Announcement

Collapse
No announcement yet.

Game Of Thrones

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ειδα μέχρι και το τέταρτο επεισόδιο του πρώτου κύκλου, τον έχω κατεβάσει ολόκληρο σε 720p.
    Star Citizen videos Star Citizen gallery

    Comment


    •  
      Q: is the imp dead or not?

      Edit (Xeno)
      A: Spoiler tags first.
      Βtw η απαντηση ειναι οχι.
      :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

      Comment


      • Τι νεκρα ειναι αυτη, κανεις δεν εχει να πει τιποτα; Εγω χθες προσπαθουσα ως το βραδυ να συνελθω, μακραν το καλυτερο επεισοδιο ως τωρα. Θα ελεγα πως δε μπορω να περιμενω ως τη Δευτερα, αλλα να δω τοτε τι θα λεω (10 μηνες αναμονη, μαρτυριο προβλεπεται).

        Comment


        • Οντως το καλύτερο επεισόδιο (ή το πιο κινηματογραφικό αν θέλετε ), ετοιμαστείτε και για ενδιαφέρων τελευταίο επεισόδιο House of the Undying, Jaqen H'ghar και εξελίξεις για Greyjoy/winterfell.

          Evans, γιατί δεν το γουστάρεις τον Robb ρε ; θέλω να σε δω στην επόμενη σεζόν μετά τον red wedding .

          Comment


          • Τον γουσταρω άπειρα, απλα πιστευω οτι θα φάει τα μουτρα του .

            Comment


            • A οκ, για το άλλο που λες δεν απαντάω, απλά περίμενε την επόμενη σεζόν

              Comment


              • Δεν με ενθουσίασε. Τη βαρέθηκα τη μάχη από ένα σημείο και μετά και ήθελα να δω τι γίνεται με τους άλλους χαρακτήρες αλλά το κρατάνε για το τέλος το καλό φαντάζομαι.


                Comment


                • Kι εμένα, συνηθισμένος σε πολύ διάλογο και multi storytelling όπως μας έμαθε η 2η season, μου ψιλοξένισε η θεματολογία του πρωτελευταίου επεισοδίου αλλά οκ, γούσταρα siege. Βασικά όλη η περιέργεια πλέον είναι συγκεντρωμένη στο House of the Undying. Άιντε να δούμε, πάει και για φέτος η σειρά....
                  sigpic

                  Comment


                  •  
                    Φοβερότατο επισόδειο.Επικεντρώθηκε στην μάχη και καλά έκανε για μια φορά.Οι διάλογοι όλοι ήταν επικοί dog-μαζί με τον άλλον τον σκληρό τον άντρα στην αρχή, tyrion-sei, sansa-sersei, dog-tyrion, dog-sansa, tyrion-sersei-sei,tyrion-ευνούχος.Απλά έπος!Μακράν το καλύτερο επισόδειο και των δυο season με διαφορά!Καλύτερα που επικεντρώθηκαν στο king's landing και δεν έδειχναν και άλλα γιατί θα χανόταν η ροή και η αγωνία.
                    Nintendo I.D.: paixtis
                    3ds friend code: 2664-2347-7128

                    Comment


                    •  
                      4-5 χαρακτήρες στην ουσία. Καταλαβαίνεις γιατί φαίνεται λίγο σε σχέση με τα προηγούμενα...
                      Και ποιά αγωνία; Ήμουν σχεδόν σίγουρος ότι δε θα πέσει το King's Landing. Δεν μας προετοίμασαν με το wildfire για το τίποτα!


                      Σε όλο το επεισόδιο σκεφτόμουν Helm's Deep για κάποιο λόγο...


