Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αnime

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Plaka kaneis, dhladh den exeis dei pote sthn zwh sou Robotech, Area 88, Kabamaru, Plawress Sanshiro (Jumaru dhladh), Dragonball, Cndy Candy, Heidi isws?, Locke the superman, ktl ktl ktl?

    Tha mporousa na synexisw thn lista alla ola afta einai pasignwsta kai polly xarakthristika anime pou ta vlepan oloi mikroi kai den exei nohma.

    An peis oxi den se pistevw
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • #17
      Robotech, Area 88, Kabamaru, Plawress Sanshiro (Jumaru dhladh), Dragonball, Cndy Candy, Heidi isws?,
      [/b]

      Ώπα sorry!!!
      Ναι αυτά εννοείται τα έχω δει
      Απλά έβλεπα τα παραπ΄πανω που έγραφαν και νόμιζα ότι εννοούσατε από νεότερα, που από αυτά όντως δεν έχω δει τπτ

      Όταν ήμουν μικρός ναι έβλεπα αυτά που λες.....βασικά και ποιος δεν τα έβλεπε?
      [b]
      Και Hentai εννοείται
      [/b ] :icon_twisted:
      "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

      Comment


      • #18
        Αν υπάρχει κάποιος από Θεσσαλονίκη που έχει επεισόδια Bleach, θα του ήμουν υπόχρεος αν μου έστελνε ένα πμ...
        gently hold our heads,
        gently hold our heads on high

        Comment


        • #19
          Den tha itan gamato an evgene ena anime gia to castlevania, opos p.x. einai to arxiko tou video(DS edition)

          Comment


          • #20
            Καλά, κανείς δεν έχει κάνει μια αναφορά στο υπέροχο Death Note;

            Η σειρά είναι εξαιρετική, αν και πολύ σκοτεινή, εως και διαστροφική, σε κάποια μέρη. Η σειρά χωρίζεται σε 2 μέρη, με το πρώτο να αποτελεί το καλύτερο κατα την ταπεινή μου άποψη. Σε καθηλώνει απο το δεύτερο επεισόδιο (μέχρι να καταλάβεις τι γίνεται και τι παίζει με το Death Note) και έπειτα δεν σε αφήνει να το αφήσεις. Ανατροπές, μπλεξίματα και μπερδέματα είναι στο καθημερικό 'μενού' κάθε επεισοδίου, ενω δεν είναι λίγες οι φορές που οι καταστάσεις που παρακολουθείς να εξελίσονται μπροστά στα μάτια σου, σε αναγκάζουν να 'υποκλιθείς' στην μαεστρία και στο διεστραμμένο μυαλό του δημιουργού (το όνομα του οποίου μου διαφεύγει αυτή τη στιγμή.....). Must see.

            Άσχετο, αλλα δεν ξέρω εαν έχετε πάρει μυρωδιά οτι στο Πρίσμα+ ή στο Cine+ (τα ψηφιακά δωρεάν κανάλια της ΕΡΤ) παίζει το Full Metal Alchemist. Νομίζω ότι είναι 2-3 φορές την εβδομάδα γύρω στις 18.00, αν δεν με απατά η μνήμη μου. Το εξωπραγματικό -για τα ελληνικά δεδομένα- είναι πως είναι στα ΙΑΠΩΝΙΚΑ με ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ υπότιτλους!!!!!!!

            Δεν νομίζω ότι έχει ξαναγίνει τέτοια προσπάθεια στην ελληνική -ψηφιακή- τηλεόραση (το Kenshin που έδειχνε πιο παλιά το MEGA πρίν καν ξημερώσει, νομίζω πως ήταν στα αγγλικά με greek subs). Και φυσικά τα opening και ending themes είναι εκεί και όχι πετσοκομμένα προκειμένου να προλάβουν να πέσουν οι διαφημίσεις. Μοναδικές παρατηρησεις που μπορώ να κάνω, είναι στο οτι δεν υπάρχουν υπότιτλοι κατα τη διάρκεια των τραγουδιών στην αρχή και στο τέλος όπως και στην ποιότητα εικόνας του καναλιού.

            Πρόκειται όμως για μία πολύ αξιόλογη προσπάθεια και επιλογή της κρατικής τηλεόρασης, η οποία -έχω παρατηρήσει- πως είναι η μόνη που κάνει τέτοιες κινήσεις. Αν περιμέναμε απο κάτι άλλα κανάλια (γκουχ, γκούχ), ακόμα θα βλέπαμε "Η Μικρή Φραουλίτσα", "Μπόμπ ο Μάστορας" και "Teletubbies" (παρά το cult status που έχουν/είχαν αποκτήσει τα τελευταία)...................Viva Lobotomy, δηλαδη!
            Hope that someday,
            I will actually live...

