Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fury.Βίαιο και αληθοφανές όσο γίνεται.Αν είστε και φαν Β' Παγκοσμίου,τρέξτε.
    Δε σχολιάζω ερμηνείες,φωτογραφία,ιστορία κλπ.Απλά δείτε το.
    Carpe diem

    Comment


    • Guardians of the Galaxy, αν και καθυστερημένα. Με λίγα λόγια, marvellous!

      Comment


      • Οι ταινίες που έχω δει τον τελευταίο καιρό:

        Let's Be Cops 7/10
        Dawn of the Planet of the Apes 9/10
        The Hunger Games MockingJay Part 1 7/10
        A Million Ways to Die in the West 7/10
        How to Train Your Dragon 2 8/10
        Lucy 8/10
        Carpe diem

        Comment


        • Horrible Bosses 2 11/10
          Δεν ξέρω αν είναι καλύτερο από το πρώτο,δεν ξέρω αν θα αρέσει σε όλους το χιούμορ του,το μόνο σίγουρο είναι ότι είμαι ένας άνθρωπος που δύσκολα γελάει πλέον σε κωμωδία και στο συγκεκριμένο γέλασα τόσο πολύ που πραγματικά δεν το πίστευα.Και εννοείται,όλη η αίθουσα γέλαγε.
          Carpe diem

          Comment


          • Είδα και ego to A Million Ways to Die in the West. Respect στον MacFarlane. Ο τύπος είναι φαινόμενο.

            Είδα ψες to The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring, extended edition σχεδόν 3μισι ώρες. Πάνε τόσα χρονια από τότε που το είδα... Συγκινήθηκα. Τι ποιότητα, τι επικές καταστάσεις θεέ μου. Συνεχεια θα έχει το δεύτερο μέρος και μετά το τρίτο, και μετά από αυτά τα The Hobbit 1 & 2. Όπως καταλάβατε, άρχισα να μπαίνω στο... πνεύμα τον ημερών. ;)

            Comment


            • This is the end. Καλή ταινία για όποιον αντέχει το humor της παρέας του Rogen. Και αναρωτιόμουν που χάθηκαν οι Backstreet Boys τόσα χρόνια.

               

              Comment


              • μουτσουνι τρελο ο mcbride .
                ολη η ταινια ηταν αυτος.

                sigpic

                Comment


                • Οι άνθρωποι από δω και πέρα πρέπει να χωρίζονται σε 2 κατηγορίες.Σε αυτούς που έχουν δει το Ιnterstellar και σε αυτούς που δεν το έχουν δει.Ανήκω πλέον στην πρώτη κατηγορία.
                  10/10 απλά.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Faith in Altair restored!! Ευγε νεε μου.
                    Do a barrel roll!

                    Comment


                    • Έτσι έτσι! Αφού είναι εργάρα τι να κάνουμε. Respect βεβαια και στον Matthew McConaughey, πλέον τον έχω πολύ ψηλά. Άσε που διαφημίζει και το άρωμα που βάζω κατά καιρούς εδώ και χρονια (αν και ο ίδιος δήλωσε ότι δεν ναζι ποτε άρωμα) :

                      Comment


                      • Ιnterstellar και εγώ.
                        Τι να πω, η ταινία ήταν αν μη τι άλλο μια κινηματογραφικη εμπειρία που δεν θα ήθελα να χάσω με τίποτα. Ο Νολαν κατάφερε να δέσει αρμονικά την όλη (υπερφιλόδοξη) ιδέα της ταινίας, με μαστορικά πλάνα, ωραίες ερμηνείες, ατμοσφαιρικό soundtrack, συναίσθημα και κατανοητά μεστή πλοκή.
                        Από ότι διαβάζω στο νετ (από τα λεγόμενα του Νeil Degrasse Tyson) είναι και αρκετά σωστή επιστημονικά.
                        Την απόλαυσα πραγματικά, δεν με συγκλόνισε και δεν ένιωσα δέος όπως στην Οδύσσεια του Κιουμπρικ, με συγκίνησε όμως πολύ περισσότερο.

                        Comment


                        • Interstellar. Θα ευχόμουν να είχα πάει εντελώς απροετοίμαστος στην ταινία· δεν είναι πως απογοητεύτηκα, αλλά σίγουρα δεν καθηλώθηκα όπως όταν είχα δει περασμένα αριστουργήματα του σκηνοθέτη. Το μεγαλείο που μου υπόσχονταν όλα τα θριαμβευτικά σχόλια δεν το είδα. Ψεγάδι πάντως δεν της βρίσκεται, πρόκειται για ένα πολύ καλό science-fiction. Και μολις θυμήθηκα το spot-on:

                          Originally posted by ChrisTop
                          Είχε την αίσθηση του μεγαλειώδους, καταπιάστηκε με σχεδόν τα πάντα, προσπάθησε να εξηγήσει αυτά τα πάντα και διαρκώς σου έδινε την εντύπωση οτι ήθελε να σε εντυπωσιάσει με τον ίδιο τρόπο που ένας γόης, playboy θα προσπαθούσε να ρίξει γκομενάκια. Θα το διασκέδαζες, αλλά δεν θα του καθόσουνα.


                          Lucy. Δεν περίμενα πολλά από μια ταινία που βασίζεται σε επιστημονική παρανόηση για να χτίσει τον sci-fi μύθο της. Κακή, απλά κακή, αλλά hey, έχει λίγο Morgan Freeman (η Scarlet φαίνεται πως μ' ανάβει μόνο όταν φοράει φορέματα εποχής.)

                          Equalizer. Το μουράκι του Denzel φτάνει για να δώσει αρκετό σοφιστικέ σε μια ειδάλλως ανόητη action ταινία. Ωραίες λήψεις, κάποιες χτυπητές ατάκες... δείτε την.

                          Comment


                          • Exodus Gods and Kings.
                            Καλό ήταν,αλλά πήγα εντελώς καταπονημένος με αποτέλεσμα κάπου στα μισά να μη μπορώ να κρατήσω τα μάτια μου ανοικτά και να μην το ευχαριστηθώ όσο περίμενα.Αλλά γενικά μου φάνηκε καλό κι ευχάριστο.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Δείτε Grand Budapest Hotel.-

                              (το χω δει κάνα 3μηνο και τώρα πήρα χαμπάρι οτι δεν το χει ποστάρει κανείς)
                              (ΤΕΡΑΣΤΙΑ ταινία)

                              Comment


                              • Συνυπογράφω. Ο ορισμός του αλλόκοτου.

                                Comment

                                Working...
                                X