Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eida to Monsters VS Aliens
    Plaka eixe, efxaristo htan.

    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • Μόλις είδα το X-Men First Class.Επιτέλους,μετά από κάμποσα χρόνια η Marvel μας έδωσε πάλι μια ταινία διαμάντι.9/10.
      Carpe diem

      Comment


      • Είδα και εγώ ψες το X-Men: First Class. Με κάνει να θέλω να ξαναδώ το πρώτο X-Μεν που απότι θυμάμαι δεν μου άρεσε (ίσος να ήταν άλλες εποχές τότε).

        Τελευταίος μου αρέσουν ταινίες που δεν το περιμένω και τόσο. Γενικά απόλαυσα την ταινία.

        Ο Kevin Bacon μου άρεσε στον ρολο του κακού.
        Σου εξηγεί ότι ο Magneto ήταν ανθρώπινος, με αδυναμίες, δεν γεννήθηκε απλά ένας bad-ass.
        Τα εφέ με χάλασαν λίγο σε κάποιες φάσης, τα βρήκα κάπως poor.
        Ο super guest star ήταν πολύ πετυχημένη στιγμή. ;)

        A, είδα και το trailer του Green Latern, ενός ήρωα που δεν ξέρω ιδιαιτερα, όμως αν και συνήθως μου αρέσουν οι ταινίες με super ήρωες, με χάλασε, μου φαίνεται ότι θα είναι πατατουλα ντυμένη με τουαλέτα. Βεβαια, είναι απλά ένα trailer.

        Comment


        • Ειδα το Social Network. Πολυ ενδιαφερουσα ταινια με γρηγορη ροη. Αξιζει να τη δει καποιος. Δε ξερω ποσο κοντα στη πραγματικοτητα ειναι οι προσωπικοτητες των χαρακτηρων, σε οτι αφορα τα γεγονοτα ομως δε φαινεται να απεχει και πολυ απο αυτα που εχω διαβασει σχετικα με τη θεμα.
          Do a barrel roll!

          Comment


          • Originally posted by Ramparter View Post
            Ειδα το Social Network. Πολυ ενδιαφερουσα ταινια με γρηγορη ροη. Αξιζει να τη δει καποιος. Δε ξερω ποσο κοντα στη πραγματικοτητα ειναι οι προσωπικοτητες των χαρακτηρων, σε οτι αφορα τα γεγονοτα ομως δε φαινεται να απεχει και πολυ απο αυτα που εχω διαβασει σχετικα με τη θεμα.
            Την έχω κατεβασμένη εδώ και καιρό σε Blu-Ray ποιότητα μαζί με άλλες, όμως δεν την έχω δει ακόμα. Soon or later...

            Comment


            • Το Social Network είναι για μένα απο τις καλύτερες ταινίες του 2011. Μόνο ο David Fincher θα μπορούσε να τα καταφέρει με τέτοιο concept ρε γμτ!

              Comment


              • 2010*
                Do a barrel roll!

                Comment


                • Γαμώ τα εφέ είχε το Χ-men First Class.
                  Όσον αφορά το Green Lantern:
                  "In brightest day
                  In blackest night
                  No evil shall escape my sight
                  Let those who worship Evil's might
                  Beware my power
                  Green Lantern's Light"

                  και η τρίχα κάγκελο κάθε φορά που βλέπω το trailer.
                  'NUFF FUCKING SAID
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Στο cinema το είδες? Η καμια χαλια πειρατική ποιότητα που τα έκανε να φαίνονται τα καλύτερα? Σε κάποιες φάσεις ήταν ok, σε άλλες όμως ήταν VideoGame-style.

                    Comment


                    • Στο σινεμά το είδα ρε.Τέτοιες ταινίες μόνο σινεμά.Και ναι,είχε γαμώ τα εφέ.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Symfwnw oti to trailer tou Green Lantern suckarei, tinga sta Effects, kalytera na htan CGI tainia dhladh.
                        Alla tha dosw credit oti to shmeio pou leei to Oath mamaei kai dernei!!!
                        O hthopoios pou paizei ton Hal einai theos epishs (EPREPE NA PAIZEI TON WALLY WEST MAMW THN DC!!!).

                        Gia na sympathiseis ton hrwa genika prepei na ksereis kati apo to lore tou kai na se endiaferei apo thn arxh, ean den kserei den pistevw na aresei ston meso viewer.

                        Egw pantws pistevw oti to Captain America kai to Green Lantern den tha einai kai poly kales tainies, makari na exw lathos.
                        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                        Kindred, this blade and I.
                        "

                        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                        Greek Gaming Videos
                        Greek Final Fantasy Forum

                        Comment


                        • Tigka sta cliche to trailer
                          Originally posted by Raf
                          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                          Comment


                          • Originally posted by Somari View Post
                            Tigka sta cliche to trailer
                            ...και όταν λέμε τίγκα εννοούμε ΤΙΓΚΑ!

                            Comment


                            • Άμα δεν σας αρέσει μην το δείτε.Όσοι ξέρουμε,θα το δούμε και θα γουστάρουμε (αν είναι καλό φυσικά).
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Altair, ο άνθρωπος που μεταφράζει την κριτική, σε προσωπική επίθεση.
                                Originally posted by Raf
                                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                                Comment

                                Working...
                                X