Announcement

Collapse
No announcement yet.

Καλωσήρθατε!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Threads: 1,037, Posts: 59,324, Members: 274, Active Members: 81
    Welcome to our newest member, gomen@r@
    Πάλι αρχίσατε τις κοτσάνες σας ???
    sigpic

    Comment


    • καλως σας βρηκα!


      ....οχι ακριβως η πρωτη μου επισκεψη μιας και ενω εχω ξαναρθει αρκετες φορες σ'αυτο το forum...που για καποιο μυστηριο λογο εχω ξεχασει γιατι δεν ειχα γραφτει τοσο καιρο

      Νικος, ετων 25 απο αθηνα , ειμαι (μαλλον) gamer απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου και παιζω κυριως fighting games, rpgs ολων τα κατηγοριων (η τουλαχιστον ετσι νομιζω), μαζι με καποια action και strategy games επιλεκτικα

      απο fighting games παιζω σε competitive lvl (για τα ελληνικα δεδομενα)
      sfiv και blazblue

      +λιγο arcana heart 2 με ενα φιλαρακι που μενει japan και οποτε ερχετε το βαζουμε (αυτο το τελευταιο μην το πειτε παραεξω plz)
      επαιζα και soul calibur iv ομως δεν ασχολουμε πλεον μαζι του

      favorite fighting games of all time:darkstalkers,guilty gear


      θα κανω μια λιστα με μερικα αγαπημενα games (kυριως rpgs) που μου ερχονται στο μυαλο
      για να παρετε και μια ιδεα απο τα γουστα μου και το τι games εχω παιξει,
      αφου οι περισσοτεροι δεν με γνωριζετε αλλα μιας και απο οτι καταλαβα ειστε μια μεγαλη παρεα εδω στο gamers odyssey πιστευω θα βοηθησει

      bringandine (best sleeper hit most underrated game ever imho)
      front mission 3 kai 5
      xenogears-xenosaga ep 3
      tales of destiny remake ps2 rebirth/abyss
      diablo 2 lod
      baldurs gate 1-2
      suikoden 2 και 5
      heroes of might and magic 3 kai 5
      dark age of camelot
      smt lucifers call
      planescape torment
      witcher
      kotor 1-2
      valkyrie profile 1-2
      skies of arcadia
      shadow hearts covenant
      symphony of the knight
      icewind dale 1-2
      starcraft
      lufia 1-2
      eternal sphere-okami


      αλλα αγαπημενα series worth mentioning

      wild arms
      dragon quest
      final fantasy (duh? ε προφανως δεν επρεπε καν να το γραψω)
      .hack GU
      star ocean
      persona
      breath of fire
      fire emblem
      lunar
      grandia
      ultima (pc)
      digital devil saga

      απο την νεα γενια ξεχωριζω τα:

      valkyria chronicles
      fallout 3
      mass effect 1 (atm παιζω το 2)
      demons souls
      magna carta 2
      star ocean 4
      dragon age origins
      torchlight
      tales of vesperia


      απο handheld νεας γενιας

      devil survivor
      phoenix wright series
      dissidia
      crisis core
      order of ecclesia
      tales of hearts
      soma bringer

      ok σταματαω τις λιστες γιατι θα μπορουσα να γραψω τομους:kill:

      αλλα hobbies ενδιαφεροντα gym,ταξiδια,music (dark alternative ακουσματα οπως goth,ebm,wave ktlp), anime/manga, japan culture, ταινιες του woody allen και του tim burton

      απο το site γνωριζω τον gz τον maxim τον ruy.gr οπως και τον xeno τα παιδια τα γνωρισα μεσα απο ενα γνωστο ελληνικο site για fighting games,

      ο gz ητανε αυτος που μου προτεινε να τσεκαρω το gamers odyssey πριν αρκετο καιρο

      τα στοιχεια που μου κεντρισαν το ενδιαφερον στο forum ητανε η βιτριολικη ατμοσφαιρα που επικρατει παντα καλοπροαιρετα με καυστικο χιουμορ, οπως και το επιπεδο γνωσεων που φαινεστε να εχετε οι αρκετοι απο εσας πανω στο gaming σε αντιθεση με αλλα ελληνικα sites και μη

      bottomline props στον mr.scatman για το ακρως ενημερωμενο jrpg blog του,
      ειναι ευχαριστο να βλεπεις τετοιες δουλειες απο hardcore ελληνες gamers στην ελλαδα του pro και του counterstrike.Συνεχισε ετσι μ8

      αυτα απο μενα

      antios for now!

