Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ειδα το machete kills.
    το ιδιο με το πρωτο χωρις τον seagal.
    sigpic

    Comment


    • Eida to R.E.D 2
      Oti eprepe na einai to Die Hard 5.
      Pws fenetai h diafora ston skhnotheth...

      Wraio sequel.
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • Είδα το Thor: The Dark World. Nothing special. Ποσο παιδικό και σαχλό humour μπορεί να έχει μια ταινία με super heroes και ποσο μα ποσο κλισέ μπορεί να είναι? Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τις κάνουν έτσι, ούτε καν γιατί πρέπει να έχουν το συγκεκριμένο humour μέσα. Είναι σαν να απευθύνονται στις μικρές ηλικίες και στα @ρχίδι@ τους οι υπόλοιποι. Πέραν από 2-3 ok αστεία και την παρουσία τον Antony Hopkins και Tom Hiddleston δεν έχει να προσφέρει κάτι άλλο. Η Natalie Portman που μου άρεσε από πάντα δεν ξέρω πως κατάφερε σε αυτή την ταινία να μου δώσει την εικόνα της κομπάρσας. Ok σίγουρα δεν είναι χειρότερο από το ultra super duper trouper mini cooper τέρας Iron Man 3, όμως πολύ αδιάφορο.

        Comment


        • Φοβαμαι με αυτα που λες. Το πρωτο Thor μ αρεσε παρα πολυ, εσενα; Συμφωνω για το Iron Man 3. Da fuq was that???
          Do a barrel roll!

          Comment


          • Οκ,άμα το κράζει ο Aion ξέρω από τώρα ότι θα μου αρέσει.Γαμώ.
            Carpe diem

            Comment


            • Α ετσι; οκ τοτε γιατι νομιζω οτι με σενα εχουμε καποιες κοινες προτιμησεις σε ταινιες.
              Do a barrel roll!

              Comment


              • Ναι,όσον αφορά δράση πιστεύω είμαστε στα ίδια.
                Carpe diem

                Comment


                • Το Iron Man 3 ήταν τελείως παρωδία, το δεύτερο Thor είναι παρόμοια φάση δηλαδή;
                  "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                  Comment


                  • E καλά δεν νομίζω να είναι και τόσο εύκολο μια ταινία να ξεπεράσει σε failness το Iron Man 3. Θα πρέπει να υπάρχει πολύ θέληση και μεράκι για κάτι τέτοιο και πάλι θα είναι αμφίβολο.

                    Το πρώτο Thor μου άρεσε περισσότερο, ήταν ok και είχε επικά στοιχεια. Είχε και μάχες. Αυτό περιορίζεται σε αποτυχημένα αστεία, έρωτες, και 1-2 αδιάφορες μπουνιές. Σε σχέση με τις τόσες ταινίες του είδους πλέον, είναι αρκετά αδιάφορο από άποψη εφέ και μάχες.

                    Δίνουν πολύ βάση σε κλισέ εξελίξεις, σε quotes και αστειάκια για να χαρούνε τα παιδάκια, φιλάκια και αγκαλίτσες, secondary characters να συμπεριφέρονται μαϊμουδένια, etc... Προς θεού, είναι hero movie, δεν είπαμε να είναι πιο σκοτεινό και από τα Batman, αλλα όχι και τσίρκο! Ακόμα απορώ πως κατάντησε έτσι η Natalie Portman.

                    2-3 ok φάσεις and... That's all folks.

                    Comment


                    • To Dark Knight Rises sou arese?
                      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                      Kindred, this blade and I.
                      "

                      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                      Greek Gaming Videos
                      Greek Final Fantasy Forum

                      Comment


                      • Εγώ συνεχίζω να γελάω με το 80% των superheroes movies πάντως χωρίς να δίνω σημασία στο σενάριο. Μην πω όσο πιο cheesy τόσο περισσότερο γέλιο.
                        Ας πούμε το πρώτο Thor προσωπικά το βαρέθηκα. Τα Ironman/Batmans ήταν ποζεράδικα μέχρι αηδίας και γούσταρα.

                        Comment


                        • Απλώς ξέρεις πως το σινεμά έχει φτάσει σε περίεργη φάση όταν πλέον όλες οι ταινίες που βγαίνουν, ανεξαρτήτως είδος, μόνο γέλιο λόγω καφρίλας μπορούν να προκαλέσουν...
                          "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                          Comment


                          • Πιο fail από Iron Man 3;Εύκολο.
                            Iron Man 2.
                            Βέβαια οκ,όταν μιλάμε για κακές hero movies,δε γίνεται κουβέντα χωρίς το Catwoman.Μετά από αυτό,όλα τ'άλλα φαίνονται αριστουργήματα.
                            Το ΙΜ3 με την εξαίρεση του Mandarin ήταν πολύ καλό.
                            Christop αν περιμένεις όλες οι super hero movies να είναι σαν τα Batman/Iron Man σταμάτα να τις βλέπεις από τώρα.Θα γλιτώσεις χρήμα,χρόνο και κόπο να σχολιάζεις.

                            Ετοιμάζονται Man of Steel 2,Amazing Spider-Man 2,X-men Days of Future Past,Avengers 2,Captain America 2,Guardians of the Galaxy και κάμποσα ακόμα που δε μου έρχονται.Από όλα όσα ανέφερα,μην περιμένεις κανένα να είναι σαν τα προαναφερθέντα.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Η πιο περίεργη και συνάμα γαμάτη φάση που έζησα πέρσι στο σινεμά ήταν μια σκηνή στο Fast and the Furious 6 που ο Vin Diesel κάνει μια απίστευτα μη ρεαλιστική βουτιά στο κενό πιάνει μια γκόμενα στον αέρα και σκάει 20 μέτρα απέναντι πάνω σε ένα άλλο αμάξι, χαλαρός, και το σινεμά το βλέπει, μένουν όλοι μαλάκες και αρχίζουμε και χειροκροτάμε υστερικά.

                              Best movies moment of the year λέμε.

                              Edit για Altair: Απο αυτά που ανέφερες θα μου αρέσει σίγουρα και το Avengers 2. Το πρώτο το θεωρώ το καλύτερο ίσως superhero movie που χω δει. Στα Amazing Spiderman/Captain America βαρέθηκα λίγο.

                              Κατά τα άλλα μια χαρά διασκεδάζω με αυτές τις ταινίες. Είναι απο τα καλύτερα καψίματα που μπορώ να κάνω για να ξεφύγω απο μια κακή μέρα και για να ελαφρύνει λίγο η κεφάλα μου.

                              Comment


                              • Η καλύτερη σκηνή στο Fast and Furious 6 δεν είναι αυτή,αλλά η post credit scene.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X