Announcement

Collapse
No announcement yet.

Disney World

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Νέο βίδεον για το Κόμιξ #1. Το έβαλα στο Discord, αλλά το κοτσάρω κι εδώ

    PK World - Τα πάντα για Disney comics!

    Comment


    • #17
      Έφτιαξα ξεχωριστό thread για το μαγικό κόσμο της Disney ώστε να ενημερωνόμαστε σωστά από τον ειδικό Phantom Duck και γιατί όχι και άλλους.

      Και μιας και είπα σωστά, να αναφέρω ένα απαράδεκτο κατά τη γνώμη μου άρθρο σε ένα τόσο γνωστό μέσο, τη Μηχανή του Χρόνου που έκατσε κι έφτιαξε (κατά τη γνώμη μου πάντα) ολόκληρη μυθοπλασία-clickbait άρθρο από διάφορες πηγές με βάση ένα βίντεο με κακόγουστο μοντάζ και "πιστικότατο" όνομα "Suicidemouse.avi"
      https://www.mixanitouxronou.gr/to-ch...ys-aytoktonei/

      Μπορεί εδώ να μην είμαστε μηχανή του χρόνου από θέμα δημοτικότητας αλλά έχουμε τον καλύτερο για την Disney ενημέρωση
      Last edited by Ryu_gr; 09-03-2020, 10:46 PM.
      The illusion of free will is an illusion.

      Comment


      • #18
        Ωπ, ευχαριστώ ρε, έχω ολόκληρο τομέα τώρα στο φόρουμ, ποιος την χάρη μου .
        Originally posted by Ryu_gr View Post
        [...]Και μιας και είπα σωστά, να αναφέρω ένα απαράδεκτο κατά τη γνώμη μου άρθρο σε ένα τόσο γνωστό μέσο, τη Μηχανή του Χρόνου που έκατσε κι έφτιαξε (κατά τη γνώμη μου πάντα) ολόκληρη μυθοπλασία-clickbait άρθρο από διάφορες πηγές με βάση ένα βίντεο με κακόγουστο μοντάζ και "πιστικότατο" όνομα "Suicidemouse.avi" [...]

        Καλά, τα άρθρα της μηχανής του χρόνου τα έχω σε μεγάλη εκτίμηση, όμως στην προκειμένη έκαναν ολόκληρο άρθρο βασισμένοι σε creepypasta που παρεμπιπτόντως εμφανίστηκε για πρώτη φορά στο /x/ του 4chan για να καταλαβαίνουμε και την αξιοπιστία του. Νομίζω πως είναι ασφαλές να πούμε πως τσίμπησαν το δόλωμα και «φάγανε την πάστα», αν και δεν περίμενα πως θα συνέβαινε 10+ χρόνια μετά από το origin . Κρίμας αλλά δεν πειράζει, εμείς θα αναλύουμε πιο διεξοδικά τα θέματα.

        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

        Comment


        • #19
          Ρε Ryu_gr , εδώ το είχες βάλει και δεν το έβρισκα; Είχα ξεχάσει πως αυτονομήθηκε. Τέσπα, σας το παραδίδω, μία μεγάλη έρευνα για το Μίκυ Μυστήριο. Είναι ίσως η σημαντικότερη έρευνα που έχω κάνει μέχρι στιγμής, ρίχτε ένα βλέφαρο, και αν ξέρετε κόσμο που να ενδιαφέρεται, στείλτε του το βίδεο, δεν θα χάσει. Έχω πολύ πράμα να πω, όμως τα αναφέρω όλα μέσα διεξοδικότατα, άρα δεν θα γράψω τίποτα άλλο



          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

          Comment


          • #20
            Ό,τι γίνεται με αγάπη έχει και το αντίστοιχο αποτέλεσμα. Πολύ ωραίο μοντάζ, παρουσίαση και φυσικά πρωτότυπη πληροφορία.

            Detective + Mickey City, λογικά επηρρεάστηκε από Batman;

            Επίσης τα Dragon Ball στη βιβλιοθήκη τί είναι; Manga, DVD;
            The illusion of free will is an illusion.

