Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Το Βig Lebowski είναι μέγιστη ταινία.

    page claim dude B)
    sigpic

    Comment


    • Πάντως ούτε ο Big Lebowski μου αρέσει. (η μόνη καλή σκηνή είναι με την τέφρα). Μάλλον δεν είμαι και πολύ των Κοέν...
      Originally posted by Squall Leonhart
      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
      Originally posted by 丹野
      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
      Originally posted by Ryu_gr
      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

      Comment


      • Πάντως ούτε ο Big Lebowski μου αρέσει. (η μόνη καλή σκηνή είναι με την τέφρα). Μάλλον δεν είμαι και πολύ των Κοέν...
        [/b]

        Indeed. Προσωπικά εκτιμώ πολύ τη δουλειά των Coen αν και δεν είναι μέσα στους αγαπημένους μου. Γουστάρω που έχουνε πολύ Steve Buscemi σε μερικές ταινίες τους πάντως.
        Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

        Comment


        • 10.000 BC... ΜΗΝ δώσετε λεφτά για αυτή τη ταινία. Τσάμπα θα πάνε.
          sigpic

          Comment


          • Είδα το No Country for Old Men και έχω ενθουσιαστεί! Πιστεύω ότι μετά το Fargo είναι η καλύτερη ταινία των Coen(από αυτές που έχω δει).Εξαιρετική σκηνοθεσία,εκπληκτικές ερμηνείες από όλους τους ηθοποιούς αν και θα ξεχώριζα αυτή του Javier Bardem ο οποίος ήταν όλα τα λεφτά.Τα τοπία και γενικότερα όλες οι σκηνές μου άρεσαν πολύ γιατί σου έβγαζαν κάτι το φυσικό,το ρεαλιστικό σε αντίθεση με άλλες ταινίες που σου φαίνονται όλα τόσο φτιαχτά και ψεύτικα.Νιώθεις ότι έιναι βγαλμένα από την πραγματική ζωή.

            Επίσης είμαι ο μόνος που παρατήρησε ότι η ταινία δεν είχε καθόλου μουσική στο background? Μου έκανε μεγάλη εντύπωση (όχι αρνητική) γιατί συνήθως δίνω μεγάλη σημασία στη μουσική με την οποία θα επενδυθεί μία ταινία και στην επιρροή που αυτή μπορεί να σου ασκήσει στην άποψη σου για την ταινία και σε αυτήν την ταινία δε με πείραξε καθόλου η απουσία της.Το τέλος το βρήκα πολύ βαθύ και μελαγχολικό,ο καθένας μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματα που θέλει από αυτό.Με χάλασαν κλασικά ορισμένοι που το έθαψαν μόνο και μόνο επειδή τελειώνει απότομα και επειδή δεν είχε το κλασικό happy end που μπορεί να περίμεναν.

            Συμφωνώ πολύ με τον Evans σε αυτό που αναφέρει σχετικά με όρισμένες "σκόπιμες" ασάφειες οι οποίες κατά τη γνώμη μου προσθέτουν στη μαγεία της ταινίας.Ο καθένας μπορεί να βγάλει τα δικά του συμπεράσματα για το τι μπορεί να συνέβη σε κάθε μία από αυτές τις περιπτώσεις και το δίκιο του ενός δεν αποκλείει και αυτόματα την άποψη του άλλου ;)
            Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

            Comment


            • Δεν ξέρω αν πιάνει σαν ταινεία αλλά είδα το Battlestar Galactica Miniseries (2 επισόδεια 1,5 ώρα το καθένα) και μου άρεσε πάρα πολύ. Ψήθηκα να δω ολόκληρη την σειρά τώρα..


