Announcement

Collapse
No announcement yet.

Warn system: Δοκιμαστικό στάδιο

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ε δεν θα μπει σε ολους warn, δε καταλαβαινω τη λογικη αυτου που λες.
    Do a barrel roll!

    Comment


    • Η αληθεα ειναι οτι τα πραγματα δεν ειναι τοσο τραγικο ομως δειτε και απ'την αλλη μερια. Ειναι τοσο μεγαλο θεμα αν 1-2 μελη δεχθουν warn; Απαγορευτηκε ποτε σε κανεναν να πει την αποψη του; Εστω ομως οτι καποιοι θεωρησουν πως οι mods πηραν μια αυστηρη αποφαση σε ενα θεμα, πιστευετε οτι σ'αυτη τη περιπτωση δε θα ακουστει η αλλη αποψη;

      Οσο καιρο ειμαι στο forum εχω δει να κλειδωνουν θεματα επειδη ειναι ακυρα περιεχομενου ή αρκετα προσβλητικα (βλεπε αυτο με τους γαμους ομοφυλοφιλων που ανοιξε ο Φυγε). Δεν εχω δει να κλειδονονται ή να σβηνονται topics/posts επειδη εκφραζουν μια διαφορετικη αποψη.

      Αυτο που θελω να πω ειναι οτι μεχρι στιγμης οι mods ειναι παραπανω απο χαλαροι και ανεχτικοι. Ας μη τους κατακρινουμε χωρις να εχουν κανει κατι το μεμπτο. Περιμενετε κι αν δειτε κατι με το οποιο δε συμφωνειτε ανοιχτε ενα θεμα και πειτε το. Ειμαι σιγουρος οτι κανεις δε θα δοκιμασει να κλεισει το στομα κανενος σ'αυτο το φορουμ.
      [/b]
      Δεν ξέρω αν αναφέρεσαι και σε εμένα (πληθυντικός γαρ) αλλά θέλω να το ξεκαθαρίσω: Οι mods μέχρι στιγμής συμπεριφέρονται και χαλαρά και επεμβαίνουν εκεί που πρέπει μέχρι στιγμής και προφανώς, δεν τους κατακρίνω σε καμία περίπτωση. Ούτε είμαι κατά της χρήσης του warn, το θέμα που θέτω είναι ο τρόπος χρήσης του. Απλά δεν θέλω να δω υπερβολική αυστηρότητα, σε σημείο που να χαθεί η ελευθερία στο postάρισμα και να "χαθεί" η διάθεση για πλάκα έναντι του φόβου του warn. Η όλη διαφωνία μου ήταν με τους χρήστες που με έκαναν να νομίσω ότι αυτό το forum βρίσκεται ένα βήμα πριν την καταστροφή.
      "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

      Comment


      • Τι ακριβώς δε καταλαβαίνεις;
        Αν δεν είναι υπερβολή η εισαγωγή ενός ολόκληρου μέτρου στο forum, για τη πάρτη ενός ατόμου, τότε τι είναι;
        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

        Comment


        • Η εισαγωγη δε καταλαβαινω που ενοχλει. Βασικα η μπαρα του warn υπαρχει εδω και μηνες, προκαλει προβλημα; Και το μετρο δε μπηκε για ενα μονο μελος, μπηκε για οποιονδηποτε χανει το μετρο. Αλλωστε σημερα δε θεωρω οτι ο Φυγε ηταν αυτος που προκαλεσε περισσοτερο.
          Do a barrel roll!

