Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ^^ silat λεγεται οι πολεμικη τεχνη που ξερουνε τα αλανια στο raid , ψαξε στο youtube υπαρχουν καποιες σκηνες που τις κοψανε απο το raid 2, μια εκ των οποιων ειναι gang wars και πεφτει ενα σχετικο πιστολιδι


    haha btw ground τωρα εισαι σωστος


    ειδα το transcendence με το depp και τον freeman, δεν ξερω το concept μου αρεσε (οταν εισαι και gamer καπου το εχεις ξαναδει αλλες 1500 φορες αλλα οκ) ομως καπου το εχασαν στην υλοποιηση με ενα πολυ ρηχο script και επιτηδευμενο δραμα αλλα δεν νομιζω οτι αξιζε και τα τερμα αρνητικα reviews που πηρε , βλεπεται ευχαριστα αν εξαιρεθει το πρωτο 40λεπτο που ειναι πολυ αργο , επισης εχω την αισθηση οτι του depp τα sci fi δεν του πανε

    Comment


    • Originally posted by Titus View Post
      Βλέπω το The Raid 2. Είμαι μετά τη μέση. Η ταινία τα σπάει, αλλά πώς εξηγείται το ότι ΚΑΝΕΙΣ δεν έχει πυροβόλο όπλο? Υπάρχουν τρεις μαφίες στην πόλη και όλοι τη βγάζουν με καράτε, ρόπαλα και μαχαίρια?

      (ο Χάμμετ άφησε το στίγμα του επίσης)
      Κι όμως διάβασα ένα FAQ για την ταινία πρόσφατα και όντως στην Ινδονησία η μαφία έχει ελάχιστα όπλα. Βέβαια και να είχε πάλι δεν θα κουβαλάγανε.

      Comment


      • Originally posted by Enpsty View Post
        Κι όμως διάβασα ένα FAQ για την ταινία πρόσφατα και όντως στην Ινδονησία η μαφία έχει ελάχιστα όπλα. Βέβαια και να είχε πάλι δεν θα κουβαλάγανε.
        Για αυτό δεν την ξέρει κανείς έξω από την Ινδονησία, ας πήγαιναν να τα κάνουν αυτά στους Ναπολιτάνους ή τους Ρώσους και θα τους βλέπαμε

        Vaynard το ξέρω πως λέγεται silat, το "καράτε" ήταν γενικός όρος.

        Την είδα. Ψήφος εμπιστοσύνης και από εμένα, αντικειμενικά καλύτερη από το πρώτο Raid, ωραίο σενάριο, μπόλικο ξύλο, ποικιλία στις σκηνές, πολύ καλύτερη και πλουσιότερη παραγωγή, το ίδιο καλό και ταιριαστό μοντάζ όπως το πρώτο.

        Αν και το δεύτερο είναι καλύτερο, μου άρεσε περισσότερο το πρώτο.

        Επίσης με χάλασαν μερικές φιδιές στους τραυματισμούς, όπως πχ στην τελική μάχη που το boss ( ) κόβει τον τένοντα πίσω από το γόνατο του Ράμα και αυτός όχι μόνο στέκεται όρθιος αλλά αφού κανέι προφανώς regenerate μετά από μερικά turns ( ) συνεχίζει και χρησιμοποιεί τα πόδια του. Κάτσε, μαζέψου λίγο, μας βλέπουν.
        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

        Comment


        • Originally posted by Titus View Post
          Για αυτό δεν την ξέρει κανείς έξω από την Ινδονησία, ας πήγαιναν να τα κάνουν αυτά στους Ναπολιτάνους ή τους Ρώσους και θα τους βλέπαμε

          Vaynard το ξέρω πως λέγεται silat, το "καράτε" ήταν γενικός όρος.

          Την είδα. Ψήφος εμπιστοσύνης και από εμένα, αντικειμενικά καλύτερη από το πρώτο Raid, ωραίο σενάριο, μπόλικο ξύλο, ποικιλία στις σκηνές, πολύ καλύτερη και πλουσιότερη παραγωγή, το ίδιο καλό και ταιριαστό μοντάζ όπως το πρώτο.

          Αν και το δεύτερο είναι καλύτερο, μου άρεσε περισσότερο το πρώτο.

          Επίσης με χάλασαν μερικές φιδιές στους τραυματισμούς, όπως πχ στην τελική μάχη που το boss ( ) κόβει τον τένοντα πίσω από το γόνατο του Ράμα και αυτός όχι μόνο στέκεται όρθιος αλλά αφού κανέι προφανώς regenerate μετά από μερικά turns ( ) συνεχίζει και χρησιμοποιεί τα πόδια του. Κάτσε, μαζέψου λίγο, μας βλέπουν.
          Ο Rama είναι superhero δεν καταλαβαίνει από τέτοια. Πες μου ήταν ή δεν ήταν αδιανόητη η τελική μάχη;
          Άντε τώρα να δεις σκηνή ξύλου στο Hollywood.
          Τεράστιοι ασιάτες παντού μπροστά είστε.

