Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μicrosoft Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Να το χτυπήσω χωρίς πολλά πολλά λέτε ε? Θυμάμαι το Project Gotham 3 στο XBOX δεν με συγκίνησε όταν το πήρα. Μου έλειπε το ξεκίνημα με τις άδειες στο Gran Τουρισμό, μου έλειπε η αγορά πραγματικόν αυτοκινήτων, ο τρόπος που ήταν φτιαγμένα τα πράγματα στο παιχνίδι γενικά μου έλειπαν, ένιωθα κάπως άδειος. Όμως επειδή μου αρέσει να δίνω ευκαιρίες, ειδικά σε παιχνίδια που έχω ακούσει τόσα πολλά όπως το Forza Motorsport 2, θα το πάρω.

    Τώρα το πρόβλημα όμως είναι άλλο. Έχω 3 επιλογές:

    1. Το παίρνω από eBay καινούριο 30 περίπου Ευρώ με το shipping, καθώς το Play.com το έχει μονο σε Classic edition.

    2. Παίρνω από eBay μεταχειρισμένο το Limited Edition (τώρα έμαθα ότι υπάρχει και Limited Edition) γύρο στα 15 Ευρώ υπολογίζω.

    3. Παίρνω από Play.com το Limited Edition καινούριο 62 Ευρώ.
    [/b]

    Παπασωτιριου και Multirama εχουν την Limited Edition 30 ευρωπουλα,ψαξτο,

    Comment


    • Μπορείς να βρεις το πακετάκι Forza2 και Viva Pinata για κάτω από 40 ευρώ στο eBay χαλαρά.


      Comment


      • Μπορείς να βρεις το πακετάκι Forza2 και Viva Pinata για κάτω από 40 ευρώ στο eBay χαλαρά.
        [/b]
        Ta οποία είναι όμως bundle edition με κάτι γραμματάρες ΝΑ
        Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment


        • Κατέβασα και έπαιξα το Demo. Ok, δεν κατάλαβα και πολλά. Έτυχε να έχει και τα δυο αγαπημένα μου super cars (McLaren F1 και Pagani Zonda) B) . Αν και δεν καταλάβεις και πολλά από το Demo, θα το παίξω λίγο ακόμα, θα δοκιμάσω και το Burnout Paradise το οποιο επίσης κατέβασα, και βλέπουμε. Πάντως φαίνεται αρκετά ρεαλιστικό.
          Μπορείς να βρεις το πακετάκι Forza2 και Viva Pinata για κάτω από 40 ευρώ στο eBay χαλαρά.
          [/b]
          Αν με ήξερες καλύτερα, πιθανότατα θα έλεγες "Ξέρω ότι θα πάρεις το Limited Edition χωρίς να το ανοίξεις, και θα πάρεις και το Standard Edition για να το παίξεις". Οποτε, για πακετάκι ούτε λόγος, είναι σαν να το περνώ σε copy από πειρατή με παπαγάλο και γκάτζο στο χέρι.

          Κάπως άσχετο, αλλα δοκίμασα και το Moto GP 2007, με απογοήτευσε. Περίμενα κάτι πολύ καλύτερο.

          <span style="font-family:Century Gothic">MAY THE RATS EAT YOUR EYES&#33; I am now lost to your cause&#33; The Darkness comes...&#33; IT WILL DAMN US ALL&#33;&#33;&#33; </span>

          Comment


          • Τον τελευταίο καιρό ασχολούμαι με κάποια arcades και έχω σκοπό να το κάνω άθλημα, ενώ θέλω να ασχοληθώ στο μέλλον με το SFIV. Τα κακά στοιχεία του φορουμ με έπεισαν σχεδόν ότι τα arcade sticks κάνουν θαύματα και ότι η εμπειρία είναι τελείως διαφορετική. Μπήκα λοιπόν στο τρυπάκι και δελεάστηκα ιδιαίτερα από ένα φτηνό (και φαινομενικά καλό) arcade stick, το Xbox 360 Arcade GameStick της madkatz or sth. H τιμή δεν αγγίζει τα εξωφρενικά ποσά των καλύτερων sticks (κάτι 80-100 φεύγα ?) και φάνηκε συμπαθητικό.

