Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Οκ,καλές ταινίες δε λέω,αλλά πολύ κουλτούρα και πολύ πρόκληση ρε παιδί μου.Ειδικά σε μια σκηνή σκέφτομαι,ώπα κάτσε,δε βλέπω τσόντα,ταινία βλέπω,τι μου δείχνει;
    Τσόντα βλέπεις, μην αφήσεις τον Τρίερ να σε ξεγελάσει...
    Originally posted by Squall Leonhart
    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
    Originally posted by 丹野
    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
    Originally posted by Ryu_gr
    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

    Comment


    • Εγω τις κατεβασα αντι για τσοντα με αυτα που ειχα ακουσει αλλα δεν δουλεψε, πολυ ξενερα οι γκομενες.

      Comment


      • Η ψυχή στο στόμα, 2006.

        Μπαράζ θλίψης, παράνοιας και δυστυχίας. Δεν μπόρεσα να βρω νόημα σε αυτή την ταινία δυστυχώς, μάλλον υπερβολική τη βρήκα. Καλύτερα δείτε το "Μικρό ψάρι", που περιέχει και μια καλή πλοκή.

        Comment


        • Μια από της πιο καταθλιπτικές ταινίες που έχω δει είναι το Μια Αιωνιότητα και μια Μέρα (Eternity and a Day) του Θεόδωρου Αγγελοπουλου. Παίρνει και 7.8 στο IMDB. Try it.

          Comment


          • Eida to Sin City 2, wraia vyzia, xeiroterh tainia apo thn prwth 6 me 7/10
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • Την είδα και εγώ προχτές και συμφωνώ, όντως χειρότερη. Ωραία τα βυζιά της Ένα Green που δεν μπορώ να πω ότι μου αρέσει (σαν ηθοποιός). Ψάξτε όμως για το The Dreamers, την πρώτη της ταινία (είναι γαλλίδα) όπου δείχνει και το "γατάκι" της.

              Ο Marv δεν υπάρχει. Απίστευτος χαραχτήρας και ο Mickey Rourke τα σπάει.

              Comment


              • Eida kai to Speed, tainiara drashs palaias kophs
                10/10 mono kai mono epeidh oi 2 wres mou fanhkan san misawro!

                Akouste to Soundtrack ths tainias!
                To Metal Gear Solid apo kapoion eklepse to thema tou!
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Ναι θυμάμαι με το Speed πωρωνόμασταν πιτσιρίκια όταν την έβαζε η TV.

                  Είδα πάλι πρόσφατα και γω μια παλιά δράσης με θέμα τις ληστείες (scores): Heat. De Niro, Pacino! Ρε φίλε τί ταινιάρες έφτιαχναν;

                  Και εγώ θα έλεγα ότι την είχαν σαν πρότυπο σε πολλά σημεία επακόλουθες ταινίες ακόμη και games (π.χ. Payday, GTA) βάσει έντονων ομοιοτήτων.
                  The illusion of free will is an illusion.

                  Comment


                  • Ground μετά το Speed βάλε να δεις και το John Wick με Keanu Reeves ως retired assassin που έχει βγει τις τελευταίες μέρες στα γνωστά λημέρια.


                    Akouste to Soundtrack ths tainias!
                    To Metal Gear Solid apo kapoion eklepse to thema tou!
                    Οντως μοιάζουν κάπως σαν άκουσμα άλλα η μελωδία είναι πολύ διαφορετική. Αλλωστε είναι γνωστό ότι το theme του MGS είναι "εμπνευσμένο" από Sviridov.

                    Comment


                    • To exw dei to John Wick, gamato einai, shmera tha dw to Point Break
                      To exw dei enweitai opws kai to Speed, alla me epiase nostalgia gia gamates palies tainies drashs.

                      Kai nai kserw oti den einai tou MGS to theme alla file moiazei apistefta
                      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                      Kindred, this blade and I.
                      "

                      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                      Greek Gaming Videos
                      Greek Final Fantasy Forum

                      Comment


                      • Να σου πω και εγώ είδα πριν δυο μέρες το John Wick και γούσταρα τρελά. Αν και δεν είναι και το τρελό ταλέντο πάντα θα τον γουστάρω τον Keanu.

                        Το Speed πλέον δεν μπορώ να το δω, το έχω κάψει με τόσες φορές που το είχα δει μικρός, ήταν από τις πρώτες αγαπημένες μου ταινίες .

                        Point Break, σωστότατος. Πολύ γαμάτη action ταινία που δεν την ξέρουν πολλοί. Και από γυναίκα σκηνοθέτη (Kathryn Bigelow) παρακαλώ.

                        Μου έβαλες ιδέες να ξαναδώ το Point Break καθώς και το Strange Days της ίδιας, μιας και είναι ταινίες που γούσταρα απίστευτα αλλά έχω δει μόνο μια φορά.

                        Kai nai kserw oti den einai tou MGS to theme alla file moiazei apistefta
                        Αν σου μοιαζει του speed τοτε ακου και αυτο.

                        Comment


                        • Είδα το Blackhat.Ανώτερο των προσδοκιών,και ειδικά με αυτά που είχα διαβάσει το περίμενα πατατιά.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Είδα το Suicide Squad.

                            Πολύ generic δυστυχώς, ένιωσα ότι δεν είχε comic ταυτότητα.

                            Τον Joker φαίνεται ότι τον έβαλαν λόγου βαριού ονόματος αλλά παίζει σαν side story. Ε, λοιπόν τον Τζόκερ side story δεν θα τον ξαναβάλεις!! Τον Τζόκερ.
                            Η Harley κλέβει την παράσταση αλλά κυρίως λόγω ομορφιάς (και οπισθίων).