      Comment


      • Ε ρε Νίκο. Δικός μας RPGας είσαι ! Κι άλλος RPGας εδώ ! Me happy !
        sigpic

        Comment


        • Kira esy eisai?
          Prodideis to kalytero Fighting game olwn twn epoxwn, gia to defteroklasato Blazblue?
          BOOOOOOOO BOOOOOO
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • τον κιρα τον σκοτωσα
            πλεον lucifer στην fighting σκηνη


            καλα μη νομιζεις αμα μπει caliburaki (voldo) θα παιξω αλα περναω 2d φαση τωρα

            τωρα που βγηκε και το continuum στο pc εχει γινει πανικος παιζουμε ασταματητα το επος! Α.Κ.Α blazblue

            ρε man ανεβωκατεβηκα 2 φορες τριημερα θεσσαλονικη αυτο το μηνα και ξεχασα να σου πω να βρεθουμε, ειμαι αδικαιολογητος:kill:

            ψησου και μπαινε στο γνωστο site δεν θα σου πει κανενας τιποτα για τα greeklish, μου εχουνε ληψει οι επικες αντιπαραθεσεις που καναμε

            Comment


            • ψησου και μπαινε στο γνωστο site δεν θα σου πει κανενας τιποτα για τα greeklish, μου εχουνε ληψει οι επικες αντιπαραθεσεις που καναμε
              Oute thn teleftaia fora pou milhsa Greeklish sto Greekdojo mou eixe pei kapoios kati, efaga apeftheias 1 evdomada ban.

              Ekei tha ksanamilhsw otan epitrepsoun ta Greeklish me anakoinwsh.

              Tosa xronia pou eimai mellos kai toses fores pou yposthriksa to site kai ta prwtathlimata, perimena kalyterh symperifora.

              Welcome edw omws, arakse.
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • Hello Vaynard! Καλωσήρθες! Πολύ δυναμική παρουσία!

                Yo! Ground! Κάποια fora έχουν αυτοματοποιημένο πρόγραμμα που κάνει ενέργειες (ban, warn κτλ) μόλις εντοπίσει greeklish ή ότι άλλο έχει προγραμματιστεί! Δεν νομίζω ότι ήταν ενέργεια κάποιου admin!
                The illusion of free will is an illusion.

                Comment


                • Xwris na sxoliasw to poso aparadekto einai ena aftomatopoihmeno ban, eidika se themata Greeklish, aplws lew oti milhsa me ton Zaelock thn idia akrivws hmera pou efaga to ban kai tou eipa na to vgalei kai oti tha milaw sta Agglika.

                  Parola afta paremeina 1 evdomada ektos.
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • Καλά, εδώ δεν παίζει να φτάσουμε ποτέ να ρίξουμε ban ή να σβήσουμε post λόγω greeklish, τα είπαμε και στο άλλο θέμα άλλωστε, "όποιος δε γουστάρει, ας μην τα διαβάσει" είναι το motto μας.

                    Καλωσήρθες Vaynard!
                    "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                    Comment


                    • Xwris na sxoliasw to poso aparadekto einai ena aftomatopoihmeno ban, eidika se themata Greeklish, aplws lew oti milhsa me ton Zaelock thn idia akrivws hmera pou efaga to ban kai tou eipa na to vgalei kai oti tha milaw sta Agglika.

                      Parola afta paremeina 1 evdomada ektos.


                      Αυτό είναι ντροπή τους.
                      Θυμάμαι τόσα χρόνια που υποστήριζες με topics το τουρνουά.

                      Comment


                      • Ground μη χαλιέσαι, απλά ήταν απασχολημένοι οι admins εκείνο το διάστημα και δεν ασχολήθηκαν με το θέμα σου! Έτσι σε απέκλεισε το botάκι.

