    "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                    Comment


                    • Εντάξει από τα ρεπλέυ που είδα και πιο καλά εκτός από την 4η φάση --το χέρι του Pique-- οι υπόλοιπες δίνονται αλλά βαριά...

                      Η 1η οκ δίνεται αλλά γίνονται συνέχεια φάσεις τέτοιες και o Mallouda έπεσε και λίγο πιο απότομα από ότι θα έπεφτε ο οποιοσδήποτε...αλλά οκ θεωρητικά δίνεται...

                      Του Drogba πιστεύω δν δίνεται ούτε το ένα ούτε το άλλο...
                      Στο ένα ο αμυνόμενος τον τραβάει σε όλη την φάση και σπρόχνωνται και χτυπιούνται και ο Drogba δν ζητάει τπτ....γιατι τον περνάει στο τέλος...μπαίνει περιοχή και με το που χάνει την μπάλα χτυπιέται για φάουλ....τα θεωρώ καραγκιοζηλίκια....
                      Στο άλλο δν βλέπω να του παιρνει πόδια....χάνει την μπάλα και αρχίζει να πέφτει μετά...

                      Στο τελευταίο --Ballack-- δν είναι με την καμία και ας παραπονιέται ο Γερμαναράς όσο θέλει...με το που πηδάει της Barcelona βάζει και τα χέρια του μπροστά απ'το κεφάλι του και η μπάλα χτυπάει πάνω τους...



                      Προσωπικά χάρηκα που πέρασε η Barcelona....για μένα ο αγώνας ήταν μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα....Realικός μέχρι το κόκκαλο και σιχαίνομαι την chealsea όσο δν πάει από την άλλη....

                      Τώρα δν ξέρω ποιος θέλώ να το πάρει....Arsenal ναι...Liverpool ναι...οποιαδήποτε ισπανική ναι....αλλά chealsea και Barcelona με τπτ....:kill:
                      "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                      Comment


                      • Originally posted by TheCursed View Post
                        Καλά, τα χτεσινά πραγματικά δεν υπάρχουν. Απ' τη μια χάρηκα που πέρασε η Barca, αλλά απ' την άλλη... Ας το σηκώσει τουλάχιστον, γιατί με τίποτα δε θέλω να ξαναδώ τους Μπέμπηδες πρωταθλητές Ευρώπης. :p
                        Σημασία δεν έχει τι θέλεις εσύ φίλε Cursed, σημασία έχει ποια είναι η καλύτερη ομάδα (Manchester United). Εάν η Barcelona κάνει εμφάνιση παρόμοια με την χθεσινή στον τελικό, θα φάει 4άρα. Gloooooryy glory man uniiiiited! [/trashtalk]


                        Comment


                        • Originally posted by Alexandros View Post
                          Σημασία δεν έχει τι θέλεις εσύ φίλε Cursed, σημασία έχει ποια είναι η καλύτερη ομάδα. Η χθεσινή Barcelona θα φάει 4άρα στον τελικό από την United. Gloooooryy glory man uniiiiited!
                          Εσύ, δηλαδή, θεωρείς ότι η Manchester United, όπως παίζει τον τελευταίο καιρό, αξίζει να είναι στον τελικό; Ήμαρτον... :p Έπαιξε καλά στην αρχή, απ' την Porto πέρασε μόνο λόγω φανέλας, οι υπόλοιποι δυνατοί αλληλοεξοντώθηκαν και να σου η Manchester United στον τελικό, μόνο που το Champion's League δεν είναι Mundial για να είναι συνηθισμένο φαινόμενο να βλέπεις ομάδες που δεν το αξίζουν σε καλές θέσεις (γιατί εκεί με λίγη τύχη πέφτεις συνεχώς σε, ας μου επιτραπεί η έκφραση, "Κωλοπετινίτσες" μέχρι να φτάσεις ψηλά).

                          Προς Θεού, δεν προσπαθώ να μειώσω την Manchester United, είναι τεράστια ομάδα και απ' την Arsenal χαλαρά άξιζε να περάσει, αν λάβουμε υπ' όψιν τους δυο αγώνες που παίχτηκαν μεταξύ τους και μόνο. Το θέμα, όμως, είναι ότι θα μείνει ως κωμικοτραγικό στην ιστορία αυτή η ομάδα να πάρει και δεύτερο συνεχόμενο Champion's League, γιατί αυτό δεν το αξίζει σε καμία περίπτωση. Ναι, έπεσε σε σχέση με πέρυσι και ναι, σε πολλούς αγώνες έπαιξε μπάλα που δεν αρμόζει σε ομάδα που θέλει να βγει στην κορυφή της Ευρώπης. Δεδομένων αυτών, πιο δίκαιο για εμένα θα ήταν να το πάρει η Chelsea, η Liverpool, η Barcelona (κι ας έπαιξε άσχημα χτες - ήταν μεμονωμένο περιστατικό), ακόμα και η Arsenal, η οποία έφτασε εκεί που έφτασε με μια ομάδα άπειρων παικτών και πολλά προβλήματα, συν του ότι δεν έχει πάρει ποτέ Champion's League και σίγουρα το δικαιούται ιστορικά.

