Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αnime

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • *το post περιεχει spoilers**




    ο kishimoto προσπαθησε να εξηγησει καποια πραγματα κατοπην εορτης εστω τραβηγμενα απο τα μαλλια και οπως φανηκε δεν ειχε ετοιμο το πλανο οταν πρωτοπαρουσιασε τον tobι , επισης αδιασε με τον χειροτερο τροπο οπως πολυ ευστοχα σχολιαζει πριν ο nooto ενα καρο χαραχτηρες οπως ο kakashi και ο minato και τους εκανε να φαινονται χαζοι

    εχουνε γινει τερατα και υπερβολες αλλα ολοι εχουμε την περιεργεια πως
    θα τελειωσει ετσι δεν ειναι? για μενα παρολαυτα παραμενει διασκεδαστικο ειδικα λογω madara που τρολαρει τους παντες ακομα και τον εαυτο του σε αυτο το σημειο το naruto θα επρεπε να λεγεται madara:troll: αν ο tobi ηταν ο γιος του rikudu η ο izuna το σεναριο θα μπορουσε να παρει πολυ καλυτερη τροπη

    πολυ ασχημες περα απο το σεναριο ηταν και οι υπερβολες με το edo tensei που αναστηθηκαν οι παντες (και χωρις να δινουν και κανα σοβαρο show σε μαχες) οπως και κατι awkward moments τυπου tug of war τα φλιπερακια, τα talk no jutsus η που ο madara καθοτανε 50 chapters αντι να τους abusarei ολους με perfect susano και meteor swarm

    στο manga παντως τα τελευταια 2 επεισοδια ηταν καλα πηρε λιγο μπρος το πραγμα, οπως και του anime η αποδοση της τελευταιας σκηνης εκει που τους σκοτωνει ολους ο obito ηταν καλη δεν νομιζω οτι εχει δειξει ''ποιο σκοτεινη στιγμη'' το naruto μπραβο στο studio pierrot


    Τα κινητρα για το Dreamworld και κατεπεκταση για την ευρεση λυσης στο να σπασει ο κυκλος των συνεχομενων πολεμων και να εχουμε αγαπη ειρηνη κλπ θα τα ειχαν ανθρωποι που ειχαν ζησει τον πολεμο και ειχαν βιωσει απο την καλη τη ματαιοτητα κατω απο την οποια ειναι δομημενο το ninja world. Ο Obito σε εκεινη τη φαση ειναι ενα παιδι που χανει το κοριτσακι με το οποιο ηταν ερωτευμενος, απο που και ως που αυτο ειναι trigger για το Infinite Tsukuomi?
    nooto εχει εξηγησει ο tobirama οτι απο εντονη συναισθηματικη φορτιση σε θεματα αγαπης οι uchiha τρελενονται και λογω του sharingan το μετατρεπουν σε τυφλο hate προς τα παντα http://www.mangareader.net/naruto/619/17 οσο εξηγηση του κωλου και να ειναι ωστοσο εξηγει γιατι ο obito αποδεχεται το σχεδιο του madara οπως και κατεπεκταση εξηγει ολες τις πραξεις ολων των uchiha

    εντομεταξυ το οτι ο madara θελει να τελειωσει τον κυκλο των συνεχομενων πολεμων και του ninja system με το dreamworld ερχεται σε πληρη αντιθεση με το γεγονος οτι ο ιδιος ειναι απιστευτα πολεμοχαρης και μισει τους παντες

    Comment


    • Nooto πολλά απ'όσα έγραψες,ΝΟΜΙΖΩ,δεν τα έχει δείξει στο άνιμε γι'αυτό είπα για σπόιλερς,αλλά σου ξαναλέω δε με πειράζει.Τα σπόιλερς με πειράζουν σε ποιοτικές σειρές και με τόσο θάψιμο που τρώει η σειρά πλέον έχουν πέσει τα στάνταρ μου μάλλον γι'αυτό δε με νοιάζει.
      Και ξαναλέω,ότι εμένα μου φαίνεται λογική η αντίδραση του Όμπιτο,Σαρίνγκαν ξεσαρίνγκαν.Μιλάω για Όμπιτο και μόνο,με τον Μαντάρα δεν ξέρω τι παίζει και γιατί και πως.Και ναι μου φαίνεται κι εμένα υπερβολικός χωρίς λόγο.
      Όσο για το ποιος είναι ο Τόμπι από την αρχή ήταν φανερό.Με το που είδα πρώτη φορά τον Όμπιτο,λέω τέλος αυτός είναι ο Τόμπι,μοιάζουν τα ονόματά τους,έχει το ένα Σαρίνγκαν μόνο από την άλλη πλευρά που το έχει ο Κακάσι.Τι κάνει νιαου νιαου στα κεραμίδια εντελώς.



