Announcement

Collapse
No announcement yet.

Cine - news

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Den kserw ti sxesh exei to game of two thrones me to Immortals, pithanws kamia kai den kserw giati egine h sygrish.
    Pantws to Immortals gamei apo to trailer!

    To harakiri einai apo tis agaphmenes mou iapwnikes taines, elpizw na to sevastoun.
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • Game of Thrones FTW. Αλλα οκ, δεν εχει καμια σχεση με το Immortals, το οποιο μου αρεσε απο οτι ειδα στο trailer . Τι super heroes και παπαριες, Greek Mythology
      Εννοώ πως φαίνεται χειρότερη παραγωγή (κινηματογραφική) από παραγωγή του ΗΒΟ (τηλεοπτική)...
      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • A twra katalava.
        Den epeirazei, h porwsh metraei!
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment




        • Conan ο Γάιδαρος. Μπούρδα φαίνεται ρε γμτ, πολύ ποζεριά... ;Hθελα κάτι περισσότερο σκοτεινό και Howard-based αν και τι συμπέρασμα να βγάλεις από trailer.... Περισσότερο πάντως με πόρωσε το Immortals που έβαλε πίσω ο G_0 παρά τούτο εδώ.
          sigpic

          Comment


          • Σαν αναπαράσταση της Υβοριανής εποχής δεν ήταν άσχημο, ο κακούλης με τα άσπρα γένια μου άρεσε. Το χειρότερο στοιχείο είναι ο Κόναν που απλά δε μοιάζει με Κόναν. Γαλάζια μάτια και μακριά μαύρα μαλλιά? Μπαααα...
            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

            Comment


            • Σε σκηνικά ωραίο φαίνεται ναι, μεγαλοπρεπέστατα κτήρια, ωραία κουστούμια και γαμάτοι Picts, η δράση μου φάνηκε λίγο "generic" και φουλ πόζα. Δεν έχω ιδέα αν βασίζεται σε έργο του Howard η ταινία ή αν είναι οτινάναι.
              sigpic

              Comment


              • Emena pali mou moiazei fthino.
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Θα βγάλουν λέει το Akira σε ταινία και σε ρόλο Kaneda o Κeanu Reaves.

                  Ελπίζω να μην διαπράξουν ιεροσυλία.
                  sigpic

                  Comment


                  • Εμενα μου αρεσε το trailer του Conan, μου φανηκε σαν να βλεπω το κομικ της Dark Horse σε κινηση .

                    Το χειρότερο στοιχείο είναι ο Κόναν που απλά δε μοιάζει με Κόναν. Γαλάζια μάτια και μακριά μαύρα μαλλιά? Μπαααα...
                    Μα ετσι ειναι ο Κοναν και ετσι ειναι και στην ταινια

                    Και για να λεμε την αληθεια αγαπαμε Αρνι και τα παλια κοναν αλλα ο Jason Momoa (Khal Drogo του Game of Thrones) παραπεμπει πολυ πιο πολυ σε βαρβαρο :xp:



                    Emena pali mou moiazei fthino.
                    Ναι εχεις δικιο και μαλλον φαινεται ετσι λογο του οτι εχει αρκετο CG και στην ουσια ειναι κομικ adaption της Dark Horse .


                    Μακαρι να ειναι καλο αλλα με το σκηνοθετη αυτον δεν εχω και πολλες ελπιδες .



                    Θα βγάλουν λέει το Akira σε ταινία και σε ρόλο Kaneda o Κeanu Reaves.

                    Ελπίζω να μην διαπράξουν ιεροσυλία.
                    Δηλαδη 45χρονος Αμερικανος στον ρολο 17χρονου Ιαπωνα . Λογικο θα σκεφτηκαν, ο Keanu μικροδειχνει και μοιαζει και με σχιστοματη

                    Comment


                    • O Keanu prosferthike kai gia tainia Cowboy bebop ephdh goustarei anime opws exei anakoinwsei o idios kai mono afto ftanei gia emena gia na ton thewrisw kalh epilogh.
                      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                      Kindred, this blade and I.
                      "

                      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                      Greek Gaming Videos
                      Greek Final Fantasy Forum

                      Comment


                      • Originally posted by Ground_zero View Post
                        O Keanu prosferthike kai gia tainia Cowboy bebop ephdh goustarei anime opws exei anakoinwsei o idios kai mono afto ftanei gia emena gia na ton thewrisw kalh epilogh.
                        Η διαφορα με το Akira ομως, ειναι οτι στο Cowboy bebop του ταιριαζει γαντι ο ρολος

                        Comment


                        • Entaksei outws h allws to anime to Akira den tha htan kai kati to idiaitero ean den eixe to tromero animation sto xeri, htan petsokomeno (se sxesh me to manga) kai to thema tou den me aggizei kan.

