Announcement

Collapse
No announcement yet.

Screenshots από games και επιδόσεις

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by ChrisTop View Post
    Nope, οι επιδόσεις είναι παρόμοιες με τις 780, 770. Οπότε επιδόσεις 5% καλύτερες απο την 780 με χαμηλότερη κατανάλωση ρεύματος για τα ίδια λεφτά.
    oχι ρε τις λες;

    η GTX 970 ειναι σιγουρα καλύτερη απο την GTX 780 και ισάξια της GTX 780ti με 1 GB vram παραπάνω και μόλις 330 ευρώ τιμή, μαμάει και δέρνει δηλαδή.

    Ισως πουλήσω την GTX 770 και πάρω βάζοντας αλλά 100-120 ευρώ την GTX 970, ανάλογα τα υπολοιπα έξοδα.

    Originally posted by Roronoa View Post
    Και καπου πηρε το ματι μου πως αναφερθηκε πως η 680 (μονη της) εχει πουλησει 10 εκατομμυρια κομματια...
    ενδιαφέρον,link;
    Star Citizen videos Star Citizen gallery

    Comment


    • Μάγκες έχετε πολύ δίκιο τελικά. Είχα δει μόνο το συγκριτικό απο το Eurogamer, αλλά τα δικά σας λένε άλλη ιστορία.

      Comment


      • Originally posted by ChrisTop View Post
        Μάγκες έχετε πολύ δίκιο τελικά. Είχα δει μόνο το συγκριτικό απο το Eurogamer, αλλά τα δικά σας λένε άλλη ιστορία.
        το οποιο ελεγε πως η GTX 970 ειναι μεταξύ 770 και 780 και οχι ισάξια της GTX 780ti; καλά έλεγα πως εκει γράφουνε οτι θέλουνε.
        Star Citizen videos Star Citizen gallery

        Comment


        • Όλα τα λεφτά είναι το Digital Foundry του Eurogamer. ;) Διάβασε το αρθράκι να δεις οτι δικαιολογούν ό,τι λένε με στοιχεία http://www.eurogamer.net/articles/di...gtx-980-review .

          Comment


          • Δεν έγραψαν review για την 970, αλλά για την 980.

            Πάντως δε βρίσκω λόγο να αγοράσω την 980, πάω day one λογικά για 970 (κι αν όχι day one, σίγουρα μέχρι Ιανουάριο θα την έχω αγοράσει). Κάνω gaming σε 1080p@60fps, οπότε θα είναι μία χαρά για τα επόμενα 3-4 χρόνια.

            Comment


            • Originally posted by Evans View Post
              Δεν έγραψαν review για την 970, αλλά για την 980.

              Πάντως δε βρίσκω λόγο να αγοράσω την 980, πάω day one λογικά για 970 (κι αν όχι day one, σίγουρα μέχρι Ιανουάριο θα την έχω αγοράσει). Κάνω gaming σε 1080p@60fps, οπότε θα είναι μία χαρά για τα επόμενα 3-4 χρόνια.
              Την 750 ti θα την πουλήσεις;

              Comment


              • Λεω ισως γιατι πέρα απο οικονομικο ειναι και ψυχολογικο το θέμα, δεν υπάρχει δηλαδή πραγματική ανάγκη αλλά επιρρεάζει η τιμή χώμα, εκτος και αν ειναι στο 400αρι. Τετοια αναβαθμιση έχει νοημα περισσοτερο για οσους ειναι με GTX 660 και κάτω. Επισης παιζω 1080p. Θα προτιμουσα να αλλαζα cpu παρα gpu. Oι νέες θα ειναι οι pascal με unified memory κτλ.
                Unified Memory: This will make building applications that take advantage of what both GPUs and CPUs can do quicker and easier by allowing the CPU to access the GPU’s memory, and the GPU to access the CPU’s memory, so developers don’t have to allocate resources between the two - See more at: http://blogs.nvidia.com/blog/2014/03....12zASNkt.dpuf
                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                Comment


                • Originally posted by sub_zero View Post
                  Την 750 ti θα την πουλήσεις;
                  Όχι, θα τη βάλω σε ένα μικρό pc που θα φτιάξω.

