Announcement

Collapse
No announcement yet.

Cine - news

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Δεν αμφιβάλλω καθόλου ότι το νέο sherlock Holmes θα έχει πολύ πλάκα αλλά ανυπομονώ για το επόμενο Rock'n'Rolla...
    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

    Comment


    • Tinker, Tailor, Soldier, Spy



      Στο ρόλο του Σμάιλυ ο Γκάρι Όλντμαν.

      Ποιός είναι ο Σμάιλυ θα μου πείτε. Είναι ο χαρακτήρας που δημιούργησε ο Τζον Λε Καρέ και πάνω του στηρίχτηκαν σε μεγάλο βαθμό όλες οι κατασκοπικές ιστορίες που ακολούθησαν. Όσοι αρέσκεστε σε κλασσικές ταινίες τύπου "Απόρρητος φάκελος Ίπκρες" με το Μάικλ Κέιν θα καταλάβετε τι εννοώ - είναι ό,τι είναι ο Κόναν ο βάρβαρος για την ηρωική φαντασία.

      Στα της ταινίας λοιπόν, είναι η κινηματογραφική μεταφορά ενός πολύ κλασσικού βιβλίου. Η προηγούμενη ήταν μια επίσης καταπληκτική μεταφορά στην τηλεόραση, σε μίνι σειρά 6 επεισοδίων, με το Σερ Άλεκ Γκίνες στο ρόλο του Σμάιλι. Το σενάριο έχει να κάνει με ένα διπλό πράκτορα (τυφλοπόντικα) των Σοβιετικών που έχει διεισδύσει στους ανώτατους κύκλους της MI6 κατά τον Ψυχρό Πόλεμο, και ο μόνος που μπορεί να τον βρει είναι ο μόλις συνταξιοδοτηθείς Τζορτζ Σμάιλι, ένας τύπος που περισσότερο μοιάζει με μπακάλη παρά με Τζέιμς Μποντ. από το Φεστιβάλ Βενετίας όπου προβλήθηκε, η ανταπόκριση ήταν πως πρόκειται για αριστούργημα.

      Ορίστε και το τρέιλερ

      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

      Comment


      • Γνώριζα για την ταινία λόγο Gary Oldman, είχα δει και το trailer, αλλά πολλές λεπτομέρειες δεν ήξερα. Μετά όμως από το ποστ σου και την αναφορά σου στην σειρά του Harry Palmer, μπήκε μεσα στις πλέον αναμενόμενες

        Comment




        • Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • Comment


            • Se olo to railer eimoun kapws etsi:
              - Yeah! Yeah! Dwse! Gostarw!
              kai sto telos..... ela twra re gamwto pws eimoun sigogoros oti tha valoun MALAKA Hulk!!!
              Exw ksenerwsei apistefta :/
              Exoun vrei enan kai enan hthopoious gia olous tous allous, giati prepei o Hulk na einai o FLWROS!!!!
              Dwste pisw ton mamhmeno ton Edwart Norton :/ :/ :/


              Somari an theleis na deis yparxei seira oloklhrh apo videos pou deixnoun to Hobbit, nomizw apo IMDB eixa vrei to site, an theleis psaksto ligo.
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • Το trailer πάντως δεν με ενθουσίασε. Πάλι ο Λόκι ο villain, ελπίζω να μην είναι μόνο αυτός γιατί θα είναι πολύ fail. Από τους ήρωες για μένα ξεχωρίζει μόνο ο Iron Man. Και φυσικά είναι απόλαυση να βλέπεις την Scarlet να κάνει κωλοτουμπίδια.

                Comment


                • Symfwnw se ola , alla diafwnw gia ton Loki, mono aftos tha mporouse na einai o kakos, prwton giati mporei na kanei grand pragmata ws theos kai defteron to antikeimeno tou endiaferontaos einai o kyvos apo tis prwhgoumenes tainies.
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • Και εγω με Hulk ξενερωσα ασχημα με την φατσα αυτου του τυπα , αλλα ενταξει ολοι οι υπολοιποι ειναι ενας και ενας

                    Comment


                    • Μόλις είδα κι εγώ το τρέηλερ.Δεν είναι πολύ γυμνασμένος ο τύπος που παίζει τον Χαλκ;Εννοώ για Bruce Banner.
                      Κατά τ'άλλα αναμένουμε.Κάτι ακούγεται ότι πέρα από τον Λόκι θα δούμε και μια φυλή εξωγήινων μέσα,και μάλλον θα είναι οι Skrull.

                      The Sorcerer and the White Snake trailer
                      Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Assassin’s Creed movie a done deal, according to Sony Pictures’ domains

                        Several tech blogs and news site have been buzzing for the last 24 hours since Variety broke the news that Sony Pictures was in the final negotations to develop a film franchise based on Ubisoft’s “Assassin’s Creed” videogame series. While the deal hasn’t been officially confirmed by Sony or Ubisoft, that didn’t stop Sony Pictures from registering […]

                        Comment


                        • Star Wars Episode I: The Phantom Menace - 3D Trailer

                          Comment


                          • Ace Attorney the movie

                            Comment


                            • Αυτοί που κάνανε την ταινιά το διάλυσαν. Κατά την γνώμη μου, η καλύτερη ιδέα να γίνει η ταινία, θα έπρεπε να ήταν στην Αγγλία και μ' Άγγλους ηθοποιούς. -_-
                              sigpic

                              Comment




                              • Που πανε χωρις Steven Seagal τα γατάκια ;

                                Comment

                                Working...
                                X