                      Comment


                      •  
                        Πραγματικά στο τέλος πίστεψα ότι θα πέσει και θα μπει ο Stannis στο iron throne!Πώς γίνεται να μην πέθανε ο tyrion?Έσπασε το κεφάλι του σαν καρπούζι!Εμένα μου φάνηκε εξαιρετικό επισόδειο.Οι συγκεκριμένες ερμηνείες ήταν όλες κορυφαίες.Σε αντίθεση με άλλα επισόδεια όπου ζήτημα ήταν να είχες 1-2 πραγματικά καλές ερμηνείες.
                        Nintendo I.D.: paixtis
                        3ds friend code: 2664-2347-7128

                        Comment


                        • Στο wiki του fire and ice λέει πως εμφανίζεται στα βιβλία

                          άρα μπορείτε να καταλάβετε αν πέθανε ή ζει.

                          Edit: Moυ το έβαλε κανείς όλο το post μεσα σε spoiler tags? Επίτηδες το θέλω έτσι, ώστε μη νομίσει κανείς ότι είναι spoiler απλά του τελευταίου επισοδείου και το ανοίξει, να καταλαβαίνει ότι είναι spoiler μετέπειτα.
                          Originally posted by Raf
                          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                          Comment


                          • Είχα τις πληροφορίες μου από πριν οπότε δεν ανησύχησα. Εξ' άλλου δε νομίζω να το έδειχναν έτσι στεγνά. Θα το έβαζε στο τέλος της σαιζόν just to fuck with us! (λέμε τώρα...)
                            Όσο γι' αυτό που λες Παίχτη, μέχρι στιγμής είμαι ικανοποιημένος από ερμηνείες και πιστεύω ήταν σταθερές (εκτός των παιδιών που καλυτερεύουν φυσικά) και δεν ήταν αυτές που έκαναν κάποια προηγούμενα επεισόδια λιγότερο ενδιαφέροντα. Όπως φαίνεται, το τελευταίο άλλοι το βρήκαν τέλειο, άλλοι λιγότερο καλό. Περί ορέξεως...


                            Comment


                            • Ας ξεκινήσουμε από τα απλά: το επεισόδιο μου άρεσε. Δεν ήταν το καλύτερο της σειράς, αλλά έβαζε τα πολλά "υπο"σενάρια σε μία ροή και έφτιαξε το έδαφος για τη νέο season. Πιο αναλυτικά:

                               
                              Khaleesi: Επιτέλους υπήρξε μία εξέλιξη. Θα προτιμούσα βέβαια αυτή η εξέλιξη να ερχόταν σιγά σιγά, ώστε να μην καταντήσει τόσο βαρετή η ιστορία της. Από εδώ και πέρα ελπίζω τα πράγματα είναι είναι πιο ισορροπημένα.

                              Robb: Καλά θα φάει γιγάντια παπάρα, είμαι 101% σίγουρος πλέον . Θα του την πέσουν από εκείνη τη γέφυρα, έχει πέσει το ηθικό των συντρόφων του, υπάρχουν εσωτερικά προβλήματα, το σπίτι του έγινε στάχτη και ο ίδιος συμπεριφέρεται σαν μπέμπης. Κρίμα πραγματικά γιατί ξεκίνησε ως ο καλύτερος χαρακτήρας και είχε φοβερές προοπτικές. Επίσης ακόμα να τον δούμε να κάνει ντου πάνω στο direwolf .

                              Greyjoy: Fail.

                              Burntfell: Υπάρχει μία τάση μείωσης της καλύτερης οικογενείας. Θεωρώ ότι αρκετά από τα γεγονότα στο winterfell ήταν ανούσια και χωρίς ιδιαίτερη εξήγηση. Υποτίθεται ότι υπήρχαν 500 άντρες έξω που ήθελαν να το υπερασπιτούν από 20 εχθρούς. Αυτοί οι 20 κατάφεραν και να σκοτώσουν τους πάντες και να το κάψουν και να φύγουν. Did not approve .