          Comment


          • Στα λόγια μου έρχεσαι, αλλά τέλος πάντων.
            Δε με ενδιαφέρει αν θα μπει ή όχι.
            Εξάλλου αν δε γίνει κατάχρηση (που δε νομίζω), δε μπορώ να δω πως με την παρούσα συμπεριφορά που υπάρχει στο forum, θα τρώει κανείς warn, εκτός του ΦΥΓΕ.
            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

            Comment


            • Δεν ξέρω αν αναφέρεσαι και σε εμένα (πληθυντικός γαρ) αλλά θέλω να το ξεκαθαρίσω: Οι mods μέχρι στιγμής συμπεριφέρονται και χαλαρά και επεμβαίνουν εκεί που πρέπει μέχρι στιγμής και προφανώς, δεν τους κατακρίνω σε καμία περίπτωση. Ούτε είμαι κατά της χρήσης του warn, το θέμα που θέτω είναι ο τρόπος χρήσης του. Απλά δεν θέλω να δω υπερβολική αυστηρότητα, σε σημείο που να χαθεί η ελευθερία στο postάρισμα και να "χαθεί" η διάθεση για πλάκα έναντι του φόβου του warn. Η όλη διαφωνία μου ήταν με τους χρήστες που με έκαναν να νομίσω ότι αυτό το forum βρίσκεται ένα βήμα πριν την καταστροφή.
              [/b]

              Aυτο σου εξασφαλιζω πως δεν προκειται να γινει για κανεναν λογο. Το spam σε λογικα πλαισια θα ειναι παντα ανεκτο - ποσο μαλλον ο χαβαλες.
              Το μονο που θελουμε να αποφυγουμε καπως (και ψαχνουμε τη βελτιστη οδο) ειναι η αποφυγη "ξεκατινιασματος" μεταξυ ατομων (παρατηρηθηκαν εντονα flames τελευταια) και γενικα προσβολες κατα ολοκληρων ομαδων (υπενθυμιζω πως ειναι ενοχλητικο και προσβλητικο για καποιους να διαβαζουν σχολια ρατσιστικου κτλ χαρακτηρα).
              Ελπιζω να συμφωνεις ως εδω.

              Comment


              • -Το πρόβλημα δεν είναι το spam

                -Το πρόβλημα δεν προέρχεται από ένα άτομο (τον ΦΥΓΕ ο οποίος αναφέρθηκε σε προγούμενα ποστς)


                Το πρόβλημα είναι ότι έχουμε πολλές προσωπικές αντιπαραθέσεις. Πρόχειρα πρόχειρα μου έρχονται στο μυαλό οι περπτώσεις gz-akira, shadow-ueg, onibocho-ΦΥΓΕ και υπάρχουν και άλλα περιστατικά.

                Τι μπορει να γινει για αυτό; Πολλά και τίποτα. Σε κάθε περίπτωση κάποιοι θα είναι δυσαρεστημένοι αυτό είναι σίγουρο. Το πιο εύκολο για μας θα ήταν να κλείσουμε το περι ανέμων και υδάτων ή να απαγορέψουμε κάθε πολιτική/θρησκευτική συζήτηση γιατί αυτές οι συζητήσεις συνήθως οδηγούν σε ένταση (βέβαια εντάσεις δημιουργούνται πολύ εύκολα και σε άσχετα θέματα) ** Προφανώς κάτι τέτοιο δεν θέλουμε να το κάνουμε . Το μπαν για μένα σε καμία περίπτωση δεν είναι λύση, ειδικά εγώ τουλάχιστον και σαν αντμιν δεν θέλω να φεύγει κανείς από εδώ μέσα παρά μόνο εαν υπάρχει πάρα μα πάρα πολύ σοβαρη παράβαση. Το warn λειτουργεί σαν μπαμπούλας, είναι η πιο αναίμακτη λύση αλλά προσωπική μου άποψη δεν πρόκειται να αλλάξει ριζικά συμπεριφορές (αυτό μάλλον είναι αυτονόητο). Το ζήτημα είναι ο καθένας εδώ μέσα να αναλογιστεί τις ευθύνες του και πριν γράφει οτιδήποτε να βάζει πρώτα το μυαλό του να λειτουργήσει.