            Comment


            • #21
              Φαντάζομαι και το D The Vampire Hunter: Bloodlust συγκαταλέγεται στα anime ε?
              Είναι κι αύτό άλλο ένα που έχω δει και με εντυπωσίασε θα έλεγα.
              Σκοτεινό και ειδικά ο ήρωας με την ηρεμία και την "ψυχρότητα" που είχε με έκανε να κολλήσω κάπως
              "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

              Comment


              • #22
                Καλά, κανείς δεν έχει κάνει μια αναφορά στο υπέροχο Death Note; [/b]
                O typos pou eftiakse to Death note eixe merikes para poly kales idees gia thn pereterw synexeia ths istorias tou alla mou fenetai pws viazotan na tis ylopoihsei, pragma pou fenetai apo to poso adiaforh arxh exei to manga tou.
                Pragmatika eixa diavasei ta 4 prwta chapters kai htan toso kako pou to parathsa gia arketo kairo mexri pou prosfatws tou edwsa mia defterh efkairia kai emeina anavdos.
                Ean kseperaseis thn arxh tou kai synexiseis vlepeis pws o typos grafei ekseretika eksypna me poly wraies anatropes kai senario pou se krataei kolhmeno.
                Pistevw pws ean to senario tou den eixe na kanei me yperfisika pragmata, alla htan mia detectivistikh istoria, tha htan to teleio manga - anime.

                Άσχετο, αλλα δεν ξέρω εαν έχετε πάρει μυρωδιά οτι στο Πρίσμα+ ή στο Cine+ (τα ψηφιακά δωρεάν κανάλια της ΕΡΤ) παίζει το Full Metal Alchemist.[/b]
                Pote kaneis den tha katalavei to megaleio tou Fullmetal Alchemist an den diavasei to manga.
                H anime ekdosh tou einai mia kataxlomh kai oiktrh apomimhsh tou manga, den exoun kan thn idia ypothesh, sto anime to xalasan apistefta....

                Φαντάζομαι και το D The Vampire Hunter: Bloodlust συγκαταλέγεται στα anime ε?
                Είναι κι αύτό άλλο ένα που έχω δει και με εντυπωσίασε θα έλεγα.
                Σκοτεινό και ειδικά ο ήρωας με την ηρεμία και την "ψυχρότητα" που είχε με έκανε να κολλήσω κάπως [/b]
                Nai to Bloodlust einai anime kai malista apo tis best of the best tainies pou mporeis na deis.
                Ena pragma pou den ekshgei sto Bloodlust einai oti o D einai o gios tou Dracula tou original.
                Proteinw na deis kai to "Ghost in the shell" an kai tou leipoun polles faseis pou ekshgoun ti paizei apo to antistoixo manga, parola afta kwloleei
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • #23
                  Εγω αυτον τον καιρο βλεπω το Tokyo Majin Gakuen Kenpucho To.
                  Οι πρωταγωνιστες του ειναι πεντε μαθητες του TOKIO που πολεμανε το κακο κλασικα.
                  ΜΜΜ μου θυμιζει πολυ το σεναριο του persona 3... <_<

                  Comment


                  • #24
                    Ναι το bloodlust ειναι οντως πολυ καλη ταινια τοσο απο μεριας σχεδιου που το βρηκα απιστευτο οσο και απο πλευρας υποθεσης και αισθητικης. Ground νομιζω γινεται μια μικρη αναφορα για τις ριζες του D στην ταινια και νομιζω πως στην τελικη μαχη αναφερεται οτι ειναι ο γιος του πρωτου.

                    To full metal alchemist το θεωρω κορυφαιο αλλα δυστυχως δεν εχω διαβασει ακομα το manga. Anyway εγω αυτον τον καιρο βλεπω τα naruto shippuuden και εχω φαει κολλημα..δυστυχως το επομενο επεισοδιο αργει ακομα. Πιστευω οτι δευτερη γενια naruto ειναι καλυτεη απο την πρωτη αν και ξενερωνω καπως που εξελισσεται τοσο αργα η υποθεση. Ωστοσο αυτο πρεπει να συνεβαινε και στο πρωτο κυκλο απλα δεν το πολυκαταλαβαινα γιατι εβλεπα πολλα επεισοδια μαζι.

