Announcement

Collapse
No announcement yet.

YouTube Channel: New Upload

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Πλάκα πλάκα το Pro Evolution Soccer το σκέφτηκα και 'γω. Πριν γίνουν... μαϊντανός (εποχές PES 4, 5, 6;) δημιούργησαν ένα φαινόμενο στο PS2, φαντάζομαι όχι μόνο στην Ελλάδα. Η ομαλότητα της κίνησης, οι φυσικές, τα controls και γενικά η όλη εμπειρία ήταν κάτι που δεν είχαμε δει προηγουμένως.

    Όμως, ό,τι ανεβαίνει κατεβαίνει δυστυχώς καθώς όπως γνωρίζετε αποφάσισαν να συνεχίσουν να βγάζουν ένα κάθε χρόνο. Στο παρακάτω βίντεο ο διευθύνων σύμβουλος της Konami στο 1:00 λεπτό:



    - Given the prices we charge to students and schools, what sort of improvements have been made;
    - This year we put a "12" on the box.
    The illusion of free will is an illusion.

    Comment


    • 2 καινούρια video από τον Phantom:
      Crash Bandicoot N sane trilogy Fumbling in the dark platinum relic
      Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.


      Crash Bandicoot N sane trilogy Sunset vista platinum relic
      Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.

      Comment


      • Το νεο μας βιντεο στο καναλι μας
        Αν σας αρεσει αυτο το βιντεο καντε μια εγραφη
        ειμαστε ενα νεο κυπριακο gaming καναλι


        Last edited by chrlil; 25-09-2020, 07:41 PM.

        Comment


        • Νέο GO podcast που συζητάμε για την ιστορία του forum!



          Αναμένουμε τα σχόλιά σας καθώς και προτάσεις για όποιον θέλει να συμμετάσχει και για τα θέματα που θέλει να συζητηθούν!
          The illusion of free will is an illusion.

          Comment


          • Άκουσα με πολλή προσοχή και σε σημεία ομολογώ πως ταξίδεψα σε πιο "αθώες" εποχές. Μία υποσημείωση μόνο που αφορά κάτι που είδα στο discord.
            Όταν είχε πέσει το G-O, νομίζω το 2014 απλώς έκανα μια προσπάθεια να μην χαθούμε οι από τότε λιγοστοί εναπομείναντες και είχα ανοίξει το vgwanderers forum. Δεν υπήρξε καμμία αντιδικία η οτιδήποτε. Άλλωστε με το που άνοιξε πάλι το Gamers Odyssey με χαρά μεταφερθήκαμε εδώ ( άλλωστε εδώ έγιναν και οι συζητήσεις για το hot τότε Final Fantasy 15)

            Και χάριν ολοκλήρωσης του αρχείου, ορίστε και το link. Προφανώς έχουν να γίνουν post από την ημερομηνία περίπου που άνοιξε πάλι το Gamers Odyssey.

            Visit our forum at: vgwanderers.proboards.com

            Last edited by Sinclair; 17-09-2024, 05:25 PM.
            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

            Comment


            • Wow δυνατή προσπάθεια και με πολύ περιεχόμενο! Όπως είπε και ο Raf τα μέλη πάντα ήταν ανήσυχα για δημιουργία!
              The illusion of free will is an illusion.

              Comment


              • Originally posted by Ryu_gr View Post
                Νέο GO podcast που συζητάμε για την ιστορία του forum!
                Ένα πουλάκι μου το σφύριξε και μου έστειλε το link, επειδή αναφέρθηκε ένας κάποιος Τίτος κι ένας κάποιος Alucard. Δε θα το ακούσω γιατί θα με πάρουν τα ζουμιά 😥

                Δεν ξέρω από πού να αρχίσω. Δεν έχω ξεχάσει - εννοείται - το Gamers Odyssey ούτε και τα μέλη του, και συνεχίζω να ασχολούμαι με παιχνίδια, αλλά όχι με βάση την επικαιρότητα και πιο αποσπασματικά σε σχέση με το παρελθόν. Έχω εξαφανιστεί όχι από κακία, πικρία ή αποστασιοποίηση, αλλά επειδή δεν έχω πια τόση επαφή με το άθλημα (πολύ παλιό μηχάνημα μέχρι πριν 2-3 χρόνια, προτίμηση για retro, χρόνος, ακόμα και το Steam δεν το πολυανοίγω) και έχω εγκαταλείψει και όλα τα social media εκτός από το LinkedIn, οπότε λογικό είναι όποιος δεν έχει προσωπική επαφή να μη μπορεί να με βρει. Συν τοις άλλοις, η ζωή μου έχει αλλάξει αρκετά όλα αυτά τα χρόνια. Τις περισσότερες φορές παίζω MS Office, Outlook ή Matlab/ Stata/ κάτι αντίστοιχο του διαβόλου, και όποτε περνάω μια ήρεμη περίοδο βάζω κάτι τελείως εκτός εποχής και ανάλογα με τα γούστα μου. Πχ, αυτή την περίοδο παίζω XCOM: Enemy Within σε Classic Ironman, που δε νομίζω πως ενδιαφέρει κανέναν. Τον τελευταίο χρόνο έπαιξα Battle Brothers, Horizon: Zero Dawn, Frostpunk 1 και Battletech, μαζί με κάποια μικρά σύντομα παιχνιδάκια συν το Vampire Survivors, αυτό το κρακ σε μορφή βιντεοπαιχνιδιού. Όπως βλέπετε, όλα αρκετά παλιά πλέον, ενώ το προηγούμενο καλοκαίρι είχα βάλει το μετριότατο Wasteland 2. Παλιότερα τα πράγματα ήταν πιο χαλαρά, σε όλες τις πλευρές, και η ενασχόλησή μου μεγαλύτερη (έλιωνα Path of Exile γύρω στο 2016-2017 πχ, και πολύ παλιότερα πέρασα από το σιχαμερό ρημάδι που λεγόταν League of Legends) αλλά πλέον μετρημένα κουκιά. Πέρα από την περιστασιακή ενασχόληση, σκέφτομαι ανά περιόδους να κόψω το gaming γιατί μου στερεί χρόνο από την ανάγνωση και, δευτερευόντως, τη μουσική, συν το ότι προσπαθώ αποτυχημένα να περιορίσω το χρόνο που περνάω μπροστά από οθόνες.

