Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ΘΕΟΣ!!!
    Carpe diem

    Comment


    • Ωραίος! Θα ήθελα να δω και άλλα ξεσπάσματα με διάφορες παραλλαγές: Singers Against Singing Actors, Actors Against Acting Singers, Rappers Against Rapping Raptors...waitwat?!


      Comment


      • Είδα το django!Πολύ σπλατεριά!Αρκετή δράση αλλά αυτά τα θέματα με ρατσισμούς κτλ... δεν θα'πρεπε να υπάρχουν...Επίσης αρκετό χιούμορ!!
        Nintendo I.D.: paixtis
        3ds friend code: 2664-2347-7128

        Comment


        • Ο φυλετικός ρατσισμός ήταν σε τέτοιον και χειρότερο βαθμό πριν τον εμφύλιο. Οτι ο Ταραντίνο είναι εναντίων του είναι εμφανές σε όλη την ταινία.

          Indeed απίστευτη ταινία πάντως. Pulp Fiction>Inglorious>Django> the rest για μένα

          Comment


          • To Inglourious ήταν μάπα.Δυστυχώς.
            Carpe diem

            Comment


            • To Inglourious ήταν μάπα.Δυστυχώς.


              Θα με ενδιέφερε να πεις γιατί.

              Στο θέμα μας, να σχολιάσω μια ταινία που είδα πρόσφατα, το Ostrov (Το νησί), ρώσσικης παραγωγής 2006. Προβλήθηκε στο φεστιβάλ της Βενετίας. Έχει να κάνει με έναν ρώσσο προδότη του Β'ΠΠ που αποσύρθηκε σε μοναστήρι και έγινε μοναχός "εν σάλω". Διαβασμένη ταινία. Αγγίζει με ουσία ζητήματα που αφορούν την ασκητική και την ορθόδοξη βιωματική.

              Comment


              • Εμένα η κορυφή του Ταραντίνο είναι το kill bill.Χωρίς να έχω δει τα άλλα...
                Nintendo I.D.: paixtis
                3ds friend code: 2664-2347-7128

                Comment


                • Ωραίος είναι ο Tarantino. Όποια δικιά του ταινία είναι spot-on. Το magnum opus του θεωρείται βέβαια το Pulp Fiction αλλά με το Inglourious Basterds έπιασε τη κορυφή της αισθητικής που θέλει να πετύχει.

                  Comment


                  • Mr Pink says Hi



                    Tainia me para poly ikanopoihtiko telos.
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • Γενικά στις ταινίες του έχω δει πάρα πολλές full-filling στιγμές.

                      Comment


                      • Originally posted by Raf View Post
                        Θα με ενδιέφερε να πεις γιατί.
                        Kai ego afto tha rotousa. To ipe kamposes fores, kai gia na epimeni prepi na exi poli kalous logous. Pes mas lipon file Altair giati i tenia, oxi apla den sou arese esena, alla ine kai mapa kiolas, asxeta me ta toso kala reviews kai to Oscar pou kerdise o Christoph Waltz me tin majestic erminia tou.

                        Comment


                        • Άντε πάλι η καραμέλα με τα Όσκαρ.
                          Το ότι κάποιος κέρδισε Όσκαρ δε λέει κάτι.Από δω και πέρα οι καλές ταινίες θα κερδίζουν βραβείο Altair.Οκ;Κατάλαβες τι εννοώ;Βαριέμαι να αναλύσω.
                          Όσο για τους μπάσταρους τι να πω;Το είδα 3 φορές.την πρώτη φορά,στο σινεμά,νύσταζα απίστευτα και το είδα με τα χίλια ζόρια,οπότε σκέφτηκα ότι αυτό έφταιγε που βαρέθηκα τη ζωή μου.Μετά το ξανάδα,πάλι με έπιασε νύστα και βαρεμάρα.Ε,την τρίτη φορά ήμουν εντελώς ξεκούραστος,πολύ καλή διάθεση,λέω θα το ξαναδώ,τις άλλες 2 φορές έφταιγα εγώ.@@!!!Πιο βαρετή ταινία από Ταραντίνο δεν έχω ξαναδεί.Ακόμα και το Τζάκι Μπράουν που ομολογουμένως είναι μια μετριότητα,καλύτερο μου φάνηκε.Από κει και πέρα με αριστουργήματα όπως τα Kill Bill,Reservoir Dogs,Death Proof,Pulp Fiction δεν έχω κάποιο παράπονο.ταινιάρες όλα.Σήμερα θα δω και το Django.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • A giafto? E ok tote, Raf i tenia den ine kali, den arese ston Altair. Den mas lei logous kai adinamies tis, apla den tou arese, ara den ine kali tenia. Peran tis ironias, kala ok afto, alla amfisvitis to Oscar pou pire o Christoph Waltz? As afisoume omos to Oscar, san erminia diladi sou fanike adiafori? Se kanonika plesia? Ego apo tin proti skini kiolas emina, den ginete tetia erminia. Ama den antilamvanese to megalio tetias erminias, tote oti kai na poume den iparxi thema sizitisis. Den to katexis apla.

