Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Πολύ καλό το Spider-man! Είχε κάτι άκυρες σκηνές αλλά γενικά αξίζει!
    Από ένα σημείο και μετά κάνει κοιλιά κατά τη γνώμη μου με τον Electro αλλά με την είσοδο του Goblin ξανά ανεβαίνει.
    Ο Rhino
     
    όση ώρα παίζει στο trailer παίζει και στην ταινία :xp:
    The illusion of free will is an illusion.

    Comment


    • Son of Batman.
      Πολύ καλό,αν και πιο βίαιο από αυτό που περίμενα.Το προτείνω σε όλους τους φαν του Σκοτεινού Ιππότη.
      Carpe diem

      Comment


      • Emena proswpika den mou arese, h ypothesh den htan kai tipote kai den eixe ksylo para mono sto telos.
        To animation htan so so.
        Perimenw thn epomenh tainia, ekeinh einai gamath:

        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • Μετριο το Spiderman, χειροτερο απο το πρωτο, πολυ ανωριμο και παιδικο. Υπερβολικα απελπισμενη προσπαθεια να δωσουν ενδιαφερον background story σε απλοικη υποθεση. Οπως επισης τραγικο το πως προσπαθησαν να βαλλουν δραμα ενω δε ταιριαζε καθολου.

          Sony πουλα, δε το χεις.

          ΥΓ: Ο σκηνοθετης λεγεται Marc Webb, μαλλον το θεωρησαν επικοινωνιακο τρικ να του δωσουν τις ταινιες Spiderman.
          Do a barrel roll!

          Comment


          • Μου άρεσε αρκετά ο Spidey. Και εγώ μέτρια προς καλή θα την χαρακτήριζα. Το 3D ήταν οκ, πάντως. Το δράμα που εκβιάζει δεν πολύ κολλάει σε superhero movie (αν και αντλεί σεναριακά από το comic). Επίσης ο πιο συμπαθητικος / γκαφατζής Peter της πρώτης τριλογίας μου άρεσε περισσότερο από το συγκεκριμένο σοβαρό / μάγκα / ατίθασο νιάτο χαρακτήρα που πλασσάρουν.

            Comment


            • Είδα το After Earth.Με τα σχόλια που είχα διαβάσει το περίμενα χειρότερο.Μια χαρά ταινία είναι για να περάσεις το χρόνο σου.
              Carpe diem

              Comment


              • To "Ηer" είδα ψες, με την Α.Ι. και τον τύπο που τα κανε αχταρμά στο μυαλό του και την ερωτεύτηκε. Εντελώς εξωπραγματικό κυρίως λόγω των ηθοποιών που απόδωσαν τόσο καλά ώστε να προσδώσουν μια αλλόκοτη αληθοφάνεια σε ένα ήδη αλλόκοτο σκηνικό. Πολύ περίεργη ταινία, μου έκανε εντύπωση.
                sigpic

                Comment


                • Είδα το νέο Godzilla. Πραγματικά φοβερό. Σκηνοθεσία, φωτογραφία, μοντάζ, μουσική, εφέ ήταν απλώς κορυφαία. Πολλοί διαμαρτύρονται γιατί δεν έχει πολύ Godzilla, αλλά ο τρόπος που ο σκηνοθέτης ανεβάζει σταδιακά την ένταση για το τέλος είναι υποδειγματικός. Το μόνο μείον η ξύλινη ερμηνεία του Aaron Taylor-Johnson που κυκολοφορεί με μία έκφραση σε όλη την ταινία.
                  8.5/10 με το σπαθί του.

                  Comment


                  • Είδα το Escape Plan.Πολύ καλό και με μπόλκη δράση και ξύλο.
                    8.5/10.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Exw dei kai egw pantou kales kritikes gia to Godzilla!
                      Anypomonw na to dw kai o idios!

                      To Escape plan to eixa dei prin merikous mhnes, proswpika den mou arese kai poly, 6/10 gia mena.
                      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                      Kindred, this blade and I.
                      "

                      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                      Greek Gaming Videos
                      Greek Final Fantasy Forum

                      Comment


                      • Είδα το νέο X-Men. Μαζί με το 2 είναι με διαφορά τα καλύτερα του franchise. Το μόνο πρόβλημα τα άπειρα continuity errors που οφείλονται στις αμαρτίες των Last Stand και Origins και στο γεγονός ότι το First Class ξεκίνησε σαν reboot και όχι prequel. Κατά τ'άλλα ήταν φοβερή παραγωγή, ωραία δράση, μουσικάρα, υπέροχο cast και έναν Magneto που κλωτσάει κώλους. 8.5/10

                        (Δεύτερο 8.5 στην σειρά μαζί μαζί με Godzilla. Άντε να δούμε και το Edge Of Tomorrow που πιστεύω θα είναι πολύ καλό).

                        Comment


                        • Godzilla - 8/10, πολυ καλη γενικα αλλα με κουρασε λιγο, ηθελα ισως λιγη περισσότερη δραση και λιγοτερο το ανθρώπινο δράμα το οποιο βρηκα και κλισέ να πω την αλήθεια. Η φωτογραφία τα εφε και η αισθητική ηταν σε κορυφαια επιπεδα ομως για αυτο και το 8/10.

                          Comment


                          • Μόλις είδα το X-Men: Days of Future Past. Δεν έχω λόγια...

                            Comment


                            • Είδα το Raid 2. Το τελευταίο μισάωρο είναι κάτι το αδιανόητο.
                              Η τελική σκηνή μάχης είναι εξωπραγματική. Είναι πέρα από κάθε φαντασία. Είναι αδύνατον να την συλλάβεις. Είναι πέρα από την συνείδηση μας. Είναι...








                              Υ.Γ.Κοιτάχτε τι ταινίες φτιάχνουν στην Ινδονησία κι εμείς βλέπουμε τις πίπες της Μακρυπούλια.

                              Comment


                              • Enstpy έχει βγει σε αξιοπρεπές torrent ή το είδες σε κανένα camcord?

                                Πρέπει να είναι όντως τεράστια.
                                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                                Comment

                                Working...
                                X