Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
    Εμενα ο Ντικαπριο με τις επολογες του, και γενικοτερα με την πορεια του (απο catch me if you can και μετα) μου εχει αντιστρεψει την αποψη που ειχα για αυτον επι Τιτανικου..
    Ακριβώς, και για μένα κάπως έτσι ήταν και είναι. Ο DiCaprio σε παρα πολλούς δεν αρέσει για τον λόγο του Titanic, άσχετος και αν οι ίδιοι δεν το ξέρουν καν. Ευτυχώς με το απίστευτα υπέρογκο ταλέντο του και με τις τενιαρες που έπαιξε με έκανε να αλλάξω εύκολα άποψη. Δεν είμαστε μωρά. Στην λίστα του IMDB με τους Top 50 ηθοποιούς είναι πρώτος.
    Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
    deus_d0pe απο το ονομα και μονο θα σου προτεινω το pineaple express .
    Όντως, χάχα. Seth Rogen rules!

    Comment


    • Ναι ρε :xp: αλλα εμενα δεν με χαλασε αυτο που λες .

      Τωρα που το θυμηθηκα, o ιδιος σκηνοθετης εχει κανει και το Your Highness. Το εχει δει κανεις ? τρεχω να το "νοικιασω"



      Edit: Νταξει το τοπ του Imdb δεν εχει και τα ποιοτικοτερα κριτηρια ever . Αλλα οντως κατι δειχνει και αυτο. Απο τους αμερικανους της γενιας του παντως, ναι ειναι απο τους καλυτερους.

      Comment


      • To Your Highness to exw dei egw, entaksei to perimena poly kalytero, alla den htan kai poly asxhmo, poly kafrila.
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • Δώστε και Συμμορίες της Νέας Υόρκης στο λαό!
          Βέβαια εκεί δίνει ρέστα το θηρίο ο Daniel Day-Lewis!
          The illusion of free will is an illusion.

          Comment


          • Originally posted by Ryu_gr
            Δώστε και Συμμορίες της Νέας Υόρκης στο λαό!
            Βέβαια εκεί δίνει ρέστα το θηρίο ο Daniel Day-Lewis!
            Well said. Και μιας και τον αναφέρεις, είναι δεύτερος στην λίστα με τους Top 50, και φυσικά και από τους Top τις δικης μου. Στο There Will Be Blood απλά δεν γίνετε να υποδύθηκε κάτι τέτοιο με τέτοιο τρόπο. Είναι εξωγήινη η ερμηνεία του. Δεν μπορώ να κατανοήσω πως μπορεί κάποιος να υποδυθεί τόσο πετυχημένα ένα τέτοιο ρολο. Ίσος η πιο συνταρακτική και απίστευτη ερμηνεία που έχω αντικρίσει.

            Comment


            • Ground & Ryu QFT.
              BTW ο Τιτανικός ήταν γαμώ τις ταινίες.
              Aion μην αγχώνεσαι.Έχω βάλει ήδη στο πρόγραμμα να πάω να νοικιάσω τα Departed,Blood Diamond,Aviator.Πρέπει να βρω και μια τέταρτη ταινία βέβαια,μιας και το βίντεοκλαμπ έχει προσφορά 2+2.
              Carpe diem

              Comment


              • Συμφωνώ για το Titanic. Το The Aviator για κάποιους λόγους δεν μου άρεσε, αν και η ερμηνεία μαμάει. Ίσος το ξαναδώ κάποτε. Μια τεταρτη... There Will Be Blood.

                Comment


                • Originally posted by Altair View Post
                  Ground & Ryu QFT.
                  BTW ο Τιτανικός ήταν γαμώ τις ταινίες.
                  Aion μην αγχώνεσαι.Έχω βάλει ήδη στο πρόγραμμα να πάω να νοικιάσω τα Departed,Blood Diamond,Aviator.Πρέπει να βρω και μια τέταρτη ταινία βέβαια,μιας και το βίντεοκλαμπ έχει προσφορά 2+2.
                  Ο Τιτανικός είναι indeed και γαμώ τις ταινίες!
                  Departed και Blood Diamond είναι απο τις ταινίες που πλησιάζουν επικίνδυνα το 10αρι και το Aviator ξεχωρίζει λόγω απίστευτης ερμηνείας Di Caprio.
                  Τα Gangs of NY και Catch me if you can είναι πολύ ψηλά στην λίστα μου με τα fuckingwaitingachancetosee.


