Announcement

Collapse
No announcement yet.

TV Series

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Μεσα σε διαστημα μιας εβδομαδας ειδα Season 1 και 2 Dexter . Ειδικά στην 2η παιζει να ειδα και 6 επεισοδεια σε μια μερα. Απίστευτη πορωση αυτη η σειρά δεν μπορούσα με τίποτα να σταματησω να βλεπω. Μέχρι στιγμής δεν υπαρχει τίποτα που να με εχει χαλασει απο soundtrack μέχρι χαρακτηρες τα σπάνε όλα , απλά δεν έχω λόγια...Ελπίζω να συνεχίσει στην ίδια ποιότητα και επιπεδο και να μην το γαμησουν...

    Comment


    • Μην δεις την 4η περίοδο.
      Originally posted by Squall Leonhart
      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
      Originally posted by 丹野
      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
      Originally posted by Ryu_gr
      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

      Comment


      • Originally posted by straier View Post
        Μην δεις την 4η περίοδο.
        Τοσο χάλια ;

        Comment


        • Μια χαρα ειναι, απλα δυστυχως οι 2 πρωτες seasons μας καλομαθαν.
          Για την 4η δε μπορω να εκφερω αντικειμενικη αποψη γιατι εφαγα τρελο σποιλερ απο μια κοπελα για το τελος της season. Για τους περισσοτερους ειναι απο τις καλες παντως και σιγουρα απο τις πιο ανατρεπτικες.

          Comment


          • ειπα να αρχισω το rome του ΗBO σημερα και τελικα κατεληξα να δω 4 επεισοδια!!

            καλη φαση , ενταξει το eye candy δεν φτανει σε καμια περιπτωση το spartacus αλλα φαινεται οτι εχει περισσοτερο ιντριγκα, επισης ιστορικα απο οτι θυμαμαι το πηγαινουνε σχετικα σωστα


            βεβαια μετα το game of thrones το χαος...αλλα οκ

            κατεβασα και το the killing αν και δεν με τραβα το setting για να δουμε...


            αντε εμεινε και μια βδομαδα απο το ανοιγμα της 4ης season για το true blood

            Comment


            • τελειωσα τη πρωτη season του rome και mazi με κατι φιλους ειδαμε και την πρωτη season του killing
              κατεβαζω την δευτερη season rome και περιμενω ταυτοχρονα να σκασει η πρεμιερα της 4η season σε true blood

              Comment


              • Για πες.Τι εστί Killing;
                Carpe diem

                Comment


                • Μετά το Game of Thrones όντως λειψυδρία.... Επειδή κάτι τόσο epic και καβλοτσουτσουνίστικο δεν παίζει στα αρχεία μου, έβαλα και είδα μετά από κάμποσο καιρό τα 12 επεισόδεια από Misfits και γέλασα ξανά το ίδιο με την καφρίλα που παίζει εκεί μέσα. Μου τη δίνει λίγο που προσπαθεί να το ψιλοσοβαρέψει η δεύτερη season αλλά οκ, υπάρχουν σκηνές που το σώζουν.

                  Κατέβασα πρεμιέρα από Falling Skies (1ο-2ο επεισόδειο) και κλάιν. Τίποτα το ενδιαφέρον. Κάτι κυνηγημένοι τύποι μετά από εισβολή εξωγήινων. Γαμώ τους εξωγήινους δηλαδή, βαρέθηκα να τους βλέπω. Κλίμα σε φέρνει λίγο σε καταστάσεις Walking Dead με τη διαφορά ότι το δεύτερο είναι πολύ πιο γαμάτο σε όλα. Και πρωταγωνιστές μούφα, ο μόνος με βάθος δείχνει να είναι ο καθηγητής ιστορίας ακριβώς επειδή είναι καθηγητής ιστορίας. Και wtf, καταστράφηκε ο κόσμος όλος και από το θηλυκό πληθυσμό γλύτωσαν ΜΟΝΟ μουνάρες; Ουστ!
                  sigpic

                  Comment


                  • Μετά το Game of Thrones όντως λειψυδρία.... Επειδή κάτι τόσο epic και καβλοτσουτσουνίστικο δεν παίζει στα αρχεία μου, έβαλα και είδα μετά από κάμποσο καιρό τα 12 επεισόδεια από Misfits και γέλασα ξανά το ίδιο με την καφρίλα που παίζει εκεί μέσα. Μου τη δίνει λίγο που προσπαθεί να το ψιλοσοβαρέψει η δεύτερη season αλλά οκ, υπάρχουν σκηνές που το σώζουν.
                    Χαχα, εγώ τα είδα ανάποδα. Πριν λίγο καιρό είδα Misfits (13 επεισόδια είναι) και τώρα βλέπω το Game of Thrones.
                    Μου άρεσε που άρχισε να σοβαρεύει. Δε μπορούσε να συνεχίσει στο ίδιο ύφος και ο Νέηθαν είχε αρχίσει να κουράζει. Παρεμπιπτόντως, δεν θα είναι στον τρίτο κύκλο και μπορώ να πω πως δεν είναι κάτι που με ενοχλεί ιδιαίτερα...
                    Originally posted by Squall Leonhart
                    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                    Originally posted by 丹野
                    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                    Originally posted by Ryu_gr
                    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                    Comment