                        Vaynard κάνε ένα post στο thread του SFIV με κάνα νέο trailer γιατί εγώ είμαι τεμπέλαρος!
                        The illusion of free will is an illusion.

                        Comment


                        • Vaynard ή Lucifer ή nseth στο PSN e? Σ' έχω αφήσει αρκετές φορές σέκο με balrog.

                          Για πες, πού είναι το μαγαζί που άνοιξε ο Zaelock?

                          Comment


                          • Είναι πολύ κοντά στη στάση Αμπελόκηποι του μετρό.

                            The illusion of free will is an illusion.

                            Comment


                            • Originally posted by Faraday View Post
                              Vaynard ή Lucifer ή nseth στο PSN e? Σ' έχω αφήσει αρκετές φορές σέκο με balrog.

                              Για πες, πού είναι το μαγαζί που άνοιξε ο Zaelock?
                              heh ναι με την chun καταφερνες να αποσπασεις καποιες νικες;)
                              με bison ομως απο οτι θυμαμαι εχανες λιγο τη μπαλα

                              περα απο την πλακα δυστηχως μωρε στο online δεν υπαρχει response και δεν μπορεις να παιξεις σοβαρα fighting game
                              δεν παιζω ποια online sf4 γιατι περα του οτι χανω links, τρως πολυ ευκολα setups που σε offline δεν θα ετρωγες ποτε (πχ το overhead του balrog που οδηγει και σε μιση μπαρα combo)
                              μονο ggpo μπορεις να παιξεις σχεδον αψογα σαν να εχεις τον αλλο διπλα σου καθως τα ping που μπορεις να πιασεις ειναι αρκετα χαμηλο

                              θυμησε μου αλεξανδρουπολη μενεις?

                              γιατι ξερω κατι παιδια καρδιτσα που πεζουνε πολυ φανατικα μπορω να σας φερω σε επαφη

                              δεν ξερω με ποιους παιζεις εκει πανω η αν παιζεις μονο online παντος ο balrog σου ειναι πολυ καλος


                              για το μαγαζι μπορεις να κατεβεις σταθμο αμπελοκηπους, παρε την πανορμου προς τα πανω στριψε στο στενο στα αριστερα σου αμεσως μετα το game explorers
                              και μετα απο λιγο βρισκεσε στη διμυτσανας που ειναι το μαγαζι στα δεξια σου
                              (θα το καταλαβεις απο το μοβ χρωμα που εχει το μαγαζι μεσα και εξω)

                              Comment


                              • Ε ναι online είναι τελείως μούφα, είχαμε πράσινες μπάρες κι είχε lag. O Bison μ'αρέσει κι εμένα πολύ, αλλά αυτές οι μικρές κλωτσίτσες του είναι γ@&**ι να τις συνδέσεις, online ειδικά δε βγαίνουν με τίποτα. Η Chun είναι μεγάλη τσατσίνα . Έχω παίξει και μ' έναν gioutso κι αυτός κυριολεκτικά μ'αφήνει σέκο

                                Ξέρεις τι θέλω να σε ρωτήσω? Είχα διαβάσει ότι το SF4 έχει μηχανισμό που αν βαρέσεις π.χ 3 συνεχόμενες μπουνίτσες και τις κάνεις chain αντί για link, τότε δεν σ'αφήνει να κάνεις cancel σε special απ' την τελευταια lp/lk. Με τον Balrog ισχύει αυτο? Γιατί c.lp c.lp c.lk xx headbut είναι γελοίο και αυτά δεν είναι links με τίποτα. Γενικά ο Boxer είναι πολύ ευκολότερος συγκριτικά με άλλους και κυρίως γι' αυτόν τον λόγο.

                                Όχι ποια Αλεξανδρούπολη, Πειραιά->Κερατσίνι μένω. Θα 'ρθω αμπελόκηπους μαζί μ'εναν φίλο μου κάνα απόγευμα, όταν ξεμπερδέψω και με τις εξετάσεις, αλλά κυρίως για Tekken 6 γιατί η Asuka έχει πάντα προτεραιότητα. BlazBlue παίζω, αλλά είναι πολύ γρήγορο για το μυαλό μου

                                Comment

                                Working...
                                X