          Comment


          • Ω ναι, το ξύλο ήταν αδιανόητο γενικότερο. Έχουν κάνει τρομερή δουλειά στις χορογραφίες.

            Give me the ball...

            Απλά μου έλειψε η ατμόσφαιρα επιβίωσης και η όλη βρώμα του πρώτου Raid, ήταν τελείως ζωώδες. Σε gaming όρους το δεύτερο ήταν σαν ένα πολύ καλό Sleeping Dogs ή Yakuza.
            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

            Comment


            • Και τα δύο θεϊκά είναι. Μαγκιά του Evans που δεν έπεσε στην παγίδα να γυρίσει την ίδια ταινία δύο φορές. Ούτως ή άλλως το πρώτο δεν ξεπερνιέται οπότε αναγκαστικά θα έπρεπε να κάνει κάτι διαφορετικό.
              Ίσως το ένα να μου άρεσε και μένα πιο πολύ γιατί δεν έχει σταματημό και έχει και το σκυλί.
              Αλλά το τελευταίο μισάωρο του 2 είναι από άλλο πλανήτη.

              Comment


              • το δυο μου αρεσε λιγο περισσοτερο, ποιο απαιτητικες χωρογραφιες η πλοκη βαζει στο κολπο περισσοτερους, το πρωτο ηταν ποιο κλειστοφοβικο γιατι εξελισσεται σε ενα μερος και εχει καλυτερη ροη στο ξυλο, ειναι σαν να συγκρινεις resident evil 1 με resident evil 2

                βασικα ο ραμα εχει τον απεθαντο δεν ηταν μονο η τελευταια σκηνη, επρεπε να ειχε καταρρευσει πολυ πριν, αλλα οκ ποιητικη αδεια

                Comment


                • Re paidia tis vlepw kai tis ksanavlepw aftes tis tainies se trailers kai oi maxes pou ektheiazete oloi mou fenontai ypervolika xalia.
                  Deikste ligo afthn thn adianohth telikh maxh na thn dw kai egw.
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • Κι εμένα το 1 μου άρεσε περισσότερο,παρόλο που το 2 είναι καλύτερο σε όλα.Ειδικά η κοπέλα με τα σφυριά και ο άλλος με το ρόπαλο...
                    Ο αποδιοπομπαίος τράγος που πεθαίνει για να ξεκινήσει ο πόλεμος,είναι ο ηθοποιός που έκανε το Σκύλο σωστά;
                    Carpe diem

                    Comment


                    • αυτη ειναι η τελικη μαχη στο ενα

                      Comment


                      • Originally posted by Altair View Post
                        Ο αποδιοπομπαίος τράγος που πεθαίνει για να ξεκινήσει ο πόλεμος,είναι ο ηθοποιός που έκανε το Σκύλο σωστά;
                        Ναι. Είναι και ο action choreographer και των δύο ταινιών. Ο πιο κοντός badass στην ιστορία.

                        Και κάποιος να banάρει τον GZ παρακαλώ.

                        Comment


                        • Entaksei kalh maxh alla oxi kati to trela entypwsiako, o enas apo tous 2 panta perimenei kai meta apo ligo vlepeis ta idia kai ta idia hits na ginontai.
                          Den lew oti den htan kalh, alla entaksei den htan h theikh maxh pou tha eprepe na apospaei ta theika sxolia apo olous IMO.

                          Afth h maxh poio poly mou aresei an kai exei kai afth polla pseftika mesa:

                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • πρεπει να τα δεις παντως , πως γινεται να εισαι fan του ειδους που να μην εχεις δει τα raid βαλτα στο προγραμμα για το budget που εχουνε ειναι φοβερο το αποτελεσμα ειδικα στο 2

                            Comment


                            • Den maresei katholou oute to thema oute san concept oute afto pou vlepw sta trailers.
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • Και εμένα το πρώτο μου άρεσε περισσότερο, δεν είναι ότι το δυο έκανε κάτι λάθος, αλλά το πρώτο ως λιγότερο φιλόδοξο πέτυχε στο τέλειο αυτό που ήθελε να κάνει, ήταν μικρότερο και πιο δεμένο και με ασταμάτητη δράση μετά το πρώτο 10λεπτο, γούσταρα που είχε και το πιστολίδι και σε άφηνε να θες κι άλλο. Το δυο το γούσταρα πάρα πολύ και αυτό, ήταν πραγματικά βελτιωμένο σε όλους τους τομείς αλλά όπως και να το κάνουμε την πρώτη φορά δεν ξέρεις και τι θα δεις. Μπράβο στον Εβανς που έκανε κάτι αρκετά διαφορετικό σε σχέση με το οριτζιναλ.


                                Εν αναμονή του 3 λοιπόν.

                                Comment

                                Working...
                                X