                Και για να επιστρέψω σε αυτό που είπα στην πρώτη πρόταση μου, το spam δεν είναι κάτι που "ποινικοποιείται", τουλάχιστον όχι όταν αυτό δεν ξεπερνάει κάποια όρια. Προς το παρόν κανείς δεν έχει πλησιάσει στο ελάχιστο το όριο αυτό. Εϊμαι σίγουρος ότι κάποιοι διαβάζοντας την προηγούμενη πρόταση θα λένε από μέσα τους "τι μαλακίες μας λέει τώρα αυτός". Θα πρέπει να καταλάβουμε ότι δεν αναζητούν όλοι το ίδιο πράγμα σε ένα φόρουμ. Άλλοι θέλουν κάτι πιο χαλαρό και χαβαλετζίδικο, άλλοι κάτι πιο σοβαρό. Εμείς δεν θα βάλουμε ταμπέλες, ούτε θα επιβάλουμε το ένα από τα 2 στυλ. Νομίζω ότι η μέχρι τώρα συνύπαρξη των 2 αυτών στοιχείων γίνεται με αρκετά ομαλό τρόπο.


                Το θεμα ειναι πως καποια νεα topics που δημιουργουνται ειναι εντελως spam friendly by default αν καταλαβαινεις τι εννοω. Κατι ο χαρακτηρας ο κουτσομπολιστικος, κατι η επιδειξη "κλειστου μυαλου" και διαφορων συγμπλεγματισμων .. ε δε θελει και πολλα. Ξαναναφερω το θεμα για gay γαμους το οποιο μου φανηκε διανοητικος ξεπεσμος.[/b]
                Διανοητικός ξεπεσμός γιατί; Το θέμα είναι πολύ σοβαρό και είναι τώρα στην επικαιρότητα. Και το λέω αυτό εγώ που ήμουν αυτός που το κλείδωσε. Απλά κάποια θέματα είναι σίγουρο ότι θα δημιουργούσαν μπάχαλο με διαμάχες και για αυτό δεν είναι για να συζητιούνται στο συγκεκριμένο τουλάχιστον φόρουμ.


                Tι να σας πω, το τι γίνεται σε ένα off-topic δε με απασχολεί και τόσο και, για να είμαι ειλικρινής, δε βρίσκω και λόγο για να υπάρχει. Σαφώς και με νοιάζει το τι γίνεται στο gaming forum και μπορώ να πω ότι δεν είμαι ευχαριστημένος από την όλη κατάσταση. Τέλος πάντων, ότι είχα να πω το είπα, keep going.[/b]
                Συνολικά το general discussion έχει περισσότερα ποστς από το περί ανέμων και υδάτων. Γενικά η αναλογία είναι καλή. Απλά σε γενικές γραμμές δεν είμαστε και πάρα πολλοί και ο καθένας έτσι και αλλιώς δεν ενδιαφέρεται για ολόκληρο το κομμάτι της αγοράς των vg αλλά για ένα μέρος. Εγώ πχ sony & pc section δεν τα ανοίγω σχεδόν ποτέ.



                Σαν ένα γενικό συμπέρασμα θα πω ότι δεν έχει έρθει καμία καταστροφή. Υπάρχουν κάποια περιστατικά, αυτό είναι δεδομένο αλλα προσωπικά δεν μπορώ να πω ότι με ανησυχεί ιδιαίτερα που να φτάνω σε αδιέξοδο. Το σημαντικότερο είναι ότι είμαστε πλέον σε απόσταση αναπνοής πλέον από μία πιθανή "γιγάντωση" του φορουμ και δεν ξέρω πως γίνει αυτή η μετάβαση χωρίς προβλήματα. Loggo Πάντως το πρόβλημα σε καμία περίπτωση το θέμα δεν είναι ένα άτομο όπως ανέφερα και πιο πάνω. Ο ΦΥΓΕ έχει το μερίδιο που του αναλογεί μέσα στην όλη κατάσταση αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι ο μόνος και φυσικά δεν είναι και ο λόγος για τον οποίο κάνουμε τώρα αυτή την κουβέντα.