            Comment


            • #21
              Από τα αγαπημένα μου κόμιξ τα Μίκυ μυστήριο. Αρκετά πιο σκοτεινά από το μέσο κόμιξ της Ντίσνευ και με μπόλικο σασπένς.
              Originally posted by Squall Leonhart
              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
              Originally posted by 丹野
              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
              Originally posted by Ryu_gr
              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

              Comment


              • #22
                Είδα και τα δύο βίντεο για το Μίκυ Μυστήριο. Το δεύτερο από ότι κατάλαβα είχε και σοβαρή δημοσιογραφική έρευνα (μου άρεσε πως στο τέλος του πρώτου έλεγες πως σε λίγες μέρες θα έχεις και το δεύτερο μέρος ).
                Θα επιμείνω πάντως πως χρειάζεσαι αγγλικούς υπότιτλους. Θα έλεγα να ξεκινήσεις με αυτό το βίντεο και να το στείλεις στα άτομα σε Δανία και Αμερική (και όπου αλλού) στα φόρουμ που σε βοήθησαν. Εφόσον είναι πράγματα που δεν είναι ευρέως γνωστά θα έχει ενδιαφέρον σε αυτούς τους κύκλους.
                Πάντως όλες οι οδηγίες που τους είχαν δώσει για τις ιστορίες ήταν όντως πράγματα που είχα παρατηρήσει και μου είχαν αρέσει πάρα πολύ (νομίζω εκτός από τον Γκούφη, ούτε Μαύρος Πητ υπήρχε, κάνω λάθος;). Επίσης, κάτι που δεν ανέφερες, το μαύρο φάντασμα δε βγάζει ποτέ τη μάσκα του σε αυτές τις ιστορίες, γεγονός που προσθέτει στο όλο μυστήριο.
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • #23
                  Ryu_gr Τα ντραγκομπόλια είναι η Vizbig έκδοση του manga. Είναι πραγματικά περίεργο που τόσες δεκαετίες δεν είχα δώσει δεκάρα στο franchise, όμως πριν μερικούς μήνες άλλαξε αυτό, όταν βρήκα όλους τους τόμους της σειράς καινούργιους και αποφάσισα να τους βάλω βιτρίνα στα βίντεα λόγω αναγνωρισιμότητας (και αγάπης φυσικά).

                  straier σε γενικές γραμμές σνομπάρω τους υπότιτλους μιας και στην Αμερική δεν ασχολούνται με τα Disney κόμικς εδώ και πολλές δεκαετίες, ενώ το κοινό της Ευρώπης (άρα και της Ελλάδας) δύσκολα θα ψάξει για εκδόσεις ξένων χωρών. Μπορεί να μοιραζόμαστε κάποιες κοινές ιστορίες, όμως οι εκδόσεις και οι τίτλοι είναι διαφορετικοί, και ο κόσμος δεν θα κάτσει να ψάξει εάν υπάρχουν κοινά στοιχεία. Βέβαια στην προκειμένη η κατάσταση είναι όντως διαφορετική, γι' αυτό έχω ξεκινήσει να δουλεύω τους υπότιτλους, πρωτίστως επειδή θέλω να το στείλω στα άτομα που με βοήθησαν και δευτερευόντως επειδή θα βοηθήσει έστω και λίγα άτομα που ψάχνουν για βιβλιογραφικές αναφορές. Θέλω να ελπίζω πως θα τελειώσω μέσα στην ημέρα.

                  Για το Μαύρο Φάντασμα όντως δεν το ανέφερα τη μάσκα. Έχει κι άλλα χαρακτηριστικά, όπως το ότι δεν έχει στόμα, ή τα μάτια του δεν έχουν κόρες. Όταν έφτιαχνα τον συγκεκριμένο τομέα, έμεινα μόνο στις πληφορορίες που μου έστειλαν, οι οποίες ήταν και οι γενικές οδηγίες που έδωσαν στους καλλιτέχνες. Θα μπορούσα να το αναφέρω κάποια στιγμή αργότερα, όμως δεν ταίριαζε κάπου αλλού, και δεν ήθελα να πειράξω τον συγκεκριμένο τομέα, μιας και δεν ήθελα να προσθέσω στις οδηγίες προσωπικές μου παρατηρήσεις, επειδή διαστρεβλώνει το όλο εύρημα. Λεπτομέρειες όμως οκ, ήθελα να τα έχω καλά με το σκεπτικό μου.

                  PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                  Comment


                  • #24
                    Phantom θυμάμαι καλά ο,τί είχες κατεβάσει όλα τα κομιξ από 'κεινο το απίστευτο σάιτ (νομίζω Φινλανδικό?) που είχε σκανάρει όλα τα ντισνεικά κόμιξ από Μπαρκς/Ρόσα και άλλους μεγάλους δημιουργούς? Όταν έπεσε χάθηκε ένας από τους αγαπημένους μου τρόπους να τρώω τα βράδια μου.

                    Comment

                    Working...
                    X