Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Κανονικά για σινεβαρεμένους και σινελιγούρηδες
    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

    Comment


    • Originally posted by Somari View Post
      Δεν ηταν one on one αλλά ήταν epic. Και μάλιστα προσεγμένη και στις λεπτομέρειες
      Σωστά, διαφορετικά θα λεγόταν avenger και όχι avengers. Απλά έδειχνε δράση λίγο απ' όλους και προσωπικά δεν χόρτασα τον Cap, μιας και είμαι fan. Γούσταρα τις σκηνές του
       
      (όταν έσωσε αυτόν που σηκώθηκε, όταν έδινε εντολές στους άλλους, όταν έσωσε τους εγκλωβισμένους και όταν ο μπάτσος του είπε why should i take orders from you)
      αλλά κράταγαν μόνο μερικά δευτερόλεπτα η μία, ήθελα κι άλλο μέχρι να πω America FUCK YEAH!

      Το Drive έχει μπει στη λίστα, με έχει καραπωρώσει το soundtrack!
      The illusion of free will is an illusion.

      Comment


      • Originally posted by Ryu_gr View Post
        Το Drive έχει μπει στη λίστα, με έχει καραπωρώσει το soundtrack!
        βουρ στον....

        γαμάτοι ήχοι;)

         






        Star Citizen videos Star Citizen gallery

        Comment


        • Ενώ όλοι μιλούν για το The Avengers, είδα το Chronicle. Το βρήκα πολύ καλό με την διαφορετική του προσέγγιση στο θέμα "υπερδυνάμεις".


          To The Grey βρήκα επίσης καλό.


          Comment


          • Αν ήταν λίγο πιο υπερβατικό και φιλοσοφικό, το The Grey θα ήταν ταινιάρα.

            Θέλω εδώ και μέρες να δω ένα παλιό θρίλερ του Κρόνεμπεργκ, το Videodrome. Το έχει δει κανείς σας?
            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

            Comment


            • Θέλω καιρό τώρα να το δω και όλο το αφήνω.Παίζει να είναι καλό.
              Carpe diem

              Comment


              • Originally posted by Titus View Post
                Αν ήταν λίγο πιο υπερβατικό και φιλοσοφικό, το The Grey θα ήταν ταινιάρα.
                Πιθανότατα καθώς έχει το ύφος για να το κάνει. Αλλά για λίγο ένιωσα απίστευτη ικανοποίηση που η ταινία δεν κατέληκε cheesy hollywood style με αμπελοφιλοσοφιές και punchlines και τέτοια που έχουν γίνει νόρμα σε τέτοιες παραγωγές.

                Πάω για Constantine's Sword

                και Coriolanus


                Comment


                • Οι περισσότεροι fans συμφωνούμε ότι το Spider-man 3 είναι κακή spidey movie. Παρόλα αυτά έχει κάποιες καλές στιγμές. Μ' αρέσει πάρα πάρα πολύ η γέννηση του Sandman. Ωραία εφέ και απίστευτη μουσική.

                  The illusion of free will is an illusion.

                  Comment


                  • Symfwnw.
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • Όντως,αν και τότε δεν το παραδεχόμουνα,ναι είναι μέτρια προς κακή ταινία,αλλά πάραυτα βλέπεται αρκετά ευχάριστα,έχει ωραίες σκηνές και γενικά φωνάζει υπερπαραγωγή από μακριά.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Ναι θα μπορούσε και έπρεπε να είναι καλύτερη αλλά στο σινεμά όταν την είχα δει μου άρεσε αρκετά, άσχετα αν όλοι οι υπόλοιποι την έκραζαν.

                        Comment


                        • Είδα το Prometheus. Το ευχαριστήθηκα πολύ. Το 3D δεν μπορώ να πω ότι το ένιωσα, όμως σίγουρα είναι πολύ ευχάριστο το ότι η ταινία το έχει σαν απλά ένα plus/feature. Δεν θυμάμαι την τελευταία φορα που μου άρεσε τόσο ταινία στο cinema.

