Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Απάντηση στο σπόιλερ:

     
    Προφανώς και είναι ψαρωτική πουστιά του Νόλαν, και το καταλαβαίνεις επειδή δεν κάθεται "ίσια" η σβούρα όπως έκανε στα όνειρα, αλλά παλαντζάρει...

    Τώρα, έχοντας δει τη σβούρα να πέφτει κατά τη διάρκεια της ταινίας, σημαίνει πως δεν ήταν όλη η ταινία όνειρο. Οπότε ΑΝ δεν πέφτει στο φινάλε, τότε απλά δεν ξύπνησε ποτέ από το limbo που πήγε να βρει τον Κινέζο (και άρα ΜΟΝΟ η σκηνή που ξυπνάει, και βρίσκει τα παιδιά του είναι όνειρο)

    Αν πέφτει εν τέλει, τότε είναι οκ ο τυπάς.
    Ποιος είναι ο Dom???

    PS: Το λεξικό του Chrome δεν αναγνωρίζει το "ψαρωτική" αλλά αναγνωρίζει το "πουστιά"
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • Dom Cobb.Το όνομα του πρωταγωνιστή βρε.
      Πρέπει να το ξαναδώ άμεσα.
      Carpe diem

      Comment


      • "Return". Κορεάτικη του 2007. Τα σπάει. Πολύ ωραίο θρίλερ μυστηρίου.

        Ο πρωταγωνιστής, Kim Myung Min είναι απο τους πιο respect ηθοποιούς που έχω δεί. Πολύ ταλαντούχο άτομο.


        Επίσης, "My Girlfriend is an Agent". Χαζός αγγλικός τίτλος, αλλά η ταινία είναι απίστευτο γέλιο!

        Setting Mr and Mrs Smith με Get Smart χιούμορ και λολάδες. 2 φορές το έχω δεί, και τις δύο έσκασα στο γέλιο.

        Ειλικρινά, χάνετε big time αν δε το δείτε.
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by Somari
          Toy Story 3. Άνετα ΙΜΟ βάζει κάτω οτιδήποτε έχει κάνει η Pixar.

          Μόλις το είδα και προσυπογράφω την παραπάνω δήλωση.
          Τα 1+2 όταν τα είδα τα ευχαριστήθηκα αλλά ως εκεί.Τώρα θέλω σήκουελ.Ναι μου άρεσε τόσο πολύ.
          Carpe diem

          Comment


          • Τελευταία είδα τα Shrek 3, Sex and the City 2 & Shopaholic.

            Όχι, δε με έπιασε τίποτα ... απλά ήμουν με την κοπέλα μου κι έπρεπε να γίνουν οι κατάλληλες επιλογές..

            Το Shrek 3 δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο. Προσωπικά είχα ευχαριστηθεί ~κάπως~ το 1.
            Τα 2 & 3 μου φαίνονται ψιλοαδιάφορα. Δεν έχει να πει κάτι άλλο η σειρά, κορεσμός. Στα θετικά βάζω ορισμένες αστείες σκηνές που όμως δεν είναι πολλές.

            Sex and the City 2... μεγάλη απογοήτευση. Υπερβολικά μέτριο και δε θυμίζει σε τίποτα την τηλεοπτική σειρά. Generic υπόθεση,κενά και αρκετά γερασμένες πρωταγωνίστριες. Μέχρι και η κοπέλα μου απογοητεύτηκε που είναι fan.

            Το Shopaholic ανήκει στην κατηγορία των χαζοχαρούμενων ρομαντικών comedy. Κι εδώ τίποτα το ιδιαίτερο. Αμερικανιά 100%. Έπιασα τον εαυτό μου να βαριέται απίστευτα. Απ'τα 3 που είδα πάντως, ξεχωρίζω αυτό.
            " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

            Authenticity sir, authenticity. "

            Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



            Comment


            • Υπέφερες για τις ψηφιακές αμαρτίες των υπολοίπων μας...
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • Crank 1.Οκ καμμένη ταινία,καμμένο χιούμορ,καμμένα σκηνικά,πολύ γέλιο.Ωραία ταινία.Πάω για το 2.
                Carpe diem

                Comment


                • Επιτέλους είδα κάτι πιο αξιόλογο απ'τις προηγούμενες φορές.

                  Η ταινία λέγεται The Fourth Kind και είναι πολύ καλή. Βασίζεται σε πραγματικά γεγονότα, τα οποία προβάλονται και μέσα στην ταινία. Μπορώ να πω ότι είναι τρομακτική σε αρκετά σημεία.

                  Μου είπαν ότι μοιάζει στην παραγωγή του Mel Gipson, Οιωνός αλλά δεν την έχω δει και δε μπορώ να πω εάν ισχύει ή όχι.

                  Στο τέλος, μου άφησε κι αρκετές αμφιβολίες για την εγκυρότητα κάποιων γεγονότων και φυσικά για το τι ακριβώς συνέβει.

                  Όσοι εξιτάρονται με τα μεταφυσικά, να την δείτε απαραίτητα (και βράδυ ακόμη καλύτερα).
                  " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                  Authenticity sir, authenticity. "

                  Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                  Comment


                  • Μόνο που τα "πραγματικά γεγονότα" ήταν γυρισμένα/στημένα και σκορπισμένα στο internet απο τους δημιουργούς της ταινίας σαν viral promotion.
                    Μέχρι και λεφτά πλήρωσε η εταιρία επειδή πασσάρανε ψευτιές για "αληθινές ιστορίες" και θα τρώγανε μήνυση. Έξυπνη κίνηση, αλλά καθόλου cool.