                Για το Gamers Odyssey αυτό καθεαυτό - από τότε που προέκυψε το μεγάλο τεχνικό πρόβλημα που χάσαμε το forum για ένα μήνα λόγω προβλημάτων του server, και χάθηκε η συνέχεια της επαφής και των συζητήσεων, κάπου έχασα κι εγώ το βηματισμό μου. Ναι, θα μπορούσα να μπαίνω πότε πότε να γράφω κάτι, και μετανιώνω για αυτό, αλλά πλέον υπήρχαν διάσπαρτα ποστ, όχι συζητήσεις, και εγώ έψαχνα ενημέρωση και σχετικά σταθερή κουβέντα ώστε κυρίως να διαβάζω, όχι τόσο να γράφω το μακρύ και το κοντό μου. Προσπαθούσα να παρακολουθώ το GO αλλά από τη μία εγώ δεν έπαιζα οπότε δεν είχα τι να πω, από την άλλη δεν υπήρχε κίνηση και, πέρα από το συναισθηματικό δέσιμο του να χαζεύω ποστ δε συνεισέφερα ουσιαστικά. "Δικαιολογίες" θα μου πείτε, και θα έχετε δίκιο. Σε κάθε περίπτωση σας θυμάμαι όλους και χαίρομαι πραγματικά όταν ξαναερχόμαστε σε επαφή, έστω και τυχαία ή αποσπασματικά.

                Για να λυθεί κάπως το θέμα της επαφής, όποιος θέλει στοιχεία επικοινωνίας, όπου θα με βρει σίγουρα, ας στείλει ΠΜ. Δε θέλω να τα βάλω χύμα στο Internet και, ενώ το έχω υποσχεθεί πολλές φορές, δεν ξέρω πόσο τακτικά θα κάνω login εδώ.

                Επίσης, για να συμμετάσχω, έχω διάφορους κωδικούς από bundles που μπορώ να τους δώσω για giveaway, οπότε πείτε μου. Μερικά είναι καλά παιχνίδια.


                Μερικά κουτσομπολιά λοιπόν!

                Εδώ και 10 χρόνια ζω στη Μ. Βρετανία και πλέον παριστάνω τον καθηγητή χρηματοοικονομικών σε πανεπιστήμιο. Συζώ ευτυχισμένα με την κοπέλα μου και κατεβαίνω Ελλάδα Χριστούγεννα και καλοκαίρι, συνολικά για ένα δίμηνο. H καράφλα μου φαίνεται από το διάστημα, τα γένια μου έχουν ασπρίσει αλλά δεν έχω κοιλίτσα, ξαναέπιασα μετά από αρκετό καιρό την ξιφασκία, κυκλοφορώ με τραγιάσκα, ζω στην εξοχή και το Τιτοκίνητο πωλήθηκε φέτος σε νέο ιδιοκτήτη (ο Alucard δε μπορεί να το ξεπεράσει, ούτε κι εγώ εδώ που τα λέμε). Έχω τακτικότατη επαφή με τον Alucard και το Jedah και τους κατεβάζω retro games και κονσόλες. Έχω εδώ και 2-3 χρόνια ένα Lenovo Legion 7 gaming laptop με AMD Ryzen 7 5800H, 32 GB και nVidia RTX 3070, που είναι κάπου 50% κομμένη σε σχέση με τη desktop έκδοση, και επιτέλους παίζω και κάτι σύγχρονο. Ντρέπομαι που το λέω αλλά δεν έχω παίξει Witcher 3 και Cyberpunk 2077 (ναι, εγώ). Δε ντρέπομαι που το λέω αλλά δεν έχω παίξει κανένα Souls. Πλέον ασχολούμαι με RPG, TBS, strategy/ management και indie και έχω αφήσει λίγο στην άκρη τα adventures (για sports, action, FPS, online ούτε λόγος).




