Announcement

Collapse
No announcement yet.

Screenshots από games και επιδόσεις

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Λιγη σημασια εχει πια καρτα ειναι καλυτερη, το θεμα ειναι να παρεις το 100% απο αυτα που εχει να προσφερει..

    Comment


    • Total War: SHOGUN 2 (DX 11)


       





      Star Citizen videos Star Citizen gallery

      Comment


      •  







        Star Citizen videos Star Citizen gallery

        Comment


        • Witcher 2 σε 1080p με τις παρακάτω ρυθμίσεις, το game τρέχει με 30-50 fps.

          Δεν έχω βάλει το patch που βελτιώνει τα frames.



          εικόνες

           










          Star Citizen videos Star Citizen gallery

          Comment


          • Μαλάκα BB, με πόρωσες να πάω κάποια στιγμή να αγοράσω το συγκεκριμένο παιχνίδι!
            sigpic

            Comment


            • AC:Brotherhood τέρμα ρυθμίσεις 1080p με 2x AA

              εξωτερικές τοποθεσίες 40-60 fps ή και παραπάνω (έχω v-sync)

              εσωτερικές τοποθεσίες 60 fps



               






              Star Citizen videos Star Citizen gallery

              Comment


              • Από αύριο θα έχω (αν δεν καταστραφεί στην πορεία) το upgraded PC μου. Τα νέα specs είναι τα παρακάτω (με βάση τα όσα μου έγραψε ο γνωστός φίλος μου που μου το έφτιαξε lol):

                i3 oc'ed @4.2Hz + HT
                2x 5850, 930MHz Core, 2GHz μνήμη
                1x nvidia GPU για physx, 30% oc'ed
                8GB RAM @1528MHz
                128GB SSD OCZ Octane

                To νέο monitor μου είναι το Samsung S23A700 (23", 1080p, 3D, 120Hz).

                Θα ανεβάσω εικόνες όταν μου έρθει και όταν βάλω τα πρώτα παιχνίδια .

                Comment


                • Επιτέλους, το PC είναι εδώ και έκανα τα πρώτα "tests" με Witcher 2 και Deus Ex HR. Το τελευταίο μπορούσα και πριν να το παίζω με τα πάντα στο full, αλλά έχοντας το frame limit στα 120 (και όχι στα 60) μπόρεσα να αξιοποιήσω τα 120hz του monitor. Τα frames που έπιανα ήταν από 60-120 (συνήθως >90).

                  Με witcher 2 τώρα, οι ρυθμίσεις είναι 1080p, τα πάντα στα ultra high/enabled (εκτός από το uber sampling που ήταν off), vertical sync off, texture downscaling off και dangling objects limit off. Frames 30-120, ανάλογα τις περιστάσεις και το πόσοι χαρακτήρες υπήρχαν στην οθόνη, ενώ σε ελάχιστες περιπτώσεις έπεφτα στα 25 (για λίγα δευτερόλεπτα). Εικόνες παρακάτω:



                   





                  Γενικά είμαι εξαιρετικά ενθουσιασμένος με το σύστημα, το Witcher 2 εγκαταστάθηκε σε 5 λεπτά με τον SSD. Βασικά δεν πίστευα στα μάτια μου όσο έβλεπα το progress bar να γεμίζει με τέτοιο ρυθμό .

                  Comment


                  • Παρτε 4 σκριν που ειχα τραβηξει προχειρα με SMAA injector στο RO2 http://imgur.com/8TYlr,R9fuB,QjdAF,DOzW8#0 , ετσι κι αλλιως δεν εχω καμια παιχνιδαρα στο steam με γραφικαρες σαν το witcher πιο πανω - χμμμμ, τωρα που το σκεφτομαι μπορει να ανεβασω screens απο hard reset και seriou sam 3 στο αμεσο μελλον, εβανς μην δοκιμασεις το 2ο, θα χτυπας το κεφαλι σου στον τοιχο που εν ετη 2010 αγορασες διπυρηνο :p , επισης μην δοκιμασεις serious difficulty, θα τραβας τα βυζια σου που πηρες 120hz monitor ενω δεν εισαι hardcore FPSας

                    Comment


                    • Καλά την πήρα 185 λίρες από 310, σε αυτήν την τιμή εσύ τι θα έπαιρνες;

                      Τον i3 τον είχα από τότε που αγόρασα το desktop, η αναβάθμιση ήταν σε κάρτα γραφικών, water cooling, SSD, RAM.

                      Comment


                      • καλα μέσα στο Flotsam με δυο 5850 πάλι 30-35 fps (που ειναι μεν εντάξει αλλα..) τραβάει πλάκα μας κάνουν...
                        Star Citizen videos Star Citizen gallery

                        Comment


                        • Εχω τα πάντα στο τέρμα, μην το ξεχνάς αυτό.

                          Comment


                          • HERE IT COMES
                            FPS=60 OF COURSE,
                            Το λιγοτερο 51 που εχω δει.
                            i7 2600k στα 4.8ghz και
                            6950 OC 840hz 1325Mb

                            Comment


                            • Έπαιξα λίγο με τα settings του catalyst.

                              Με morphological filtering on υπάρχει 10 fps διαφορά και δεν βλέπω καμία διαφορά στην ποιότητα



                              Filtering ON/OFF
                               


                              Comment


                              • LMS σήμερα το δοκίμαζα για να δω τι φτουράνε οι 2 5850 σε αυτό το game και τα αποτελέσματα δεν ξέρω αν ήταν καλά ή όχι. Στην αρχή, με τα πάντα ενεργοποιημένα από το launcher του παιχνιδιού (τα πάντα όμως, ό,τι υπάρχει και δεν υπάρχει) έπιανα στην αρχή αρχή 45 frames και σε εσωτερικούς χώρους >80-90. Δεν έχω βάλει τα HD textures βέβαια επειδή δεν ξέρω πώς να τα ενεργοποιήσω.

                                Θα μπορούσες μήπως να μου στείλεις κανά προχωρημένο save, ίσως και το ίδιο που χρησιμοποίησες εσύ για την παραπάνω εικόνα, ώστε να δω τι πιάνω σε τέτοια σκηνικά;

                                Γενικά πολύ buggy κατάσταση το crossfire. Στο Witcher παρατηρώ μέχρι και 100% αύξηση της απόδοσης σε κάποια σημεία, αλλά ο i3 λειτουργεί ως bottleneck σε αρκετές περιπτώσεις, έστω και αν είναι overclocked στα 4.2 (από 2.99).

                                Comment

                                Working...
                                X