Announcement

Collapse
No announcement yet.

Διαγωνισμός banners!

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Διαγωνισμός banners!

    ...όπως έλεγα, η πρόταση του DJ άρεσε και αποφασίσαμε να τη βάλουμε μπροστά. Κανόνες του παιχνιδιού.

    1) Φτιάχνετε ένα ή περισσότερα banner, το ποστάρετε ή μας το δίνετε να το ποστάρουμε και περιμένετε την κρίση του Λαού

    2) Μόνοι περιορισμοί το μέγεθος - 1024 *150 pixels - και η ημερομηνία καταβολής banners - 20 Γενάρη.

    3) Στις 21, θα ανοίξει poll ψηφοφορίας, οι κανόνες της οποίας θα ανακοινωθούν και δε θα παρεκκλίνουν πολύ από αυτούς που έχουμε χρησιμοποιήσει ήδη. Περισσότερα για αυτό όταν έρθει η ώρα.

    4) Η διαδικασία ακυρώνεται αν δούμε ότι δεν υπάρχει συμμετοχή ή αν τα υποψήφια banners είναι πασιφανώς κακής ποιότητας και άσχετα με το πνεύμα του forum.

    Μια προσωπική παρατήρηση. Από τα banners που είδαμε μέχρι τώρα - αυτού που έχουμε συμπεριλαμβανομένου, έχουν όλα απαράδεκτες χραμματοσειρές. Πολύ απλές, ένα σκέτο άσπρο ανάμεσα σε χρώματα, ούτε ένα εφέ ή ένα χρώμα...Θα ήθελα να δω καλαίσθητα και δουλεμένα banners που να είναι ολοκληρωμένες δουλειές. Σαν concept, έχουμε ήδη τη φύση του gaming forum μας αλλά και ένα πολύ όμορφο domain name, που παραπέμπει σε ταξίδι, διάστημα, θάλασσα, ηλιοβασιλέματα, κορυφές, πλοία, άθλους και δεν ξέρω τι άλλο. Είναι δύο πολύ καλοί οδηγοί, που μας έχουν δώσει τουλάχιστον ένα πολύ καλό φόντο (με χάλια γραμματοσειρά).

    Εδώ λοιπόν μπορείτε να ανανεώσετε τα banners που είχατε ήδη φτιάξει ή να τα ξαναβάλετε αυτούσια. Μόνο αν ποσταριστούν εδώ θα συμμετάσχουν στην ψηφοφορία. Και μια μικρή παράκληση - για να μην αναγκαστούμε να κόψουμε κάποιο banner, ας αφιερώσετε λίγο χρόνο.

    Αρχίστε!!!
    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

  • #2




    Και ιδού η πρώτη υποψηφιότητα. Πολύ καλό πρώτο δείγμα! Να προσθέσω ότι ΜΟΝΟ banners που έχουν ανέβει εδώ θα γίνονται δεκτά. Όσοι είχατε ποστάρει κάτι κάπου αλλού, ας το μεταφέρετε εδώ.

    Παρακαλώ πολύ πείτε μου αν υπάρχει ακόμα πρόβλημα με το posting σε αυτό το θέμα.
    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

    Comment


    • #3


      Δεύτερη υποψηφιότητα από μένα. Και το από πάνω είναι δικό μου απλά δεν μπορούσα να ποστάρω χθες το βράδυ, δεν ξέρω γιατί, και το έστειλα ΠΜ στον Τίτο. Κανένας άλλος θα βάλει ή θα παίζω μόνος μου;

      Comment


      • #4
        Η πρότασή μου...




