Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • και σε μενα... για τα πρωτα 10 λεπτα μεχρι να το συνηθισω... λογικο ειναι... για τον ιδιο λογο που οταν δεις βιντεακι στα 12fps θα σου φανει να πηγαινει σε slow motion... θεμα εξοικειωσης και "οφθαλμαπατης" ειναι
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • Oso yparxoun xaftes tou 3D fysika kai den tha perasei ta lefta mas theloun.
      Lost money is lost
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • Το 3D ήταν πολύ καλό, και στο Χόμπιτ και ακόμα περισσότερο στο Πι (καταπληκτική φωτογραφία, όποιος θέλει να δει μια ταινία για γραφικά να δει αυτό).
        Διαφωνώ με την τιμολογιακή πολιτική των κινηματογράφων μια που δεν τους κοστίζει 3-4 ευρώ παραπάνω που το χρεώνουν αλλά για όσους έχουν στερεοσκοπική όραση αξίζει σίγουρα σαν εμπειρία.

        και σε μενα... για τα πρωτα 10 λεπτα μεχρι να το συνηθισω... λογικο ειναι... για τον ιδιο λογο που οταν δεις βιντεακι στα 12fps θα σου φανει να πηγαινει σε slow motion... θεμα εξοικειωσης και "οφθαλμαπατης" ειναι
        Δεν ξέρω ρε συ. Καθ'όλη τη διάρκεια της ταινίας την ίδια αίσθηση είχα σε διάφορες σκηνές. Επίσης σε πολλές σκηνές η φωτογραφία μου φάνηκε κάπως "τηλεοπτική" (δε ξέρω πώς αλλιώς να το εξηγήσω).
        Originally posted by Squall Leonhart
        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
        Originally posted by 丹野
        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
        Originally posted by Ryu_gr
        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

        Comment


        • Μια χαρά κινηματογραφική ήταν η φωτογραφία (φωτογραφία = πως έχω πάρει το πλάνο, άσχετα αν ειναι 24 η 48φπς), ο ρυθμός ανανέωσης της εικόνας σου θύμισε τηλεόραση (οι τηλεοπτικές κάμερες είναι συγχρονισμένες στα υψηλότερα φπς νομίζω)... Πάλι θέμα εξοικίωσης είναι, δηλαδή να βλέπει το μάτι ψηλό framerate και να το συνδυάζει με τηλεοπτική παραγωγή
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • Μπορεί να έχεις και δίκιο. Πραγματικά δε μπορώ να το εξηγήσω γιατί. Απλά μου φάνηκε κάπως πολύ φωτεινό, ίσως λόγω fps, και μου θύμιζε τηλεόραση. Ίσως είναι απλά θέμα συνήθειας.
            Originally posted by Squall Leonhart
            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
            Originally posted by 丹野
            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
            Originally posted by Ryu_gr
            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

            Comment


            • Αυτο ναι, απλα μη το συγχεεις με τη φωτογραφια, φωτογραφια ειναι πχ θελω να τραβηξω ενα δεντρο, πως θα στησω την καμερα ωστε να το τραβηξει

              (πχ η φωτογραφια εδω ειναι αυτο που λεει "θελω το καραβι να ειναι στη μεση του πλανου, το ιδιο και η εξοδος του λιμανιου, και το οριο του πλανου δεξια και αριστερα να καταληγει στα τειχη, και θελω φωτισμο με ζεστα χρωματα

              Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.


              A cinematographer (sometimes given the title director of photography, or DP) is the chief over the camera and lighting crews working on a film, and responsible for achieving artistic and technical decisions related to the image. The study and practice of this field is referred to as cinematography. )
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • Και ο φωτισμός/χρώματα μου φάνηκε τηλεοπτικός αλλά μπορεί να είναι απόρροια του μεγαλύτερου framerate.
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • Επίσης σε πολλές σκηνές η φωτογραφία μου φάνηκε κάπως "τηλεοπτική" (δε ξέρω πώς αλλιώς να το εξηγήσω).


                  Χθες σε μια συζήτηση με φίλους αναφέρθηκε σχεδόν αυτό που λες. Χαρακτήριζαν την αίσθηση ως "βιντεΐλα". Δεν είναι θέμα φωτογραφίας ωστόσω.