                            Comment


                            • Τράβα να δεις αν έρχομαι,που θα μου πεις τι κατέχω και τι όχι.Πρώτα απ'όλα δεν είπα ότι δεν είχε καλές ερμηνείες ή ότι δεν ήταν καλογυρισμένη κλπ,είπα απλά ότι ήταν βαρετή μέχρι αηδίας.
                              Την είδα 3 φορές για να την "κάνω" να μου αρέσει,όντας φαν του Ταραντίνο,και τις 3 απέτυχε.Απλά πράγματα.Τι να σου πω,ότι δε μου αρέσε για ποιο λόγο;το μόνο που θυμάμαι πλέον ήτσν ότι και τις τις 3 φορές τη βαρέθηκα.Αν αυτό δε σου φτάνει για λόγος,τράβα δες την όσες φορές χρειαστείς μέχρι να την βαρεθείς και μην προσπαθείς να μου αλλάξεις γνώμη,δεν το'χεις.
                              Από κει και πέρα,όσον αφορά τα Όσκαρ,επειδή δεν το έχω ψάξει και δεν έχω και όρεξη να το κάνω,δεν ξέρω με τι κριτήρια βαθμολογούν,κρίνουν και αποφασίζουν,αλλά από τη στιγμή που το αποτέλεσμα αυτών των κριτηρίων εμένα προσωπικά δε με καλύπτει,μου είναι αιδάφορο σε ποιον τα δίνουνε.Να σου δώσω ένα παράδειγμα μήπως και καταλάβεις.
                              Αν πχ κρίνουν ερμηνείες,σκηνοθεσία,φωτογραφία κλπ,εγώ για τα δικά μου βραβεία τα βραβεία Altair όπως θα είναι γνωστά από τούτη τη σημαδιακή ημέρα,κρίνω κατά πόσον έχουν μέσα εκρήξεις,σπαλτεριά,βία,γυμνό,ποζεριά.Λοιπόν,με αυτά τα κριτήρια,το Inglourious Basterds αποτυγχάνει,για αυτό που προσπαθεί να πουλήσει τουλάχιστον,δηλαδή ταινία δράσης.Γιατί όταν μου το προωθείς ως μια ταινία που μαζεύονται κατι τυπάδες για να σφάξουν Ναζί και έχεις τους χαρακτήρες αν επιδίδονται σε ένα όργιο λογοδιάρροιας,τότε είτε έχεις αποτύχει,είτε με εξαπάτησες ως καταναλωτή,είτε και τα δύο.Οπότεμε βάση όλα τα παραπάνω,καταλήγουμε στο συμπέρασμα ότι η ταινία,παρόλα τα καλά που είχε,βλέπε ερμηνείες,μουσική,σκηνοθεσία,φωτογραφία,αποτυγχάνε ι στο βασικότερο,που είναι να με κάνει να περάσω καλά.Τέλος.

                              Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.

                              Δες τα πρώτα 2μισι λεπτά τουλάχιστον.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Originally posted by Altair
                                Γιατί όταν μου το προωθείς ως μια ταινία που μαζεύονται κατι τυπάδες για να σφάξουν Ναζί και έχεις τους χαρακτήρες αν επιδίδονται σε ένα όργιο λογοδιάρροιας,τότε είτε έχεις αποτύχει,είτε με εξαπάτησες ως καταναλωτή,είτε και τα δύο.
                                Άμα περιμένεις τα ίδια από το django τότε πολύ πιθανόν να σε εξαπατήσει και αυτό γιατί παρόμοια πράγματα κάνει με άλλη θεματολογία βέβαια...
                                Nintendo I.D.: paixtis
                                3ds friend code: 2664-2347-7128

                                Comment

                                Working...
                                X