        ΔΕΝ ξέρω από photoshop οπότε μπορεί κάποιος να το πάρει και να το σουλουπώσει λιγάκι.Νομίζω θα ήταν ωραίο να αντιστραφούν τα χρώματα του ουρανού με αυτά της θάλλασας(ναι ακούγεται περίεργο αλλά μου αρέσει....).Τέσπα,όποιος θέλει ας το πάρει και αν θέλει στέλνει και pm για να το συζητήσουμε

        EDIT:
        Με αναπροσαρμογή όπως ζήτησε ο Titus:



        Και ξαναλέω...όποιος θέλει μπορεί να το πάρει και να το σχεδιάσει καλύτερα με photoshop μιάς και εγώ δεν ξέρω


        Comment


        • #5
          Ωραια ξεκινησαμε... ειδικα αυτο που ποσταρε ο Τιτος πολυ με αρεσει.

          Δυστυχως σε αυτο το παναρχαιο PC δεν εχω photoshop, θα πιασω δουλεια μολις γυρισω Αθηνα. Εν τω μεταξυ θα εχω το χρονο να σκεφτω κατι.

          Btw δε θα ηταν καλυτερα "Gamers' Odyssey" παρα "Gamer's Odyssey";
          Do a barrel roll!

          Comment


          • #6
            Loipon na ena diko mou banner + tin voitheia tou ellesar se merika simeia..
            Epeidei den ksero na use photoshop einai akoma ligo proxiro..

            Eithela na valo karavi alla den evriska kana kalo.. :S
            Opote leo na c(l)opy tou ellesar XD

            Comment


            • #7
              ένας gamer aκούγεται πιο μοναχικός και ταιριάζει καλύτερα στην οδύσσεια, κατά την άποψή μου.
              Λεπτομέρειες.
              Δεν έχω photoshop γμτ

              Comment


              • #8
                Επειδή οι υποψηφιότητες είναι αρκετές προτείνω οι admins της σελίδας να βρούν ένα τρόπο να εναλλάσεται σε τακτά χρονικά διαστήματα το banner. Αν κολλήσετε στείλτε ένα πμ να βρούμε λύση. Όλα τα banners πάντως είναι εξαιρετικά...
                Insert Coin

                Comment


                • #9
                  Εγώ πάλι θα πρότεινα να ξαναδείτε το αρχικό ποστ και να κάνετε μια αναπροσαρμογή σε όσα banners δεν πληρούν τις διαστάσεις...

                  (Jedah με βάζεις σε σκέψεις...Ένα gif μήπως???)
                  Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                  Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                  Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                  Comment


                  • #10
                    Μιας και είπες gif.



                    Έψαχνα font τύπου "enter coin" αλλά δεν έβρησκα.

                    Comment


                    • #11
                      I am digging to Banner tou Chris top... props! poly kalo!

                      To "Join the journey" mou thimizei palio arcade tou typou: "Insert coin to join journey"
                      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                      Kindred, this blade and I.
                      "

                      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                      Greek Gaming Videos
                      Greek Final Fantasy Forum

                      Comment


                      • #12
                        To "Join the journey" mou thimizei palio arcade tou typou: "Insert coin to join journey"
                        [/b]
                        Αυτό ακριβώς ήθελα να κάνω, χεχε! Πέτυχα τον σκοπό μου. :icon_twisted:

                        Comment


                        • #13
                          Skepsou na valeis kati kai sthn adeia deksia gwnia tou banner... ena ploio isws?
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • #14
                            Ωραιο το τελευταιο αλλα το flashing logo πρεπει να αλλαξει asap, imo παντα.

                            Comment


                            • #15
                              Υπενθυμίζω στα παιδιά που πόσταραν banners που δεν πληρούν τον όρο για τις διαστάσεις να τα αλλάξουν

                              Χωρίς να θεωρηθεί παρέμβαση στο διαγωνισμό, η γραμματοσειρά του flashing logo είναι άσχετη με το υπόλοιπο πανέμορφο background. Εξαιρετική ιδέα, άστοχη υλοποίηση...Ένα edit μήπως ;)

                              Επίσης, αν δούμε πως έχουμε πολλές εξαιρετικές συμμετοχές, ΙΣΩΣ κατασκευάσουμε ένα gif με τα τρία πρώτα banners στην ψηφοφορία... ;) ;) ;) Απλά μια σκέψη!

                              Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                              Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                              Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                              Comment

                              Working...
                              X