              Comment


              • <div class='quotetop'>(deus_d0pe &#064; Mar 14 2008, 10&#58;49 PM) [snapback]14413[/snapback]</div>
                10.000 BC... ΜΗΝ δώσετε λεφτά για αυτή τη ταινία. Τσάμπα θα πάνε.
                [/b]

                το είδα χτες.το περίμενα τρελή μούφα αλλά βαριόμουνα και ήθελα να πάω να δω κάτι,οτιδήποτε.ίσως γι&#39;αυτό μου άρεσε.πάντως άνετα το ξαναβλέπω.

                επίσης είδα το ultimate avengers 2 rise of the black panther.ωραία ταινία.ως σύνολο μου άρεσε πιο πολύ από το 1.το 1 όμως είχε τελική μάχη με Χαλκ και ήταν πολύ γ***τη&#33;
                Carpe diem

                Comment


                • Είδα για δεύτερη φορά το Control και ήρθα στην ίδια κατάσταση με την πρώτη. Εκπληκτική ταινία που δεν μπορώ να περιγράψω. Σίγουρα δεν υπάρχει κάποια που να με άγγιξε τόσο πολύ και να με έκανε να επαναλάβω τα λόγια (στίχους) του πρωταγωνιστή. Με επηρέασε τότε, θυμήθηκα έντονα τα λόγια του Curtis πριν από λίγες μέρες, όταν περνούσα μία περίεργη φάση και με ταρακούνησε και σήμερα, μετά από την δύσκολη αυτή περίοδο.

                  "The past is a part of my future, the present is well out of hand"

                  Comment


                  • ΩΡΑΙΟΣ EVANS.δε σου το&#39;χα.σε έκοβα για πιο κουλτουρέ τύπο.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • The Shining του Kubrick of course...

                      Εντάξει τρομερή ταινία.Εάν και 30 χρονών παλία έκλανα μέντες μιλάμε .Στην τσίτα ήμουν καθόλη την διάρκεια της ταινίας,ειδικά στις σκηνές με το παιδάκι.Η μουσική,οι ερμηνείες και ο χώρος είναι νομίζω όλα τα λεφτά,αυτά σε κάνουν κυρίως να ανατριχίαζεις,ειδικά η μουσική...Επιβάλεται νομίζω,είναι ένα από το πιο κλασικά θρίλερ όλων των εποχών

                      ΥΓ:Μπράβο στην εφημερίδα <<Το Θέμα>> που κάθε εβδομάδα δίνει μία ταινία του Kubrick,την προηγούμενη είχε κουρδιστό πορτοκάλι αλλά το είχα δει οπότε δεν την αγόρασε ο πατέρας μου .Ελπίζω next week να έχει <<2001 η Οδύσσεια του Διαστήματος>> B)


                      Comment


                      • ΩΡΑΙΟΣ EVANS.δε σου το&#39;χα.σε έκοβα για πιο κουλτουρέ τύπο.
                        [/b]
                        Τι θελει να πει ο ποιητης;

                        Comment


                        • απλά δεν πίστευα ότι θα του άρεσε μια τέτοια ταινία.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Εσενα πως σου φανηκε;

                            Comment


                            • αυτό ακριβώς.μου άρεσε και μάλιστα πολύ.γι&#39;αυτό παραξενεύτηκα.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Ε απλώς με τον τρόπο που το έθεσες ήταν σαν να έλεγες ότι δεν πρόκειται για ποιοτική/"κουλτουριάρικη" (διαφωνώ 100% με αυτόν το χαρακτηρισμό) ταινία.

                                Τέλος πάντων, τώρα θα βάλω να δω μετά από καιρό ταινία (lol 2-3 μέρες, w/e) και δεν ξέρω ποια. Ήθελα να δω το Reservoir Dogs αλλά η μάνα κατέλαβε το dvd rec για μία εκπομπή και έτσι θα το ρίξω πάλι στην κουλτούρα... Φθινοπωρινή Σονάτα (Ingmar Bergman). Άντε και 2 ώρες με καμιά εντύπωση (οι υπόλοιπες του ίδιου που είδα με κατέστρεψαν ψυχολογικά, άντε να δούμε).

                                Comment

                                Working...
                                X