Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Μα δεν είναι μόνο marketing.
    Προσφέρει κάτι διαφορετικό.

    Επίσης έχει Zelda!
    I'm back bitches... Version 2.0

    Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

    Comment


    • Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.
      Carpe diem

      Comment


      • Είδα το The Green Hornet (2011). Καιρός ήταν. Αρκετά ευχάριστη κωμωδία, ο Seth Rogen κλασσικά κάνει καλά την δουλειά του προσφέροντας πολύ γέλιο. Υπάρχει και σε ένα μικρό ρολο ο πάντα καλοδεχούμενος James Franco. Τα εφέ δεν είναι άσχημα, μεγαλούτσικη γκάμα από αστεία quotes, ένα garage με super duper αυτοκίνητα (θρυλικά), όλα συνοδευόμενα από κάμποση δόση δράσης. Αυτό όμως που πιστεύω αξίζει περισσότερο σε όλη την ταινία και κυριολεκτικά την σηκώνει πάνω του, είναι ο πανάξια βραβευμένος με Oscar, Christoph Waltz στον ρολο του εκκεντρικού κακού (και συγκεκριμένα από τους καλύτερους κακούς που έχω δει σε ταινία).

        Όπως και στο Inglourious Basterds, έτσι και εδώ ο Christoph Waltz απλά κεντά. Στο Inglourious Basterds με είχε συναρπάσει πολύ ο ρόλος και ειδικά η ερμηνεία του. Πρέπει να δω περισσότερες ταινίες του. Για αρχή, θα κατεβάσω μάλλον το Water For Elephants.


        Comment


        • Στο Inglourious Basterds με είχε συναρπάσει πολύ ο ρόλος και ειδικά η ερμηνεία του.


          Ω ναι, αυτό είπα και εγώ μόλις τον είδα.

          Comment


          • Originally posted by Raf
            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

            Comment


            • Έτσι ένιωθε καταβάθος κάθε φορα που πέθαινε Ευρέος.

              Είδα το Insidious, μετά από τα θετικά σχόλια που άκουσα και είδα online.

              Ήταν ένα παλαβό, αδιάφορο horror. Πραγματικά δεν ξέρω τι του βρήκαν κάποιοι, πάντως είναι αρκετά χαζό. Τρομακτικό σε κάποιες φάσεις, αλλα κάπως άκυρο και ότι νάνε.

              Αν είσαι με καμια γκομενίτσα που θέλεις να τρομάξεις για να κουλουριαστεί στην αγκαλιά σου και να καταλήξετε να κάνετε τα δικά σας βλέποντας μονο την μιση ταινία στην τελική, καλο είναι, κάνει την δουλειά του. Μονο έτσι παλεύετε.

              Comment


              • Oi gomenes koulouriazontai epanw sou me thriller?
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Τι ακριβώς δεν κατάλαβες ρε εσύ?

                  Comment


                  • Eipa oti den katalava kati?
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • Μια χαρα ηταν το Insidious αν πιστευεις στα μεταφυσικα.
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • Αν είσαι με καμια γκομενίτσα που θέλεις να τρομάξεις για να κουλουριαστεί στην αγκαλιά σου και να καταλήξετε να κάνετε τα δικά σας βλέποντας μονο την μιση ταινία στην τελική, καλο είναι, κάνει την δουλειά του.
                        Το έχω ακούσει άπειρες φορές αυτό αλλά πραγματικά θα ήθελα να γνωρίσω κάποιον που του έχει συμβεί στην πραγματικότητα.
                        Originally posted by Squall Leonhart
                        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                        Originally posted by 丹野
                        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                        Originally posted by Ryu_gr
                        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                        Comment


                        • Mono stis tainies Straier.
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • Originally posted by straier View Post
                            Το έχω ακούσει άπειρες φορές αυτό αλλά πραγματικά θα ήθελα να γνωρίσω κάποιον που του έχει συμβεί στην πραγματικότητα.
                            Έλα ρε? Heh... Μου έχει τύχη, και στο cinema, και στο σπίτι. Βεβαια δεν θα το έλεγα ακριβώς κουλούριασμα... Ούτε σκέτο κουλούριασμα... Αλλα ok.Δεν πέρασα άσχημα μεν, αλλα δεν ευχαριστήθηκα την ταινία.

                            Γίαυτό άλλωστε και όταν μια ταινία με ενδιαφέρει πραγματικά και θέλω να της δώσω full την προσοχή μου, αποφεύγω να την βλέπω πρώτη φορα με κοπέλα που παίζεται να γίνει κάτι.

                            A, να αναφέρω ότι υπάρχουν ακόμα και βιβλία ή και άρθρα σε περιοδικά ή στο internet που μιλούν για τέτοια πράγματα, όχι απαραίτητα cinema, αλλα για οτιδήποτε θα μπορούσες να κανεις στο πρώτο ραντεβού, ή στο δεύτερο, πια επιλογή για ταινία θα ήταν πιθανόν η καλύτερη, τι να αποφύγεις, και και και... Για παράδειγμα στο πρώτο ραντεβού καλύτερα να αποφεύγεις να πας cinema. It's all about the... game.;)

                            Comment


                            • Και εμένα μου έχει συμβεί αυτό, από απλό σφίξιμο χεριού έως κανονικό αγκάλιασμα
                              Και όχι μόνο σε ταινίες τρόμου αλλά γενικά σε έντονες σκηνές :xp:

                              Και ειδικά σε σχολικές ηλικίες ήταν must

                              Comment


                              • sOLiD_SNAKE Α μα τότε πρέπει να ζούμε στην ίδια ταινία (σύμφωνα με τον Ground_Zero). Oh τι καλά!;)Άστα αυτά με το χεράκι όμως, και πες για τις αναβάσεις στα αποχωρητήρια του cinema.

                                Ramparter καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις, όμως πιστεύω δεν υλοποιήθηκε και τόσο σωστά η όλη φάση. Δεν ξέρω, κάτι του έλειπε... Τουλάχιστον για το γούστο μου.

                                Comment

                                Working...
                                X