                    • Originally posted by straier View Post
                      Χαχα, εγώ τα είδα ανάποδα. Πριν λίγο καιρό είδα Misfits (13 επεισόδια είναι) και τώρα βλέπω το Game of Thrones.
                      Μου άρεσε που άρχισε να σοβαρεύει. Δε μπορούσε να συνεχίσει στο ίδιο ύφος και ο Νέηθαν είχε αρχίσει να κουράζει. Παρεμπιπτόντως, δεν θα είναι στον τρίτο κύκλο και μπορώ να πω πως δεν είναι κάτι που με ενοχλεί ιδιαίτερα...

                      μαν; Ο Νέηθαν ήταν η ψυχή της παρέας, τι λες τώρα; Μπορεί solo να είναι όσο "fuck you politically correct people" και αρχιδάκι δε πάει σε σημείο να τον κάνεις εμετό αλλά η χημεία με τους υπόλοιπους ήταν που μετρούσε περισσότερο, όχι ο ίδιος. Ποιός θα αφήνει τώρα σε ύφος "καλά τώρα σοβαρά μου τα λέει αυτά" και τελείως μαλάκα τον Κέρτις με τις απαντήσεις του;
                      sigpic

                      Comment


                      • Εγώ τελείωσα με τον 4ο κύκλο Big Bang Theory κι έχω ξεκινήσει 6ο κύκλο HIMYM.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • μαν; Ο Νέηθαν ήταν η ψυχή της παρέας, τι λες τώρα; Μπορεί solo να είναι όσο "fuck you politically correct people" και αρχιδάκι δε πάει σε σημείο να τον κάνεις εμετό αλλά η χημεία με τους υπόλοιπους ήταν που μετρούσε περισσότερο, όχι ο ίδιος. Ποιός θα αφήνει τώρα σε ύφος "καλά τώρα σοβαρά μου τα λέει αυτά" και τελείως μαλάκα τον Κέρτις με τις απαντήσεις του;
                          Δεν έχεις άδικο σε αυτό που λες (άλλωστε είχε διπλάσιους διαλόγους από τους υπόλοιπους και ήταν ο καταλύτης για κάθε άκυρη κατάσταση που βρισκόντουσαν) απλά από ένα σημείο και μετά μου φάνηκε καρικατούρα και βαρέθηκα τα αστεία του. Δε ξέρω, ίσως και να μου άφησαν ψυχολογικά οι σκηνές με τα σώβρακα.
                          Don't shoot the messenger πάντως. Δεν τον έδιωξα εγώ από τη σειρά (δε νομίζω πως τον έδιωξε και κανείς, μόνος του έφυγε). Δε ξέρω τι ακριβώς ρόλο θα βαράει ο νέος χαρακτήρας αλλά τους εμπιστεύομαι.

                          ΥΓ. Ομολογώ πως η σκηνή με τον πλακούντα στο τελευταίο επεισόδιο ήταν απολαυστική.
                          Originally posted by Squall Leonhart
                          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                          Originally posted by 丹野
                          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                          Originally posted by Ryu_gr
                          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                          Comment


                          • Δε ξέρω, ίσως και να μου άφησαν ψυχολογικά οι σκηνές με τα σώβρακα.
                            :cunao::cunao:
                            sigpic

                            Comment


                            • τελειωσα και την δευτερη season του Rome (ΗΒΟ) η σειρα με κερδιζε ολο και περισσοτερο με καθε επεισοδιο , θες η ατμοσφαιρα της εποχης που εχει μεταφερθει πληρως? οι δυνατες ερμηνιες? οι καλοδουλεμενες σκηνες? η milf Ατια? o Αντωνιος?? η το ποιο πετυχημενο δυδυμο αντρικης φιλιας που εχω δει στη μικρη οθονη titus pulos~markus vorinus? character development στο θεο λεμε!!

                              α ναι αρχισα και το lost με μια παρεα , ναι ειμαστε τα τρια τελευταια ατομα που δεν το ειχανε δει ακομα

                              Comment


                              • Το κάνεις πολύ σωστά.Πρώτα Rome (γαμώ) και τώρα Lost(ακόμα πιο γαμώ).Πάντως πρέπει να δω τον έκτο κύκλο γιατί όταν βγήκε υπηρετούσα και το κράταγα να τα δω όλα μαζί.Όλο λέω θα το βάλω και όλο σκέφτομαι ότι πρέπει να τσεκάρω μία την wiki να δω τι έχω ξεχάσει και το αφήνω.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X