Announcement

Collapse
No announcement yet.

Βοήθεια για headset

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Βοήθεια για headset

    Λεπόν.

    Σκέφτομαι να πάρω ένα headset. Οι gaming απαιτήσεις μου είναι ανύπαρκτες, το μόνο που θέλω είναι να ακούγεται καθαρά το μικρόφωνο και να μην παραμορφώνει ο ήχος. Το κουμπί είναι πως ψάχνω κάτι που να το χρησιμοποιώ και για μουσική, όπου είμαι λίγο πιο απαιτητικός. Από θέμα κατασκευής πρώτη μου επιλογή είναι κάτι που αγκαλιάζει όλο το αυτί και όχι απλά κάθεται πάνω του, ενώ θα πρέπει να αντέχει κάπως και σε μάπες (δηλαδή να μην είναι τελείως ψεύτικο). Δίνω μέχρι 25 ευρώ, για κύρια χρήση Skype και μουσική.

    Ριχνοντας μια ματιά στο e-shop είδα τα ακόλουθα, γιανα έχετε μια ιδέα.

    Τα ακουστικά της Saitek προσφέρουν εκπληκτικό αποτέλεσμα και σας δίνουν την μέγιστη SKU:PER.583293


    Απολαύστε καθαρό ήχο από το νέο MANHATTAN CLASSIC STEREO HEADSET. Είναι ιδανικό για συνομ SKU:PER.505206


    Νεα ακουστικά με το όνομα και την αξιοπιστία της Creative. Τα Creative HS-450 προσφέρουν SKU:PER.500743


    Προτάσεις?
    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

  • #2
    Η πλακα ειναι οτι και εγω σκεφτομουν χθες να ανοιξω τοπικ για ακουστικα (σκετα εγώ). Ειχα αγορασει πριν καποια χρονια ενα headseat turbox το οποιο αν και ειχα πληρωσει καλα σχετικα (20+) ηταν τελειως μουφα, μετα απο κανα μισαωρο το αυτι μου πρηζοταν απο την πιεση του ακουστικου.
    Με οχι και τεραστιες απαιτησεις στην ποιοτητα του ηχου (αλλα τουλαχιστον να φοριουνται ανετα) και με προοπτικες να τα φοραω και στο δρομο εβλεπα αυτα...




    Kαμια γνωμη;

    επισης αυτα ειναι τοσο καλα οσο λενε ή απλα πουλανε φικια για μεταξωτες κορδελες;

    Comment


    • #3
      Απο τα παραπανω που δεν ειναι ιδιαιτερα καλα καλυτερο φαινετε το creative, για μενα ομως δωσε κατι παραπανω και παρε κατι καλυτερο ειδικα αν το θες για μουσικη. Τωρα για skype μονο οκ οποιοδηποτε θα κανει..

      Κατι σαν και αυτο


      Μαζι με


      Νομιζω θα ηταν καλη φτηνη λυση. Ειδα και κατι αλλα plantronics http://www.gameexplorers.gr/item.php?hl=el&id=6022396 που φαινονται καλα και για gaming. Γενικα νομιζω αν δωσεις κατι παραπανω παιρνεις πολυ καλυτερα απο αυτα που εδειξες..

      Comment


      • #4
        Sub-zero τα Sennheiser στα headphones γενικα ειναι πολυ καλα και ποιοτικα εγω εχω τα HD-558 και πραγματικα ανακαλυπτεις ηχους που δεν ηξερες οτι υπαρχουν. Skullcandy και Beats δεν εχω διαβασει και τα καλυτερα να σου πω την αληθεια..

        Comment


        • #5
          Για ήχο η ψήφος μου πηγαίνει κι εμένα στα Sehnheiser, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο αυτά τα γουρούνια θα σε βολέψουν στο δρόμο. Κάτι σε στυλ στέκα ή ψείρα είαι και πιο οικονομικό και πιο βολικό πιστεύω
          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

          Comment


          • #6
            Ok ευχαριστω! Κι εγω για Sennheiser ειχα ακουσει οτι ειναι τα καλυτερα. Θα το κοιταξω μηπως κανω την υπερβαση με κανενα μοντελο σαν αυτο που λεει ο ueg (sorry ειναι πιο βολικο για αναφορα) και το πολυ πολυ στο δρομο βολευομαι με τις ψειρες που εχω

            Comment


            • #7
              Κοιτα εγω τα ηθελα για gaming+music/movies και general use και ειχα βρει οτι τα HD-558 ανταποκρινονται παρα πολυ καλα σε οτι τους πεταξεις, τωρα για μουσικη μονο πχ υπαρχουν και καλυτερα σε αυτες τις τιμες με μια ερευνα θα βρεις παρα πολλα. Θα σου πει και ο crpl αν ειναι που το εχει ψαξει πολυ..

