Announcement

Collapse
No announcement yet.

Προτασεις για βελτιωση της δομης/λειτουργιας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Με πορωσε το κλασσικο 1-1-1970. Ειστε τρομεροι ααχαχαχαχαχαχαχαχ
    My blog:Doppel's Den

    Comment


    • Μιας και έχουμε σαν σκοπό να φτιάξουμε το κεντρικό site παραθέτοντας αρθρα,κριτικές,παρουσιασεις κλπ,το σίγουρο είναι πως κάποια στιγμή θα ανεβάσουμε και βίντεο (μιας και υπάρχουν τόσα site πλέον που σου δίνουν απεριόριστο χώρο για βίντεο).

      Ιδέα μου είναι να κάνουμε πάλι ένα διαγωνισμό όπως αυτός με τα banners,όσοι γνωρίζουν δλδ από premiere,media studio,hence even :windows_logo_header: movie maker, να παραθέσουν τις ιδέες τους και τα project τους ως το ποιο θα είναι το κλιπ που θα παίζει πριν τα βιντεάκια - το σήμα του "σταθμού".

      Ακόμα αυτό το βιντεο κλιπ θα μπορούσαμε να το βάλουμε στην κεντρική σελίδα προς το παρόν με ένα -σύντομα κοντά σας-.


      Περιμένω γνώμες από τις παιχτούρες,αν το βρίσκεται πολύ ηλίθιο απλά διαγράφτε το.
      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • Όχι δεν είναι καθόλου ηλίθιο, είναι καλή ιδέα, απλά είναι νωρίς.
        Πρέπει πρώτα να πάρει τον δρόμο της η σελίδα και να προσφέρει τα reviews κτλ. και εν καιρώ θα έχει τόσο νέα (μεταφρασμένα στα ελληνικά) όσο και άλλα καλούδια
        NDS themes

        Comment


        • Συμφωνώ με το Μπόι, και είμαι της άποψης όλα τα βίντεο να έχουν σα μουσική υπόκρουση το παλιό σήμα του Mega Channel Είναι πολύ νωρίς για κάτι τέτοιο.

          Τουλάχιστον όσο αφορά το news feed, μια σκέψη θα ήταν να μεταφερθεί ο σχολιασμός του (και ΜΟΝΟ των news) από το forum στη σελίδα.
          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

          Comment


          • Φανταζομαι οτι για να εχει τετοια ιδεα ο Νικος ισως εχει σκεφτει κατι. Οποτε εγω λεω ας κανει ο καθενας οτι νομιζει κι ας το παρουσιασει στο φορουμ. Να δουμε και τι αποδοχη θα εχει.
            Do a barrel roll!

            Comment


            • Περι Radio: να μια πολυ καλη λυση για αρχη - PodCasts!!!

              Δηλαδη εκπομπες οι οποιες θα ανεβαινουν με την μορφη mp3 και θα μπορει ο καθενας να κατεβασει. Επισης να υπαρχει και το σχετικο θεμα στο φορουμ για ανετο σχολιασμο και κουβεντα.

              Να και ενα παραδειγμα: http://www.gametheoryshow.com/
              :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

              Comment


              • Sub_zero θα ηταν καλο να μας δειξει την πορεια της εργασιας σου. Δε θελω να σε πιεσω αλλα το θεμα εχει παγωσει πολυ καιρο τωρα. Αυτο βγαινει τουλαχιστον..

                Αυτο που βλεπω εγω ειναι να εισαι απελπιστικα μονος στο κομματι της δημουργιας.

                Μπορει να σου προτεινουμε τις καλυτερες ιδεες οπως πχ αυτο που ανεφερε περι Podcast ο DJSolid, εφοσον ομως δεν υπαρχει η "υποδομη" για κατι τετοιο θα ηταν ασκοπο.

