Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αnime

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • με απλά λόγια.
    sigpic

    Comment


    • Δεν ξέρω αν το Kaiji είναι ψυχολογικό θρίλερ ή όχι, το μόνο σίγουρο είναι πως τα σπάει. Άντε να τελειώσει η δεύτερη σειρά

      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

      Comment


      • Originally posted by Phantom Duck View Post
        Δεν ξέρω αν το Kaiji είναι ψυχολογικό θρίλερ ή όχι, το μόνο σίγουρο είναι πως τα σπάει. Άντε να τελειώσει η δεύτερη σειρά
        Μιλώντας για 2η σειρά, κάτι θυμάμαι ότι σχεδιάζουν να το συνεχίσουν, γιατί είχα μία συζήτηση μ'΄ένα παλικάρι για το Kaiji που μου είπε ότι το manga δεν τελείωσε κι έμειναν λίγα από τα παιχνίδια, ανάμεσα τους το Mahjong. Τι παίζει μ' αυτή ?
        sigpic

        Comment




        • Gia opoion endiaferetai.
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • το ειδες λεει τιποτα?

            Comment


            • Εγώ εδώ και μία βδομάδα βλέπω το "Rose of Versailles".

              Απεικονίζεται την ιστορία μίας νεαρής κοπέλας που μεγάλωσε ως άνδρας. Η ιστορία παίρνει μέρος λίγο πριν την Γαλλική Επανάσταση το 17ο αιώνα. Προστατεύει πιστή στα καθήκοντα της τους Αριστοκράτες, αλλά λίγο αργότερα είναι όχι μόνο πιστή στα αισθήματα της, αλλά και πιστή στο δίκαιο.

              Στο συγκεκριμένο anime θα του ταιρίαζε γάντι η Γαλλική γλώσσα.
              sigpic

              Comment


              • Einai poio stylizarismeno apo ta alla amerikanika pou vghkan, exei ephshs arketes omoiothtes me thn tainia.
                Den mporw na pw apo ena episodio alla pros to parwn vlepetai.
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Μάλιστα. Θα του ρίξουμε μία ματια, όταν ολοκληρωθεί η σειρά.
                  sigpic

                  Comment


                  • Τελείωσα το Wolverine. Γι' άλλη μία φορά βγάζω το καπέλο στην επική MadHouse για τα επικά σχέδια που έκανε!

                    Σίγουρα δεν έχει καμία σχέση με την Marvel σειρά, αλλά είναι μία offset ιστορία που κάνει τις διακοπές του ο Logan. Εμένα πάντως μ' άρεσε!

                    τώρα βλέπω το Capeta, ένα kart anime. Μιλάμε, έχει απίστευτα σχέδια για 52 επεισόδια! Δείτε το, όσοι είστε φίλοι των μηχανοκίνητων αγώνων! Έχω να ξαναδω απίστευτο σχέδιο από εποχής Black Jack.
                    sigpic

                    Comment


                    • εκανα ενα catch-up 60 chapters στο manga του ναρουτο μιας και το ειχα αφησει για να μαζευτουνε εδω και κανα χρονο+..πολυ καλες εντυπωσεις
                       
                      o 4th ninja war εχει πολυ καλο pacing ,ωραιες high lvl μαχες ειδικα στα τελευταια επεισοδια που εσκασε μυτη και ο edo madara

                      Comment


                      • Trailer ths kainourias seiras OVA gia to Rouruni kenshin:

                        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                        Kindred, this blade and I.
                        "

                        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                        Greek Gaming Videos
                        Greek Final Fantasy Forum

                        Comment


                        • Μετά το OVA κι άλλο ένα δωράκι για τους fan του Rurouni Kenshin .
                          Live action movie trailer . Εντάξει απλά

                          Comment


                          • Εγώ απογοητεύτηκα, γιατί δεν φοράει τα ρούχα που μας συνήθισε στην anime σειρά.

                            BTW, βλέπω το ΠΛΑΝΗΤΕΣ. Καλά διαβάσατε! Ιαπωνικό anime μ' Ελληνικό τίτλο!!!
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by 丹野 View Post
                              BTW, βλέπω το ΠΛΑΝΗΤΕΣ. Καλά διαβάσατε! Ιαπωνικό anime μ' Ελληνικό τίτλο!!!
                              ...ειπε ο Ελληνας με το Ιαπωνικο nichname .

                              Comment


                              • ειδα το eden of the east το βρηκα εξαιρετικο, αν και στο τελος αφηνει αναπαντητα ερωτηματα πρεπει να δω και τα δυο ΟVA που εχουνε βγει ελπιζω να δινουνε απαντησεις , θα ηθελα περισσοτερο βεβαια μια δευτερη season

                                πολυ θετικη εντυπωση μου εκανε το intro , με oasis



                                με αυτα και με αυτα μου ανοιξε η ορεξη για anime μετα απο κανα χρονο που δεν παρακολουθουσα τι γινεται, αν και φετος ευτυχως δεν εχουν βγει και πολλα της προκοπης ευκαιρια να κανω catchup με καποια anime που δεν εχω δει, μαλλον θα παρει σειρα το mirai nikki

                                Comment

                                Working...
                                X