            Καμία πρόταση/review;

            Σκέφτηκα να πουλήσω και κανένα από τα pads που έχω και να αγοράσω στο μέλλον το καινούριο με το καλό d-pad σαν εναλλακτική λύση.

            Βοηθάτε .

            Comment


            • Madcatz stick?
              Αυτο το so-80s-and-crappy-thingie?
              Αυτο δεν ειναι καν arcade stick με τη σωστη εννοια του ορου.
              Αvoid at all costs γιατι cheap=bad σχεδον παντα σε τετοια θεματα.

              Imo τι 30ε, τι 100ε οταν κανεις μια επενδυση μιας και μιλαμε για κατι που θα μεινει - οποτε καλα θα κανει κανεις να κανει μια και καλη αγορα παρα να πειραματιζεται με φτηνες λυσεις.

              Edit: οσο για το pad δεν ξερω τι θα αλλαξει - μια βελτιωση δεν αρκει, μιας και απαιτειται ριζικη αλλαγη στο θεμα. Το καλυτερο d-pad το εχει το pad της hori για 360 (το εχουν στο play-asia) αλλα να αναμενετε και νεο κυμα accessories μαζι με την αφιξη του SF IV.

              Comment


              • Κατέβασα και έπαιξα το Demo. Ok, δεν κατάλαβα και πολλά. Έτυχε να έχει και τα δυο αγαπημένα μου super cars (McLaren F1 και Pagani Zonda) cool.gif . Αν και δεν καταλάβεις και πολλά από το Demo, θα το παίξω λίγο ακόμα, θα δοκιμάσω και το Burnout Paradise το οποιο επίσης κατέβασα, και βλέπουμε. Πάντως φαίνεται αρκετά ρεαλιστικό. [/b]
                Kαμία σχέση τα 2 παιχνίδια μεταξύ τους. Το burnout είναι arcade όπως είναι και το pgr3 που ανέφερες πιο πριν. Αφού είσαι φαν του GT, το forza είναι Must για εσένα.

                Comment


                • Madcatz stick?
                  Αυτο το so-80s-and-crappy-thingie?
                  Αυτο δεν ειναι καν arcade stick με τη σωστη εννοια του ορου.
                  Αvoid at all costs γιατι cheap=bad σχεδον παντα σε τετοια θεματα.

                  Imo τι 30ε, τι 100ε οταν κανεις μια επενδυση μιας και μιλαμε για κατι που θα μεινει - οποτε καλα θα κανει κανεις να κανει μια και καλη αγορα παρα να πειραματιζεται με φτηνες λυσεις.

                  Edit: οσο για το pad δεν ξερω τι θα αλλαξει - μια βελτιωση δεν αρκει, μιας και απαιτειται ριζικη αλλαγη στο θεμα. Το καλυτερο d-pad το εχει το pad της hori για 360 (το εχουν στο play-asia) αλλα να αναμενετε και νεο κυμα accessories μαζι με την αφιξη του SF IV.
                  [/b]
                  Κοίτα η αλήθεια είναι ότι δεν έχω την τρέλα που έχουν κάποιοι άλλοι, οπότε η λύση των 100? δεν παίζει, εκτός και αν κολλήσω για τα καλά το μικρόβιο. Εφόσον μου λες ότι πρόκειται για μούφα θα αρκεστώ στο να περιμένω να παίξω με κάποιο καλό stick (πχ όταν κατέβω Αθήνα και έρθω σπίτι σου να σου κάνω showoff τα Ikaruga skillz μου ) και αν δω ότι η διαφορά είναι μεγάλη ή ότι το χαίρομαι περισσότερο, τότε θα το σκεφτώ καλύτερα. Φυσικά πρέπει να δω και πώς θα μου κάτσει η όλη φάση με τα arcade. Αν είναι μία πώρωση της στιγμής σίγουρα η επένδυση των 100? θα είναι περισσότερο πέταμα χρημάτων - άσε που τα καλά arcade sticks πιάνουν περισσότερο χώρο από το ίδιο το 360 .