                            Επίσης οι μάχες μεταξύ Suicide Squad και κακών προς το τέλος τελείως δυσανάλογες με αποτέλεσμα να γίνονται κακοί χειρισμοί στο σενάριο για να βγουν οι σκηνές.

                            OK πέρασα σχετικά καλά (σινεμά είναι αυτό) αλλά θα πρότεινα άνετα σε όσους δεν ανυπομονούσατε ιδιαίτερα για την ταινία να περιμένετε για dvd/blu-ray.

                            Edit. Απαντάω και σε περσινό post γιατί μπορώ.
                            Originally posted by Altair View Post
                            Είδα το Blackhat.Ανώτερο των προσδοκιών,και ειδικά με αυτά που είχα διαβάσει το περίμενα πατατιά.
                            Ωραίος μου δίνεις αφορμή να το κοιτάξω, αν μη τι άλλο ότι είναι του Michael Mann, ακόμα θυμάμαι την ένταση της... Έντασης (Heat) και του Collateral, πολύ ποιoτικά action/drama. Γενικά θέλω να δω τις περισσότερες ταινίες του που μου έχουν απομείνει (π.χ. Public Enemies).
                            Last edited by Ryu_gr; 04-09-2016, 05:19 PM.
                            The illusion of free will is an illusion.

                            Comment


                            • Μην περιμένεις το επίπεδο των ανωτέρω ταινιών,για κανένα λόγο,αλλά όσο διαρκεί,μια χαρά θα περάσεις.
                              Εγώ βλέπω κυρίως σειρές,περιμένω να μαζευτούμε οι συγκάτοικοι όλοι μαζί,να δούμε καμιά ταινία για να δω Zootopia.Anyway,είδα τα Ride Along 2 & Snow White and the Huntsman.
                              Το πρώτο,μια οκ ταινία να περάσει η ώρα.Το δεύτερο όμως...το δεύτερο ήταν μαγικό,το πήγαινε πολύ καλά,με απίστευτη δουλειά και προσοχή στη λεπτομέρεια,και κάπου προς το τέλος,μάλλον τους τελείωσαν τα λεφτά,σηκώνεται η Χιονάτη,πέρνει σπαθί και ασπίδα και όρμησε στη μάχη.Από κει που δεν ήξερε να καρφώσει ένα απλό μαχαίρι.Ξενέρωσα...
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Ειδα και εγω το Suicide Squad, γενικα μου φανηκε αρκετα μετριο αν και θεωρω οτι η ταινια ειχε πολυ potential το οποιο χαθηκε στο μονταζ. Υπαρχουν κομματια που η ταινια δειχνει τα δοντια της και φανταζει εκπληκτικη και κομματια που ειναι λες και εχει γυριστει απο αλλο σκηνοθετη με τελειως αλλο χαρακτηρα. Το τελικο cut ειναι αρκετα ασυνδετο και το συνολο θα ελεγα πως εν τελει δεν εχει χαρακτηρα, σε ενα πολυ μεγαλο μερος ειναι σαν σκηνες απο διαφορετικους σκηνοθετες που καποιος τις ενωσε. Ωστοσο περασα καλα, βρηκα την μουσικη επενδυση πολυ καλη, υπαρχει χιουμορ εδω και εκει αλλα ειναι κριμα διοτι το τελικο αποτελεσμα φιανεται σαν μια παραγωγη που περασε πολλα και βγηκε στους κινηματογραφους ετσι για να βγει. Respect παντως για την Margot Robbie...

                                Να πω οτι εiδα και το BvS (το extended cut), γενικα αναγνωριζω αυτα που ακουστηκαν και εχω δει σαν κριτικη ΑΛΛΑ για μενα ειναι απο τις καλυτερες συγχρονες super hero movies που εχω δει . Ναι ειναι πολυ φορτωμενη, ναι υπαρχουν πολλα plotholes, ναι καποια subplots ειναι χαζα ΑΛΛΑ η θεματικη ειναι πολυ καλη, το ιδιο ισχυει για το pacing, οι ερμηνιες ειναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΕΣ, ειδικα αυτες του Aflek και του Irons, και η μουσικη που πλαισιωνει την ταινια και δημιουργει την ατμοσφαιρα ειναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ (απο τις καλυτερες δουλειες του HZ ever), ακομα και στη σκηνη που κραξαν πολυ με το Martha εμενα μου ειχε σηκωθει η τριχα . Τελος το σημαντικοτερο για μενα ειναι οτι η ταινια ειναι ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ (θεματικα, αισθητικα, σε οτι αφορα τη ροη κλπ), αυτο που εννοω ειναι οτι καλες οι ταινιες του MCU αλλα πχ το Civil War που οπως και να το κανουμε ειναι μια ταινια που δεν εχει τα προβληματα του BvS, ακολουθει πλεον μια πολυ συγκεκριμενη μανιερα που την καθιστα προβλεψιμη και παροτι ηταν θεωρητικα πολυ καλυτερη ταινια προσωπικα την βρηκα βαρετη. Δεν ξερω, κραχτε με αν θελετε αλλα το BvS το εχω δει μεχρι τωρα 4 φορες και πραγματικα ειναι (μαζι με το Deadpool) απο τις διασκεδαστικοτερες super hero movies που ειδα τα τελευταια χρονια και παρα τα πολλα πολλα λαθη του συνεχιζει και με τραβαει (προφανως να σημειωσω εδω οτι εννοειται πως βρισκω τις βαθμολογιες του τυπου εξαιρετικα τραβηγμενες ειδικα απο τη στιγμη που Iron man 2-3, Age of Ultron κλπ εχουν παρει τοσο ψηλα σκορ στο metacritic).
                                Last edited by nooto; 05-09-2016, 12:05 PM.

                                Comment

                                Working...
                                X