                Comment


                • δεν ειχα σκοπο να απαντησω κι εγω εδω, αλλα ειδα το ονομα μου και θελω να πω λιγα πραγματα...

                  πρωτον, δεν εχω απολυτος κανενα μα κανενα προβλημα με τον UEG, ισα ισα στο τοπικ που λεγε "Με ποιους θα γινοσασταν φιλος μεσα απ'το φορουμ" ειπα οτι ο UEG θα ηταν ενας απο αυτους. μια φορα ηρθαμε σε αντιπαραθεση μοναχα για τα περι χωρας, συστηματος και τροπου ζωης αν θυμαμαι καλα, οι αποψεις μου απο ορισμενους ισως χαρακτηριστηκαν πολυ extreme ή και ηλιθιες, κι απο τοτε προσωπικα εγω ελατωσα (πιστευω) να αναφερομαι στα πολιτικα και γενικα να συζηταω το θεμα αυτο, εφοσον ενοχλησε τοσο. ξαναλεω, δε ξερω αν ο UEG εχει καποιο προβλημα μαζι μου ακομα, εγω παντως δεν εχω απολυτος κανενα, κι ουτε καν θυμαμαι το συμβαν και τι ειχε υποθει τοτε (αμφιβαλλω αν βριστικαμε ασχημα), αλλα και να το θυμομουν παλι δεν ειναι λογος μια διαφορετικη αποψη για να κρατησεις κακια σε ενα ατομο, ειδικα μεσω φορουμ!

                  δευτερον, δεν εχω φυσικα κανενα προβλημα ουτε με τον ΦΥΓΕ 114 πλεον! αρχικα ισως μου ξυνιζε λιγακι αυτη η ακροδεξια και φασιστικη πολιτικη του, και το οτι ειναι κολλημενος του ΛΑ.Ο.Σ., αλλα μετα που το πηρα πιο χαλαρα το θεμα, βλεπωντας κι ολας το ποσο πλακα κανει, μπηκα στο "πνευμα" του. σαφως κι αλλοι δεν εχουν την ορεξη του που σχολιαζει σχεδον τα παντα, αλλα βρισκω ασημαντα τα περισσοτερα... πχ σημερα με τον fandago που του προτεινε την Παπαρηγα και νευριασε ή χτες με τον Onibocho που απλα ειπε τη γνωμη του για τα θυληκα. απλα ειναι ισως λιγακι πιο "χαλαρος" απο τι οι υπολοιποι και δε παιρνει το φορουμ και ισως το ιντερνετ ολο γενικοτερα τοσο στα σοβαρα. και καλα κανει εδω που τα λεμε. ξαναλεω δεν με ενοχλει!

                  ...εγω παντως αν ενοχλω ορισμενους φευγω ανετοτα, ετσι κι αλλιως πλεον ποσταρω μονο στα off topic γιατι δεν ασχολουμαι με videogames.

                  οσον αφορα τα περι warn και ban τωρα, ban θα εδινα μονο σε καποιον που με το που γραφτηκε αρχισε να βριζει και να βριζει αισχρα και προσβαλλοντας παρα πολυ τους αλλους (να πιασει μανες πατερες κλπ λεμε τωρα). warn αν και συνεχιζω να το βρισκω αχρηστο, αν γουσταρετε να το βαλετε και να ριχνετε απο ενα σε οσους βλεπετε πως διαπληκτιζονται και πανε για τσακωμο, οκ καντε το. απλα δεν σημαινει κατι, το πολυ πολυ να νευριασει και να ηρεμισει αυτος που το φαγε για μια δυο μερες. τελος και μην το αναλυετε περισσοτερο το θεμα, καταντα κουραστικο οταν γραφει ο καθενας κειμεναρες.