                  Thanx πάντως, ήμουν ένα βήμα πριν την αγορά του συγκεκριμένου προϊόντος.

                  Comment


                  • Απορω τι σε εκανε να σκεφτεις να αγορασεις κατι που κανει μπαμ πως ειναι απαραδεκτο (το συγκεκριμενο θυμιζει αυτα τα arcade pads με 2 κουμπια που τα βαζεις στην tv για να παιξεις κανα pac-man το πολυ).

                    Κατα τ&#39; αλλα...

                    - Μην κολλας στα 50-100 ή οσα ευρω μπορεις να δωσεις οταν δινεις (εσυ και ο καθενας) τα μισα για ενα παιχνιδι. Αλλωστε παντα οτι δε σου αρεσει απλα μπορεις να το πουλησεις.

                    - Ενα stick πιστευω θα αρεσει στον καθεναν για το ολο feeling και μονο, ενω οι πιο προχωρημενοι το προτιμουν κιολας κατα πολυ απ τα pads γιατι εχει οντως αρκετα πλεονεκτηματα. Σιγουρα εχει μεγαλο learning curve σε παιχνιδια οπως fighting (δεν εχω ξεπερασει αυτο το curve ακομα), αλλα σε ολα τα αλλα απο pac-man μεχρι ikaruga ειναι απιστευτα βολικα απ το 1ο λεπτο.

                    - Τα arcades δεν ειναι πορωση μιας στιγμης, ειναι πορωση μιας ζωης .
                    Κατα τ&#39; αλλα καλυτερα να δοκιμασεις πριν αγορασεις, οποτε υπομονη μεχρι να ερθεις προς τα εδω. Τα περι μεγεθους κτλ ειναι μυθος, ο καθενας διαλεγει και παιρνει ο,τι προτιμα - υπαρχει πολυ μεγαλη γκαμα και μπορεις να κανεις custom sticks 100% from scratch.

                    - To XBOX στο συγκεκριμενο θεμα ειναι λιγο απροσιτο γιατι οι επιλογες ειναι ελαχιστες.. To madcatz ειναι pure lol, το Hori Fighting Stick 2 EX που εχω εγω ειναι above average, αλλα μιας και ειπα να βαλω japanese parts πληρωσα αλλα 40ε επιπλεον των 70 που ειχα πληρωσει για να το παρω (ακομα να ολοκληρωθει το customization βεβαια).
                    Τελος η ποιοτικοτερη λυση ηταν και η ακριβοτερη και λεω ηταν γιατι καλα καλα δε βγηκε και εξαντληθηκε η 1η παρτιδα και δεν εχουμε νεα για τη 2η ακομα.. To stick αυτο λεγεται Hori Real Arcade Pro EX btw.

                    Comment


                    • Απορω τι σε εκανε να σκεφτεις να αγορασεις κατι που κανει μπαμ πως ειναι απαραδεκτο (το συγκεκριμενο θυμιζει αυτα τα arcade pads με 2 κουμπια που τα βαζεις στην tv για να παιξεις κανα pac-man το πολυ).

                      Κατα τ&#39; αλλα...

                      - Μην κολλας στα 50-100 ή οσα ευρω μπορεις να δωσεις οταν δινεις (εσυ και ο καθενας) τα μισα για ενα παιχνιδι. Αλλωστε παντα οτι δε σου αρεσει απλα μπορεις να το πουλησεις.

                      - Ενα stick πιστευω θα αρεσει στον καθεναν για το ολο feeling και μονο, ενω οι πιο προχωρημενοι το προτιμουν κιολας κατα πολυ απ τα pads γιατι εχει οντως αρκετα πλεονεκτηματα. Σιγουρα εχει μεγαλο learning curve σε παιχνιδια οπως fighting (δεν εχω ξεπερασει αυτο το curve ακομα), αλλα σε ολα τα αλλα απο pac-man μεχρι ikaruga ειναι απιστευτα βολικα απ το 1ο λεπτο.

