Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Χαλαρά ρε συ,σιγά που μας φορτώνεσε...Θα κανονίσουμε αν είναι για την ημέρα μιάς και παίζεται 2 μέρες ;)


    Comment


    • 25 με βολεύει πολύ περισσότερο είναι η αλήθεια, αλλά ΟΚ, θα το δούμε.

      Θα φέρω και κοριτσάκια να μας συντροφεύουν!
      "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

      Comment


      • Conan The Barbarian...

        Για την μουσική και μόνο αξίζει να την δει κανείς.
        Έχει αίμα και πολλά εφέ άκρως επιτυχημένα για την εποχή που γυρίστηκε.
        Ο Arnold πιο τούμπανος από ποτέ, στο commando δν ξέρω , και βάρβαρος όπως διατάζει η αισθητική του ήρωα. Το 2 όσο ξέρω έχει πιο πολύ μάχες σε σχέση με το 1ο αλλά δν έγινε τπτ, έχει όσες χρειάζονται.
        Ιστορία κλασσική, ο ήρωας, κάποιος κακός μάγος και η κόρη κάποιου βασιλιά που την έχει απαγάγει και ο Conan πάει να την σώσει κτλ...κτλ....
        Τέλεια μουσική υπόκρουση.....και τέλεια αφήγηση....είδικα στην τελευταία σκηνή με τπν θρόνο....πωωωω.....

        "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

        Comment


        • The Spiderwick Chronicles

          Ταινία-παραμύθι που είναι από τις καλύτερες που έχω δει σε κατηγορία φαντασίας/υπερφυσικού. Πολύ ατμοσφαιρική. Αν ήμουν μικρός πάντως παίζει να τρόμαζα σε κάποιες φάσεις! Οι ερμηνείες των παιδιών στην αρχή μου φάνηκαν κάπως. Αν σας αρέσει κάτι σε στυλ El laberinto del fauno και γενικά ο Guillermo del Toro δείτε το.


          Comment


          • Μολις ειδα το τελευταιο επεισοδιο του ΤΕΚΝΟΜΑΝ (anime)...Υπεροχο.Σχολια στην σχετικη ενοτητα.
            <div align="center">

            "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

            Comment


            • Είδα χτες βράδυ στο star με τον Robert Redford που είναι στρατιωτικός φυλακισμένος.
              Πάρα πολύ καλό ήταλ αλλά δν έχω ιδέα ποιο ήταν.
              Αν το ξέρει κανείς ας με ενημερώσει
              "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

              Comment


              • Sith,i tainia pou eides legetai "To teleutaio oxyro".Sorry gia ta greeklish alla eimai sta pc tou TEI&#33;

                Comment


                • Merci
                  Θέλω να την γράψω για την "συλλογή" και νοικιάζω συνέχεια ταινίες
                  "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                  Comment


                  • Είδα το Shoot &#39;em Up. Δε μου άρεσε καθόλου και δε μου προσέφερε τίποτα, δεν το συνιστώ. Ακόμα κι αν θέλετε κάτι πολύ ελαφρύ, υπάρχουν απείρως καλύτερες επιλογές.
                    "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                    Comment


                    • Τότε γιατί την είδες;

                      Όπως και να έχει, κρύβομαι από τα απειλητικά μάτια του laharl Και δηλώνω ότι είδα Φαίδρα, του Dassin. Τα λόγια είναι και πάλι περιττά, απλώς ήθελα να το αναφέρω. Παιδιά άμα καταφέρετε και βρείτε ταινίες του, δείτε τες... Είναι ταινίες για εμάς, αναφέρονται σε εμάς (τους Έλληνες), ξυπνάνε έντονα συναισθήματα, γυρίστηκαν σε ελληνικούς τόπους (όχι ολόκληρες, ΟΚ), παίζουν Έλληνες κορυφαίοι ηθοποιοί, ελληνική μουσική, εμπνευσμένες από ελληνικά έργα/τραγωδίες... Τι να πω παιδιά, δείτε τες......................

                      Comment


                      • Τότε γιατί την είδες;
                        [/b]
                        Δε την περίμενα τόσο χάλια με τίποτα. Κι όταν λέω "χάλια", μιλάω υποκειμενικά, σε άλλους άρεσε, γι&#39; αυτό και κάποιοι μου την πρότειναν.
                        "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                        Comment


                        • Πιστεύω ότι για μία Pop corn + coca cola ταινία με μπαμ μπουμ, ψέματα, εφέ και Monicca Bellucci στον κλασσικό της ρόλο ήταν μια χαρά.


                          Είδα πριν λίγο το "Δολοφόνοι για Μοναχικές Καρδίες" με τους Τραβόλτα και Χάγιεκ.
                          Μέχρι το 1ο μισό ήταν ωραίο και όσο είχε φόνους που έπρεπε να τους ανακαλύψουν οι αστυνομικοί. Κάποια στιγμή που έχει σκηνές με τον γιο του έκανε λίγο κοιλιά πιστεύω. Το τέλος ήταν πάρα πολύ καλό πάντως.
                          Δεν είναι super ταινία, αλλά είναι καλή. Αξίζει
                          "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                          Comment


                          • Δε την περίμενα τόσο χάλια με τίποτα. Κι όταν λέω "χάλια", μιλάω υποκειμενικά, σε άλλους άρεσε, γι&#39; αυτό και κάποιοι μου την πρότειναν.
                            [/b]
                            Τhats the essence of cult my friend...take it or leave it .
                            <div align="center">

                            "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                            Comment


                            • Τhats the essence of cult my friend...take it or leave it .
                              [/b]
                              Εμμ... Δες τι έγραψα...

                              Ακόμα κι αν θέλετε κάτι πολύ ελαφρύ, υπάρχουν απείρως καλύτερες επιλογές.
                              [/b]
                              Στο ίδιο στυλ λοιπόν, όπως κι αν θες το χαρακτηρίσεις, έχω δει ταινίες που μου άρεσαν απείρως περισσότερο (μερικές είναι και από τις αγαπημένες μου), οπότε δεν είναι θέμα "take it or leave it", αλλά καθαρά θέμα της συγκεκριμένης ταινίας. ;)

                              Εννοείται φυσικά πως ο καθένας έχει το δικαίωμα να του αρέσει, απλώς, προσωπικά, ούτε μου άρεσε, ούτε και βρήκα κάτι που να την κάνει worth-watching στα μάτια μου. Ούτε καν οι σκηνές δράσης δε μου έκαναν αίσθηση στην συγκεκριμένη ταινία, οπότε καταλαβαίνετε...
                              "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                              Comment


                              • Ειδα τις "Silence of the Lambs" και "Hannibal" με εναν φιλο και συνεχιζουμε αυριο το μεσημερι με "Red Dragon" και "Hannibal Rising".

                                Το Silence of the Lambs το βρηκα μαματο, το Hannibal απλα καλο, αλλα δεν ειχε την αιγλη των αμνων.
                                My blog:Doppel&#39;s Den

                                Comment

                                Working...
                                X