Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • The Adjustment Bureau. Δεν το περίμενα... Ταινιάρα να ουμ, 8,5/10!

    ΥΓ: Αγαπάμε Emily Blunt!

    Comment


    • Originally posted by ChrisTop View Post
      The Adjustment Bureau. Δεν το περίμενα... Ταινιάρα να ουμ, 8,5/10!

      ΥΓ: Αγαπάμε Emily Blunt!
      Δες και το Source Code να γουσταρεις ;)

      Comment


      • Το έχω δει και αυτό και πράγματι γούσταρα φίλε!
        Το ΤΑΒ το βάζω ένα επίπεδο πιο πάνω όμως!

        Comment


        • Ωπ σωστός ο Christop.
          Carpe diem

          Comment


          • Originally posted by ChrisTop View Post
            Το έχω δει και αυτό και πράγματι γούσταρα φίλε!
            Το ΤΑΒ το βάζω ένα επίπεδο πιο πάνω όμως!
            Και δύο μη σου πω. Καλό και το Source Code αλλά κάπου το έχασε τελείως και γέμισε τρύπες. Από την άλλη το TAB ήταν εκπληκτικό από αρχή έως τέλος.

            Comment


            • Ξαναείδα το Fighter in the wind. Καλή σκηνοθεσία & πολύ ξύλο.

              Comment


              • Τhe rise of the Planet of the Apes.
                Η μοναδική μου επαφή ως τώρα ήταν με την απόπειρα του Μπάρτον το 2001 αν θυμάμαι καλά,οπότε σε γενικές γραμμές είμαι άσχετος.Πάντως η ταινία πολύ καλή,αρκετά ευχάριστη,με ωραία εφέ,ωραίες σκηνές κι έναν Σέρκις για Όσκαρ.8/10.
                Carpe diem

                Comment


                • To rise of the plaet of the apes distyxws mporeis na to deis oloklhro apo to trailer lol
                  Kyriolektika den exoun afisei tipote apeksw kai an exeis dei to original gemizeis ta kena monos sou.
                  Kata ta alla egw to vrika aplws ok.
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • Και εγώ άσχετος ήμουν με το Rise Of The Planet Of The Apes. Όταν πήγα να το δω, περίμενα αρκετά. Βασικά έχτος από εφέ, μου φάνηκε πατατουλα και παιδιάστικο, παλαβό.

                    Είδα το Maverick. Ok, μέτριο, με κάποιες ενδιαφέρουσες φάσεις. Μαρέσει ο Mel Gibson, δεν μαρέσει η Jodie Foster.

                    Είδα επιτέλους και to The Curious Case Of Benjamin Button. Αρκετά καλο, ενδιαφέρον, συμπαθητικό.

                    Comment


                    • Originally posted by thunderjohn View Post
                      Ξαναείδα το Fighter in the wind. Καλή σκηνοθεσία & πολύ ξύλο.


                      Ground εσένα που σ' αρέσουν τέτοιες ταινίες την έχεις δει έτσι; Βασικά νομίζω είχαμε μιλήσει για αυτήν παλαιότερα.
                      The illusion of free will is an illusion.

                      Comment


                      • Fysika kai thn exw dei.
                        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                        Kindred, this blade and I.
                        "

                        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                        Greek Gaming Videos
                        Greek Final Fantasy Forum

                        Comment


                        • Είδα το Due Date. Μιλάμε, το κατά-ευχαριστήθηκα! Πολύ δυνατή κωμωδία, έμεινα πολύ ευχαριστημένος. Ο Robert Downey Jr. δεν μου αρέσει γενικά ιδιαιτερα (ίσος λόγο του Iron Man), όμως ήταν ok σε αυτό. Ούτε η Michelle Monaghan με κερδίζει. Ο Γαλιφιανάκης όπως πάντα power. Κάτι καταστάσεις μιλάμε...

                          Η "Hey You" σκηνή απλά δεν υπάρχει.

                          Comment


                          • Ο Robert Downey JR. στο Tropic Thunder ειναι απλα γαματος , αν δεν το χεις δει δες το και θα με θυμηθεις .

                            Comment


                            • O RObert Downy Junior einai karahthopoiara, den yparxei tainia pou na epaikse kai na mhn mou arese, eideika ta ironman...
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • Είδα το Midnight in Paris του Woody Allen. Kλασσική "εύθυμη" (δε λέω κωμωδία γιατί δεν έχει γέλιο, απλά ανεβάζει τη διάθεση) ταινία του Woody Allen. Πολύ καλές ερμηνείες (με έναν Owen Wilson σε ρόλο πλεόν όχι καρικατούρας), φωτογραφία / σκηνοθεσία (με πολύ καλό και παραμυθένιο depiction του Παρισιού του παρόντος και του παρελθόντος) αλλά δυστυχώς πάσχει από τη γνωστή νόσο του αμερικάνικου κοινού (όπου το "μήνυμα" της ταινίας πρέπει να ειπωθεί κατά πρόσωπο και όχι να περαστεί "υποχθόνια" στο μυαλό του θεατή), ασχέτως αν ο πιο κινηματογραφικά μελετηρός σινε-φίλος έχει καταλάβει που το πάει η ταινία από τη μέση και έπειτα. Η μουσική αποτελείται από ένα κομμάτι που παίζει σε διάφορες στιγμές, αλλά δε χρειάζεται κάτι παραπάνω.

                                Αρκετά όμορφη και ευχάριστη εν γένει, προτείνεται.

                                Originally posted by Raf
                                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                                Comment

                                Working...
                                X