Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αnime

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Not really.
    Δεν κρινω τους μηχανισμους του παιχνιδιου (αν και μπορω), αλλα το συνολο του σε σχεδιο/υποθεση/χαρακτηρες/μουσικη.
    Μην ξεχνας πως προκειται για μια σειρα οπου δημιουργηθηκε για προωθηση το καρτοπαιχνιδο, και οχι το αντιστροφο.
    Ned Stark

    A man draws his sword in order to protect the small wound deep in his heart.
    It was inflicted in the days long past,at the farthest reach of his memories.
    A man wields his sword in order to depart life with a smile.
    In the days far ahead,beyond the reach of his memory.
    Ειναι ανθρωπος, κι ομως δεν εχει αδυναμιες.
    Εχει υλικη υποσταση, κι ομως δεν υπαρχει.
    Ειναι ο Getta Robo.

    Comment


    • δε θα το'λεγα.
      http://en.wikipedia.org/wiki/Yu-gi-oh
      Carpe diem

      Comment


      • Γνωριζω πανω κατω την υποθεση του.
        Τι σε συναρπαζει στην ιστορια του; Το γεγονος πως γινοντε συνεχεια μαχες, χωρις κανενα νοημα, μιας και υπαρχει 0 (μηδεν) αναπτυξη στους χαρακτηρες του και στο κοσμο του;
        Επαναλαμβανω, η υπαρξη της σειρας / κωμικ, εξυπηρετει την προωθηση του καρτοπαιχνιδου και μονο.
        - περι συγκρισης του με τα αλλα καρτοπαιχνιδα δεν τηθετε καν ζητημα, το παιχνιδι ειναι βαθια επιρεασμενο απο τους μηχανισμους του magic the gathering / legend of the five rings -
        Ned Stark

        A man draws his sword in order to protect the small wound deep in his heart.
        It was inflicted in the days long past,at the farthest reach of his memories.
        A man wields his sword in order to depart life with a smile.
        In the days far ahead,beyond the reach of his memory.
        Ειναι ανθρωπος, κι ομως δεν εχει αδυναμιες.
        Εχει υλικη υποσταση, κι ομως δεν υπαρχει.
        Ειναι ο Getta Robo.

        Comment


        • το λινκ το διάβασες ή τσάμπα το παρέθεσα;και κάτι ακόμα.εννοείται πως δεν φτάνει σε καμία περίπτωση το MTG.όσον αφορά την υπόθεση αυτό ακριβώς μου αρέσει.οι μάχες.δε δίνω δεκάρα τσακιστή για την υπόθεση,όχι ότι με χαλάει βέβαια.ειδικά οι κύκλοι 2 και 3 τα σπάνε για μένα.ο πρώτος εντάξει δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο.τους 4 και 5 δεν τους έχω δει ακόμα.όσον αφορά γενικα ανιμε κλπ αν δεν ήταν αυτή η σειρά εγώ δε θα έβλεπα τιποτα.όλοι από κάπου ξεκινάνε.και για το τέλος.εμένα δε μ'αρέσει η σειρά από την οποία δανείστηκες το νικ σου αλλά δεν σου λέω τίποτα ;)
          Carpe diem

          Comment


          • Παιδιά το Yu-Gi-Oh (η σειρά) είναι ελεεινό. Απορώ πως θα μπορούσε κάποιος που δεν είναι φανατικός με το πραγματικό παιχνίδι να το παρακολουθήσει. Και είναι παιδικό.
            Συν όλα αυτά που είπε ο Γκέττα.

            Comment


            • το μαμημένο το λινκ που παρέθεσα μπήκε κανείς στον κόπο να το δει;το "παιδικό" βασίστηκε στο μάνγκα,και το παιχνίδι με τις κάρτες το ίδιο.
              ελεεινό ξε-ελεινό ξέρω πολύ κόσμο που γουστάρει και μάλιστα είναι σε μεγαλύτερη ηλικία από πολλούς εδώ μέσα.w/e.I rest my case...
              Carpe diem

              Comment


              • Hehe tespa, ama goustareis, apla des kai tipota allo gia na spasei ligo. Pros ipostirixi tou altair dilono fan Medarots [metabee kai xero psomaki PPppp]

                http://en.wikipedia.org/wiki/Metabots

                Comment


                • ναι ρε εννοείται.fullmetal alchemist,Devil May Cry anime,One Piece ε αυτά προς το παρόν.όταν βρω χρόνο θα ασχοληθώ και με Naruto,Death Note,Bleach etc.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Ξεκίνησα εκτός από The Simpsons (άσχετο) το Rurouni Kenshin. Ωραίο φαίνεται. Οι χαρακτήρες είναι απόλαυση. Για να δω πως θα συνεχίσει...