                          Γουστάρω Michael Fassbender. Έσπαγα το κεφάλι μου να θυμηθώ σε ποίες ταινίες τον έχω δει, και αφού θυμήθηκα το Inglourious Basterds, τον ξέχασα εντελώς σαν Στέλιος στους 300. Και στο X-Men: First Class ήταν πολύ καλός.

                          Γενικά την ταινία την βρήκα καλύτερη θα έλεγα απότι περίμενα. Το Raindrops του Chopin, έχτος του ότι είναι από τα αγαπημένα μου κομμάτια, το βρήκα να ταιριάζει αρκετά με την εικόνα της ταινίας. Το soundtrack της συμπαθητικό, μου θυμίζει classic ταινίες του είδους και μη.

                          Είδα και Pulp Fiction. Πρώτη φορα, δυστυχώς άργησα. Η ταινία απλά δεν σε αφήνει να πας πουθενά. Σου επιβάλει το style της. Κατέντησα να χαζό-γελάω ενθουσιασμένος ενώ ταυτόχρονα προσπαθούσα να κολλήσω στην οθόνη ειδικά από την ένταση κάποιον σκηνών. Θεωρείτε από τις TOP ταινίες, και αρκετά δικαιολογημένα πιστεύω. Ερμηνείες και style σε έναν απίστευτο ρυθμό και ένα όμορφο αποτέλεσμα.

                          Είδα και το Twelve Monkeys. Ντάξει, ok είναι όμως δεν με ενθουσίασε, περίεργο μιας και μου άρεσε σαν concept. Περίμενα πολύ περισσότερα. Ο Bruce Willis δίνει δυνατές ερμηνείες. Ο Brad Pitt ok ήταν και αυτός, αλλα μέχρι εκεί.

                          Comment


                          • Είδα και εγώ το Prometheus. Μου άρεσε αρκετά μπορώ να πω, χωρίς να με ξετρελάνει βέβαια . Το κυριότερο θετικό για εμένα είναι η εξέλιξη του σεναρίου που αν και αρχίζει νωχελικά (όχι ότι έχει φρενήρης ρυθμούς μετά) φτάνει σε ένα σημείο που θα ικανοποιήσει όλους τους Alien fans ;). Οπότε αν είστε φαν των Alien κάποια στιγμή πρέπει να την δείτε.

                            Comment


                            • Originally posted by Ryu_gr View Post
                              Οι περισσότεροι fans συμφωνούμε ότι το Spider-man 3 είναι κακή spidey movie. Παρόλα αυτά έχει κάποιες καλές στιγμές. Μ' αρέσει πάρα πάρα πολύ η γέννηση του Sandman. Ωραία εφέ και απίστευτη μουσική.


                              H φωτογραφία της κόρης του γιατί δεν έγινε άμμος;
                              Πόσες φορές θα δούμε πάλι αυτήν την φωτογραφία πια;
                              Μόνο ένας φράχτης να φυλάει το πείραμα;
                              Κανείς δεν πήγε να ελέγξει αν είναι πραγματικά πουλί;

                              This movie sucks. Έπρεπε να διαλέξουν 1 έστω 2 αντιπάλους. Ο Venom ότι ποιο πρόχειρο έχω δει ποτέ, με 10 λεπτά screen time.

                              Και έλεος αφού το ονόμασαν the amazing spider man ας ηταν ποιο κοντα στο original, nerd scientist parker αντι για κάγκουρα SKATER(WTF), πάντως καλή επιλογή ο lizard. Την είδε κανείς;

                              Αυτές τις μέρες (τις νύχτες να ορθολογώ) βλέπω πολύ Alfred Hitchcok.
                              Όλες είναι πολύ καλές αλλά θα ξεχώριζα το Psycho ως must-see, η πρώτη ταινία του slasher genre καθώς και το The Birds.
                              Σίγουρα για την εποχή θα ήταν mind blowing!

                              Comment


                              • Des to: Sth skia twn tessarwn gigantwn.
                                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                                Kindred, this blade and I.
                                "

                                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                                Greek Gaming Videos
                                Greek Final Fantasy Forum

                                Comment

                                Working...
                                X