      "πολυ ασχημες ηταν και οι υπερβολες με το edo tensei που αναστηθηκαν οι παντες (και χωρις να δινουν και κανα σοβαρο show σε μαχες) οπως και κατι ankward moments τυπου tug of war τα φλιπερακια, τα talk no jutsus η που ο madara καθοτανε 50 chapters αντι να τους abusarei ολους με perfect susano και meteor swarm"

      Συμφωνώ 100% για το edo tensei μου φάνηκε υπερβολικό και ηλίθιο.Τα υπόλοιπα δε νομίζω ότι τα έχω δει,διορθώστε με αν κάνω λάθος.

      Όντως η τελευταία σκηνή του άνιμε ήταν πολύ εντυπωσιακή και σκοτεινή.,πραγματικά την ευχαριστήθηκα.
      Carpe diem

      Comment


      • Τέλος το Death Note.Με εξαίρεση 3-4 επεισόδια στη μεση που έκανε μια μικρή κοιλιά,μου άρεσε πάρα πολύ.
        Carpe diem

        Comment


        • Διαφωνώ με όλους ακόμη και με τον Altair(στο ότι δεν είναι ποιοτική η σειρά).Μετά την παρουσίαση του obito στο anime έτσι όπως την είδα πραγματικά δεν απορώ για τίποτα.Φαίνεται ποιοι είναι οι uchiha και γιατί κάνουν ότι κάνουν.Τρελαίνονται από αγάπη.Εντάξει συμφωνώ ότι θα έπρεπε να βρουν άλλο πρόσωπο για τον ρόλο του tobi, όμως αποδίδονται εξαιρετικά μέχρι στιγμής τα πάντα.Συμφωνώ για το κουραστικό και ανούσιο edo tensei.Ο madara επίσης μέχρι στιγμής μου φαίνεται μια χαρά.Μέσω του πολέμου θεωρεί ότι μπορεί να φτάσει στο dreamworld.Εντάξει ρε παιδιά αυτή είναι η θεωρία του.Όπως έχουμε τόσες θεωρίες τόσων κακών,τρελών κτλ..
          Nintendo I.D.: paixtis
          3ds friend code: 2664-2347-7128

          Comment


          • Μια χαρά ποιοτική σειρά είναι απλά έχουν πέσει τα στάνταρ μου πλέον με τόσο κράξιμο που βλέπω να τρώει.Περιμένω τόσο καιρό να χαλάσει και ακόμα τίποτα.Μέχρι να αρχίσουν τα fillers τουλάχιστον.
            Carpe diem

            Comment


            • Και γω περίμενα να πέσω απ'τα σύνεφα με τα περί tobi αλλά καμμία σχέση ειλικρινά.Περιμένω μόνο να εξηγήσουν τα περί nagato στο επόμενο και γιατί δεν τον αναγνώρισαν minato,kyubi και kakashi και προχωράμε δυναμικά!
              Nintendo I.D.: paixtis
              3ds friend code: 2664-2347-7128

              Comment


              • Ti perimeneis na ekshgisoun peri Nagato kai giati den ton anagnwrisan, giati h seira den ekshgei tipote, h dinei hlithies ekshghseis opws to oti oi Uchiha trelenontai apo agaph.
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Διαφωνώ με όλους ακόμη και με τον Altair(στο ότι δεν είναι ποιοτική η σειρά).Μετά την παρουσίαση του obito στο anime έτσι όπως την είδα πραγματικά δεν απορώ για τίποτα.
                  Κοιταχτε, για τους naruto manga readers αλλα και γενικοτερα για τον κοσμο που ασχολειται με τα manga
                  (δεδομενης και της εμπορικοτητας της σειρας), η αποκαλυψη του ανθρωπου με τη μασκα ηταν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ σημαντικη στιγμη (με τα σεναρια επι χρονια να δινουν και να παιρνουν). Δεδομενης της επιλογης που εκανε ο Kishimoto, κατα τη γνωμη μου αιτιολογειται πολυ ανετα η απαξιωση που υπαρχει αυτη τη στιγμη για το Naruto (οχι μονο για τις τρυπες που δημιουργουνται στο παρελθον αλλα και για την τροπη που παιρνει το σεναριο στο μελλον). Αν αναλογιστει κανεις οτι ολο το δευτερο μερος χτιζεται γυρω απο τον Tobi, ειναι πολυ λογικο ενας κακος χειρισμος στην αποκαλυψη της ταυτητας του να γκρεμισει ολο το συνολο.

                  @Αltair, αυτο που λες οτι το ειχες καταλαβει, ολοι αυτο ειχαμε πει απο την αρχη και ειχαμε κανει τις ιδιες σκεψεις με σενα. Το θεμα ειναι οτι ο Kishimoto μεσω της ιστοριας πασχιζε να αποδειξει οτι δεν ισχυει κατι τετοιο (με ενα σωρο γεγονοτα που εχουμε πει και πιο πριν). Απλα στο τελος επελεξε να γινει μη αναμενομενος κανοντας το αναμενομενο...