                    Comment


                    • το μαμημένο το λινκ που παρέθεσα μπήκε κανείς στον κόπο να το δει;το "παιδικό" βασίστηκε στο μάνγκα,και το παιχνίδι με τις κάρτες το ίδιο.[/b]
                      Δεν είπα κάτι αντίθετο! Το γνώριζα αυτό απο πριν και μάλιστα μου είχε κάνει και εντύπωση.

                      Comment


                      • Εμενα παλι μου αρεσε το Yu-Gi-Oh αν και εχω δει λιγα μονο επισοδεια. Δεν ξερω γιατι, αυτο να λεγεται. Ουτε το παιχνιδι παιζω (τα card games τα βαριεμαι αφανταστα και το βρισκω ανουσιο να χαλας τα λεφτα σου για καρτες),
                        ουτε το manga διαβαζα. Απλα μου αρεσε.

                        Βεβαια καλυτερο ακομα ειναι το abridged series
                        My blog:Doppel's Den

                        Comment


                        • <div class='quotetop'>(Raphael &#064; Aug 8 2008, 10&#58;02 PM) [snapback]34910[/snapback]</div>
                          Παιδιά το Yu-Gi-Oh (η σειρά) είναι ελεεινό. Απορώ πως θα μπορούσε κάποιος που δεν είναι φανατικός με το πραγματικό παιχνίδι να το παρακολουθήσει. Και είναι παιδικό.
                          Συν όλα αυτά που είπε ο Γκέττα.
                          [/b]
                          εγώ εδώ το εκλαμβάνω ως εξής:
                          Αφού δεν σου αρέσει καν το παιχνίδι πως είναι δυνατόν να σου αρέσει το "παιδικό",υπονοώντας πως πρώτα βγήκε το καρτοπαίχνιδο και μετά η σειρά.
                          Αλλά τι να πεις,άμα ο άλλος είναι hater;
                          Carpe diem

                          Comment


                          • καλα το προαναφρθεν anime οντως δεν βλεπεται, θα το καταλαβεις μονο αν δεις αλλα anime...δες death note και ελα πες μου μετα...

                            απο manga εχετε να προτεινεται κατι? το fairy tail που ειπε ο Link δεν μου αρεσε, με χαλαει το σχεδιο. Γενικα το σχεδιο το προσεχω πολυ.

                            edit: Chaoscrow δες τα πμ σου...

                            Comment


                            • καλα το προαναφρθεν anime οντως δεν βλεπεται, θα το καταλαβεις μονο αν δεις αλλα anime...δες death note και ελα πες μου μετα...

                              απο manga εχετε να προτεινεται κατι? το fairy tail που ειπε ο Link δεν μου αρεσε, με χαλαει το σχεδιο. Γενικα το σχεδιο το προσεχω πολυ.

                              [/b]
                              Pesmou se ti skitso akrivos psaxneis na sou proteino merika kai se ti style theleis na einai i istoria.
                              Sxetika me to Fairy Tail to skitso tou fernei polly se One Piece opote den prepei na eisai kai polly fan tou Op ?
                              Born From Darkness...Raised By Light....
                              My Wrath Shall Be Cast Upon My Enemies Like Rain Pouring From Heaven
                              Official O.G.C Member

                              Comment


                              • <div class='quotetop'>(TAL &#064; Aug 9 2008, 04&#58;47 PM) [snapback]34952[/snapback]</div>
                                καλα το προαναφρθεν anime οντως δεν βλεπεται, θα το καταλαβεις μονο αν δεις αλλα anime...δες death note και ελα πες μου μετα...

                                απο manga εχετε να προτεινεται κατι? το fairy tail που ειπε ο Link δεν μου αρεσε, με χαλαει το σχεδιο. Γενικα το σχεδιο το προσεχω πολυ.

                                edit: Chaoscrow δες τα πμ σου...
                                [/b]

                                έχω δει Death Note.εντάξει δε λέω.πολύ ωραίο κλπ αλλά πιο πολύ μου άρεσε το προαναφερθέν anime για το λόγο ότι δεν έχει καμία σχέση με τα υπόλοιπα.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X