Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αnime

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Filler θεωρείται και το story arc που βλέπω τώρα με τους 12 ninja guardians αλλά έχει και ωραίες μάχες και καλή ιστορία.
    Carpe diem

    Comment


    • de kserw an to exete postarei alla auto einai ena poli kalo site me polla wraia manga, famous kai mh

      mangareader.net αποτελεί την πρώτη και καλύτερη πηγή για όλες τις πληροφορίες που ψάχνετε. Από γενικά έως τα πιο απίθανα θέματα, το mangareader.net τα έχει όλα. Ελπίζουμε να βρείτε αυτό που ψάχνετε!


      den exw na proteinw kati gt twra diavazw ena shoujo pou den nomizw oti sas endiaferei idiaitera

      Comment


      • Bookmarked για ώρα ανάγκης,αν και δε νομίζω ποτέ να κάτσω να διαβάσω,προτιμώ να βλέπω anime.Αν είναι να διαβάσω κόμικς θα προτιμήσω κάτι σε DC/Marvel, αλλά οκ ευχαριστούμε.

        Στο Naruto Shipuuden έχω φτάσει στο 89.Μια χαρά πάει για την ώρα.
        Carpe diem

        Comment


        • ναι ολοι προτιμουν τα anime αλλα εγω κανω τη διαφορα και διαβαζω τα manga +1 και εγω προτιμω marvel !

          Comment


          • Έτσι.

            Έχω την εξής απορία.Πότε ένα arc θεωρείται filler;Όταν δεν παίζει ρόλο στη βασική ιστορία;όταν δεν υπάρχει στο μάνγκα;Ρωτάω γιατί βλέπω το Three Tails arc και πέραν του ότι μου αρέσει πολύ,θεωρώ πως παίζει ρόλο στη βασική ιστορία από τη στιγμή που ο Νaruto μαθαίνει νέες τακτικές,έχει μέσα Οrochimaru και υποθέτω αργότερα θα συναντάει και Sasuke.Θεωρείται filler γιατί στο manga κράταγε λιγότερο ίσως;Ή επειδή δεν έχει μέσα Αkatsuki;Kαι γιατί να μας νοιάζει αυτό,από τη στιγμή που ούτε στο απλό Naruto είχε μέσα συνέχεια Αkatsuki,αλλά είχε τους χαρακτήρες που βλέπουμε εδώ,κι εκεί θεωρούνταν cannon;Απλά δεν καταλαβαίνω γι'αυτό ρωτάω.Στο απλό Naruto πχ,από το 137-220 φώναζε από μακριά ότι είναι άκυρα τα όσα βλέπουμε.Εδώ όμως;Ακόμα και το πρώτο filler arc (12 Ninja Guardians) που μετά δένει με το επόμενο arc,πιο filler ήταν από αυτό που βλέπω τώρα.Δεν ξέρω ρε σεις.Πάω να συνεχίσω.
            Carpe diem

            Comment


            • Filler thewreitai ena arc otan den yparxei sto manga.

              Otan ta episodia mias seiras ftasoun ena manga pou synexizei akomh, ousiastika den yparxei senario etoimo (mias kai akolouthoun afto tou manga) kai etsi anagazontai na vroun tropous na kathysterisoun thn seira mexri na vgoun perissotera manga.
              Enas tropos einai "filler" episodes ta opoia 99% of the time einai ola moufes, allos tropos einai to na kathysteroun ta kanonika episodia megalonontas ypervolika kapoies skhnes opws gia paradeigma sto dragonball opou kapoios fortize x 10 episodia kai sto One Piece vlepame thn idia kai thn idia skhnh gia 30 episodia.
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • nai alla genika auth h texnotropia ths kathisterishs an boreis na to peis etsi einai poli entoni sta anime , to gamane to thema.. k sto one piece kapoia epeisodeia dn xriazete na ta dis kanonika, ta vlepeis fast forward dn tha xei diafora:p

                gia auto diavazume ta manga na eimaste one step ahead k na to pezoume ma(n)ges stous filous mas kanontas spoilz

                Comment


                • Egw diavazw manga giati einai poio efkola prosvasima kai den trwne toso xrono
                  Epishs na to pw kai etsi oi kalyteres istories manga eite den exoun vgei pote se anime eite exoun vgei se anime pou adikoun to original.
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • Filler είναι όλα αυτά Altair επειδή δεν υπάρχουν στο manga.Παρακάτω έχει κάτι επισόδεια που συνδέονται ακόμη πιο πολύ με το lore της σειράς και την ιστορία αλλά είναι filler επειδή ακριβώς δεν υπάρχουν στο manga.
                    Nintendo I.D.: paixtis
                    3ds friend code: 2664-2347-7128

                    Comment


                    • Και 'γω τα manga προτιμώ.