                Γιαυτο λοιπον, νομιζω πως ειναι καιρος να μας δειξεις εστω και για beta purposes το εργο σου. Κι επισης δε μας εχεις μιλησε για τις φιλοδοξιες σου (περι σite)
                " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                Authenticity sir, authenticity. "

                Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                Comment


                • Aυτή τη στιγμή δεν υπάρχει κάτι. Το θέμα της σελίδας παίρνει μπρος από την Πέμπτη που τελειώνει το δύσκολο κομμάτι της εξεταστικής και μέχρι το τέλος του μήνα θα έχει λήξει λογικά. Αυτό περί ραδιοφώνου μου άρεσε σαν ιδέα από την πρώτη στιγμή που το ανέφερες και το έχω συζητήσει ήδη και με τον dj, είναι ουσιαστικά ανεξάρτητο θέμα από την σελίδα. Βέβαια εκεί πλέον πέρα του τεχνικού, έχουμε και άλλα ζητήματα τα οποια πρέπει να τεθούν για να πραγματοποιηθεί κάτι τέτοιο αλλά δεν είναι της ώρας αυτά τώρα.
                  Όταν μιλάς για φιλοδοξίες τι εννοείς; Από άποψη τεχνικού τομέα δν υπάρχει κάτι συγκεκριμένο αλλά δεν υπάρχει και κάποιο ταβάνι. Ένας από τους βασικότερους λόγους που μπήκα σε αυτή τη διαδικασία δημιουργίας του gamers-odyssey ήταν να μπορέσω να "πειραματιστώ" πάνω σε αυτό το κομμάτι.

                  Comment


                  • Φιλοδοξια ως προς το site.
                    Τι εχεις στο μυαλο σου γιαυτο? Πως θα ηθελες να το δεις μελλοντικα?

                    Ολα αρχιζουν απο σκεψεις/ιδεες.
                    Δεν εχεις τοποθετηθει κ νομιζω πως η γνωμη σου εχει τη μεγαλυτερη ισχυ/

                    " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                    Authenticity sir, authenticity. "

                    Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                    Comment


                    • Δεν μπορώ να μιλήσω για συγκεκριμένα πράγματα αυτή τη στιγμή. Ο πρώτος και κύριος στόχος σε αυτό το στάδιο είναι να ανέβει η σελίδα και να έχει μια αρκετά μεγάλη και δυνατή βάση από άρθρα. Το τι παραπάνω δυνατότητες υπάρχουν για πέρα από αυτό, θα το θέσει η ίδια η κοινότητα και όχι εγώ προσωπικά. ΚΑι για να γίνω λίγο πιο συγκερκιμένος, το θέμα των εκπομπών π.χ. Τεχνικά (το δικό μου μέρος) εύκολα ή δύσκολα κάποια άκρη θα βρούμε. Για να ανέβουν όμως εκπομπές κάποιος θα πρέπει να τις κάνει (το δικό σας) μέρος.
                      Αν μπορώ να πω ότι έχω μία φιλοδοξία, αυτή είναι το site/forum να δίνει την δυνατότητα στον κάθε Gamer hardocore ή casual να μπορεί να γράψει 5 πράγματα και αυτά να παρουσιαστούν και με ένα τρόπο πιό επίσημο, κάτι που μέχρι τώρα δεν υπήρχε σαν δυνατότητα κάπου αλλού. Ο ρόλος μου στην όλη αυτή ιστορία είναι απλά να βάζω όλα αυτά σε μία τάξη και να προστατεύω τον εαυτό μου σαν "ιδιοκτήτη" (από την άποψη ότι έχω υπό την ευθύνη του ονόματος μου το domain) αλλά και την κοινότητα. Στο πιο προσωπικό η κύρια φιλοδοξία μου είναι να μπορέσω να δουλέψω και α πειραματιστώ σε τεχνικά θέματα + ότι μπορέσω να πάρω από υλικό vg μέσα από πιθανές διαφημίσεις.

                      Comment


                      • Θεμιτα κ φυσιολογικα τα οσα λες.

                        Το μονο που με προβληματιζει, κι εκφραζω τις δικιες μου σκεψεις, ειναι η μη αναφορα σου στη λεξη "μεγαλο" οσον αφορα το site Και κοινοτητα.

                        Δλδ περιμενα μεσα στις φιλοδοξιες σου να υπαρχει και η προταση για κατι τεραστιο περι VG κοινοτητας στα Ελληνικα δεδομενα.