                  Comment


                  • πρωτον, δεν εχω απολυτος κανενα μα κανενα προβλημα με τον UEG, ισα ισα στο τοπικ που λεγε "Με ποιους θα γινοσασταν φιλος μεσα απ'το φορουμ" ειπα οτι ο UEG θα ηταν ενας απο αυτους. μια φορα ηρθαμε σε αντιπαραθεση μοναχα για τα περι χωρας, συστηματος και τροπου ζωης αν θυμαμαι καλα, οι αποψεις μου απο ορισμενους ισως χαρακτηριστηκαν πολυ extreme ή και ηλιθιες, κι απο τοτε προσωπικα εγω ελατωσα (πιστευω) να αναφερομαι στα πολιτικα και γενικα να συζηταω το θεμα αυτο, εφοσον ενοχλησε τοσο. ξαναλεω, δε ξερω αν ο UEG εχει καποιο προβλημα μαζι μου ακομα, εγω παντως δεν εχω απολυτος κανενα, κι ουτε καν θυμαμαι το συμβαν και τι ειχε υποθει τοτε (αμφιβαλλω αν βριστικαμε ασχημα), αλλα και να το θυμομουν παλι δεν ειναι λογος μια διαφορετικη αποψη για να κρατησεις κακια σε ενα ατομο, ειδικα μεσω φορουμ! [/b]
                    Δεν είπα ότι έχει πρόβλημα με κάποιον. Ούτε θυμάμαι πως ακριβώς είχε αρχίσει ο καυγάς. Πάντως ο άλλος είχε φτάσει να σου ζητάει ραντεβού για μπουνίδια . Οι απόψεις του καθένα δεν είναι πρόβλημα. Πρόβλημα μπορεί να υπάρξει ίσως με τον τρόπο τον οποίο τις εκφράζει ή προσπαθεί να τις επιβάλλει ή φυσικά αν περιέχουν χαρακτηρισμούς για κάποιον άλλο. Γενικά σκοπός μου δεν είναι να "στοχοποιήσω" κάποιους ατομικά αλλά να αναφέρω και να προσπαθησω να περιορίσω το συγκεκριμένο φαινόμενο που έχει παρατηρηθεί.

                    Comment


                    • Δεν ειχε εμπλακει ο Shadow στο περιστατικο με τον UEG .

                      Comment


                      • οχι υπηρξε και μια αντιπαραθεση μου με τον UEG, το θυμαμαι, αλλα δε θυμαμαι τι ακριβως υποθηκε και ποια ηταν η αιτια. οπως και να χει, η βια ΔΕΝ ειναι λυση (η Λια ομως ειναι Βισση ). γενικα το βρισκω χαζο να πλακωνεσαι μετα τα 18, κι ακομα πιο χαζο βρισκω να πλακωνεσαι για κατι που συνεβη στο ιντερνετ.

                        Comment


                        • Εγώ όπως είχα δηλώσει είμαι υπέρ του warn system.Τότε ήμουν για ενδεχόμενες καταστάσεις που μπορεί να συνέβαιναν τώρα είμαι για καταστάσεις που συμβαίνουν.Είναι ότι χειρότερο να μπαίνεις στο forum και να βλέπεις τον ΦΥΓΕ να λέει τον onibocho ανώμαλο που έχει μία φωτογραφία και ο onibotso να του λέει ότι χρειάζεται oniboutso.Τότε μερικά μέλη βγήκαν και είπαν να ρίξουν ένα warn να ησυχάσουνε.Αυτό είναι ένα περιστατικό μόνον.Ακόμα ένα ήταν ο ΦΥΓΕ εναντίον fandago που πάλι το εριστικό περιεχόμενο των post ήταν επίθεση

                          Το warn ΔΕΝ θα είναι μπαμπούλας.Θα μπορούμε να συζητάμε με χαβαλετζίδικο τρόπο να εκφράζουμε τις απόψεις μας με ΑΝΕΣΗ...Το μόνο που θα διακόψει είναι αυτές οι συμπεριφορές που μόνον ωραίο κλίμα δεν προσφέρουν.ΓΙα αυτό πρέπει να μπει.Ωραίες συζητήσεις ΜΠΟΡΟΥΝ να υπάρξουν γύρω από λεπτά θέματα(θρησκεία,πολιτική κτλ) και αυτό το έχουμε αποδείξει στο θέμα τις θρησκείας όπου δεν εκτροχιάστηκε πουθενά από όσο θυμάμαι.... Αυτές οι επιθέσεις είναι άσχημες,αυτές πρέπει να κοπούν και δυστυχώς αν δεν γίνει κάτι δεν θα κοπούν.

