Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τεχνικά προβλήματα του forum

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Xμμμ περίεργο, έβλεπα το παλιό μου και σε Post μου που κοίταγα.

    Τέσπα μπορεί απλά να μην φόρτωνε στο pc μου απλά και με restart του firefox να δούλευε.

    Τώρα άλλαξα σε 3ο avatar έτσι κι αλλιώς.
    "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

    Comment


    • Μιας και το πρόβλημα δεν είναι σοβαρό (εξαιρετικά ασήμαντο θα έλεγα) και για να μη δημιουργώ νέο topic έιπα να το postάρω εδώ.Στην κεντρική σελίδα μας,πλέον, έχει login και password.Βάζοντας τα αντίστοιχα στοιχεία του forum δεν μου τα αποδέχεται.Πρέπει να κάνω νέο register εκεί ή απλά είναι πρόβλημα του site. Ασήμαντο πρόβλημα ξαναλέω μιας και δεν υπάρχει λόγος έτσι κι αλλιώς να κάνω login στο κεντρικό site αφού δεν αλλάζει κάτι,αλλά η υπέρμετρη περιέργεια μου (ναι,αυτή που σκότωσε τη γάτα) δεν μου επιτρέπει να μην ρωτήσω
      -----EDIT-----

      Χμμμμ...Μάλλον έπρεπε να το γράψω αυτό στο feedback για την κεντρική σελίδα,αλλά δεν πειράζει
      Πήρα την απάντηση μου πάντως
      [/b]
      προς το παρόν ο σχολιασμός των καταχωρήσεων (αφιερώματα,νέα, παρουσιάσεις) της σελίδας γίνεται στο φόρουμ
      μελλοντικά θα μπει και δυνατότητα σχολιασμού επί της σελίδας, προσωπικά είμαι υπέρ αυτού



      Θέλω να αλλάξω avatar ---πιο συγκεκριμένα να δοκιμάσω πως θα φαίνεται για να το φτιάξω--- αλλά ενλω βάζω από το PC μου νέα φωτό -----> μου ξαναβγάζει για avatar αυτό που έχω ήδη.
      Το έχω κάνει πάνω από 10 φορές. Ακόμα και remove avatar έχω κάνει και την ανέβασα και πάλι το παλιό μου βγάζει <_<
      Καμιά βοήθεια / ιδέα?
      [/b]


      Νομίζω επειδή το μέγιστο ύψος ή πλάτος για άβαταρς είναι 150pixels, αυτόματα δεν δέχεται εικόνες που υπερβαίνουν ένα από αυτά
      η εικόνα αυτή υπερβάινει το ύψος


      όμως υπάρχει τρόπος να μπει
      πολύ απλά ΠΡΙΝ κάνεις upload, θα συμπληρώσεις το πεδίο που γράφει Height, με τον αριθμό 150


      θα σου αντικαταστήσει το παλιό άβαταρ, με προσαρμοσμένες τις διαστάσεις, θα είναι κάπως έτσι―>
      NDS themes

      Comment


      • Καλά προφανώς έτσι το έκανα, αλλά δν βαριέσαι, βρήκα καλύτερο
        "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

        Comment


        • Το site δέχεται avatars μέχρι 150Χ150.
          Σου το μίκρυνα αν θες να το χρησιμοποιήσεις.
          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

          Comment


          • Φαίνεται να υπάρχει πρόβλημα με το link του νεότερου μέλους.
            Αν κάνω κλικ στο όνομα κάπου από τα συνδεδεμένα μέλη, αυτό δουλεύει σωστά. Αν όμως κάνω κλικ στο όνομα του νεότερου μέλους, πριν το πραγματικό link κολλάει και το http://www.gamers-odyssey.com/forum/%5C και το σωστό μπαίνει σε μονά αυτάκια ακριβώς μετά.
            Π.χ.
            Code:
            http&#58;//www.gamers-odyssey.com/forum/%5C&#39;http&#58;//www.gamers-odyssey.com/forum/index.php?showuser=2531&#092;&#39;
            Επίσης μόλις ανακάλυψα και το εξής: Αν το παραπάνω δεν το έβαζα σε tag code, δεν θα εμφανιζόταν σωστά, αλλά έτσι:
            http://www.gamers-odyssey.com/forum/%5C&#3...2531&#092;&#39;
            www.retromarket.gr
            www.retrogamer.gr
            www.greekroms.net
            www.niwse.gr
            www.telamonas.stokos.gr

            Comment


            • Αυτή τη στιγμή το δείχνει κανονικά, σε εμένα τουλάχιστον.
              Μήπως ήταν κάποιο όνομα που διεγράφη (γίνεται προληπτική διαγραφή bots από τους mods);
              NDS themes

              Comment


              • Υπαρχει οντως προβλημα αν εχεις επιλεξει γλωσσα "greek" διπλα στο skin. Θα δω αν διορθωνεται αλλα anyway συνιστω να εχετε ολοι english γιατι στα ελληνικα υπαρχει προβλημα και με το κουμπι edit.
                Do a barrel roll!

                Comment


                • Απ&#39;την αρχή της εγγραφής μου δν μπορώ να κάνω "edit". Μπορώ με ο edit απλά να προσθέσω κείμενο, αλλά δν μπορώ να πειράξω ότι έχω ήδη γράψει ανεβάσει κτλ...κτλ...

                  Είδα που ο Ramp έλεγε για τα ελληνικά πριν αλλά που ακριβώς το επιλέγω αυτό?
                  "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                  Comment


                  • κάτω κάτω στην σελίδα θα το δεις.αλλά μπορείς επίσης να κάνεις δεξί κλικ στο edit και άνοιγμα σε νέο παράθυρο ή καρτέλα και κάνεις άνετα edit.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • κάτω κάτω στην σελίδα θα το δεις.αλλά μπορείς επίσης να κάνεις δεξί κλικ στο edit και άνοιγμα σε νέο παράθυρο ή καρτέλα και κάνεις άνετα edit.
                      [/b]

                      +30dkp από μένα ;)

                      Ωωωωωπα είναι λεξικό WoW αυτό......

                      Ωραίος Altair,thx
                      "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                      Comment


                      • Sorry, dynamic pages in the [IMG] tags are not allowed

                        Θέλω αυτήν την εικόνα να την βάλω στην υπογραφή μου αλλά δεν μ&#39;αφήνει

                        Καμιά ιδεά ή κάποια μετατροπή?
                        "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                        Comment




                        • AKA

                          [ img ] http://img90.imageshack.us/img90/2194/jokerty1.jpg [ / img ]
                          Originally posted by Raf
                          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                          Comment


                          • Βαλε την σε αλλο site, πχ tinypic.com

                            edit
                            Τωρα ειδα το post του Somari, μαλλον λαθος link εβαζες.
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • Ναι όντως, έβαζα το "show to friends" και το έβαζα στην επιλογή για εικόνα.

                              Θέλει το Hotlink για Forums

                              Merci και στους 2
                              "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                              Comment


                              • Ιt...is...alive...
                                Originally posted by Raf
                                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                                Comment

                                Working...
                                X