Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μουσική: Τί ακούτε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Τσίμπησα το solo του Garcia και το dare I say των Hermano! Επίσης, να τσεκάρεις Τιτε, αν και θα τους ξέρεις, τους Vista Chino( Oliveri, Garcia, Bjork)


    Επίσης συμμετοχή του Robby Krieger- θεός- στο κομμάτι her bullets energy απο το προσωπικό του Garcia- scroll down για streaming απο soundcloud
    "Her Bullets Energy", a brand new song from former KYUSS and current VISTA CHINO frontman John Garcia, can be streamed using the SoundCloud widget below. The track, which features a guest appearance by guitarist Robby Krieger of THE DOORS, is taken from Garcia's self-titled solo album, which will be...
    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

    Comment


    • Ωωωωω ωραίοι οι Vista Chino, τους ήξερα μόνο σαν όνομα.

      Από Hermano ο δίσκος που πήρες είναι και ο καλύτερος πιστεύω (να μου πεις αν σου άρεσε), τους υπόλοιπους άκουσέ τους πιο προσεκτικά πριν ξοδέψεις χρήματα. Το θέμα που έχω με τους Kyuss και το Garcia είναι πως ενώ μου αρέσουν δε μου γίνονται ποτέ περισσότερο από ευχάριστοι, αυτό που παίζουν μου φαίνεται όλο και περισσότερο mainstream.

      Από άλλες προτάσεις, είχα ξαναβάλει άλλο ένα κομμάτι από αυτή τη δισκάρα 2 σελίδες πιο πίσω αλλά ΘΑ ΞΑΝΑΒΑΛΩ γιατί είμαι admin και μπορώ. Α ρε μπαγάσα Μαρκ...

      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

      Comment




      • Comment


        • ^Πολύ δυνατό

          Δικό σας τώρα, Αεροπλάνο - Αεροπλάνο

          Έχει μεγάλη εισαγωγή αλλά εξελίσσεται ωραία.

          The illusion of free will is an illusion.

          Comment





          • There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

            Comment






            • sigpic

              Comment


              • Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.


                Η μαλακια είναι ότι το έχασα... Δεν πειράζει, next Sunday.

                Comment


                • blast from the past

                  sigpic

                  Comment


                  • ποσο καιρο το εψαχνα και το βρηκα καταλαθος βλεποντας fantastic 4 rise of silver surfer

                    sigpic

                    Comment


                    • Ωραίο κομματάκι, το πέτυχα στο ράδιο.
                      Θα μπορούσε να παίζει και σε video game

                      The illusion of free will is an illusion.

                      Comment




                      • Μία που άκουσα το δίσκο, μία που αγόρασα αυτόν και τον επόμενο. Έλληνες stoners από το Χιλιομόδι Κορινθίας με ΠΟΛΥ τσαγανό. Τους βγάζω το καπέλο, από τα καλύτερα πράγματα που άκουσα εδώ και μήνες.

                        Μπουράι ακούς???
                        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                        Comment


                        • Πολύ καλό συγκρότημα. Τους έχω δει και live και μετράνε. Το νέο τους βέβαια δεν το έχω τσεκαρει ακόμη.
                          Προσωπική αδυναμία από ελληνικα συγκροτήματα πάντως παραμένουν οι Universe217. Ατμοσφαιρικό doom, σε σημεία ψυχεδελικό και απόκοσμο χωρίς περιττές φανφάρες. Απλώς ένα δεμένο σύνολο μουσικών και μια φωνή απο άλλη διάσταση. Χαλαρά κοιτάνε imo στα ματιά συγκροτήματα του εξωτερικού στο χώρο του doom. Ευελπιστώ το νέο τους άλμπουμ να ειναι ακόμη καλύτερο απο το καταπληκτικό Never.


                          Σε stoner καταστάσεις πέρα απο τους γνωστούς Potergeist, Planet of Zeus που groovάρουν γαματα αμφότεροι και ειναι απο τις μπάντες με όνομα στη σκηνη( δε βάζω μέσα βετεράνους Lord13 και Nightstalker) τσεκάρε και τους Dala Sun και Villagers from Ioannina City( παίζει και κλαρίνο μέσα ετσι να θυμάμαι τον τόπο μου:-P)
                          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                          Comment


                          • Ε καλά, Villagers γνωστοί και μη εξαιρετέοι, το Riza ΤΑ ΣΠΑΕΙ! Το πρόσφατο των 1000mods θα σε ενθουσιάσει, πίστεψέ με. Λέγεται Vultures.

                            Με doom δεν είχα ποτέ ιδιαίτερη σχέση αλλά αυτό που έβαλες ακούγεται καλό. Θα ερευνηθεί.
                            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                            Comment


                            • Universe 217 δε θα τους έλεγα doom αλλά μικρή σημασία έχουν οι ταμπέλες,όταν η μουσική είναι τόσο καλή.Thumbs up κι από μένα.
                              Carpe diem

                              Comment




                              • A ρε Dio...

                                (εδώ βλέπουμε το μεγάλο ερμηνευτή με τον Tommy Iommi και διάφορους session μουσικούς στο προσωπικό του project )
                                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                                Comment

                                Working...
                                X