                          Oso kai na to xalasoun ierosylia den prokeitai na ginei IMO.
                          Katalavainw to oti den tou paei o rolos apo plevras hlikias alla entaksei einai kati pou paravlepetai, posa 17axrona ksereis pou na kanoun oti kanei o Kaneda sthn tainia?
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
                            Μα ετσι ειναι ο Κοναν και ετσι ειναι και στην ταινια
                            Θα με κουφάνεις εσύ Μα στο τρέιλερ είναι καστανός, και αν και τα μάτια του δε φαίνονται καλά μου φάνηκαν και αυτά για καστανά!

                            Θα μου πεις βέβαια "το Σβαρτσενέγκερ τον είδες?". Και θα σου πω "τον είδα, αλλά αυτός είναι αρχέτυπος, δε μετράει!".
                            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                            Comment


                            • Ws Conan mou arese o sygekrimenos, exei agriofatsa kai nai exei galazia matia.
                              H diafora tou apo ton Conan sta comic einai oti ta dika tou mallia einai spasta, enw o Conan exei isio malli.

                              To teleftaio mou provlhma me afthn thn tainia einai o Conan (o opoios mou arese), afto pou den maresei einai ola ta ypoloipa.
                              Poly CG, poly fthno, poly san TV series kai katholou san kinhmatografikh tainia.
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • Entaksei outws h allws to anime to Akira den tha htan kai kati to idiaitero ean den eixe to tromero animation sto xeri, htan petsokomeno (se sxesh me to manga) kai to thema tou den me aggizei kan.

                                Oso kai na to xalasoun ierosylia den prokeitai na ginei IMO.
                                Ενταξει ρε ground ανιμε ειναι, το animation ειναι σαν να λεμε η σκηνοθεσια σε μια live action ταινια (το σημαντικοτερο συστατικο μιας ταινιας) . Και οσον αφορα το manga , ναι το εχω διαβασει και ειναι πολυ ψαγμενο και μαματο αλλα δεν θα χωραγε ουτε σε τριλογια ταινιων ποσο μαλλον σε μια 1,5 ωρα ταινια. Και η ταινια εκανε τη δουλεια της μια χαρα .

                                Τα θεματα που εχει το Akira και ο τροπος που τα "δινει" για εμενα ειναι :resp: αλλα αυτο ειναι και θεμα γουστου και δεκτη καθε γνωμη.

                                Αλλα δεν θα ειναι Ιεροσυλια ; μιλαμε για οροσημο των ανιμε και του ιαπωνικου σινεμα (οσο υπερβολικο και αν ακουγεται) γενικα .

                                Katalavainw to oti den tou paei o rolos apo plevras hlikias alla entaksei einai kati pou paravlepetai, posa 17axrona ksereis pou na kanoun oti kanei o Kaneda sthn tainia?
                                Μα δεν ειναι οτι δεν του παει ο ρολος , μιλαμε οτι ακυρωνει σχεδον ολο το Akira, τα θεματα του, τα παντα . Θα μιλαμε για κατι αλλο που δεν υπαρχει λογος να λεγεται Akira.

                                Θα με κουφάνεις εσύ Μα στο τρέιλερ είναι καστανός, και αν και τα μάτια του δε φαίνονται καλά μου φάνηκαν και αυτά για καστανά!

                                Θα μου πεις βέβαια "το Σβαρτσενέγκερ τον είδες?". Και θα σου πω "τον είδα, αλλά αυτός είναι αρχέτυπος, δε μετράει!"
                                Λατρευω Αρνι, αλλα τι αρχετυπος και πρασινα αλογα, λες και δεν υπηρχαν πριν τον Αρνι αλλοι "μασιστες" . Σαν Κοναν ο Momoa ειναι πολυ πιο in character.

                                Για τα ματια που λες , ναι ειναι μπλε και τα εχουν κανει μπλε post production με cg

                                afto pou den maresei einai ola ta ypoloipa.
                                Poly CG, poly fthno, poly san TV series kai katholou san kinhmatografikh tainia
                                Αυτο ειναι λογο του οτι στην ουσια ειναι comic adaption. Δηλαδη μετατρεπουν σε ταινια το κομικ της Dark Horse που ειναι μεταφορα του ηρωα του Howard . Πραγμα που δεν θα επρεπε να ειναι κακο......

                                Σαν φαν του howard και του Κοναν αν δεν δω red band trailer δεν μπορω να πω ποσο αισιοδοξος ειμαι για την ταινια. Δυστυχως ο σκηνοθετης και μονο με κανει να ανησηχω, τεσπα θα δειξει .

                                Comment

                                Working...
                                X