                  Για μένα τα τελευταία 15 χρόνια ξεχωρίζουν Di Caprio, Tom Hanks, Edward Norton σαν ερμηνείες και συμμετοχή σε ποιοτικές παραγωγές και ο Brad Pitt λόγω coolness.

                  Comment


                  • There will be blood λοιπόν.Αν και το έχω κατεβάσει,αλλά who cares.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Oi symories den mou aresan proswpika kai to There will be blood aplws einai terastia moufotainia symfwna me ta dika mou krhthria, ekana megalo lathos pou thn eida.
                      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                      Kindred, this blade and I.
                      "

                      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                      Greek Gaming Videos
                      Greek Final Fantasy Forum

                      Comment


                      • Ωχ θα γίνει χαμός!!!
                        The illusion of free will is an illusion.

                        Comment


                        • Kala gia tis symories ths Neas Yorkhs den lew kai tipote, aplws den diaskedasa kai poly otan to eida, genika den einai apo tis tainies pou vlepw, alla to There will be blood.... oooooh come at me whenever you want!
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • simfono to there will be blood ine patata ke oti thelete pite ma ine dinaton na xekina mia tenia ke na kanoun 45 lepta na milisoun!!!

                            Comment


                            • Eμμμ.... Ναυαγός anyone???
                              Nintendo I.D.: paixtis
                              3ds friend code: 2664-2347-7128

                              Comment


                              • Το There Will Be Blood είναι ένα μεγάλης διαρκειας δράμα. Έντονοι ρολοι, η σκηνοθεσία μεγαλοπρεπές, και ο Daniel Day-Lewis να δίνει μια ερμηνεία που απλά δεν γίνετε να την έδωσε.

                                Αν δεν αρέσουν σε κάποιον τα δράματα, είναι πιθανόν να μην του αρέσει αυτή η ταινία. Για παράδειγμα στον Wesker πιο πάνω, δεν αρέσουν τα δράματα, ούτε οι μεγάλοι διάλογοι, ούτε οι αργές εξελίξεις, ούτε είναι διαθέσιμος να εκτιμήσει κάτι που γίνετε σωστά αλλα που συνάμα ΔΕΝ είναι του γούστου του. Ξέρω τους λόγους που δεν του άρεσε, απλά πετάγεται στην μέση επειδή θέλει να μου την σπάσει.

                                Το να λες όμως ότι είναι μούφα... You got issues. Απλά δεν στέκι, εκτος και αν μπορείς να το στηρίξεις κιόλας και να μου πεις τους λόγους γιατί ένα έργο τέχνης είναι μούφα. Σαν δράμα δεν το βρήκες δραματικό? Κάτι στην σκηνοθεσία? Στον ήχο μήπως? Το μουστάκι του Daniel Plainview? Για ερμηνείες δεν ρωτώ επειδή θα ήταν γέλιο κάτι τέτοιο. Για τα ΔΙΚΑ ΣΟΥ κριτήρια που αν έχεις όρεξη μας τα λες κιόλας, είναι μούφα. Όμως πάλι, πως γίνετε μια τέτοια ταινία, με μεγαλύτερο σημείο αναφοράς την ερμηνεία του πρωταγωνιστή, να την λες μούφα? Είναι σαν κάτι reviews από fanboys που βλέπω στο internet. Ένα παράδειγμα που μου έρχεται τώρα στο μυαλό, είναι το Ninja Gaiden 1 στο XBOX, που αν θυμάμαι καλά στο GameSpot κάποιοι (SONY fanboys η περισσότεροι μάλλον) του έβαζαν πενιχρές βαθμολογίες (ακόμα και 1 στα 10) σε όλους τους τομείς (ακόμα και στον τομέα τον γραφικών, που το συγκεκριμένο παιχνίδι στον συγκεκριμένο τομέα ήταν το ανώτερο τότε), απλά έτσι, επειδή δεν τους άρεσε.

                                Altair αν σου αρέσουν τα δράματα, ή έστω δεν σε ενοχλούν αν γίνονται σωστά, τότε επιβάλλεται να την δεις. Μην σου πω επιβάλλεται ακόμα και αν δεν σου αρέσουν. Μονο για την ερμηνεία του Daniel Day-Lewis δεν γίνετε να μην την δεις, απλά και μονο από αυτό.

                                paixtis Cast Away?

                                Comment

                                Working...
                                X