                              Tyrion: Θα του σφάξουν και την Shae, είμαι 100% σίγουρος . Του παίζουν χοντρό παιχνίδι, αλλά, όντας εξυπνότερος από όλους, θα καταφέρει και να επιζήσει (ok αυτό ήδη το ξέρουμε ) και να βάλει τα πράγματα (ή τους λογαριασμούς του ) σε μία σειρά. Γενικώς, κρατάει όλο το show στις πλάτες του :xp: .

                              Melisandre + Stannis: Θα παίξει γερό παιχνίδι στην επόμενη season με αυτούς. Νόμιζα εν τω μεταξύ ότι τον έπιασαν όμηρο οι Lanisters . Λογικά θα το πάει προς μία άλλη κατεύθυνση από εδώ και πέρα, αρχίζοντας να καταλαβαίνει ότι έμπλεξε με μαύρη μαγεία.

                              Sansa + Arya: Μετά τον Tyrion, οι ποιο ωραίοι χαρακτήρες της σειράς. Η πρώτη έχει απομυθοποιήση για τα καλά την αριστοκρατία και προσπαθεί να επιζήσει μέσα στο πιο επικίνδυνο μέρος των βασιλείων, ενώ η δεύτερη τραβάει το δικό της δρόμο με μοναδικό σκεπτικό να σώσει τους δικούς της. Πάρα πολύ ωραίο δίδυμο, το οποίο, παρόλο που ακολουθεί διαφορετικό μονοπάτι, συνδέεται από το γεγονός ότι η καθεμία της είναι μόνη της.

                              Snow: Η ιστορία του παραμένει βαρετή για μένα, όχι γιατί δεν έχει ενδιαφέρον, αλλά γιατί προχωράει ακόμα πιο αργά από ότι της Khaleesi. Επίσης ο ηθοποιός παίζει κάπως καθυστερημένα .

                              Bran + μούλικο: Κάτι θα παίξει, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι.

                              Night walkers: Ladida, θα πέσει ξύλοοο .


                              10 μήνες to go.

                              Comment


                              •  
                                Οκ τι να λεμε, τουλαχιστον χαιρομαι γιατι δε θα λεω αντε να περασουν 10 μηνες να δουμε πως συνεχιζει. Ουτε cliffhangers, ουτε τιποτα, η season εκλεισε ηρεμα.

                                Οποτε πρεπει να δουμε τι θα σκαρφιστει να κανει ο Tyrion και ποτε και αν θα πιασει κουβεντα με τον Tywin. Επειτα αν θα θυμηθει η Cersei πως εχει αφησει ενα θεμα στον αερα με τη Shae.

                                Ο Theon δεν περιμενα να μας χαιρετησει καπως ετσι, αλλα οκ αυτα παθαινεις αν δε λεγεσαι ουτε Stark, ουτε Lannister και δεν εχεις κανεναν να σε προστατεψει.

                                To story που περιμενω πιο πολυ να εξελιχθει πλεον ειναι της Arya. Αντε να δουμε τι σοι τυπος ειναι αυτος ο shapeshifter και τι θα δουμε οταν η Arya τον ξαναχρειαστει. Valar Morghulis λοιπον.

                                Oι αλλοι Starks εχουν γινει βαρετοι, αλλα οκ θα γυρισει ο τροχος κι εκει. Ειμαι περιεργος να δω πως θα τελειωσει η ολη φαση τωρα με την επιστροφη του Jaime.

                                Η ιστορια με το Qarth τελειωσε αποτομα, τωρα θα ναι ετοιμη η μικρη να περασει απεναντι επιτελους γιατι εκανε τον κοσμο ανω κατω μεχρι να βρει ενα πλοιο.

                                Τελος οι white walkers ερχονται, ο Sam εχει χεστει πανω του και ο Snow κοβει βολτες καπου πιο περα.

                                Η συνεχεια σε 10 μηνες τωρα πια, αντε να δουμε και καμια αλλη σειρα επιτελους.

                                Comment

                                Working...
                                X