Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μουσική: Τί ακούτε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Azrael (και οι υπόλοιποι), μην τον παίρνεις ποτέ σοβαρά τον _Lloyd όταν μιλάει για μουσική...
    "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

    Comment


    • Originally posted by _Lloyd View Post
      Ωραίος ο miyamotoς. True Greek Gothic.
      Για σας έχω συμπαθητικό αλμπουμάκι (Carnival Of Rust - Poets Of The Fall) , με τουλάχιστον 2 τρομερά κομμάτια:





      Προτείνεται σε όλους, από τον trendy σκυλά με ροζ πουκάμισο, καδένα και τρίχα όξω, μέχρι τον τρου μεταλλά με μαύρα, λιγδωμένο μακρύ μαλλί και 20 κιλά καρφιά.

      For those about to rock, I salute you
      poly wraia kommatia kai ta 2.

      asxeto me ta prohgoumena pou postara alla agaphmeno apo to album ''enthrone darkness triumphant''

      Dimmu Borgir - In death's embraceAlbum: Enthrone Darkness TriumphantLyrics:By the light of the moonAnd the beings of the nightA curse has been laid upon usTo...


      kai ligo depeche mode den vlaptei apolamvanontas th mona3ia...

      Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.
      Deus Misereatur...
      Gloria filiorum patres i.e.m.e
      Viva los Vatos Locos

      ---------------------
      UNITED WE STAND DIVIDED WE FALL...

      Comment


      • Originally posted by Azrael View Post
        No.
        Μα δεν είπα κάτι λάθος, στ'αλήθεια το προτείνω σε όλους. Το αν θα τους αρέσει είναι άλλο θέμα...

        Σοβαρά τώρα, εντάξει για το πρώτο, αλλά σε όποιον δεν αρέσει το 2ο (Carnival Of Rust) πρέπει να έχει κάποιο πρόβλημα.


        Για την εγκυρότητα του TheCursed σας παραπέμπω στα εξής post:





        Όχι, από άτομο που κάθε 5 δευτερόλεπτα βλέπει το καλύτερο live της ζωής του, τι περιμένετε ; :giggle:

        Υ.Γ: Δηλαδή, σοβαρά τώρα, "Come feed the rain, 'cause I'm thirsty for your love, dancing underneath the skies of lust". Cursed παραδέξου ότι είναι από τις καλύτερες γραμμές που έχεις ακούσει για το συγκεκριμένο θέμα. Και μην μου ξαναπείς για PoS πάλι .
        "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

        Comment


        • Originally posted by _Lloyd View Post
          Όχι, από άτομο που κάθε 5 δευτερόλεπτα βλέπει το καλύτερο live της ζωής του, τι περιμένετε ; :giggle:
          Το κουσούρι μου με τα live τι σχέση έχει; Εσύ κάθε 5 δευτερόλεπτα ακούς τον καλύτερο δίσκο της ζωής σου! Ή μάλλον, πιο ρεαλιστικά, κάθε 5 δευτερόλεπτα για σένα βγαίνει κι ένας δίσκος ο οποίος είναι ο και καλύτερος του καλλιτέχνη που τον βγάζει.

          Originally posted by _Lloyd View Post
          Υ.Γ: Δηλαδή, σοβαρά τώρα, "Come feed the rain, 'cause I'm thirsty for your love, dancing underneath the skies of lust". Cursed παραδέξου ότι είναι από τις καλύτερες γραμμές που έχεις ακούσει για το συγκεκριμένο θέμα. Και μην μου ξαναπείς για PoS πάλι .
          PoS > all, είτε σ' αρέσει είτε όχι. Έπειτα, όχι, αυτή δεν είναι "από τις καλύτερες γραμμές που έχω ακούσει πάνω στο συγκεκριμένο θέμα".
          "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

          Comment


          • Come feed the rain, 'cause I'm thirsty for your love, dancing underneath the skies of lust

            Tι emo ειναι αυτα ρε;
            Ground_Zero:

            Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

            Comment


            • Originally posted by TheCursed View Post
              Το κουσούρι μου με τα live τι σχέση έχει; Εσύ κάθε 5 δευτερόλεπτα ακούς τον καλύτερο δίσκο της ζωής σου! Ή μάλλον, πιο ρεαλιστικά, κάθε 5 δευτερόλεπτα για σένα βγαίνει κι ένας δίσκος ο οποίος είναι ο και καλύτερος του καλλιτέχνη που τον βγάζει.



