Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αnime

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Exei ena psilodikio o Xenovagrant, sthn thesh sou an kai den einai anime tha ksekinousa na diavazw to Fullmetal Alchemist to Manga gia na mathw thn alhthinh istoria kai oxi thn otinanenia tou anime.
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • Το Naruto manga ειναι οντως καλο, γι αυτο και θαβω το πλεον απαραδεκτο anime.

      Γενικα ειμαι υπερ των μικρων σειρων παντως.

      Μικρο πλην θαυματουργο το Elfen Lied;
      -1. (κατα το γνωριμο +1 ).

      Προσωπικα μου φανηκε αδιαφορο, αλλα οκ, that's just me.

      Comment


      • Αν ενδιαφέρεται κάποιος για καλά και μικρά άνιμε (death note, code geass, higurashi no naku koro ni, Madlax, Noein και πολλά άλλα) μπορώ να τα ανεβάσω στο Rapidshare και να βάλω links. Έχω πολύ μεγάλη συλλογή και είναι κρίμα να κάθονται ενώ μπορούν να τα ευχαριστιούνται κι άλλοι Πείτε όμως πόσοι ενδιαφέρεστε για να μην μου βγει η ψυχή στο uploading για ένα μόνο άτομο..!


        Comment


        • μαλακία το Saikano[/b]
          Σε μισω!!!

          Ρε παιδια εχετε να προτηνεται κανα ανιμε, αλλα τα χω δει σχεδον ολα γαμωτο.

          Comment


          • Σχεδον ολα;
            Wtf, nonsense.
            To death note που ανεφερε ο Alexandros μου αρεσε πολυ παντως και εχει και λογικη διαρκεια (ουτε 40 eps αν θυμαμαι καλα).. Το Code Geass να θυμηθω να το τσεκαρω καποτε.. λογικα θα μου αρεσει.

            Comment


            • τα χω δει και τα δυο ειναι τελεια, το death note το ειδα στην σεπσιαλ hd ταινια που το βγαλαν και ηταν επος και δεν ειχε και τα φιλλερς, το code geass παλι σουπερ γαματο, ο πρωταγωνιστης ειναι χειροτερος και απο το παπακαλιατη ομως...μα ολες?ολες?
              επισης δες τα hajime no ippo, saikano,kekkaishi,D.gray-man...

              Δε πιστευω να μη βλεπεις one piece?

              Eπισης δεν εχω και αλλου να παρω καμια ιδεα μιας και με καναν 2 φορες μοαν απο το ανιμεgr γιατι δεν ημουν αρκετα gay γαμωτο.

              Comment


              • ΦΥΓΕ χαίρομαι που σου άρεσαν τα παραπάνω Anime αν και θα έπρεπε να σου πω πως το Code Geass δεν έχει τελειώσει ακόμα οπότε μην βιαστείς να βγάλεις συμπεράσματα. Όσο για το 'τα έχω δει σχεδόν όλα', κάτι μπορούμε να κάνουμε και γι αυτό. Θα σου γράψω λοιπόν μια λίστα και δες όποια από αυτά δεν έχεις δει για να μην παραπονιέσαι ότι δεν σου κάνουμε προτάσεις.

                Η σειρά είναι τυχαία:

                Madlax
                s-Cry-ed
                Melancholy of Haruhi Suzumiya
                Cowboy Bebop
                Black Lagoon
                Ergo Proxy
                Ghost in the Shell
                Claymore
                Higurashi no Naku Koro ni
                Juuousei
                xxxHolic
                Berserk
                Black Cat
                Escaflowne
                Full Metal Panic
                Kimi ga Nozomu Eien
                Planetes
                Trinity Blood
                X
                Noir
                Last Exile
                Chrno Crusade
                Trigun
                Samurai Champloo
                Fate Stay Night

                Από ταινίες:

                Hotaru no Haka (Grave of the Fireflies)
                Kaze no tani no Naushikaa (Nausika of the valley of winds)


                Comment


                • ωραιος ρε συ σε ευχαριστω πετυχες και ανιμε που δεν εχω τσεκαρει, παντως παρεξηγησες για το code geass που αρεσει παρα πολυ και το βλεπω και στην lcd μου τωρα που ειναι hd απλα ειπα πως νταξει αυτος ο πρωταγωνιστης ολες στα ποδια του της εχει και ειναι και λιγο τελειος... αλλα το ανιμε θεικο δε λεμε.

                  Comment


                  • Ego aptin alli sunexizo sta fillers tou naruto pleon.Eimai sto 150+ afti ti stigmh.Endiaferouses istories an kai ligo epanalamvanomenes.Korufaia stigmi bicochou!!...8eiko telos
                    Ante can't wait gia shipuuden!
                    Nintendo I.D.: paixtis
                    3ds friend code: 2664-2347-7128

                    Comment


                    • Πωπω... φιλα παρατα τα φιλλερς του Ναρουτο γιατιι θα το μισησεις, στο λεει ενας ανθρωπος που εφτασε στο 200 επεισοδειο, οχι μονο αυτο τα shipudden μετα ειναι αισχρα, αν εξαιρεσεις τα 2 πρωτα επεισοδεια η σειρα πεφτει κατακορυφα, εχω διαβασει και το μανγκα και εχω να σου πω πως δε θα πιστευεις το ποσο θα πατωσει, ειναι κριμα γιατι ξεκηνησε πολλα υποσχομενο και στη πορεια φανηκε η απειρια του δημιουργου του, για να καταλαβεις για τι πατατα λεμε, θυμασαι τις γαματες μαχες στα πρωτα επεισοδεια αυτες θα εξεληχθουν να γινονται οπως με τα ποκεμον, αερας>πετρα>φωτια κλπ, επεισης θα σκοτωσει ολους τους γαματους χαραχτηραες και θα βαλει ξεκαρφωτους και ασχετους, ασε αισχος εγινε...

                      Comment


                      • το Naruto έχει τελειώσει ή συνεχίζεται ακόμα;εγώ έχω μέχρι το 220 συν 26 επεισόδια Shippuuden.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Katse re su to manga dn einai to idio me to anime?Pos ginontai diaforetika pragmata?Dn kolaei i oli fasi.
                          Nintendo I.D.: paixtis
                          3ds friend code: 2664-2347-7128

                          Comment


                          • Exei ena psilodikio o Xenovagrant, sthn thesh sou an kai den einai anime tha ksekinousa na diavazw to Fullmetal Alchemist to Manga gia na mathw thn alhthinh istoria kai oxi thn otinanenia tou anime.[/b]
                            Όχι και έτσι. Το anime θεωρείται μία απο τις κορυφαίες σειρές όλων των εποχών, μην το υποβιβάζεις έτσι.
                            Το manga το'χω διαβάσει ως το 50 και εντάξει, το anime δεν χάνει και τόσο..

                            Comment


                            • Altair to sipuuden sunexizetai akomi stin iaponia.Exei polu prama akomi.Afta pou exeis meta to 135 peripou einai fillers(istorioules asxetes me tn vasiki upo8esi) kai dn sugrinontai me tn kanoniki upo8esi se endiaferon,agonia,maxes.
                              Nintendo I.D.: paixtis
                              3ds friend code: 2664-2347-7128

                              Comment


                              • ωχ ρε γμτ.πόσα έχει φτάσει;και αφού όλοι το κράζουν γιατί το συνεχίζουν;πέρα από τα φράγκα εννοώ.


                                Παίχτη σόρρυ για χτες αλλά έβλεπα σε πλήρη οθόνη το full metal alchemist και δεν μου ερχόντουσαν οι ειδοποιήσεις. ;)
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X