                  @Παιχτη, αν δεν απορεις για τιποτα πλεον, αρχισε να απαντας στα τοσα ερωτηματα και τρυπες που εχουμε αναφερει κατα καιρους. Α και μην περιμενεις εξηγησεις στο manga, δεν υπαρχουν. Η μονη απαντηση που δινεται ειναι αυτη που ειπαν ο Ground και ο Vaynard, οτι οι Uchiha σε δυνατη συναισθηματικη φορτιση γινονται τρελοι...

                  Βtw στο anime η υλοποιηση κατα καιρους ειναι οντως πολυ καλη. Το τελευταιο επεισοδιο πχ και εγω το ευχαριστηθηκα (παροτι βεβαια δεν δινω πλεον καθολου βαση στο σεναριο). Απο κει και περα παροτι το soundtrack ειναι καταπληκτικο και παροτι οπως ειπα τα studios κατα καιρους δινουν φοβερα επεισοδια, θεωρω οτι η σειρα δεν ειναι καλη αν λαβει κανεις υποψην του το τρομερο σπασιμο στο pacing απο τα τεραστια και πολυ συχνα filler arcs και τα μεγαλα σκαμπανεβασματα στο animation..

                  Να πω τελος πως ειμαι στο τελευταιο arc (Punk Hazard) του one piece μια σειρα που σε σχεση με το Naruto ειναι η μερα με τη νυχτα. Οπως ειχε αναφερει ο Ground οντως εχει καποια προβληματα με το ποσο ''τραβανε'' καποια επεισοδια, αλλα περα απο αυτο μιλαμε για μια πραγματικα ποιοτικη και (το σημαντικοτερο) απιστευτα συνεπη ως προς το σεναριο σειρα. Μου αρεσει πολυ που ο Oda χρησιμοποιει καθε νησι για να πιασει και απο ενα κοινωνικο θεμα (ρατσισμο, ομοφυλοφυλια, δουλεια, κοινωνικες ανισοτητες, ταξικες διαφορες) ενω παραλληλα προσφερει και πολυ καλο χιουμορ, απιστευτο character development και τελος προχωραει την εξελιξη του κεντρικου σεναριου με απολυτα consistent τροπο. Τα δε Sabondy Archipelago και War Arcs ηταν απο τα καλυτερα που εχω δει ποτε σε animation.


                  Comment


                  • "Τα δε Sabondy Archipelago και War Arcs ηταν απο τα καλυτερα που εχω δει ποτε σε animation"

                    Συμφωνώ 100%.Μετά το Punk hazard έχει ένα μικρό filler arc 3 επεισοδίων που έχει θέμα την κακομεταχείριση ζώων.Πολύ ωραία επεισόδια και ταιριάζουν πάρα πολύ με τα υπόλοιπα.Αν δεν μου είχαν πει τι γίνεται στο μάνγκα δε θα το έψαχνα να δω αν είναι φίλλερ ή όχι.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Entaksei to OP vrisketai se allo epipedo.
                      Apo kathara Shounen anime mono to HxH kai to Fullmetal Alchemist to ksepernane.
                      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                      Kindred, this blade and I.
                      "

                      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                      Greek Gaming Videos
                      Greek Final Fantasy Forum

                      Comment


                      • στο one piece ειναι καλα μεχρι και τα fillers, απλα εχει απιστευτα πολλα flashbacks ωρες ωρες, και το punk hazard arc ειχε ασχημo pacing

                        Comment


                        • Όντως το Punk hazard με κούρασε κι εμένα.Συμφωνώ με ground ότι το μόνο που το ξεπερνάει το One Piece είναι το ΗΧΗ.Το FMAB αν και μου άρεσε αρκετά,δεν το βάζω πάνω από ΟΡ.Το βάζω στα ίδια επίπεδα.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • ε νομιζω οτι ειναι αδικο γινεται συγκριση σε ενα manga που ολοκληρωθηκε σε 108 chapters με ενα αλλο που εχει φτασει τα 734 και μαλλον θα ξεπερασει τα 1000 οπως παει, το fma (το οποιο ειχε και απιστευτο ending) ειναι εκ τους ασφαλους ποιο ''συνεπης'' γιατι ειναι ποιο ''μαζεμενο'', to hxh ειναι τοπ και αυτο αλλα θα το εβαζα μια ανασα ποιο κατω απο το one piece το οποιο καλυπτει μια τεραστια γκαμα συναισθηματων στον θεατη που δυσκολα βρισκεις αλλου, επισης τα ''hype moments του'' δεν εχουν αντιπαλο στη κατηγορια

                            Comment


                            • Megalytera hype moments apo HxH den kserw se kanena anime, to vazw polla epipeda panw apo OP kai to Brotherhood poio panw apo HxH IMO panta.
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • For the King!For the King!For the King!For the King!For the King!For the King!For the King!For the King!For the King!For the King!For the King!For the King!For the King!For the King!For the King!
                                Όποιος είδε το τελευταίο ΗΧΗ ξέρει.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X