                    Btw κυκλοφορει και μια συλλογη του dragonball στα περιπτερα που ειναι εβδομαδιαια και δινει ενα dvd με τεσσερα επεισοδια σε καθε τευχος.. Δεν το εχω πολυψαξει αλλα νομιζω πρεπει να ειναι μεταγλωτισμενο στα ελληνικα. Για να πω την αληθεια θα ηθελα την συλλογη αλλα φοβαμαι μην την σταματησουν στο μελλον μιας και το Z ειναι πολυ μεγαλο..

                    Comment


                    • #25
                      Δεν το εχω πολυψαξει αλλα νομιζω πρεπει να ειναι μεταγλωτισμενο στα ελληνικα. Για να πω την αληθεια θα ηθελα την συλλογη αλλα φοβαμαι μην την σταματησουν στο μελλον μιας και το Z ειναι πολυ μεγαλο.. [/b]
                      Etairies san thn DeAgostini den kairdizoun xrhma poulwntas sta periptera, ekei kanoun mono thn arxh, argotera ta tefxh stamatoun na vgainoun dhmosia alla synexizoun na ta poulane stous syndromhtes (panta etsi doulevei afth h ypothesh).
                      Me liga logia ean thes ola ta eps prepei na gineis syndromhths.

                      Ground νομιζω γινεται μια μικρη αναφορα για τις ριζες του D στην ταινια και νομιζω πως στην τελικη μαχη αναφερεται οτι ειναι ο γιος του πρωτου.[/b]
                      Spoilerz:




                      Anaferetai pws h kakia ths ypotheshs eixe nikhthei apo ton Dracula kai to spathi tou thn kratouse, alla den thymamai na ginetai apeftheias sysxetish.
                      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                      Kindred, this blade and I.
                      "

                      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                      Greek Gaming Videos
                      Greek Final Fantasy Forum

                      Comment


                      • #26
                        Για το bloodlust νομιζω και εγω οτι γινεται αναφορα για τις ριζες του
                        αλλα δεν ειμαι σιγουρος γιατι τελευταια φορα που την ειδα παει αρκετος καιρος και επειδη γνωριζα (πριν την δω πρωτη φορα την ταινια) το backround απο το manga μπορει ναμπερδευτηκα και να κανω λαθος

                        Να ρωτησω τωρα εχει ασχοληθει κανεις με blade of the immortal ειναι απο τα καλυτερα για εμενα.


                        Στα ανιμε τωρα
                        με ψησατε ρε και κατεβασα χθες το Golden Boy και το ειδα
                        πω ρε τι γελιο

                        και τωρα κατεβαζω το Monster εχω δει τα 4 πρωτα επεισοδια και πραγματικα κολησα

                        Y.Γ. Μου εδωσε και ενας φιλος το Trinity Blood εχει ασχοληθει κανεις ;
                        μονο το πρωτο επεισοδιο εχω δει καλο φαινεται θα γραψω αργοτερα περισσοτερα οταν δω παραπανω

                        Comment


                        • #27
                          Blade of the immortal exei FOVERO sxedio, san na einai zwgrafismeno me karvouno, exelente&#33;&#33;&#33;

                          Trinity blood tha mporouse na einai fovero, mono afto exw na pw.
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • #28
                            Το σχεδιο του Blade of the immortal απλα τα σπαει αγρια

                            Για το Trinity blood αυτο μου ειπε και το παιδι που μου το εδωσε
                            και ειδα και λιγο παραπανω τωρα μεχρι να κατεβασω μερικα επεισοδια Monster
                            και αυτην την εντωπωση μου εδωσε και εμενα
                            ειχα ψαξει παλιοτερα στο ιντερνετ και ειχα δει το Background της ιστοριας και μου ειχε κινησει το ενδιαφερον

                            τεσπα δεν ειναι κακο θα το δω

                            καλα με μουρλανε με τις αναφορες και τις ορολογιες που εχει (ευτυχως που εχει τα notes) κατι Methuselahs,terrans,Crusniks κατι orden Rosenkreuz και κατι αλλα ποιο δυσκολα λολ δηλάδη

                            Comment


                            • #29
                              Protinw na deite to Clannad, o kentrikos typos ta spaei me tis plakes pou kanei se olous gyrw tou.
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • #30
                                Έχετε καμιά φρεσκαδούρα να μου προτείνετε να κατεβάσω; Πάει και καιρός που έχω να ασχοληθώ και ξέθαψα τη συλλογή μου σήμερα για την αδερφή μου που ήθελε να δει Naruto <_<

                                Μερικά απ&#39;τα αγαπημένα μου anime είναι τα Last Exile, SEL, Monster, Texhnolyze, GTO οπότε αν παίζει κάτι σε ανάλογο στυλ, θα σας ήμουν ευγνώμων.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X