Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Somari
    Είστε σίγουροι; Πουθενά δεν υπάρχει πληροφορία για κάτι τέτοιο...
    Βαριέμαι να ψάχνω τώρα, αλλά είμαι 100% σίγουρος. Πάω και στοίχημα ό,τι θες.
    "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

    Comment


    • Μήπως εννοείς αυτό:

      http://en.wikipedia.org/wiki/The_Shining_(TV_miniseries)
      I'm back bitches... Version 2.0

      Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

      Comment


      • Αυτο το γνωριζω αλλα δεν ειναι directed απο τον Κινγκ, αντε το πολυ κανα επεισόδιο
        Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment


        • Πολύ μου αρέσει, που με ένα μου ποστ μπορώ να αναμοχλεύσω όλη την κοινότητα.
          Carpe diem

          Comment


          • Originally posted by Altair View Post
            Πολύ μου αρέσει, που με ένα μου ποστ μπορώ να αναμοχλεύσω όλη την κοινότητα.
            Βασικά τον Somari αναμόχλευσες, ο οποίος κάνει σαν υστερικός και οι υπόλοιποι απλά προσπαθούμε να τον ηρεμήσουμε.
            "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

            Comment


            • ΕΓΩ ΥΣΤΕΡΙΚΟΣ;;;;

              (αφού είστε λάθος)
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • Originally posted by Somari View Post
                (αφού είστε λάθος)
                Όχι, αλλά ΟΚ. Ο άλλος σου λέει την είδε την ταινία.
                "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                Comment


                • Gia ton Altair milas
                  Aneta mporei na eide to remake tis lampsis kai na mperdepse ton director me ton writer

                  Ma pragmatika, logikeyteite,yparxei periptosi na eixe vgei kati tetoio kai na min exei oute 1 pliroforia olo to internet? (arxis genomenis apo to imdb?)
                  Sovara.
                  Originally posted by Raf
                  Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                  Comment


                  • Ποιο remake ρε μάστορα;Ο άλλος πως και γιατί το ξέρει;Άσε που 2-3 χρόνια μετά το βρήκα και σε dvd αλλά δεν το ξανάβλεπα με τίποτα.Kι εγώ ψάχνω να βρω κάποια πράγματα και δεν τα βρίσκω σε ολόκληρο ίντερνετ.Αλλά το ότι εσύ δεν τα βρίσκεις δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει.


                    edit:Αυτό που είχα δει παίζει να ήταν η σειρά (3 επεισόδια είναι,τεράστια σε διάρκεια λογικά).Είδα το εξώφυλλο και αυτό είναι.Αλλά το είχαν μοντάρει κατάλληλα ώστε να μην καταλαβαίνεις ότι ήταν σειρά.Υποθέτω δηλαδή.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Οκ, let's break this bitch down. Η Λάμψη του Kubrick δεν άρεσε στον King και συνεργάστηκε με τον Garris για τη σειρά. Την έγραψε, ήταν third unit director και έκανε και cameo.

                      Stephen King was extremely unhappy with Stanley Kubrick's adaptation of the novel, which is why he had such a hands-on approach with the mini-series.
                      He not only wrote the teleplay, but he even makes a cameo in it. The mini-series brings back a lot of the things that Kubrick ejected, particularly Jack's struggle with alcoholism.

                      Προσωπικά, η Λάμψη του Kubrick με έκανε να χασμουριέμαι και "χάλασε" ακόμα και τον Nicholson. Ξέρω οτι για την εποχή ήταν γαμάτη, αλλά όχι πια. Δε συγκινήθηκα.

                      Η mini series μου άρεσε πάρα πολύ. Το παιδάκι, αν και όχι καμμιά ηθοποιάρα, τουλάχιστον δε φαινόταν αυτιστικό σαν το original και η γυναίκα έκανε κάτι αντί να κλαίει και να ουρλιάζει όλη την ώρα.
                      Επίσης, λατρεύω γενικώς τον Weber και το άτομο έγραψε στη συγκεκριμένη. Δίνει καλά όλες τις πλευρές του χαρακτήρα, απο τον πατέρα στον αλκολικό και τέλος, στον ψυχάκια. Πολύ καλή δουλειά.

                      Τη σειρά την έχω στο ράφι μου και τώρα με πορώσατε να τη δω. It's time to take my medicine now, όπως θα έλεγε και ο κύριος Torrance.

                      Ορίστε και το cover:

                       
                      sigpic

                      Comment


                      • I win
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • Ναι, you win. Μπορείς να κοιμηθείς τώρα το βράδυ και να σου κατέβει και η πίεση.
                          sigpic

                          Comment


                          • Nope.Σαν ταινία το πασάρανε,που να ξέρω εγώ τότε ειδικά ότι είναι σειρά,να μυρίσω τα νύχια μου;Call it a draw bitch.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • I win ρε με την έννοια ότι δεν είχε κάνει ταινία/σειρά/whatever Λάμψης ο SK... third unit director ήταν μόνο
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment


                              • Eίναι υπεύθυνος και για το teleplay (ότι κι αν είναι αυτό).Τεσπά.
                                Είδα ξανά το Memento.Somari δες το asap.
                                Επίσης είδα και την μοναδική ταινία James Bond που δεν είχα δει ποτέ ολόκληρη.Το Goldeneye.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X