                      Comment


                      • Με κάλυψαν οι από πάνω, αλλά τα fillers είναι εύκολα αντίληπτα, όταν κάπου σε κάποια ιστορία συγχωνευμένη με την αρχική ή σε άλλο παράλληλο τόπο της κανονικής αρχίζει να δρα με άλλους χαρακτήρες.

                        Π.χ. στο Bleach, ήταν ολοφάνερο με το πριγκιπογκομενάκι που δεν έχει ουδεμία σχέση με την κανονική ιστορία.

                        Τα ίδια και στο Naruto Shippuuden που είχε να κάνει με αυτούς τους φυλακισμένους(θα το καταλάβεις, αν δεν το προχώρησες αρκετά) κι εκείνη την Crystal Ninja(δε θυμάμαι πως την λένε).

                        Κάποια fillers, όμως παραδέχομαι, έχουν λίγη σχέση με την ιστορία την κανονική.

                        Οπότε αυτός είναι ο λόγος που απεχθανόμαστε τα fillers.

                        Καλή διασκέδαση!

                        Εγώ πριν είδα το Accel World, και τώρα βλέπω το The Knight in the Area(football anime).
                        sigpic

                        Comment


                        • Την Guren λες Τάννο.Το τελείωσα και πάω στα cannon.Πάντως μια χαρά γαμάτο filler ήταν.Εγώ το ξεκίνησα χτες το βράδυ και τελείωσα σήμερα στις 2 το μεσημέρι τόσο που μου άρεσε,ναι σερί,όλο.Δες το αξίζει.Διαφορετικά προσπέρνα το και πήγαινε στο 113 που ξεκινάει το κανονικό.Κι εγώ εκεί είμαι τώρα.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • To Shippuden το σταμάτησα πριν λίγο καιρό κάπου στο 12ο κύκλο που αρχίζει ο πόλεμος. Είχα παραβλέψει όλα τα fillers και μπορώ να πω ότι το απολάμβανα πολύ περισσότερο αφού η αλληλουχία γεγονόντων δεν σε αφήνει να ησυχάσεις με την έντασή τους.

                            Η πολύ δυνατή του αρχή με τον Gaara είναι αλήθεια ότι μου άνοιξε την όρεξη να δω τη σειρά όπως κυλά, αντίθετα με ότι είχα κάνει στο Naruto όπου σταμάτησα να το βλέπω μόλις τέλειωσε η βασική πλοκή.

                            Δυστυχώς δεν κατέστει εφικτό. Μου τη χάλασε πολύ τη σούπα το πρώτο fiiler arc όπου άντεξα μόλις λίγα επεισόδια πριν μπω ξανά σε κανονική πορεία. Η αλήθεια είναι ότι κατάφερα και είδα ολόκληρο το 9ο arc με την ιστορία της Konoha, που ήταν ένα καλό recap.

                            Αν και ο πόλεμος αρχίζει φοβερά και είμαι σχεδόν σίγουρος ότι μόλις μαζευτούν αρκετά επεισόδεια θα το απολαύσω, τα αγαπημένα μου arcs είναι με διαφορά τα 6 και 8. Εκεί θεωρώ πιάνει ταβάνι το Naruto.
                            sigpic

                            Comment


                            • Στον πολεμο το σταματησα κι εγω, ενω ειχα πορωθει πολυ με Sasuke-Itachi κι επειτα Nagato στα πρωτα 3-4 επεισοδια του πολεμου εγινε ανυποφορη η παρακολουθηση... ισως καποια αλλη στιγμη το συνεχισω παλι.
                              Do a barrel roll!

                              Comment


                              • Γενικά βαριέμαι στα επισόδεια του πολέμου.Έχει κάτι μικρές ανούσιες μάχες με κάτι άσχετους.Τώρα όμως που τελείωσε και το filler προβλέπονται δυνατά επισόδεια!Ανυπομονώ.Ελπίζω να μην ξενερώσω...Το κάνει συχνά τελευταία...Πάνω που νομίζεις ότι κάτι πάει να γίνει, κρατάει λίγο το καλό και μετά σε ξενερώνει με ανούσια πράγματα...Για να δούμε!
                                Nintendo I.D.: paixtis
                                3ds friend code: 2664-2347-7128

                                Comment

                                Working...
                                X