                  Comment


                  • Originally posted by straier View Post
                    Μπορεί να έχεις και δίκιο. Πραγματικά δε μπορώ να το εξηγήσω γιατί. Απλά μου φάνηκε κάπως πολύ φωτεινό, ίσως λόγω fps, και μου θύμιζε τηλεόραση. Ίσως είναι απλά θέμα συνήθειας.
                    Εγω το βρηκα σκοτεινο οπως ολα τα 3D αλλα νομιζω φταιει οτι επειδη βαζω γυαλια πανω στα γυαλια, η μεγαλυτερη αποσταση του μαυρου φακου απο τα ματια το κανει σκοτεινο. Ή απλα τα 3d γυαλια των village ειναι γτπ.
                    Do a barrel roll!

                    Comment


                    • Μάλλον αυτό που λες είναι ramp. Και εγώ όταν φορούσα γυαλιά είχα αυτή την εντύπωση (όχι πως με ενοχλούσε όμως). Γιατί δε βάζεις φακούς να βρεις την υγειά σου;

                      Comment


                      • Δε γινεται να βαλω φακους με 5 βαθμους αστιγματισμο - σκληρους μονο αλλα λενε οτι ειναι παπαλαιομενοι και απαλευτοι.
                        Do a barrel roll!

                        Comment


                        • το Lincon ειδα σημερα και το προτεινω ανεπιφυλακτα δεν ειναι τυχαια υποψηφιο για μια ντουζινα οσκαρ:Ρ

                          ειδα πριν που λεγατε για το hobbit, περα απο το τεχνικο part σαν ταινια σας αρεσε γενικα? ειμαι πολυ φαν του τολκιν κ δε ξερω δεν εμεινα KAΘΟΛΟΥ ευχαριστημενη..

                          και το upside down ειδα, ενα μαπα love story αλλα βρηκα την ολη ιδεα απιστευτα πρωτοτυπη και εξυπνη

                          Comment


                          • Εμένα μου άρεσε πολύ το hobbit.Μην περιμένεις να φτάσει το lord of the rings.Δεν γίνεται αυτό εξορισμού καθώς είναι πιο ανάλαφρο και πιο χιουμοριστικό σαν βιβλίο.Αλλά η ταινία βλέπεται ευχάριστα και καταφέρνει κάποια πράγματα καλύτερα από το lord of the rings.Περιμένουμε τις συνέχειες βέβαια για να έχουμε μια πιο ολοκληρωμένη άποψη.Πάντως από αυτό που είδα έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος.
                            Nintendo I.D.: paixtis
                            3ds friend code: 2664-2347-7128

                            Comment


                            • Originally posted by paixtis View Post
                              Εμένα μου άρεσε πολύ το hobbit.Μην περιμένεις να φτάσει το lord of the rings.Δεν γίνεται αυτό εξορισμού καθώς είναι πιο ανάλαφρο και πιο χιουμοριστικό σαν βιβλίο.Αλλά η ταινία βλέπεται ευχάριστα και καταφέρνει κάποια πράγματα καλύτερα από το lord of the rings.Περιμένουμε τις συνέχειες βέβαια για να έχουμε μια πιο ολοκληρωμένη άποψη.Πάντως από αυτό που είδα έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος.

                              δεν είχα τίποτα ιδιαίτερα υψηλές προσδοκίες έτσι κι αλλιώς, απλά πολυυυ βαβούρα για κάτι που δεν μου φάνηκε τοσο καλό..
                              και.. πάλι τριλογία? ας το έκαναν σε 2 parts ξερω γω, λιγότερη ώρα ουσιαστικότερη πλοκή.. και ήταν κ απομακρυνσμένο απο το βιβλίο, (δεν ήταν σαν το Έραγκον που οταν το χα δει ηθελα να αυτοκτονήσω) σε γενικές γραμμες εμενα μου αφησε μια ξινίλα, χωρις να λεω οτι δεν μαρεσε, δεν ηταν όπως το περίμενα..


                              -Εντωμεταξύ το ούφο τώρα έψαξα τις προηγουμενες σελίδες του thread και είδα τι λεγατε για το hobbit-

                              Comment


                              • Το τρίτο μέρος θα ξεφεύγει απ'το βιβλίο και θα εξιστορεί τα γεγονότα μετά το hobbit και πριν το lord of the rings απ'ότι λένε.Οπότε φαίνεται ενδιαφέρον.Ανυπομονώ να δω τι θα δείξουν!
                                Nintendo I.D.: paixtis
                                3ds friend code: 2664-2347-7128

                                Comment

                                Working...
                                X