                          Έπειτα, φυσικά και έχει σημασία τι θέλω εγώ, όπως έχει σημασία το τι θέλουμε όλοι μας! :p Καλύτερος στο ποδόσφαιρο σημαίνει αποτελεσματικότερος κι εγώ προτιμώ να δω αυτόν που παίζει πιο όμορφη μπάλα να κερδίζει, παρά αυτόν που απλώς έχει καλύτερη τακτική. Βέβαια, εντάξει, τα τελευταία χρόνια το ποδόσφαιρο έτσι είναι... Όχι, φυσικά, ότι η Barcelona παίζει απαραίτητα ομορφότερη μπάλα από τους Μπέμπηδες, δεν το λέω γι' αυτό, γενικότερη παρατήρηση ήταν.
                          "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                          Comment


                          • Σημασία δεν έχει τι θέλεις εσύ φίλε Cursed, σημασία έχει ποια είναι η καλύτερη ομάδα (Manchester United). Εάν η Barcelona κάνει εμφάνιση παρόμοια με την χθεσινή στον τελικό, θα φάει 4άρα. Gloooooryy glory man uniiiiited!
                            Με χατ τρικ του Μπερμπατοβ...χαχχαχα

                            Μπαρτσα ρε κι ας εγινε ανθρωποθυσια ολοκληρη η ομαδα της Τσελσι.

                            Μη ξανακουσω για διαιτησια κι Ελλαδα/ Αχαχα. Ειδικα ο Μπαλακ (ακου παικτης που παιζει στην Τσελσι..) παραλιγο να βγαλει το πατελονι του και να...τον διαιτητη. Νταξει Ελεος.
                            " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                            Authenticity sir, authenticity. "

                            Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                            Comment


                            • Αν και ειμαι Liverpool θα παραδεχτω οτι βλεπω ManU να το σηκωνει ξανα και ψιλοανετα (Τρομερη επιθεση+ανυπαρκτη αμυνα<<<πολυ καλη επιθεση+τρομερη αμυνα)

                              Μακαρι βεβαια να το παρει η Barca γιατι δεν φτανει που φετος η ManU θα μας φτασει στα πρωταθληματα θα μας εχει σε αποσταση αναπνοης και ευρωπαικα
                              νταξει περα απο την πλακα μακαρι να το παρει οποιος παιξει καλυτερα
                              και γενικα το αξιζουν και οι δυο


                              Υ.Γ.
                              Του Drogba πιστεύω δν δίνεται ούτε το ένα ούτε το άλλο...Στο άλλο δν βλέπω να του παιρνει πόδια....χάνει την μπάλα και αρχίζει να πέφτει μετά...
                              σε αυτην την φαση ο Drogba εχει την μπαλα στο αριστερο και ο Τουρε ειναι απο τα δεξια και 1 βημα πισω οταν κανει τακλιν
                              δεν γινεται να ακουμπησει μπαλα πριν παρει τα ποδια του αντιπαλου

                              Y.Γ.2 στο Uefa σαχταρ-ντιναμο 2-1
                              αντε να δουμε και στην Γερμανια τι θα γινει

                              Υ.Γ. TheCursed νταξει σιγουρα επεσε φετος η ManU και αυτο λογο τραυματισμων
                              αλλα ειναι ομαδα που δεν την νικας και οταν θελει μπορει να ισοπεδωσει τον αντιπαλο

                              Comment


                              • Originally posted by TheCursed View Post
                                Εσύ, δηλαδή, θεωρείς ότι η Manchester United, όπως παίζει τον τελευταίο καιρό, αξίζει να είναι στον τελικό; Ήμαρτον... :p Έπαιξε καλά στην αρχή, απ' την Porto πέρασε μόνο λόγω φανέλας, οι υπόλοιποι δυνατοί ... ...ομορφότερη μπάλα από τους Μπέμπηδες, δεν το λέω γι' αυτό, γενικότερη παρατήρηση ήταν.
                                Όπως και στη ζούγκλα, έτσι και στο ποδόσφαιρο ο ισχυρός πάντα νικά! Δεν μπορείς να φτάσεις στον τελικό του Champion's League χωρίς να σαι ο καλύτερος. Πόσο μάλλον όταν φτάνεις δύο συνεχόμενες φορές και είσαι και πρώτος στο καλύτερο (προσωπική άποψη) πρωτάθλημα του κόσμου. Βέβαια και η Barca μπορεί να καυχιέται αντίστοιχα επιτεύγματα οπότε μάλλον θα φανεί στο γήπεδο το ποιος είναι ο πραγματικός πρωταθλητής (αν και όλοι ξέρουμε ότι θα ναι η United ).


                                Comment

                                Working...
                                X