Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αnime

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Τεράστια συν για εμένα είναι και οι βασικοί χαρακτήρες (Gon-Kurapika-Killua απίστευτη τριπλέτα, άνετα από τους πιο καλόγραμμένους χαρακτήρες σε manga του είδους) και ο τρόπος που εξηγεί τις ικανότητες των χαρακτήρων (Nen-Aura), όπως και το ότι γενικά σε κάθε μάχη εκτός από τις κουλ ικανότητες υπάρχει ολόκληρη στρατηγική από πίσω.

    Διάβαζα τα ποστ που έχετε κάνει για το anime, είναι όντως από τα καλύτερα ending theme, εκεί που νυστάζεις και λες δεν βλέπω άλλο επεισόδιο, πέφτει το theme, πορώνεσαι και βάζεις άλλο ένα, τελευταίο .

    Comment


    • E ma afta einai ta pleonekthmata tou HxH.
      Den einai vareto, den einai epanalamvanomeno kai yparxei poly strathgikh se kathe maxh (pou spaniws ginontai maxes).
      Genika einai gemato mini games, me tous dikous tous kanones kai krataei to endiaferon pshla synexomena.
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • Σκάστε ρε μη με πωρώνετε.Αύριο που θα έχω πάρει τη δόση μου από ΗΧΗ μιλήστε ελεύθερα.
        Carpe diem

        Comment


        • Αύριο όμως, η δόση που θα πάρεις θα σε βάλει σε τέτοια μονοπάτια και θα σε κόψει σε τέτοιο σημείο που θα εύχεσαι να μην την είχες πάρει

          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

          Comment


          • Altair σε ποιο arc είσαι ;

            Comment


            • Σε αυτό που ξεκινάει σήμερα.Αλλά το σκέφτομαι,να το δω,να μην το δω...φωτιές μου άναψε ο Phantom.
              Βλέπω παράλληλα και One Piece,έχω δει μέχρι και το 405.Οκ το συγκεκριμένο Arc,ας το ονομάσω τυχαία Auction House Arc για να μη δώσω κάνα σπόιλερ,είναι από τα καλύτερα που έχω δει τον τελευταίο καιρό.
              Carpe diem

              Comment


              • To Chimera Ant Arc πάει πολύ καλά.Έχει ζουμί η υπόθεση.Τι κρίμα που βγαίνει ένα τη βδομάδα και κρατάει μόνο 20 λεπτά.
                Carpe diem

                Comment


                • και εκει που περιμενα το titan να κανει την καθιερωμενη κοιλια που εχουν τα anime στο 5ο επισοδειο ειχαμε κανονικη σφαγη και τσιτωσαν παλι πολλες ρωγες.
                   
                  το hype δε λεει να πεσει με τιποτα και μονο ανεβαινει με καθε νεο επισοδειο.
                  για να μην αναφερω production values που κοντραρουν στα ισια anime ταινιες και OVAs.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by kakashi_gr View Post
                    και εκει που περιμενα το titan να κανει την καθιερωμενη κοιλια που εχουν τα anime στο 5ο επισοδειο ειχαμε κανονικη σφαγη και τσιτωσαν παλι πολλες ρωγες.
                     
                    το hype δε λεει να πεσει με τιποτα και μονο ανεβαινει με καθε νεο επισοδειο.
                    για να μην αναφερω production values που κοντραρουν στα ισια anime ταινιες και OVAs.
                    Εξαιτίας του post σου κατέβασα τα 5 πρώτα επεισόδια. Έχω πάρα πολύ καιρό να κάτσω να δω κάποιο anime, πλέον εχω 3-4 manga που διαβάζω και αυτό είναι. Αλλά η σειρά κάτι μου έκανε και δικαιολογημένα όπως αποδείχτηκε, αφού τα κατάπια τα 5 επεισόδια αμάσητα. Είναι πάρα πολύ δυνατή!

                     
                    Λογικά κάτι θα παιχτεί με την ένεση που του είχε κάνει στο 2ο επεισόδιο ο πατέρας του όταν του έδωσε και το κλειδί. Πιστεύω ότι κάπως θα έχει αναπτύξει κάποιο εμβόλιο για να του δίνει την δυνατότητα να αναγεννάει κομμάτια του όπως οι Titans. Δεν ξέρω αν ψήνομαι να μπει στο παιχνίδι κάτι τέτοιο, μου άρεσε που έως τώρα δεν υπήρχε ο χαρακτήρας με την "ειδική" ικανότητα.

                    Comment


                    • Originally posted by Spahar View Post
                      Αλλά η σειρά κάτι μου έκανε και δικαιολογημένα όπως αποδείχτηκε, αφού τα κατάπια τα 5 επεισόδια αμάσητα.
                       
                      οπως καταπινουν οι τιτανες τους ανθρωπους αμασητους

                      YOU YOU........

                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by kakashi_gr View Post
                         
                        οπως καταπινουν οι τιτανες τους ανθρωπους αμασητους

                        YOU YOU........

                        Comment


                        • ΦΑΠ ΦΑΠ !!!

                          sigpic

                          Comment


                          • fake αλλα σπερνει.
                            οπως και ναχει συμφωνα με το anime news network του χρονου θα χουμε τη live action ταινια



                            sigpic

                            Comment


                            • Όντως είναι τρομερή.

                              Βγήκε και το 6ο επεισόδιο. Τα σπάει η Mikasa. Ελπίζω στο επόμενο να δείξει τίποτα με τον Eren.

                               
                              Το μόνο που με χάλασε λίγο στο 6ο επεισόδιο ήταν η "ευκολία" που ο πιστιρικάς Eren έγινε στυγνός δολοφόνος/εκδικητής/ήρωας. Ήταν τελείως ξεκάρφωτο το λογικό άλμα από το βλέπω δύο νεκρούς ανθρώπους μπροστά μου στο φτιάχνω αυτοσχέδιο δόρι για να σφάξω τους κακούς, ειδικά σε τόσο μικρή ηλικία.

                              Comment


                              • Είδα και το greed island arc στο HxH. Τώρα όμως που έχω συνηθίσει να το βλέπω με σερί επεισόδια θα δυσκολευτώ να περιμένω κάθε βδομάδα για νέο . Ισως περιμένω να βγουν αρκετά ακόμα και βλέπουμε.


                                Το Titan μου αρέσει υπερβολικά ως τώρα. Αναμένω να δω την εξέλιξη στο 7ο επεισόδιο γιατί μας έσκασε ντρίμπλα στο 6ο και μας άφησε με το cliffhanger από το 5ο.

                                Comment

                                Working...
                                X