                          Για spam δεν τίθεται θέμα φυσικά,σιγά το spam που γίνεται.Δεν πρόκειτε να μπει warn για spam και το ξέρουμε αυτό,εκτός βέβαια αν αρχίσει ένας σε κάθε topic να σπαμάρει πράγμα απίθανο με τα μέλη που έχουμε...

                          Και ας μην ξεχνάμε ότι με το ανέβασμα της σελίδας σε πολύ λίγο καιρό όπως μας έχουν υποσχεθεί η κοινότητα θα ανοίξει και τότε να δούμε τι θα κάνουμε...

                          Ban σε καμία περίπτωση δεν είναι θεμιτό και πιστεύω πως οι mods θα κάνουν τα πάντα για να το αποτρέψουνε.Αν όμως ένα μέλος εκτροχιαστεί και αρχίζει και βρίζει μάνες κτλ τότε σίγουρα πρέπει να το φάει το ban.Κάτι το οποίο δεν νομίζω κανείς από αυτά τα μέλη δεν πρόκειτε να το κάνει...

                          Τους mods ούτως ή άλλως του εκλέξαμε,του ξέρουμε και γνωρίζουμε ότι είναι χαλαροί αλλά ορισμένες φορές ΠΡΕΠΕΙ να τραβήξουν λίγο τα σχοινιά IMHO


                          Comment


                          • Η αλήθεια είναι πως δεν υπήρξε κάτι το τραγικό ή κάτι που να σηκώνει ban. Υπήρξαν έντονες αντιπαραθέσεις, όμως, σε λεπτά θέματα ενίοτε (και δε μιλάω για πολιτική, θρησκεία και τα λοιπά, εκεί, προσωπικά, είμαι λίαν ανεκτικός), τα περιστατικά αρχίζουν να συσσωρεύονται και να πληθαίνουν και πολλοί δείχνουν να μην ικανοποιούνται από αυτήν την κατάσταση. Δεν θέλω και δεν πρόκειται να αναφέρω δημοσίως συγκεκριμένα περιστατικά ή ονόματα - αρκεστείτε προς το παρόν στο ότι μέλη που δεν πήραν θέση στο παρελθόν, ζητούν πλέον να εισαχθεί.

                            Καλώς ή κακώς, όταν συνολικά επτά άτομα μόνο είναι σαφώς κατά του warn, ο κάθε ένας που ξεπετάγεται και είναι υπέρ, μας αναγκάζει να αναθεωρήσουμε την κατάσταση και να δούμε που κινούμαστε. Η κοινότητα είναι μικρή και δημοκρατική, οπότε ναι μεν γίνεται αυτό που θέλει η πλειοψηφία, αλλά λαμβάνεται υπ' όψιν κάθε άποψη, όπως έγινε και την πρώτη φορά που προτάθηκε η εισαγωγή του συστήματος.

                            Οι φοβίες ορισμένων με ανησυχούν ιδιαίτερα και μπορώ να πω πως με ενοχλούν και σε κάποιο βαθμό. Δε μπορώ να καταλάβω από που κι ως που κάποιος θα φοβάται να postάρει λόγω warn system. Εδώ γίνονταν καβγάδες και δεν υπήρχε καν παρέμβαση moderator ενίοτε (επίτηδες, γιατί την επιείκεια εσείς την ζητάτε) και ξαφνικά θα αρχίσουμε να μοιράζουμε warns σε posts που είναι εκτός θέματος ή κάνουν χαβαλέ; Αν είναι δυνατόν ρε παιδιά... Το warn θα χρησιμοποιηθεί σε περιπτώσεις ατόμων που κινούνται απαράδεκτα.