                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                Comment


                • Titus χαίρομαι για την εξέλιξή σου και την τεράστια πνοή που έδωσες με τα posts σου μαζί με τους υπόλοιπους!

                  Θα ήταν ευχής έργο να επιστρέψουν και άλλοι εφόσον το λέει η καρδιά τους και να γράφουν αραιά και πού. Το μόνο σίγουρο είναι ότι κάποιος θα το δει, γιατί στους δρόμους τους ίδιους θα γυρνά. Το forum όσο περνάει από το χέρι μας θα παραμείνει ανοιχτό.
                  The illusion of free will is an illusion.

                  Comment


                  • Originally posted by Titus View Post

                    Ένα πουλάκι μου το σφύριξε και μου έστειλε το link, επειδή αναφέρθηκε ένας κάποιος Τίτος κι ένας κάποιος Alucard. Δε θα το ακούσω γιατί θα με πάρουν τα ζουμιά 😥
                    ...
                    Πρέπει να κανονιστεί podcast τώρα που βρήκαμε το κόλπο

                    Comment


                    • Originally posted by sub_zero View Post

                      Πρέπει να κανονιστεί podcast τώρα που βρήκαμε το κόλπο
                      Νάτοι οι γάτοι!

                      (Πώς γίνεται multi-quote?)

                      Για podcast το μόνο εύκολο είναι να κανονιστεί. Πρακτικά, περί gaming μπορώ να μιλήσω μόνο για τα αποσπασματικά πράγματα που παίζω και παραδοσιακά δεν ενδιαφέρουν τους κονσολάδες, ακόμα και από RPG έχω χάσει πολλά πράγματα. Φαντάζομαι ο Jedah και ο Alucard θα μπορούν να παραβρεθούν, αλλά θα πρέπει να συνεννοηθούμε.

                      Και, όπως είπα, στείλτε ΠΜ να σας περάσω τρόπους επικοινωνίας εκτός GO για να είστε σίγουροι ότι μπορείτε να με βρείτε.
                      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                      Comment


                      • Originally posted by Titus View Post


                        Και, όπως είπα, στείλτε ΠΜ να σας περάσω τρόπους επικοινωνίας εκτός GO για να είστε σίγουροι ότι μπορείτε να με βρείτε.
                        Εγώ σε βρήκα μόνος μου και έστειλα πρόσκληση

                        Comment


                        • Originally posted by Titus View Post

                          Νάτοι οι γάτοι!

                          (Πώς γίνεται multi-quote?)

                          Για podcast το μόνο εύκολο είναι να κανονιστεί. Πρακτικά, περί gaming μπορώ να μιλήσω μόνο για τα αποσπασματικά πράγματα που παίζω και παραδοσιακά δεν ενδιαφέρουν τους κονσολάδες, ακόμα και από RPG έχω χάσει πολλά πράγματα. Φαντάζομαι ο Jedah και ο Alucard θα μπορούν να παραβρεθούν, αλλά θα πρέπει να συνεννοηθούμε.

                          Και, όπως είπα, στείλτε ΠΜ να σας περάσω τρόπους επικοινωνίας εκτός GO για να είστε σίγουροι ότι μπορείτε να με βρείτε.
                          Γεια σου Τίτε κι από εμένα!
                          Καλώς γύρισες.
                          Η αλήθεια είναι πως έχει ατονήσει το forum πλήρως, με τον Ryu_gr να είναι ο μόνος που κρατάει Θερμοπύλες. Κάποιοι λίγοι υπάρχουμε στο discord.
                          Περιμένουμε πώς και πώς τη συμμετοχή σου στο επόμενο GO podcast Ποιές κονσόλες νέας γενιάς έχετε;
                          Originally posted by Squall Leonhart
                          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                          Originally posted by 丹野
                          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                          Originally posted by Ryu_gr
                          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                          Comment


                          • Καλώς τον! Με μεγάλη χαρά να συμμετάσχω, αν και είμαι ο πλέον ακατάλληλος άνθρωπος να μιλήσει για κονσόλα - δεν είχα ποτέ καμία, ειδικά τώρα.
                            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                            Comment


                            • Originally posted by Titus View Post
                              Καλώς τον! Με μεγάλη χαρά να συμμετάσχω, αν και είμαι ο πλέον ακατάλληλος άνθρωπος να μιλήσει για κονσόλα - δεν είχα ποτέ καμία, ειδικά τώρα.
                              Δεν έχω ιδέα πώς μπήκε το λινκ για τις κονσόλες. Έχω να καταγγείλω προβοκάτσια. Τι έχετε να πείτε Ryu_gr;
                              Εννοούσα να μιλήσεις γενικά για την ιστορία των fora που έχουμε περάσει.
                              Originally posted by Squall Leonhart
                              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                              Originally posted by 丹野
                              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                              Originally posted by Ryu_gr
                              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                              Comment

                              Working...
                              X