                    Δε λέω οτι δεν θα είναι ωραία ταινία, αλλά συνήθως όταν βλέπεις "βασισμένο σε αληθινά γεγονότα" σε τρομακτικές ταινίες, ξέρεις οτι είναι τσατσιά.
                    Μια καλή ταινία τρομάζει ακόμα και αν πρόκειται για ψυχωτικά Μικρά Μου Πόνυ (ακόμα πιο πολύ τότε). Τέτοια κόλπα τα θεωρώ φθηνιάρικα, προσωπικά.
                    sigpic

                    Comment


                    • Μία ταινία έχει κόστος παραγωγής επομένως είναι απόλυτα θεμιτό να εφαρμόζουν τρικς για να αυξήσουν τα έσοδα.

                      Τα videos Που προβάλει η ταινία είναι αληθινά απ'ότι διάβασα αφού τα πήραν απ'το αρχείο της ψυχολόγου και δεν έχει βγει κάποιο πόρισμα ότι έχουν υποστεί επεξεργασία.

                      Πιστεύω γενικά πως πρέπει να είμαστε ανοιχτόμυαλοι. Όσο εύκολα δεχόμαστε ότι δεν ισχύει κάτι, άλλο τόσο να επενδύουμε και στο αντίθετο. Συνήθως η αλήθεια είναι στη μέση. Όχι πάντα βέβαια.

                      Έχεις δει την ταινία?
                      " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                      Authenticity sir, authenticity. "

                      Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                      Comment


                      • Μία ταινία έχει κόστος παραγωγής επομένως είναι απόλυτα θεμιτό να εφαρμόζουν τρικς για να αυξήσουν τα έσοδα.
                        Οπωσδήποτε, ΟΧΙ.
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • Είναι ο νόμος της αγοράς, λυπάμαι
                          " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                          Authenticity sir, authenticity. "

                          Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                          Comment


                          • Βασικα η ταινια στο τελος σου λεει "Πιστεψε οτι θες". Εμενα μ' αρεσε παρα πολυ, μπορει εν τελει να μην ηταν πραγματικα γεγονοτα, εκτιμησα ομως το γεγονος οτι καταφερε να με κανει να σκεφτω την ωρα που την εβλεπα "μπορει οντως να γινε κατι τετοιο πραγματικα;" και σε πολλα σημεια μου ανεβασε την αδρεναλινη και την πορωση. Με εξιταρουν κι εμενα τα μεταφυσικα και γουσταρω απειρα τετοιες ταινιες.
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • Δεν είναι πραγματικά? Με την ίδια ευκολία θα έλεγαν άλλοι ότι είναι. ΤΟ ανέφερα και παραπάνω.

                              Το μόνο πραγματικό γεγονός είναι πως το FBI έψαξε την υπόθεση, δε βρήκε 9 άτομα. Οι υπόλοιποι "εξαφανισμένοι" είχαν πρόβλημα με το αλκόολ ή άλλα αίτια.

                              Σε προσωπικό επίπεδο με επηρέασε το γεγονός πως η ψυχολόγος στο τέλος άλλαξε τη δήλωσή της. Δηλαδή :

                               
                              Ενώ αρχικά ισχυριζόταν πως ο άντρας της δολοφονήθηκε από "κάτι", εν τέλει αποδείχθηκε πως αυτοκτόνησε. Στη συνέντευξή της δήλωσε πως μάλλον δεν είχε αποδεχθεί το γεγονός και εθελοτυφλούσε.

                              Αυτό εμένα μου κατέστρεψε τα πάντα. Όμως..

                              Τι συμβαίνει με την Σουμεριανή διάλεκτο? Πως προέκυψε?

                              Σχετικά με τα βίντεος, δεν είναι πειστικά λόγω της θόλωσης.


                              Εντελώς τυχαία, τα παραπάνω ταυτίζονται με τις θεωρίες περί Νεφελίμ. Δηλαδή οντότητες που εμείς αποκαλούμαι εξωγήινους μα στην ουσία δεν είναι. Όσοι ενδιαφέρονται μπορούν να ερευνήσουν για το θέμα. Το Google δίνει αρκετές εξηγήσεις.

                              Επίσης, περί ΣΟυμεριανών που θίγονται στην ταινία :


                              ΑΚόμη και σήμερα δεν έχει αποκρυπτογραφηθεί ολοκληρωτικά.
                              " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                              Authenticity sir, authenticity. "

                              Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                              Comment


                              • Originally posted by Scatman
                                Είναι ο νόμος της αγοράς, λυπάμαι
                                Θεμιτό σε καμία περίπτωση

                                Εντελώς τυχαία, τα παραπάνω ταυτίζονται με τις θεωρίες περί Νεφελίμ. Δηλαδή οντότητες που εμείς αποκαλούμαι εξωγήινους μα στην ουσία δεν είναι. Όσοι ενδιαφέρονται μπορούν να ερευνήσουν για το θέμα. Το Google δίνει αρκετές εξηγήσεις.
                                ...
                                Originally posted by Raf
                                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                                Comment

                                Working...
                                X