                            Διαβάσατε την λίστα με τις παραβάσεις στην πρώτη σελίδα και τα πήρατε πολύ τοις μετρητοίς μου φαίνεται. Ναι, υπάρχουν ρευστές έννοιες εκεί, αλλά οι έννοιες είναι ρευστές με ή χωρίς warn και όπως μπορεί να ενοχλήσει ή να αμφισβητηθεί το warn, μπορεί κάλλιστα να ενοχλήσει ή να αμφισβητηθεί η απλή παρέμβαση του moderator. Η διαφορά είναι πως το warn "τσιγκλάει" λίγο περισσότερο τον χρήστη να προσέξει. Εννοείται πως θα είμαστε εξίσου επιεικείς, αλλά το warn, λόγω του ότι είναι πιο αντικειμενικό κι εύχρηστο από το να κάθεσαι και να μετράς πόσες φορές έκανες παρατήρηση στον εν λόγω χρήστη, είναι και πιο αποτελεσματικό.

                            Ban δεν πιστεύω ούτε κι εγώ πως θα πέσει, αλλά αν οι διάφοροι πάρουν το warn system στην πλάκα και νομίσουν πως το βάλαμε μόνο για να τους φοβίσουμε ή ότι με το που θα φτάσει στο 90% (όσο δύσκολο κι αν είναι να φτάσει εκεί) δεν θα το πειράζουμε πλέον, πλανώνται πλάνην οικτράν και το ban τους περιμένει με ανοιχτές αγκάλες. Και οι διάφοροι δεν είναι οποιοιδήποτε χρήστες δημιούργησαν πρόβλημα μια ή δυο φορές. Ουσιαστική τιμωρία μέσω του warn system (ban δηλαδή) θα δέχονται μόνο όσοι δημιουργούν συστηματικά σοβαρά προβλήματα. Προς το παρόν δεν υπάρχει τέτοιος, αλλά ένα μικρό ποσοστό warn θα είναι αρκετό για να συνετίσει όσους δημιουργούν συστηματικά μικροπροβλήματα ή περιστασιακά σοβαρότερες δυσκολίες στην λειτουργεία του forum, μόνο και μόνο λόγω της ιδέας ότι δυνητικά θα μπορούσαν να μαζέψουν αρκετά μεγάλο ποσοστό ώστε να πάρουν το μπούλο, που θα έλεγε κι ο Μητσικώστας.
                            "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                            Comment


                            • 2 selides prin kai nomiza pws eixe teleiwsei o kosmos, 2 selides meta kai to Ban egine aplws syzhthsh gia na mpei to warn system.

                              Egw prosopika pantws den kserw ean ekana th thesh mou gnwsth.
                              Eimai kata tou warn system, oxi omws epeidh fovamai tipote h kati tetoio.
                              Ean o allos apofasisei na kanei treles, tou stelneis ena proeidopoihtiko PM, ean synexeistei h katastash, tote apeftheias Ban.

                              Genikotera eimai afths ths apopshs.
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • Τελικά μετράει καθαρά τι εικόνα θέλεις για το forum.

                                1) Εικόνα παρέας, καφενείου, κερκίδας; Τότε μόνο σε συμπεριφορές απίστευτα ακραίες κάνεις ban.

                                2) Εικόνα υγιούς gaming community*; Ban σε όποιον προκαλεί την ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ διατάραξη αυτής της εικόνας...

                                *Υγιές gaming community: Μια κοινότητα παικτών που μοιράζεται τον ενθουσιασμό και τις γνώσεις πάνω στο gaming με απόλυτα αγνά και αλτρουιστικά κίνητρα.
                                Insert Coin

                                Comment

                                Working...
                                X