              Να εχεις στο μυαλο σου οτι θες και μια καρτα ηχου για να αποδοσουν καλυτερα(δεν ειναι αναγκη να ειναι ακριβη) εγω εχω την Asus xonar DG που πηρα 25ε και πραγματικα τεραστια διαφορα με την on-board..

              Comment


              • #8
                Να προσθεσω μονο οτι αν τελικα καποιος τελικα καταληξει σε σκετο ζευγαρι και οχι headset, θελει μικροφωνο ομως - αλλα δεν τον βολευει το κλιπακι ( εδω που τα λεμε εμενα το ζαλμαν μου φευγει αρκετα συχνα, ειδικα αμα δεν προσεχω ή/και παιζω με μπουρνουζι ) τοτε του συστηνω ανεπιφυλακτα το antlion


                http://www.vanillatf2.org/2012/01/an...-and-giveaway/ (down atm ) απλα ακουστε την διαφορα στο συγκριτικο, τo εχει παρει φιλος απτο cod - μουσικος στο επαγγελμα και μαζι με τα AKG K601 ( ιδιο μοντελο με εμενα, τυχαιο ? ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ! ) που αγορασε προσφατα απτο unison audiostore εχει πλεον το απολυτο setup για μουσικη - voice chat - games

                Comment


                • #9
                  Αλλο ενα review για το antlion http://www.overclockersclub.com/reviews/mod_mic/

                  Comment


                  • #10
                    Καμιά πρόταση για ακουστικά; Απαιτήσεις ιδιαίτερες δεν υπάρχουν, να αποδίδουν απλά ικανοποιητικά για gaming και μουσική.
                    Σκεφτόμουν για κάτι σαν αυτά:
                    H γνωστή εταιρεία SENNHEISER παρουσιάζει την σειρά ακουστικών HD-201. Απαράμιλλη ποιότητα SKU:PER.501453

                    H γνωστή εταιρεία SONY παρουσιάζει την σειρά ακουστικών MDR-XD150. Απαράμιλλη ποιότητα SKU:PER.504874

                    Comment


                    • #11
                      kingston hyperX cloud sta 90 ευρω, ειναι ιδια με τα takstar pro80 απλα εχουν και πολυ καλο μικροφωνο μαζι

                      αν δεν σε ενδιαφερει αυτο πας σε JVC ha-rx 700, ειναι τα "audiotechnica A900 του φτωχου"



                      τελος αμα θες ντε και καλα e-shop παρε creative aurvana live, τα εχω απο περσι οπως και ο αδερφος του bigboss, τα εκανα δωρο σε εναν φιλο την ιδια περιοδο και ειμαστε και οι 3 παρα πολυ ευχαριστημενοι !

                      λιμπιζομαι κατι soundmagic HP100 τωρα αλλα περιμενω να βγει ο συριζα πρωτα

                      Comment


                      • #12
                        Εγώ πήρα αυτά με 80κατι ευρώ: http://www.skroutz.gr/s/4422721/Sony...3-PS-Vita.html

                        Wireless, virtual surround και πολύ καλή ποιότητα ήχου. Δουλεύουν σε όλες τις συσκευές και ειδικά σε PS3/PS4/PSV υπάρχει ειδικό app για τα ακουστικά που μπορείς να φορτώσεις και προφίλ ρυθμίσεων ανάλογα με το παιχνίδι (εφόσον βγάλουν οι devs του παιχνιδιού βέβαια). Π.χ. για δύο που θυμάμα ότι έχει βγει είναι το Last of Us και το Destiny.

                        Προσοχή όμως γιατί από το Gameexplorers με κορόιδεψαν και μου πούλησαν αμερικάνικα αντί για ευρωπαϊκά. Ελπίζω μόνο να μη μου πάθουν τίποτα...

                        Comment

                        Working...
                        X