                        Κατα τα αλλα, καλη τυχη κ μακαρι να δεις το site οπως το ονειρευεσαι/
                        " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                        Authenticity sir, authenticity. "

                        Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                        Comment


                        • ΌΤαν λες κάτι τεράστιο πως το εννοείς; Που όπως και να το εννοείς δηλαδή υπάρχουν 2 σημαντικοί παράγοντες στην υπόθεση.
                          1) Είναι αδύνατον να γίνει κάτι τεράστιο (έτσι όπως αντιλαμβάνομαι εγώ τον όρο αλλά περιμένω και την δική σου εξήγηση) από 1 άτομο. Και επαγγελματίας να ήμουν πάλι αδύνατο θα ήταν. Συνεπώς το μικρό-μέτριο-μεγάλο ή τεράστιο εξαρτάται από την κοινότητα.
                          2) Για να μιλάμε για κάτι τεράστιο πρέπει να υπάρχει και ανάλογα κάτι τεράστιο για να το δεχτεί. Δεν γίνεται να φτιαχτεί κάτι τεράστιο και να απευθείνεται σε 50 άτομα. Και να γίνει κάτι τέτοιο θα έχει ημερομηνία λήξης... To ερώτημα λοιπόν είναι ποια είναι τα όρια της vg κοινότητας στην Ελλάδα.

                          Είσαι από τους λίγους, αν όχι ο μόνος που έχεις τοποθετηθεί κάπως πιο συγκεκριμένα σχετικά με κάποιες προτάσεις. Πέρα όμως από αυτό περί ραδιοφωνικού σταθμού στις προτάσεις σου δεν βλέπω κάτι άλλο που να μου φέρνει στο μυαλό αυτό το "τεράστιο" που αναφέρεις. Αν υπάρχει κάποια πρόταση είναι ευπρόσδεκτη. Βέβαια τον τελικό λόγο έχει η κοινότητα στο σύνολο της.

                          Comment


                          • Ισως δεν ημουν σαφης εξαρχης.

                            Αλλα ειναι απλο αυτο που εννοω. Φημη,λαος, πολλα μελη και site που απευθυνεται σε πολλους και τους προσελκυει.

                            Ανεφερα τη λεξη φιλοδοξια ουκ ολιγες φορες. Το περιεχομενο μεταβαλεται ετσι κι αλλιως. Θα ηταν ασκοπο να του βαλουμε ορια.

                            Ο πυρηνας της ερωτησης μου πιο πανω λοιπον ηταν αυτος. Θες το site να ειναι η "μεταφορα" του Gamepro με τα 50 ατομα ή κατι παραπανω? Δεν ειχες παρει θεση μεχρι τωρα κ για εμενα ηταν ενα ερωτηματικο.

                            Επισης, κατεληξα στο γεγονος πως αποσα βλεπω δεν υπαρχει (τουλαχιστον προς το παρων) η βαση/υποδομη για το "μεγαλο" που αναφερω πιο πανω.
                            " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                            Authenticity sir, authenticity. "

                            Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                            Comment


                            • Nομίζω πως είναι αυτονόητο ότι καμία προσπάθεια δεν γίνεται έχοντας ως στόχο τα 50 μέλη. Είναι αυτονόητο ότι όλοι μας θέλουμε όσα περισσότερα μέλη γίνεται. Γίνεται όμως αυτό; Και αν γίνεται τι επιπτώσεις θα έχει στην ποιότητα;

                              Επισης, κατεληξα στο γεγονος πως αποσα βλεπω δεν υπαρχει (τουλαχιστον προς το παρων) η βαση/υποδομη για το "μεγαλο" που αναφερω πιο πανω.[/b]
                              Αν αναφέρεσαι σε τεχνικά θέματα τότε ναι δεν υπάρχει μεγάλο υπόβαθρο ακόμα.

                              Comment


                              • Fυσικα γινεται.
                                Οταν sites σαν το Gamespot, RPGfan Κτλ αρχιζαν την πορεια τους, δημιουργηθηκαν με σκοπο να γινουν μεγαλα/
                                Αλλα λειτουργησαν βασει σχεδιου κ οργανωσης.

                                Επισης, ας μην προδικαζουμε καταστασεις. Οταν υπαρχει ποικιλια , υπαρχουν κ αποψεις κ προσωπικοτητες. Πιστευω πως θα ηταν καλυτερο να ειμαστε πολλα ατομα που θα ανταλλαζουμε VG αποψεις μεσα σε πολιτισμενα πλαισια παρα λιγοι κ "ποιοτικοι". Να αναδειξουμε περισσοτερο δλδ "Gaming καταστασεις"

                                Τεχνικα δεν υπαρχουν βασεις ναι. Αυτο εννουσα.
                                " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                                Authenticity sir, authenticity. "

                                Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                                Comment

                                Working...
                                X