              PoS > all, είτε σ' αρέσει είτε όχι. Έπειτα, όχι, αυτή δεν είναι "από τις καλύτερες γραμμές που έχω ακούσει πάνω στο συγκεκριμένο θέμα".
              Προσπερνώντας τη διάθεση για πλάκα, στο σοβαρό κομμάτι, ναι, με επηρεάζει πιο πολύ ένα καινούριο εγχείρημα από παλαιότερα του ίδιου συγκροτήματος, ακριβώς επειδή έχω τη δυνατότητα να τον ακούσω και να το ζήσω την περίοδο δημιουργίας και "αναγνώρισής"του. Ίσως, λέω ίσως, γιατί μου φαίνεται πιο "επίκαιρο". Τυπικά παραδείγματα Death Magnetic, Black Ice και λιγότερο το Scarsick. Πέρα από το 1ο και το 3ο πάντως, δε θυμάμαι για ποια άλλα το έχω πει αυτό.

              Επίσης PoS>all => PoS>Meshuggah, το ξέρεις ε;

              Food for thought.


              Κατά τ'άλλα: http://www.gamers-odyssey.com/forums...&postcount=213


              Άντε, και κάτι για σήμερα:
              "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

              Comment


              • Originally posted by _Lloyd View Post
                Επίσης PoS>all => PoS>Meshuggah, το ξέρεις ε;
                Από άποψης στίχων ισχύει. Άσε που μιλούσαμε για ερωτικούς στίχους και οι Meshuggah δεν έχουν καν τέτοιους. Μουσικά it's a no - no πάντως και για να βρεις κάτι καλύτερο απ' τους Meshuggah πρέπει να ψάξεις εκτός του χώρου της Metal.
                "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                Comment


                • Judas Priest και άλλοι>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Meshugg ah
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Priest ακουω τωρα Leather Rebel και ολα τα αλλα ειναι φλωρια μπροστα στο αγνο heavy metal.
                    Ground_Zero:

                    Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                    Comment


                    • Γι'αυτό σε πάω ρε.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Originally posted by Anton@r@s View Post
                        Judas Priest και άλλοι>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Meshugg ah
                        Πράγματι, για όσους ζουν ακόμα στην δεκαετία του '80 και του '70 που οι Meshuggah δεν υπήρχαν και οι Priest βγάζαν δισκάρες αυτό ισχύει απόλυτα. Εγώ μίλησα για το σήμερα, όμως.
                        "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                        Comment


                        • Eμεις οι αρχαιοι οπως βλεπεις ομως ειμαστε ενωμενοι, εσεις οι νεοι ολο σκοτωνεστε για το ποιος ακουει πιο φλωρικη μουσικη.

                          Και οι νεοι δισκοι των παλιων συγκροτηματων σε χυνουν στο αριστερο ματι εσενα και τα φλωρικα συγκροτηματακια.

                          Ουστ μωρη γαλλιδα χορευτρια, ελα Αθηνα να παμε για ψωνια τον Μαρτιο και οχι στο Up the Hammers.
                          Ground_Zero:

                          Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                          Comment


                          • Οτιδήποτε είναι καλύτερο από τη βαβούρα που ακούει στο όνομα Meshuggah.;)
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Ναι, ναι, ξέρω, ότι δεν είναι classic Metal είναι άθλιο, αλλά θα έπρεπε να ξέρεις ότι αυτό συμπεριλαμβάνει και τους Slipknot.

                              Originally posted by Anton@r@s View Post
                              Οτιδήποτε είναι καλύτερο από τη βαβούρα που ακούει στο όνομα Meshuggah.;)
                              Κι εγώ που νόμιζα ότι είναι από τους λίγους σύγχρονους που παίζουν μουσική. ;)
                              "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                              Comment


                              • Ναι, ναι, ξέρω, ότι δεν είναι classic Metal είναι άθλιο, αλλά θα έπρεπε να ξέρεις ότι αυτό συμπεριλαμβάνει και τους Slipknot.

                                Συμφωνω
                                Ground_Zero:

                                Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                                Comment

                                Working...
                                X