                      - Τα arcades δεν ειναι πορωση μιας στιγμης, ειναι πορωση μιας ζωης .
                      Κατα τ&#39; αλλα καλυτερα να δοκιμασεις πριν αγορασεις, οποτε υπομονη μεχρι να ερθεις προς τα εδω. Τα περι μεγεθους κτλ ειναι μυθος, ο καθενας διαλεγει και παιρνει ο,τι προτιμα - υπαρχει πολυ μεγαλη γκαμα και μπορεις να κανεις custom sticks 100% from scratch.

                      - To XBOX στο συγκεκριμενο θεμα ειναι λιγο απροσιτο γιατι οι επιλογες ειναι ελαχιστες.. To madcatz ειναι pure lol, το Hori Fighting Stick 2 EX που εχω εγω ειναι above average, αλλα μιας και ειπα να βαλω japanese parts πληρωσα αλλα 40ε επιπλεον των 70 που ειχα πληρωσει για να το παρω, μιας και θα το κάνω δώρο στον Somari,να μην παραπονιέται (ακομα να ολοκληρωθει το customization βεβαια).
                      Τελος η ποιοτικοτερη λυση ηταν και η ακριβοτερη και λεω ηταν γιατι καλα καλα δε βγηκε και εξαντληθηκε η 1η παρτιδα και δεν εχουμε νεα για τη 2η ακομα.. To stick αυτο λεγεται Hori Real Arcade Pro EX btw.
                      [/b]

                      Ρε,δεν χρειάζεται να μου υο δώσεις ακόμα,δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ.
                      Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment


                      • Λολ, I can see through your patterns (βλεπε mis-quoting), αν και το εκανες καλα.
                        Ασε με να παιξω καπως (δανειζοντας gamertag στη χειροτερη) SF2HD beta-wannabe για ενα test drive και ισως και να στο δανεισω για ενα ολοκληρο Σ/Κ.

                        Comment


                        • Και μία ακόμα ερώτηση: έστω ότι αγοράζω US points card και τη βάζω στο αμερικάνικο account που έχω, αγοράζω τα παιχνίδια που θέλω και τα παίζω με το UK account... γίνεται;

                          Ρωτάω γιατί υποθέτω ότι οι αμερικάνικες κάρτες θα είναι φτηνότερες.

                          Comment


                          • Γενικα αν κατεβαζεις απο ενα account, μπορεις να χεις προσβαση στους ιδιους τιτλους απ το ιδιο XBOX μονο.
                            Δε νομιζω να σε καιει το να κανεις recover gamertag σε σπιτια φιλων (σαν antisocial jrpg nerd ), για να παιξετε κανα retro game 2πλο .. βεβαια μπορει να σε καιει το να τους δειχνεις τα mad Ikaruga skills σου... .

                            Ολα αυτα ξερω πως γενικα ισχουν, δεν ξερω αν υπαρχει καποια ιδιαιτεροτητα μεταξυ accounts αλλων regions, αλλα κατι τετοιο θα μου ακουγοταν και παραλογο.

                            Comment


                            • Εντάξει και η διαφορά στις τιμές δε νομίζω να είναι και ιδιαίτερα μεγάλες. Πάντως σίγουρα δεν καίγομαι να δοκιμάσω. Αν υπάρχει σιγουριά τότε ΟΚ.

                              Μακάρι να είχα "mad Ikaruga skills", προσπαθώ να περάσω με αξιοπρέπεια την τρίτη πίστα χωρίς να χάσω ζωή και πάντα κάποια @&#33;&#036;#@&#036; sub-boss με σφάζει στο γονατο.

                              Αν πετύχω 200/200 gs πάντως θέλω να με παραδεχτείς .

                              Comment


                              • .. και με λιγοτερα απο 200 το ιδιο θα κανω, αλλα τεσπα μου τη σπαει να μιλαω για gamerscore .
                                It&#39;s all about chains.

                                Comment

                                Working...
                                X