Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Εμένα μου φάνηκαν πολύ πιο ψεύτικα από την παλιά τριλογία... πολύ πιο "πλαστελινάτα" (όπως το gollum)... Εκτός αυτού δε θεωρώ καλύτερη την παραγωγή όταν στην παλιά τριλογία είχαμε τα ορκ να παίζονται απο ηθοποιούς μακιγιαρισμένους στην τρίχα ενώ στην νέα από cgi. Το ίδιο και ισχύει και για τα σκηνικά (μακέτες --> pure cgi). Γενικά το τσιγκουνεύτηκαν το ρευστό. Και η τριλογία του άρχοντα είχε αυτό το wow factor. Είπε "fuck cgi whores, we go for the practical experience".
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • Exets akouga apo kati reviews oti xrhsimopoihsan maketes kai oxi cgi?
      Mhpws eides to 3D version h psemata elegan?
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • εδιτ:



        Given the awe-inspiring miniatures and "bigatures" used for The Lord of the Rings, many of TORn's members have been questioning (some with a pang of longing!) the decision to do away with miniature photography for The Hobbit, speculating the use of 3D may have had something to do with it. Whilst poring over the numerous press




        Επαναλαμβάνω για να μην παρεξηγηθώ: Μου άρεσε πολύ σαν fantasy ταινία, σαν διάδοχο των LotR όμως τη βρήκα,απλά οκ...
        Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment


        • Οκ κατανοητό αυτό που λες. Εγώ το είδα 3d (24 fps) και δεν είχα πρόβλημα με το cgi να πω την αλήθεια , εμένα μου φάνηκε πάρα πολύ βελτιωμένο (ειδικά το Gollum). Μήπως το είδες HFR 3D (48 fps) ; στις κριτικές διαβάζω ότι στο HFR 3d το cg φαινόταν πολύ ψεύτικο και οι σκηνές στο φως της μέρας έμοιαζαν σαν παραγωγή του BBC της δεκαετίας του 70 κ.α. τέτοια .

          Πάντως γενικά και εγώ προτιμώ όσο το λιγότερο cg γίνεται, δίνει άλλη αίσθηση.

          Comment


          • όχι, ουτε καν 3d. από τα trailer ήδη μου φαινόταν πιο μούφα το gollum (λες και έχει βγει από κάποιο benchmarking video της nvidia ένα πράμα), ίσωε φταίνε οι πιο σύγχρονες αναλύσεις, παλιότερα η θολούρα να μου έκρυβε τα πολύγωνα

            Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.

            The Lord of the Rings: The Return of the King movie clips: http://j.mp/1L5zRHwBUY THE MOVIE: http://bit.ly/2cEwgsBDon't miss the HOTTEST NEW TRAILERS: http:/...


            δε ξέρω, μου φαίνεται πιο ρεαλιστικό στο 2ο
            Originally posted by Raf
            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

            Comment


            • Ισως εχεις δικιο για το cg, κι εμενα μου φανηκαν καποιος πιο πλαστικοι οι animated χαρακτηρες, ομως συνολικα μ' αρεσε περισσοτερο οπτικα, πολυ πιο εντυπωσιακα τα backgrounds και τα σκηνικα στο rivendell, στη πολη των νανων, στο hobbiton κλπ.

              Προσωπικα αν με ξενερωσε κατι ηταν το πιο παραμυθιστικο/καρτουνιστικο υφος πχ να βλεπω τα dwarves να τα χουν τυλιγμενα και να τα γυρνανε πανω απο τη φωτια και να μιλανε σα να μη τρεχει τιποτα, οπως επισης με ξενερωσε το πολυ ψεμμα, σε ποσες σκηνες γκρεμοτσακιζονταν απο βραχια ή μεγαλα υψη και δε παθαιναν τιποτα ή το πως καταφερναν με κλοουνιστικους τροπους να περασουν μεσα απο χιλιαδες ορκς τρεχοντας πανω σε γεφυρες που γκρεμιζονταν.

              Μη νομιζετε οτι δε μ αρεσε ομως, το αντιθετο, θα το ξαναβλεπα ανετα στο cinema.
              Do a barrel roll!

              Comment


              • Και το βιβλίο ήταν πιο καρτουνίστικο όμως...
                Δε θα τα έλεγα πιο εντυπωσιακά, θα τα έλεγα πιο χρωματικά (θετικό) από τη μουντίλα του LotR...
                (σε φάση να έχεις πήξει στο σκατουλί των Gears και να πας να βάλεις Super Mario Galaxy να ανοίξει το μάτι σου)
                Originally posted by Raf
                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                Comment


                • Εξαιρετική ταινία.Best movie ever εκτός από τα lotr.Καλύτερο soundtrack ever και καλύτερα γραφικά ever.Εξαιρετικό το gollum πολύ καλύτερος από το lotr.
                  Nintendo I.D.: paixtis
                  3ds friend code: 2664-2347-7128

                  Comment


                  • Originally posted by paixtis View Post
                    Καλύτερο soundtrack ever
                    προσπερνώντας τα υπόλοιπα... εδώ θα πετάξω ένα ...whaaaaaaaaa.???
                    ωραίο, αλλά μέχρι εκεί. δεν έχει τίποτα memorable (εμένα μου φάνηκε σαν ένα djιλίκι των lotr οsts)
                    Originally posted by Raf
                    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                    Comment


                    • ΡΕεεε???Το main theme είναι ότι πιο memorable υπάρχει!!Μην τα ισοπεδώνουμε όλα!
                      Nintendo I.D.: paixtis
                      3ds friend code: 2664-2347-7128

                      Comment


                      • Nαι και το LotR είχε 10 memorable main themes... όλο το υπόλοιπο ost είναι ...υποτονικό...

                        (που είδες να τα ισοπεδώνω όλα; όπως έγραψα παραπάνω lotr > hobbit >>>>> other fantasy movies...)

                        ερώτηση: πόσα κομμάτια μπορείς να ακούσεις και 10 και 20 και 100 φορές από αλλες ταινίες, και πόσα από το hobbit?
                        ακόμα και αυτά που ακούω τώρα συνέχεια (όπως το παρακάτω) είτε βασίζονται στο misty mountains cold όπως είπες, είτε σε παλιά "remixed" riffs / μελωδίες

                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • Ας περιμένουμε να ολοκληρωθεί η τριλογία.Ακόμη αρχή είναι.Για τώρα μ φτάνει το καλύτερο main theme.
                          Nintendo I.D.: paixtis
                          3ds friend code: 2664-2347-7128

                          Comment


                          • Paixtis just being paixtis.

                            Εσύ ρε μάστορα ξεκίνησες να κρίνεις χωρίς να ολοκληρωθεί η τριλογία...
                            Originally posted by Raf
                            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                            Comment


                            • To kalytero main theme einai tou back to the future leme

                              Kai etsi gia na thn spasw ston paixti to kalytero soundtrack fantasy tainias einai tou Labyrinth!
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • Για να το διορθωσω είναι κατά τη γνώμη μ το καλύτερο main theme ever.Misty mountain cold πόσο memorable το άτιμο!
                                Nintendo I.D.: paixtis
                                3ds friend code: 2664-2347-7128

                                Comment

                                Working...
                                X