Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μουσική: Τί ακούτε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Άκουσα λίγο από το Alkohol, δε με ενθουσιάζει, οι στίχοι κατά τη γνώμη μου έχουν ανάγκη την ερμηνευτική δεινότητα της Πρωτοψάλτη.

    Comment


    • Ξέρω ότι κατά καιρούς έχω ρίξει άπειρο θάψιμο στους Metallica,αλλά ρε γαμώτο κάθε φορά που ακούω το Master of Puppets σκέφτομαι πόσο τεράστια μπάντα είναι.
      Metallica - Master of Puppets.Ξανά και ξανά και ξανά και ξανά και ξανά......
      Carpe diem

      Comment


      • Ξέρω ότι κατά καιρούς έχω ρίξει άπειρο θάψιμο στους Metallica
        Metalmlica και Iron Maiden τρώνε θάψιμο μόνο και μόνο από το ότι είναι οι πιο χιλιοακουσμενες και γνωστές μπάντες, με αποτέλεσμα στα μάτια των Metalheads να είναι κάργα mainstream πράγμα που αποτελεί θανάσιμο αδίκημα

        Comment


        • Όχι,για κανένα λόγο.Τους Maiden τους έχω θάψει μόνο για το ότι βγάζουν συνεχώς live albums & best of μετά από κάθε στούντιο άλμπουμ.Τους Κλεφτάλλικα,τους θάβω γιατί πολύ απλά μετά το Justice "ξεπουλήθηκαν".Μαλακώσανε πάρα πολύ τον ήχο τους και βγάζανε τη μια πατάτα μετά την άλλη.Ναι,κλασσικοί δίσκοι πλέον τα Metallica,Load,Reload αλλά για μένα ήταν πάντα η πτώση της μπάντας.Μπορεί οικονομικά με αυτά να κάνανε το μεγάλο μπαμ και να έχουν κάποια καλά κομμάτια,όμως για μένα είναι τίποτα οι συγκεκριμένοι δίσκοι.Μιλάω για μένα πάντα καθώς και κάποια μου κολλήματα από το παρελθόν.
          Βέβαια όσες φορές σκέφτομαι ότι,μήπως ήμουν πολύ ξεροκέφαλος μικρός και κάνω προσπάθεια να τα ακούσω πλέον και να τα εκτιμήσω,λυπάμαι δεν τα καταφέρνω.
          Carpe diem

          Comment


          • Δίκιο έχεις σε αυτά που λες και δεν πήγαινε σε εσένα αυτό που έγραψα, απλά ισχύει για πολλούς που γνωρίζω προσωπικά .

            Comment


            • Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • sigpic

                Comment


                • sigpic

                  Comment


                  • Comment


                    • Donkey Kong LOL

                      Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment


                      • sigpic

                        Comment


                        • Comment


                          • Πολύ καλό, και έχω μια αδυναμία στα ταγκό, μάλλον θα προστεθεί στη συλλογή μου. Αλήθεια τι ακριβώς είναι όμως; Οι apurimac είναι ελληνικό συγκρότημα που τραγουδάνε στα ισπανικά;
                            Originally posted by Squall Leonhart
                            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                            Originally posted by 丹野
                            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                            Originally posted by Ryu_gr
                            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                            Comment


                            • Δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς παίζει με τους Apurimac. Πρέπει να είναι οι μισοί έλληνες και οι άλλοι μισοί λατίνοι. Ο Daniel Armando που έγραψε το τραγούδι είναι αργεντίνος. Είναι παλιό συγκρότημα πάντως, δραστηριοποιούνται από το '80.

                              Comment


                              • Originally posted by Raf
                                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                                Comment

                                Working...
                                X