                  Comment


                  • Originally posted by sub_zero View Post
                    Την 750 ti θα την πουλήσεις;
                    ενδέχεται να πουλήσω την GTX 770 εάν ενδιαφέρεσαι
                    Star Citizen videos Star Citizen gallery

                    Comment


                    • Originally posted by BigBOSS View Post
                      ενδέχεται να πουλήσω την GTX 770 εάν ενδιαφέρεσαι
                      Το θέμα μου αυτή τη στιγμή είναι ότι γενικά αυτή τη στιγμή είμαι λιγάκι στον αέρα ως προς σε τι φάση θα βρίσκομαι τα επόμενα 1-2 χρόνια και δεν ξέρω αν θα έχει νόημα να σκάσω ένα σεβαστό ποσό για να αγοράσω κάρτα. Αν μπω όμως στη διαδικασία να δώσω 200+ ευρώ ε τότε μάλλον θα χτυπήσω μία 970 και για λόγους απόδοσης αλλά και μεταπωλητικής αξίας.
                      Η 750 τι θα ήταν μία καλή λύση για αυτό το ενδίαμεσο διάστημα καθώς μιλάμε για ένα ποσό στα 110-120 χοντρικά.

                      Comment


                      • sub έχω στα σκαριά ένα mid-end PC σε εξαιρετικά μικρό form factor και με τιμή γύρω στο 500άρι, αν ενδιαφέρεσαι, ρώτα ;) .

                        Comment


                        • Δεν νομίζω ότι έχει ιδιαίτερο νόημα κάτι τέτοιο για την περίπτωση μου καθώς έχω επεξεργαστή που οκ δεν είναι και του πεταματού (2500k), οπότε με υπολογιστή του 500αρικου (i3;) δεν θα πάρω τρελό boost.

                          Comment


                          • Τον ίδιο επεξεργαστή έχω (overclocked στα 4.81GHz ), αυτό δεν αλλάζει κάτι, μπορείς να χώσεις τον επεξεργαστή μέσα στο πολύ μικρό κουτί που έχω στα υπόψιν μου, μία 750ti ή μία 970, 16GB μνήμη και είσαι κυριλέ.

                            Στο προτείνω σα λύση, επειδή όπου και να πας (σπουδές εξωτερικό, ή οποιαδήποτε μετακόμιση), θα μπορούσες να το χωρέσεις εύκολα μέσα σε μία βαλίτσα.

                            #BelieveInSmallFactorPCs

                            Comment


                            • Με μπέρδεψες γιατί νόμιζα ότι το 500αρι που έλεγες ήταν για πλήρες σύστημα. btw δεν είναι και μόνο θέμα μεταφοράς (που όσο μικρός και να είναι, υπολογιστής δύσκολα μπαίνει σε βαλίτσα), έχει να κάνει και με το πόσο θα προλάβω να το χαρώ το σύστημα στο άμεσο μέλλον. Κάποια στιγμή σε 1-2 χρόνια θέλω να δώσω το κάτι παραπάνω για να πάρω κάτι που θα το γουστάρω και θα μου μείνει και καιρό. Να τα σκάσω τώρα και να το έχω να κάθεται δεν λέει, απλά στο ενδιάμεσο θα πρέπει να βρω μία φτηνή λύση ώστε να τη βγάλω κάπως αξιοπρεπώς και η 750 τι μάλλον είναι καλή περίπτωση.

                              Πάντως 16 giga ram δεν είναι υπερβολή ειδικά στις τιμές που παίζουν τώρα;

                              Comment


                              • Για gaming εγώ ποτέ δεν είχα πρόβλημα, τώρα που άρχισα να κάνω και κάτι video capturing Λόγω του διδακτορικού, βλέπω ένα usage της τάξεως του 60%, οπότε σκέφτηκα ότι μία αναβάθμιση στα 16 θα ήταν υπεραρκετή.

                                Μία ti για αρχή νομίζω ότι είναι υπεραρκετή, τρέχει πολλά παιχνίδια σε maximum settings και σίγουρα όλα σε medium σε ανάλυση 1080p.

                                Comment

                                Working...
                                X